НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
ЛИСТ
27.03.2003 N 13-135/1350-2258
Територіальні управління
Національного банку України,
ОПЕРУ НБУ,
банки України та їх філії,
Асоціація українських банків
(Лист втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 40-0006/16290 від 22.03.2018)
Щодо постанови НБУ від 12.03.2003 N 102 "Про внесення
змін до Положення про організацію торгівлі
банківськими металами на валютному ринку України"
Національний банк України доводить до відома і керівництва в роботі витяг з постанови Правління Національного банку України від 12.03.2003 N 102 "Про внесення змін до Положення про організацію торгівлі банківськими металами на валютному ринку України", яка зареєстрована у Міністерстві юстиції України 21.03.2003 р. за N 226/7547 (додається).
Вищезгадана постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України, тобто з 1 квітня 2003 року.
В.о. першого заступника Голови Н.I.Гребеник
(Витяг)
Про внесення змінв до Положення
про організацію торгівлі банківськими
металами на валютному ринку України
Відповідно до статей 44 і 45 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та з метою лібералізації і подальшого впорядкування здійснення операцій з банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Внести до Положення про організацію торгівлі банківськими металами на валютному ринку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24.02.98 N 65 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.03.98 за N 162/2602 (зі змінами), такі зміни:
у преамбулі розділу I слова "та Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 20.03.91 р. N 872-XII" виключити;
пункти 9.1 та 12 розділу II викласти в такій редакції:
"9.1. До оптової торгівлі банківськими металами належать операції з купівлі-продажу за однією угодою банківських металів на суму, що становить понад 50000 гривень на день укладення угоди";
"12. Роздрібна торгівля банківськими металами здійснюється уповноваженими банками та іншими уповноваженими фінансовими установами, які отримали ліцензію Національного банку України на право здійснення операцій з банківськими металами.
Уповноважені банки та інші уповноважені фінансові установи здійснюють операції з роздрібної торгівлі банківськими металами з клієнтами (фізичними особами - резидентами і нерезидентами та юридичними особами-резидентами) через каси уповноважених банків (уповноважених фінансових установ). Роздрібна торгівля банківськими металами здійснюється з їх фізичною поставкою.
Роздрібна торгівля банківськими металами з юридичними особами-резидентами здійснюється за умови укладення відповідного договору в письмовій формі.
Купівля або продаж банківських металів здійснюється за наявності сертифіката якості цих металів.
Протягом робочого дня уповноважений банк (уповноважена фінансова установа) може продати одному клієнту банківських металів на суму, що не перевищує 50000 гривень.
Уповноважені банки (уповноважені фінансові установи) під час здійснення операцій з купівлі-продажу банківських металів мають забезпечити вільний доступ клієнтів до інформації про ці метали, зокрема про їх асортимент.
Приймання та оцінку банківських металів здійснює експерт (касир-експерт) з банківських металів.
Уповноважений банк (уповноважена фінансова установа) здійснює операції з купівлі-продажу банківських металів з фізичними особами-резидентами за готівкові гривні.
Уповноважений банк (уповноважена фінансова установа) здійснює з фізичними особами-нерезидентами операції з купівлі-продажу (обміну) банківських металів за готівкову іноземну валюту 1-ї групи Класифікатора іноземних валют (затверджений постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 N 34 у редакції постанови Правління Національного банку України від 02.10.2002 N 378 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24.10.2002 за N 841/7129). Під час здійснення цих операцій використовується крос-курс, визначений через співвідношення між офіційним (обліковим) курсом банківських металів та офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют, що встановлені Національним банком України на день проведення операції.
Операції з обміну банківських металів на готівкову іноземну валюту або готівкової іноземної валюти на банківські метали для фізичних осіб-нерезидентів проводяться лише за умови пред'явлення ними касовому працівнику документа, який засвідчує їх особу та містить прізвище, ім'я, по батькові (за їх наявності), серію, номер, дату, ким виданий (за їх наявності), місце проживання або країну, а також документа, який підтверджує джерела походження банківських металів або іноземної валюти. Копії пред'явлених нерезидентом підтвердних документів зберігаються в документах дня.
Документальне оформлення операцій з роздрібної торгівлі банківськими металами здійснюється відповідно до Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України , затвердженої постановою Правління Національного банку України від 07.07.94 N 129 (зі змінами)".
2. Рекомендувати уповноваженим банкам у разі здійснення операцій з продажу банківських металів через їх каси здійснювати й операції з купівлі раніше проданих банківських металів.
<...>
5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
<...>