МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.09.2002 N 322
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 жовтня 2002 р. за N 839/7127
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства оборони україни
N 170 від 10.04.2009)
Про затвердження Інструкції про організацію виконання
вимог Положення про проходження військової служби
солдатами (матросами), сержантами і старшинами
Збройних Сил України
Відповідно до Указу Президента України від 7 листопада 2001 року N 1053 "Про положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про організацію виконання вимог Положення про проходження військової служби солдатами (матросами), сержантами і старшинами Збройних Сил України, що додається.
2. Наказ Міністра оборони України від 11 серпня 1993 року N 181 "Про затвердження Інструкції щодо порядку застосування окремих статей Тимчасового положення про проходження військової служби солдатами, матросами, сержантами і старшинами", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 серпня 1993 року за N 118 та наказ Міністра оборони України від 20 серпня 2001 року N 284 "Про затвердження Тимчасової інструкції щодо організації і проведення відбору та прийняття громадян України на військову службу за контрактом на посади солдатів, матросів, сержантів і старшин", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2001 року за N 802/5993, вважати такими, що втратили чинність.
3. Наказ розіслати до окремої військової частини.
Міністр оборони України генерал армії України В.П.Шкідченко
Затверджено
Наказ Міністра оборони
України
30.09.2002 N 322
Інструкція
про організацію виконання вимог Положення
про проходження військової служби солдатами
(матросами), сержантами і старшинами
Збройних Сил України
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція відповідно до Законів України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" (2085-12) (із змінами і доповненнями), "Про порядок направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав" (1518-14), "Про участь України в міжнародних миротворчих операціях" (613-14) визначає механізм реалізації та порядок організації у Збройних Силах України виконання вимог Положення про проходження військової служби солдатами (матросами), сержантами і старшинами Збройних Сил України (далі - Положення), затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року N 1053.
1.2. Проходження військової служби для громадян України, призваних на строкову військову службу, розпочинається з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення у військову частину, а для військовозобов'язаних і жінок, прийнятих на військову службу за контрактом, розпочинається з дня зарахування до списків особового складу військової частини (органів військового управління, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України тощо) і закінчується звільненням з військової служби в запас або у відставку в день, визначений у пункті 7 Положення ( 1053/2001 ).
1.3. Курсанти чоловічої статі, відраховані з вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають кафедри військової підготовки (факультети, відділення, інститути військової підготовки, військові інститути) (далі - вищі військові навчальні заклади), якщо вони не вислужили встановленого строку строкової військової служби, направляються для подальшого проходження військової служби переважно у військові частини, підпорядковані виду Збройних Сил України, управлінню центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, у підпорядкуванні яких знаходяться ці вищі військові навчальні заклади.
1.4. Військовослужбовці строкової служби, прийняті на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського і старшинського складу, у разі розірвання контракту у випадках, передбачених підпунктами "е" і "є" пункту 85 Положення (1053/2001), переводяться на становище військовослужбовців строкової військової служби, якщо вони не вислужили встановлених строків строкової військової служби.
1.5. Звільнення у запас військовослужбовців, зазначених у пунктах 1.3-1.4 Інструкції, які прибули до військової частини для подальшого проходження строкової військової служби, проводиться відразу після вислуги ними встановлених строків служби, передбачених пунктом 4 Положення (1053/2001). Розрахунок строку військової служби складається за формою, наведеною у додатку 1 до Інструкції.
1.6. Військовослужбовцям строкової військової служби, які відбували покарання у дисциплінарному батальйоні, час відбування покарання до строку військової служби не зараховується. Військовослужбовцям, звільненим із дисциплінарного батальйону, час перебування у ньому може бути зарахований до строку служби в порядку, встановленому Положенням про дисциплінарну частину у Збройних Силах України *.
* До його затвердження керуватися Указом Президента України від 5 квітня 1994 року N 139 "Про положення про дисциплінарний батальйон у Збройних Силах України".
Особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом (далі - військовослужбовці контрактної служби), засудженим за вироком суду до арешту, час відбування арешту до загального строку військової служби не зараховується, крім випадків, передбачених статтею 105 Виправно-трудового кодексу України ( 3325-07 ).
1.7. Про присвоєння чергового військового звання, поновлення у військовому званні, призначення на посаду, переміщення по службі, залишення на військовій службі понад граничний вік, звільнення з військової служби, направлення до підрозділів Збройних Сил України у складі миротворчих контингентів, до миротворчого персоналу, місій ООН (далі - миротворчі підрозділи) на осіб рядового, сержантського і старшинського складу контрактної служби у військових частинах оформлюються Подання (додаток 2 до Інструкції). Службові (посадові) особи, які підписали Подання, відповідають за об'єктивність та достовірність викладених у ньому відомостей.
1.8. У разі неможливості укомплектування окремих посад фахівцями належного рівня кваліфікації командири (начальники) від командира окремого батальйону, прирівняних до них осіб і вище на підставі рапорту військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу контрактної служби можуть порушити клопотання перед вищим командиром (начальником) про залишення таких військовослужбовців на військовій службі понад граничний вік, але не більше ніж на 5 років.
Подання щодо залишення осіб рядового, сержантського і старшинського складу понад граничний вік оформляється на підставі висновку військово-лікарської комісії про придатність до військової служби з урахуванням морально-ділових якостей і потреби у фахівцях за такою спеціальністю.
Рішення про залишення на військовій службі осіб рядового, сержантського і старшинського складу понад граничний вік приймається командирами бригад (бригад кораблів), з'єднань, прирівняними до них особами і вище не пізніше ніж за три місяці до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.
1.9. Після прийняття рішення відповідними службовими (посадовими) особами про залишення на військовій службі понад граничний вік командир військової частини, який порушував клопотання, на загальних підставах укладає з військовослужбовцями новий контракт на строк їх залишення.
Особам, стосовно яких не прийнято позитивного рішення про залишення на військовій службі понад граничний вік, не пізніш як за три місяці до досягнення граничного віку перебування на військовій службі оголошується про наступне припинення чинності контракту і звільнення з військової служби у відставку або запас.
1.10. Дозвіл командира (начальника) про надання військовослужбовцю можливості навчатися у вищому навчальному закладі без відриву від служби надається на підставі його рапорту.
Дозвіл на навчання оголошується наказом командира військової частини, де проходить військову службу військовослужбовець.
2. Прийняття на військову службу за контрактом
2.1. На військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського і старшинського складу приймаються громадяни України, які виявили бажання проходити військову службу у Збройних Силах України, мають відповідний рівень освіти (вищу або повну загальну середню освіту, як виняток - базову загальну середню освіту та професію, споріднену з військово-обліковою спеціальністю (далі - ВОС), відповідний рівень фізичної підготовки та придатні до військової служби за станом здоров'я.
2.2. З військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу, які прослужили на строковій військовій службі не менше одного року і виявили бажання проходити військову службу за контрактом, контракт укладається після закінчення ними спеціальних курсів підготовки (перепідготовки) у навчальних військових частинах (центрах).
2.3. З військовослужбовцями строкової військової служби, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем підготовки спеціаліста або магістра, контракт на проходження військової служби укладається після року строкової військової служби. Не пізніше ніж через два місяці після укладання контракту зазначені військовослужбовці направляються на спеціальні курси підготовки (перепідготовки) у навчальних військових частинах (центрах).
2.4. З військовослужбовцями контрактної служби, які на добровільних засадах зараховуються до миротворчих підрозділів, укладається окремий контракт про проходження військової служби у складі підрозділів Збройних Сил України, що направляються до інших держав.
2.5. Перший контракт укладається з військовослужбовцями, військовозобов'язаними та жінками, які раніше не проходили військової служби за контрактом, на три роки. Наступні контракти укладаються на строк від трьох до п'яти років.
Після набрання чинності контрактом один із його примірників додається до особової справи військовослужбовця, яка зберігається у штабі військової частини, а інший видається військовослужбовцю. Дата набрання чинності контрактом відображається у всіх поданнях.
2.6. Особи, які проходять військову службу за контрактом та виявили бажання продовжити її, укладають нові контракти в разі: закінчення строку дії попереднього контракту; прибуття військовослужбовців до Збройних Сил України з інших військових формувань;
продовження військової служби після досягнення граничного віку перебування на військовій службі.
2.7. Тривалість дії останнього контракту визначається строком, який залишився до досягнення військовослужбовцем граничного віку перебування на військовій службі, або строком, на який його залишено на військовій службі понад граничний вік.
Після припинення дії контракту особи рядового, сержантського і старшинського складу контрактної служби подають свій примірник контракту до військової частини, де в обох примірниках контракту робиться запис із зазначенням підстав, за якими контракт припинено, та дати виключення військовослужбовця зі списків особового складу. Унесені записи засвідчуються підписом командира (начальника) та скріплюються гербовою печаткою військової частини.
Другий примірник контракту повертається військовослужбовцю. У разі неподання військовослужбовцем другого примірника контракту в першому примірнику про це робиться відповідний запис.
2.8. У разі закінчення строку контракту під час перебування військовослужбовця-жінки у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, а також для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку попередній контракт чинності не втрачає, а новий контракт може бути укладений після використання військовослужбовцем-жінкою зазначеної відпустки.
2.9. Контракт для прийняття на військову службу не може бути укладено з особами:
які перебувають на обліку в органах внутрішніх справ стосовно приводів в органи внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживання алкоголем чи вживання наркотичних речовин;
щодо яких проводиться дізнання, досудове слідство або справа яких розглядається судом;
які були звільнені з військової служби у запас через службову невідповідність, у зв'язку з невиконанням ними умов контракту та у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.
2.10. Повторно військовозобов'язані та жінки можуть бути відібрані та прийняті на військову службу за контрактом за умови, що їм не виповнилося 30 років та вони були звільнені з військової служби за контрактом у зв'язку із:
скороченням штатів - у разі неможливості використання на службі у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;
закінченням строку контракту; систематичним невиконанням умов контракту командуванням; станом здоров'я; сімейними обставинами або іншими поважними причинами, згідно з Переліком сімейних обставин та інших поважних причин, що можуть бути підставою для звільнення військовослужбовців, які проходять службу за контрактом на посадах рядового, сержантського і старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів з військової служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1994 року N 150.
3. Організація вивчення кандидатів на військову
службу за контрактом
3.1. Військовозобов'язані та жінки, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, подають до військового комісаріату за місцем перебування на військовому обліку або фактичного мешкання заяву з проханням щодо прийняття їх на військову службу за контрактом.
У заяві зазначаються:
прізвище, ім'я та по батькові, дата народження, місце народження та адреса, за якою вони мешкають;
найменування військової частини, у якій вони бажають проходити військову службу;
освіта (професія), отримана військово-облікова спеціальність; строк, на який вони бажають укласти контракт. На осіб, які звернулися із заявою безпосередньо до військової частини і стосовно яких прийняте рішення щодо проведення повного їх вивчення та оформлення необхідних документів, командування військової частини направляє Запит (додаток 3 до Інструкції) до військового комісаріату, у якому громадяни перебувають на військовому обліку або в зоні відповідальності якого фактично проживають, для проведення зазначених заходів.
3.2. Особи, заява від яких прийнята на розгляд військовим комісаріатом або на яких військова частина направила Запит до військового комісаріату, є кандидатами для прийняття на військову службу за контрактом (далі кандидатами).
Заяви осіб, які не відповідають вимогам щодо проходження військової служби за контрактом, повертаються їм військовим комісаром (командиром військової частини) з повідомленням причини відмови.
3.3. Кандидати для прийняття на військову службу за контрактом у військові частини, діяльність яких пов'язана з державною таємницею, повинні відповідати вимогам, визначеним в Інструкції про порядок відбору військовими комісаріатами призовників для режимних військових частин, затвердженій наказом Міністра оборони України від 28 вересня 2002 року N 320, зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 жовтня 2002 року за N 828/7116.
3.4. Вивчення кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом із числа військовослужбовців строкової служби, військовозобов'язаних та жінок здійснюється військовими частинами та військовими комісаріатами шляхом:
вивчення особистих якостей, установлення відповідності рівня їх освіти та професійної підготовки;
проведення з ними заходів професійно-психологічного тестування та відбору;
перевірки фізичної підготовки; організації медичного обстеження; розгляду їх кандидатур атестаційною комісією районного військового комісаріату та військової частини, до якої відбирається кандидат для прийняття на військову службу за контрактом.
3.5. Вивчення особистих якостей, установлення відповідності рівня освіти та професійної підготовки кандидатів передбачає:
вивчення та аналіз документів щодо рівня освіти, професійної підготовки, сімейного стану кандидата;
вивчення військово-облікових документів, що є на кандидатів у військових комісаріатах;
проведення індивідуальних бесід з кандидатами, а в разі необхідності - з членами їх сімей, представниками адміністрації підприємства, установи, організації (навчального закладу), де вони працюють (навчаються);
направлення запитів до органів дізнання та досудового слідства, місцевих судів, органів внутрішніх справ та вивчення отриманих повідомлень щодо наявності випадків притягнення кандидатів із числа військовозобов'язаних та жінок до кримінальної відповідальності, перебування на обліку в органах внутрішніх справ;
вивчення військово-облікових документів, характеристик командування військової частини, матеріалів особової справи кандидатів із числа військовослужбовців строкової служби.
Результати вивчення заносяться до Аркуша вивчення особистих якостей кандидата, зразок якого наведено в додатку 4 до Інструкції (далі - Аркуш вивчення).
3.6. Вивчення рівня фізичної підготовки кандидатів здійснюється за віковою групою відповідно до вимог з фізичної підготовки і спорту у Збройних Силах України. Громадяни, які не відповідають зазначеним вимогам, виключаються з числа кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом.
3.7. Проведення професійно-психологічного вивчення кандидатів проводиться методом їх тестування групами професійно-психологічного відбору військових комісаріатів у повному обсязі існуючих методик у порядку, визначеному Міністерством оборони України.
Підсумки професійного вивчення заносяться до Картки професійного відбору кандидата (додаток 5 до Інструкції). Професійна придатність визначається щодо конкретної військової посади, на заміщення якої планується кандидат.
4. Порядок відбору на військову службу за контрактом
4.1. Відбір кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом здійснюється військовими частинами та районними (міськими) військовими комісаріатами з числа:
військовослужбовців строкової військової служби підпорядкованої військової частини або інших військових частин;
військовозобов'язаних, які перебувають на обліку у військових комісаріатах, та жінок.
4.2. Відбір кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом із числа військовослужбовців строкової військової служби здійснюється:
на посади та за спеціальностями, що споріднені з посадами та спеціальностями, на яких вони проходили строкову військову службу;
на посади та за спеціальностями, які не споріднені з посадами та спеціальностями, на яких військовослужбовці проходили строкову військову службу.
4.3. Відбір кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом із числа військовозобов'язаних та жінок здійснюється:
на посади та за спеціальностями, що споріднені з тими посадами, на яких вони проходили військову службу або за спеціальністю, отриманою під час навчання за фахом у навчальних закладах;
на посади та за спеціальностями, які не споріднені з посадами, на яких вони проходили строкову військову службу (військову службу за контрактом), або за спеціальностями, які не споріднені із спеціальностями, отриманими під час навчання зазначених осіб за фахом у навчальних закладах.
4.4. Військовозобов'язані, жінки та військовослужбовці строкової військової служби після прийняття позитивного рішення за результатами попереднього вивчення їх особистих якостей направляються для проходження медичного огляду військово-лікарською комісією.
Медичний огляд кандидатів проводиться відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 4 січня 1994 року N 2 (із змінами і доповненнями), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 липня 1994 року за N 177/386.
Кандидати, визнані придатними за станом здоров'я для прийняття на військову службу за контрактом, проходять перевірку рівня фізичної підготовки.
Під час проведення зазначених заходів вимоги до кандидатів із числа чоловіків і кандидатів із числа жінок повинні бути однаковими і відрізнятися лише відповідними нормативами за віковим цензом та статевою належністю.
4.5. Атестаційна комісія районного військового комісаріату та військової частини, до якої відбирається кандидат на військову службу за контрактом, складає висновок про відповідність кандидата вимогам, установленим для осіб, які приймаються на військову службу за контрактом. До роботи атестаційної комісії районного військового комісаріату можуть залучатися представники військових частин, до яких проводиться відбір.
Осіб, які атестаційними комісіями районних військових комісаріатів та військових частин затверджені кандидатами для прийняття на військову службу за контрактом, забороняється направляти для повторного розгляду та затвердження на комісії з відбору кандидатів відповідно обласних військових комісаріатів або вищих штабів.
4.6. Послідовність проведення заходів у військових частинах щодо відбору кандидатів та прийняття їх на військову службу за контрактом включає:
аналіз діяльності командирів (начальників) щодо підбору, розстановки та комплектування посад військовослужбовцями контрактної служби та аналіз укомплектованості посад, на яких їх дозволяється утримувати;
співпрацю військових частин за місцем дислокації з військовими комісаріатами, центрами зайнятості населення та кадровими органами установ, навчальних закладів, підприємств і організацій з питань відбору кандидатів на військову службу за контрактом;
планування та проведення агітаційної роботи в навчальних закладах щодо пропагування військової служби та патріотичного виховання молоді, у тому числі й шляхом залучення засобів масової інформації;
відбір кандидатів на військову службу за контрактом із числа військовослужбовців строкової військової служби;
надання заявок до військового комісаріату Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських військових комісаріатів (далі - обласні військові комісаріати) та районних (міських) військових комісаріатів щодо здійснення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом. Підготовка та надання районним військовим комісаріатам текстових довідок, слайдів, відео- та фотоматеріалів рекламного характеру, що висвітлюють історію створення, формування та розвитку військових частин, їх традиції, особливості проходження військової служби;
вивчення кандидатів із числа військовозобов'язаних та жінок, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, та у разі позитивного рішення відносно прийняття на військову службу за контрактом направлення запитів до військових комісаріатів стосовно проведення повного вивчення та оформлення необхідних документів;
надання пропозицій щодо внесення змін до штатів для розширення переліку посад, що підлягають комплектуванню військовослужбовцями контрактної служби.
4.7. Районні (міські) військові комісаріати здійснюють відбір кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом згідно з розпорядженнями обласних військових комісарів або за Заявками на відбір кандидатів на військову службу за контрактом (додаток 6 до Інструкції), що надійшли від військових частин, відповідно до пункту 20 Положення ( 1053/2001 ).
Заявки на відбір кандидатів на військову службу за контрактом (далі Заявка на відбір) один раз у квартал, а за необхідності й частіше, військовими частинами надсилаються до обласного та районного (міського) військових комісаріатів, на території відповідальності якого дислокується військова частина. За необхідності такі заявки надсилаються в інші районні (міські) військові комісаріати.
У Заявках на відбір зазначаються найменування та пункт дислокації (адреса та номери телефонів) військової частини, військово-облікові спеціальності, розміри грошового забезпечення за посадами, типи озброєння та військової техніки.
Якщо посада, на яку потрібно відібрати кандидата, пов'язана з роботою з документами, що містять державну таємницю, то в Заявці на відбір указується форма допуску.
4.8. Відбір кандидатів на військову службу за контрактом із числа військовослужбовців строкової військової служби здійснюють переважно командири підрозділів, на укомплектування яких вони будуть направлені.
За результатами вивчення кандидатів командири підрозділів один раз на квартал (до 15 листопада, 15 лютого, 15 травня та 15 серпня) подають до штабу військової частини списки кандидатів та матеріали їх попереднього вивчення.
Матеріали попереднього вивчення включають: службову характеристику; службову картку; Аркуш вивчення; Картку професійного відбору кандидата та рапорт військовослужбовця про бажання проходити військову службу за контрактом.
Командири підрозділів відповідають за достовірність і об'єктивність характеристик, обгрунтованість висновків і рекомендацій щодо відібраних кандидатів на контрактну службу та за їх сумлінне виконання умов контракту.
4.9. З кандидатами на військову службу за контрактом штаб військової частини проводить роботу щодо:
визначення їх професійної придатності конкретній штатній посаді, на заміщення якої вони плануються;
визначення рівня фізичної підготовки;
проведення медичного огляду кандидатів військово-лікарськими комісіями з метою визначення придатності до проходження військової служби за відповідними військово-обліковими спеціальностями;
оформлення допуску до державної таємниці (у разі потреби);
розгляду кандидатів на засіданнях атестаційних комісій військових частин.
Засідання атестаційних комісій військових частин проводяться у присутності командирів підрозділів, на укомплектування посад яких розглядається кандидат.
За результатами розгляду атестаційних комісій командиром військової частини приймається рішення про направлення військовослужбовця строкової військової служби до навчальних частин для проведення підготовки.
4.10. Командування військової частини організовує проведення заходів щодо попереднього вивчення військовослужбовців, які прослужили на військовій службі не менше шести місяців і виявили бажання проходити військову службу за контрактом в іншій військовій частині та отримали попередню згоду командира іншої військової частини.
Командири військових частин надсилають матеріали попереднього вивчення на адресу командира військової частини, у якій військовослужбовці виявили бажання проходити військову службу за контрактом, для прийняття рішення щодо укладення контракту. Матеріали попереднього вивчення, що надсилаються до іншої військової частини, включають копію обліково-послужної картки; службову характеристику; копію службової картки, Аркуш вивчення та Картку професійного відбору кандидата.
Після ознайомлення з матеріалами попереднього вивчення командири військових частин, у яких кандидати виявили бажання проходити військову службу за контрактом, приймають рішення щодо них та письмово повідомляють командирам військових частин, у яких військовослужбовці проходять строкову військову службу, про своє рішення.
Письмова згода (додаток 7 до Інструкції) командира іншої військової частини щодо прийняття військовослужбовця строкової військової служби на військову службу за контрактом для командира військової частини є підставою для порушення клопотання щодо переміщення військовослужбовця у розпорядження командира військової частини, у якій він виявив бажання проходити військову службу за контрактом.
До клопотання додається Письмова згода командира військової частини, рапорт військовослужбовця з відповідними погодженнями службових (посадових) осіб військової частини та копія обліково-послужної картки.
4.11. Відбір та вивчення кандидатів із числа військовозобов'язаних та жінок для прийняття на військову службу за контрактом проводиться:
військовою частиною - з проведенням попереднього вивчення кандидатів та в разі необхідності направленням до військового комісаріату Запиту щодо проведення повного вивчення кандидатів та оформлення особових справ;
районним військовим комісаріатом - за розпорядженням обласного військового комісаріату або за заявкою на відбір військової частини.
4.12. Обласний військовий комісаріат після отримання від військової частини Заявки на відбір визначає районні військові комісаріати (насамперед за місцем дислокації військової частини) та встановлює їм завдання щодо відбору кандидатів.
4.13. У районному військовому комісаріаті з отриманням Заявки на відбір від військової частини або розпорядження від обласного військового комісаріату проводиться така робота:
установлюється наявність на військовому обліку військовозобов'язаних зазначеної категорії громадян, ураховуючи вимоги до них (військово-облікова спеціальність, категорія та розряд запасу, вік, стать тощо);
вивчається кількісна й якісна характеристика потенційних кандидатів і визначається коло громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом;
проводиться робота з визначеними кандидатами щодо агітації та пропаганди військової служби за контрактом.
Після проведення зазначених заходів з відбору кандидатів, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, у районному військовому комісаріаті організовується і проводиться робота щодо повного вивчення кандидатів та оформлення особових справ, відповідно до вимог пункту 20 Положення ( 1053/2001 ).
4.14. Атестаційні комісії районних військових комісаріатів розглядають всіх відібраних кандидатів на запропоновану посаду. Особи, які атестаційними комісіями районних військових комісаріатів не затверджені кандидатами на запропоновану посаду, включаються до резерву кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом.
До резерву кандидатів також зараховуються особи, які з приписом військового комісаріату направлялися до військової частини для остаточного прийняття рішення стосовно прийняття на військову службу за контрактом, але контракт з ними з не залежних від них причин не був укладений, а особова справа була повернена військовою частиною.
У районному військовому комісаріаті особові справи на зазначених осіб зберігаються в установленому порядку та обліковується в окремій книзі обліку із зазначенням в алфавітному порядку прізвища, ім'я та по батькові, військового звання, року народження, військово-облікової спеціальності, рівня освіти, спеціальності та місця проживання.
4.15. До особової справи кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом із числа військовослужбовців строкової військової служби, військовозобов'язаних і жінок додаються такі документи:
рапорт військовослужбовця (заява військовозобов'язаного або жінки) про бажання добровільно вступити на військову службу за контрактом;
послужний список; довідка про трудову діяльність; автобіографія (у двох примірниках: один написаний власноручно, другий - у друкованому вигляді); службова характеристика (з місця роботи або навчання); обліково-послужна картка; копія довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номера фізичної особи платника податків та інших обов'язкових платежів; довідка про визначення групи крові та резус-фактора; висновок військово-лікарської комісії щодо придатності за станом здоров'я до проходження військової служби; результати тестування кандидата; нотаріально завірені копії документів про народження, освіту та сімейний стан; дві фотографії розміром 9 х 12 см; рішення атестаційної комісії щодо прийняття на військову службу за контрактом; довідка про наявність допуску до державної таємниці; довідка від житлово-експлуатаційної організації про склад сім'ї та місце проживання (для військових частин Київського гарнізону - довідка Головного квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України про забезпечення житлом у місті Київ).
4.16. Кандидати, які за результатами повного вивчення відповідають вимогам проходження військової служби за контрактом, з оформленими особовими справами та приписами направляються військовим комісаріатом у військову частину для проведення вивчення документів, що додаються до особової справи, та в разі необхідності проведення додаткового медичного обстеження або професійно-психологічного вивчення.
Остаточне рішення щодо укладання контракту приймається командирами військових частин за результатами, що були затверджені на засіданнях атестаційних комісій військових частин.
4.17. Контракт з військовозобов'язаними та жінками на проходження військової служби укладається у триденний термін після прибуття їх до військових частин та прийняття командиром військової частини рішення щодо укладання контракту з одночасним зарахуванням до списків особового складу і призначенням на посаду.
Витяги з наказів по військовій частині про зарахування зазначених осіб до списків особового складу військової частини та призначення на відповідні посади надсилають до військового комісаріату. На підставі них військовий комісаріат знімає громадян з обліку військовозобов'язаних. Відмітка у військовому квитку щодо зняття з військового обліку робиться у військовій частині, засвідчується підписом командира (начальника) та скріплюється гербовою печаткою військової частини.
У разі відмови в прийнятті на військову службу командування військових частин повідомляє кандидату причину відмови та в триденний термін повертає особову справу до військових комісаріатів з повідомленням причин відмови.
4.18. Кандидати, направлені військовим комісаріатом у військову частину для укладання контракту, за власні кошти прибувають до військових частин для вивчення і прийняття рішення стосовно прийняття на військову службу за контрактом.
Після зарахування до списків особового складу військові частини відшкодовують військовослужбовцям витрати на проїзд за фактичними витратами згідно з існуючими тарифами та в разі необхідності вони забезпечуються військово-перевізними документами для проїзду до місця служби членів їх сімей та перевезення власного майна.
4.19. У військових квитках військовослужбовців строкової військової служби, військовозобов'язаних і жінок, прийнятих на військову службу за контрактом, роблять такі відмітки:
сторінка 4, пункт 9: "__" _________ 200_ року прийнятий на військову службу за контрактом (слово "призваний" закреслюється) у Збройні Сили України. Відмітка засвідчується підписом командира (начальника) та скріплюється гербовою печаткою військової частини;
сторінка 8, пункт 9: щодо призначення на посаду;
сторінка 16, розділ III: щодо дозволу на носіння зброї.
4.20. Жінкам невійськовозобов'язаним, прийнятим на військову службу за контрактом, військовий квиток видається військовими комісаріатами, на території відповідальності яких дислокуються військові частини, на підставі запиту командира військової частини. До запиту додаються:
витяг з наказу командира військової частини про прийняття особи на військову службу за контрактом;
завірена копія обліково-послужної картки;
кольорову фотокартку у військовій формі одягу (3,5 х 4,5 см, анфас), завірену начальником штабу (командиром) військової частини.
Військові комісаріати в тижневий термін після отримання запиту оформляють військові квитки та видають їх військовослужбовцям під розпис або представникам військових частин за довіреностями.
5. Підготовка сержантів (старшин) і кваліфікованих
солдатів (матросів)
5.1. Підготовка сержантів (старшин) і кваліфікованих солдатів (матросів) строкової військової служби та військової служби за контрактом проводиться на базі навчальних військових частин (центрах) видів Збройних Сил України, управлінь центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України (далі - навчальні частини).
Обов'язковість підготовки на спеціальних курсах та її тривалість зазначаються у розділі контракту "Інші умови контракту" під час укладання першого контракту про проходження військової служби з військовозобов'язаними, жінками та військовослужбовцями строкової військової служби, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем підготовки спеціаліста або магістра.
5.2. Підготовка (перепідготовка) військовослужбовців, прийнятих на військову службу за контрактом, здійснюється на спеціальних курсах у навчальних частинах чотири рази на рік і розпочинається на початку січня, квітня, липня та жовтня.
Термін підготовки становить:
до 3 місяців - для осіб, прийнятих на військову службу за контрактом не за прямим посадовим призначенням;
до 1,5 місяця - для військовослужбовців строкової військової служби та для військовозобов'язаних і жінок, прийнятих на військову службу за контрактом за прямим посадовим призначенням;
до 1,5 місяця - для осіб, які плануються на заміщення штатних посад сержантів і старшин.
5.3. Головні штаби видів Збройних Сил України, штаби оперативних командувань, управління центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, командири військових частин центрального підпорядкування (далі - штаби (управління) не пізніше ніж за місяць до початку підготовки військовослужбовців на спеціальних курсах узгоджують зі штабом (управлінням), якому підпорядковані навчальні частини, кількість військовослужбовців та перелік військово-облікових спеціальностей, за якими планується їх підготовка.
Штаби (управління) до 1 грудня, 1 березня, 1 червня та 1 вересня надають до штабу (управління), якому підпорядковані навчальні частини, Заявку на навчання військовослужбовців на спеціальних курсах (додаток 8 до Інструкції).
До 20 грудня, 20 березня, 20 червня та 20 вересня штаби (управління) доводять до підпорядкованих військових частин розпорядження стосовно направлення до навчальних частин військовослужбовців для проходження підготовки із зазначенням дати прибуття та терміну навчання.
Штаби (управління), яким підпорядковані навчальні частини, доводять до командирів навчальних частин узагальнені дані щодо кількості військовослужбовців, які прибудуть на підготовку, перелік військово-облікових спеціальностей, за якими необхідно організувати підготовку, та термін підготовки.
5.4. Після закінчення спеціальних курсів та складання іспитів військовослужбовці повертаються до військових частин, з яких вони прибули на навчання.
Посвідчення встановленого зразка та витяги з наказів про закінчення спеціальних курсів видаються військовослужбовцям на руки. У військовій частині на підставі витягу з наказу про закінчення спеціальних курсів військовослужбовцям в графі 22 обліково-послужної картки робиться відповідний запис про закінчення спеціальних курсів.
Контракт з військовослужбовцями строкової військової служби укладається у триденний термін після прибуття їх з навчання до військових частин з одночасним призначенням на посаду.
5.5. Військовослужбовці контрактної служби, відраховані з навчальних частин до закінчення підготовки на спеціальних курсах за станом здоров'я, через низькі морально-ділові якості та недисциплінованість, повертаються до військових частин, з яких вони прибули на навчання.
Рішення про відрахування військовослужбовців та направлення до місця проходження військової служби приймається службовими (посадовими) особами штабу (управління), якому підпорядковані навчальні частини.
Після прибуття до місця проходження служби військовослужбовців контрактної служби, які відраховані з навчальних частин до закінчення підготовки через низькі морально-ділові якості та недисциплінованість, контракт про проходження військової служби достроково розривається, а вони підлягають звільненню у запас відповідно до підпункту "е" (за службовою невідповідністю) пункту 85 Положення ( 1053/2001 ) з відшкодуванням витрат, пов'язаних з їх речовим забезпеченням, у порядку, визначеному пунктом 90 Положення.
5.6. Військовослужбовці контрактної служби, які направляються на навчання до навчальних частин для підготовки на спеціальних курсах, повинні бути забезпечені повсякденною та польовою формами одягу за сезоном, грошовим забезпеченням на період навчання, коштами на проїзд до місця навчання і на зворотний шлях та добовими в розмірах, визначених чинним законодавством України.
При собі вони повинні мати посвідчення про відрядження, медичну книжку та в разі необхідності - довідку про допуск до державної таємниці.
Військовослужбовці строкової військової служби, які направляються на навчання, повинні бути забезпечені посвідченням про відрядження, формою одягу за сезоном, військово-перевізними документами на проїзд до місця навчання і на зворотний шлях, а також грошовим та продовольчим атестатами. У запечатаному пакеті їм на руки видається обліково-послужна, службова картки, медична книжка та в разі необхідності - довідка про допуск до державної таємниці.
Крім того, військовослужбовці, які плануються на заміщення посад сержантів і старшин, представляють результати тестування.
6. Військові звання
6.1. Громадянам, призваним на строкову військову службу, військове звання рядового присвоюється наказом обласного військового комісара після формування команд для відправлення до військових частин в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року N 352 "Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу".
Номер та дата наказу зазначаються у військово-облікових документах:
у військових квитках - у пункті 19 (сторінка 10), крім того, у пункті 5 (сторінка 2) зазначається дата відправлення у військову частину у складі команди;
в обліково-послужних картках - у пункті 20. Дата відправлення у військову частину в складі команди зазначається у пункті 14.
Унесені записи засвідчуються підписом обласного військового комісара та скріплюються гербовою печаткою.
Військове звання старшого солдата (старшого матроса) відповідно до підпункту "а" пункту 23 Положення ( 1053/2001 ) може бути присвоєно рядовим (матросам), призначеним на посади, за якими штатами (штатними розписами) передбачено військове звання старшого солдата (старшого матроса).
Військове звання старшого солдата (старшого матроса) в порядку заохочення може бути присвоєно військовослужбовцям у військовому званні рядового (матроса).
6.2. Чергові військові звання сержантського і старшинського складу присвоюються військовослужбовцям з урахуванням їх професійно-ділових якостей, організаторських здібностей, військової та спеціальної підготовки, досвіду служби, займаної посади та за умови вислуги строків перебування в попередньому військовому званні.
6.3. Відповідно до підпункту "б" пункту 23 Положення ( 1053/2001 ):
військове звання молодшого сержанта (старшини 2 статті) присвоюється військовослужбовцям строкової військової служби рядового складу, які закінчили спеціальні курси у навчальних частинах за програмою підготовки сержантів (старшин) і призначені на посади сержантів (старшин);
військове звання молодшого сержанта (старшини 2 статті) присвоюється військовослужбовцям контрактної служби рядового складу, які не менше ніж через рік військової служби за контрактом закінчили спеціальні курси в навчальних частинах за програмою підготовки сержантів (старшин) і після їх закінчення призначені на посади сержантів (старшин).
6.4. Відповідно до підпунктів "в"-"д" пункту 23 Положення (1053/2001):
сержант (старшина 1 статті) - присвоюється молодшим сержантам (старшинам 2 статті), які прослужили на посадах сержантів (старшин) не менш як 6 місяців, гідні присвоєння чергового військового звання і призначені на посади, за якими штатами (штатними розписами) передбачено військове звання сержанта (старшини 1 статті);
старший сержант (головний старшина) - сержантам (старшинам 1 статті), які прослужили на посадах сержантів (старшин 1 статті) не менше 12 місяців, за висновками тестів та атестаційної комісії гідні присвоєння чергового військового звання і призначені на посади, за якими штатами (штатними розписами) передбачено військове звання старшого сержанта (головного старшини);
старшина (головний корабельний старшина) - старшим сержантам (головним старшинам), які прослужили на посадах старших сержантів (головних старшин) не менше 12 місяців, за висновками тестів та атестаційної комісії гідні присвоєння чергового військового звання і призначені на посади, за якими штатами (штатними розписами) передбачено військове звання старшини (головного корабельного старшини).
6.5. Військовослужбовцям сержантського і старшинського складу, які призначені на посади, що підлягають комплектуванню прапорщиками (мічманами), чергові військові звання до старшини (головного корабельного старшини) включно присвоюються за умови вислуги строків перебування у попередніх військових званнях.
6.6. Для осіб рядового, сержантського і старшинського складу, прийнятих на військову службу за контрактом із запасу, строк вислуги у військовому званні, для присвоєння наступного військового звання, обчислюється з дня укладання першого контракту і зарахування їх до списків особового складу військової частини.
6.7. Особам рядового, сержантського і старшинського складу час відбування арешту за вироком суду до вислуги років для присвоєння наступного військового звання не зараховується.
Особи рядового, сержантського і старшинського складу, яким за вироком суду призначене покарання у вигляді службового обмеження, не можуть бути підвищені у військовому званні під час відбування цього покарання.
6.8. Поновлення осіб у попередніх військових званнях, передбачене в пункті 28 Положення ( 1053/2001 ), здійснюється посадовою особою, яка видала наказ про позбавлення військового звання.
7. Призначення на посади та переміщення по службі
7.1. Призначення осіб рядового, сержантського і старшинського складу контрактної служби на вищі посади здійснюються із урахуванням їх ділових, морально-етичних особистих якостей шляхом професійного відбору на альтернативній основі.
Переміщення по службі осіб рядового, сержантського і старшинського складу контрактної служби здійснюється на підставі Подання.
Подання підписується командиром (начальником) і надсилається за підпорядкованістю до командира (начальника), якому надано право приймати остаточне рішення. Разом із Поданням надсилається комплект документів, до якого додаються: рапорт військовослужбовця із зазначенням причин переміщення на іншу посаду або до іншої військової частини; згода командира військової частини, до якої планується переміщення; копія обліково-послужної картки та інші документи, що підтверджують обгрунтованість переміщення.
Особи сержантського і старшинського складу контрактної служби відповідно до пункту 39 Положення (1053/2001) в порядку просування по службі послідовно можуть бути переміщені на вищу посаду за умови, що вони вислужили встановлені строки перебування на попередній посаді.
Строки перебування на посадах становлять: командира відділення та йому відповідних - не менше 3 років; заступника командира взводу та йому відповідних - не менше 3 років;
старшини роти, команди та йому відповідних - не менше 4 років.
За висновками атестаційних комісій при неможливості укомплектування окремих вищих посад військовослужбовцями, які мають необхідний строк перебування в попередній посаді, сержанти (старшини) контрактної служби можуть бути переміщені на вищу посаду, без урахування строків перебування на попередній посаді.
Рішення про переміщення на вищу посаду приймається командирами бригад (бригад кораблів), з'єднань, прирівняними до них особами і вище на підставі клопотань командирів військових частин.
7.2. Переміщення військовослужбовців строкової служби з однієї військової частини до іншої проводиться відповідно до вимог пункту 38 Положення ( 1053/2001 ).
Переміщення за службовою необхідністю з однієї військової частини до іншої проводиться лише за наявності обгрунтованих підстав з необхідним поясненням і підтвердними документами та в разі погодження цього переміщення відповідними службовими (посадовими) особами.
Матеріали на переміщення військовослужбовців, які подаються для прийняття рішення начальником Головного організаційно-мобілізаційного управління - заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України, повинні бути погоджені з відповідними службовими (посадовими) особами видів Збройних Сил України, управлінь центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, які мають право приймати рішення щодо переміщення по службі військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу до підпорядкованих військових частин.
7.3. Переміщення осіб рядового, сержантського і старшинського складу контрактної служби здійснюється безпосередньо на посаду, зазначену в Письмовій згоді командира військової частини, без зарахування за штат військової частини.
Вибуття до нового місця служби військовослужбовця здійснюється з отриманням військовою частиною розпорядження відповідної службової (посадової) особи, у тому числі доведеного технічними засобами передачі документованої інформації.
7.4. Утримання військовослужбовців контрактної служби поза штатом військової частини для вирішення питання про подальше їх службове використання допускається на строк не більше двох місяців після повернення осіб рядового, сержантського і старшинського складу, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ, а також після виконання завдань у складі миротворчих контингентів, миротворчого персоналу, якщо посада внаслідок організаційно-штатних заходів у військовій частині скорочена.
7.5. Накази про зарахування осіб рядового, сержантського і старшинського складу курсантами вищих військових навчальних закладів є підставою для звільнення їх із займаних штатних посад.
На підставі витягів із цих наказів командири (начальники) військових частин, у яких проходили службу військовослужбовці до вступу у вищі військові навчальні заклади, наказами по військовій частині виключають їх зі списків особового складу з дня зарахування до вищого військового навчального закладу.
7.6. Під час відбування покарання на гауптвахті засуджені особи рядового, сержантського і старшинського складу не можуть бути призначені на вищу посаду та переведені до нового місця служби.
7.7. Під час проведення організаційно-штатних заходів, унаслідок яких передбачається скорочення посад осіб рядового, сержантського і старшинського складу, до штабу військової частини не пізніше ніж за два місяці до встановлених термінів проведення організаційних заходів подається список військовослужбовців, які вивільняються, з пропозиціями щодо їх подальшого використання.
Особи, які вивільнилися внаслідок організаційних заходів, призначаються на посади в першу чергу. У разі неможливості розміщення осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які вивільнюються, на рівних посадах вони можуть за їх згодою призначатися на нижчі посади в порядку, визначеному в пункті 40 Положення ( 1053/2001 ).
Призначення на вакантні посади інших військовослужбовців проводиться після визначення подальшого службового використання вивільнених осіб рядового, сержантського і старшинського складу.
7.8. Перше призначення на посади осіб рядового, сержантського і старшинського складу у військових частинах Київського гарнізону здійснюється установленим порядком на підставі:
рішення Міністра оборони України на призначення - для військовослужбовців, які не забезпечені житловою площею у місті Київ;
підтвердних довідок Головного квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України - для військовослужбовців, які забезпечені житловою площею у місті Київ за встановленими нормами.
7.9. Відрядження осіб рядового, сержантського і старшинського складу зі Збройних Сил України до інших військових формувань з виключенням зі списків особового складу Збройних Сил України здійснюється на підставі розпоряджень начальника Головного організаційно-мобілізаційного управління Генерального штабу Збройних Сил України після погодження з органами військового управління цих формувань.
Відрядження осіб рядового, сержантського і старшинського складу інших військових формувань до Збройних Сил України здійснюється розпорядженнями органів військового управління цих формувань після його погодження начальником Головного організаційно-мобілізаційного управління Генерального штабу Збройних Сил України.
7.10. Переміщення по службі в іншу місцевість осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які мають потребу в цьому за станом свого здоров'я, або членів сім'ї, проводиться на особисте прохання за наявності згоди командира військової частини, до якої планується переміщення та, відповідно до пункту 39 Положення ( 1053/2001 ), при наявності висновку (постанови) військово-лікарської комісії.
До членів сім'ї, які можуть направлятися на медичне обстеження для визначення доцільності переміщення військовослужбовця, належать його (її) дружина (чоловік), їх неповнолітні діти, повнолітні діти - учні та студенти денних очних закладів, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та діти-інваліди I та II груп, непрацездатні батьки військовослужбовця та його дружина (чоловік), брати, сестри військовослужбовця та його дружини (чоловіка), які перебувають на його утриманні.
7.11. Переміщення військовослужбовців по службі за сімейними обставинами проводиться на особисте прохання за наявності згоди командира військової частини, до якої планується переміщення, у разі:
переміщення чоловіка (дружини) військовослужбовця до іншого місця проходження військової служби або переїзду для мешкання в іншу місцевість;
виникнення потреби догляду за непрацездатними чи хворими батьками дружини (чоловіка) чи іншими особами, які виховували їх з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та проживають окремо від сім'ї військовослужбовця;
поліпшення житлових умов (у тому числі й за рахунок житлової площі батьків);
необхідності переїзду до нового місця проживання після реєстрації шлюбу з громадянкою (громадянином), яка (який) проживає в іншій місцевості.
У разі, якщо переміщення військовослужбовців по службі здійснюється за сімейними обставинами й викликане потребою догляду за непрацездатними чи хворими батьками дружини (чоловіка) чи іншими особами, які виховували їх з дитинства замість батьків і були визнані опікунами та мешкають окремо від сім'ї військовослужбовця, командири військових частин на підставі рапорту військовослужбовця роблять запит до обласного військового комісаріату за місцем мешкання батьків (осіб, які їх замінили) для вивчення їх сімейного стану та визначення доцільності переміщення. Обстеження сімейного стану батьків (осіб, які їх замінили) військовослужбовця проводиться районним (міським) військовим комісаріатом, акт обстеження затверджується обласним військовим комісаріатом і в місячний термін направляється до особи, яка надсилала запит.
8. Атестування
8.1. Атестування проводиться згідно з планом підготовки і проведення атестування осіб рядового, сержантського і старшинського складу. План затверджується командиром військової частини і доводиться до військовослужбовців.
8.2. Для проведення атестації у військових частинах від окремого батальйону, йому рівних та вище створюються атестаційні комісії.
Атестаційна комісія є колегіальним органом, що здійснює всебічну оцінку ділових, морально-етичних, професійних і особистих якостей військовослужбовців, дає відповідні рекомендації щодо їх подальшого службового використання, а також розглядає інші питання, пов'язані з військовою службою.
Атестаційні комісії створюються у такому складі:
голова комісії - перший заступник (заступник) командира військової частини;
заступник голови комісії - заступник командира військової частини з виховної роботи, у разі його відсутності - особа, на яку покладається виконання його обов'язків;
члени комісії - заступники командира військової частини; як правило, начальники юридичної, медичної і фінансової служби військової частини;
начальник відділення особового складу; секретар комісії. Склад атестаційної комісії за посадами щорічно оголошується наказом командира військової частини.
8.3. Начальники, які готують атестаційні матеріали на своїх підлеглих, відповідають за об'єктивність характеристик і обгрунтованість висновків і рекомендацій.
Безпосередній начальник має право готувати атестаційні матеріали на підлеглого за умови спільної з ним служби не менш як 6 місяців. В іншому разі їх готує заступник командира (начальника) або старший прямий начальник, який має 6-місячний термін спільної служби з ним.
8.4. Начальники, які готують атестаційні матеріали, зобов'язані:
вивчити порядок атестування; проаналізувати проходження служби й оцінити фахову підготовку за попередній період, а також конкретні показники роботи військовослужбовця, який атестується, стан справ у підрозділі, яким він командує, або на ділянці роботи, за яку він відповідає;
провести не менш як дві бесіди з тим, хто атестується (одну - на початку року, у якому проводиться атестування, другу - безпосередньо перед складанням атестації). Під час першої бесіди зосереджується увага на питаннях проходження ним служби, удосконалення військових, технічних і спеціальних знань, стилю, методів роботи й даються необхідні поради та рекомендації для усунення недоліків та встановлюється термін їх усунення, поліпшення особистої підготовки та стану справ на ділянці, за яку відповідає;
підготувати і подати атестаційні матеріали на військовослужбовця для затвердження атестаційних висновків.
8.5. Залежно від оцінки професійного рівня, ділових і моральних якостей військовослужбовця робиться висновок щодо відповідності посаді, яку він займає, а також визначення перспективи його службового використання.
При цьому можуть бути дані рекомендації про: переміщення на вищу посаду; направлення на навчання; залишення на займаній посаді; переміщення на рівнозначну посаду із зазначенням причин; переміщення на нижчу посаду із зазначенням причин; укладання нового контракту; звільнення з військової служби після закінчення строку контракту;
звільнення у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем.
Крім того, в атестаційних матеріалах на військовослужбовця може бути зазначено, які недоліки по службі йому необхідно усунути.
8.6. Атестаційні матеріали на військовослужбовців підлягають розгляду атестаційними комісіями згідно із затвердженим планом атестування.
Атестаційні комісії можуть запрошувати на свої засідання для довідок і пояснень як тих, кого атестують, так і командирів (начальників), які складали атестаційні картки військовослужбовців.
Атестаційні матеріали з висновком про невідповідність займаній посаді, а також ті, у яких указуються суттєві недоліки, повинні розглядатися у присутності того, хто атестується.
8.7. Атестаційний висновок приймається комісією відкритим голосуванням без присутності того, хто атестується. Голосування проводиться за наявності не менше 2/3 членів затвердженого складу атестаційної комісії. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх.
Атестаційні комісії та начальники, які розглядають атестаційні матеріали на військовослужбовців, роблять у них конкретні атестаційні висновки. Начальники, які роблять висновки й затверджують атестаційні матеріали на військовослужбовця, власноручно записують у відповідному розділі атестаційних матеріалів свій висновок і підписують його.
8.8. Висновок комісії заноситься до Протоколу засідання атестаційної комісії (додаток 9 до Інструкції), який підписується головою, його заступником, членами й секретарем комісії.
8.9. Атестація з висновком про відповідність військовослужбовця займаній посаді та рекомендації щодо висунення на вищу посаду, переміщення на рівну, направлення на навчання, звільнення з військової служби після закінчення строку контракту, а також атестаційні матеріали з висновком щодо невідповідності займаній посаді та рекомендаціями про необхідність переміщення на нижчу посаду або звільнення з військової служби у запас (відставку) за службовою невідповідністю чи у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем затверджуються командиром військової частини.
8.10. Відповідно до пункту 42 Положення ( 1053/2001 ) затверджені командиром військової частини висновки за результатами атестації доводяться атестованим безпосередніми командирами (начальниками) у 7-денний термін після їх затвердження, а до осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які перебувають у відрядженні, відпустці або на лікуванні, - одразу після повернення їх до військової частини.
Після доведення затверджених командиром військової частини висновків атестований розписується в матеріалах атестації, які зберігаються в особовій справі, із зазначенням дати доведення. Реалізація висновку проводиться після ознайомлення атестованого з ним.
8.11. Скарга про порушення порядку атестування та необ'єктивність викладеного в атестації може бути подана в установленому порядку не пізніше місячного терміну з дня оголошення затвердженого командиром військової частини висновку за результатами атестації.
Рішення за скаргою приймається посадовою особою, яка затвердила висновок атестаційної комісії. Це рішення може бути оскаржене в установленому порядку, і тоді висновок атестаційної комісії розглядається атестаційною комісією вищої інстанції. У разі визнання скарги обгрунтованою до атестації вносяться відповідні зміни або складається нова атестація.
8.12. Для забезпечення реалізації атестаційних висновків штаби військових частин зобов'язані скласти контрольні списки військовослужбовців, які атестовані до висунення на вищу посаду, переміщення на рівну, направлення на навчання, укладення нового контракту після закінчення строку діючого контракту, переміщення на нижчу посаду, звільнення з військової служби за службовою невідповідністю та у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем.
9. Відпустки
9.1. Відпустки особам рядового, сержантського і старшинського складу надаються командирами (начальниками) військових частин.
Плануючи щорічні чергові відпустки особам рядового, сержантського і старшинського складу строкової військової служби та контрактної служби, необхідно передбачати рівномірне їх надання протягом календарного року, при цьому враховуються терміни проведення заходів оперативної та бойової підготовки військ (сил), час використання відпусток у попередньому році, побажання та сімейні обставини військовослужбовців.
9.2. Графік відпусток осіб рядового, сержантського і старшинського складу строкової військової служби та контрактної служби на наступний рік до 1 грудня затверджується командиром (начальником), який має право надавати відпустки, і доводиться до військовослужбовців.
Накази командирів військових частин про надання чергових відпусток видаються не пізніше ніж за два тижні встановленого графіком терміну.
9.3. Військовослужбовцям строкової військової служби основна відпустка надається не пізніше ніж за два місяці до закінчення встановленого строку строкової військової служби.
9.4. Штабами військових частин ведеться облік відпусток, що надаються військовослужбовцям, та здійснюється постійний контроль за наданням відпусток згідно із затвердженими графіками.
9.5. У разі звільнення з військової служби осіб рядового, сержантського і старшинського складу контрактної служби їм надається невикористана щорічна відпустка (частина відпустки) з дотриманням вимог пункту 59 Положення (1053/2001) з наступним виключенням зі списків особового складу військової частини.
9.6. Військовослужбовцям рядового сержантського і старшинського складу, прийнятим на військову службу за контрактом із числа військовослужбовців строкової військової служби, які не використали основну відпустку під час проходження строкової військової служби, у рік прийняття на військову службу за контрактом тривалість щорічної чергової відпустки, на яку вони мають право згідно з пунктами 54 та 55 Положення (1053/2001), обчислюється в порядку, визначеному в пункті 58 Положення.
9.7. Щорічна чергова відпустка на вимогу військовослужбовця повинна бути перенесена в разі порушення командиром військової частини терміну повідомлення про час надання відпустки або несвоєчасної виплати грошового забезпечення за час щорічної відпустки.
Крім того, щорічна чергова відпустка переноситься на інший період або продовжується командиром (начальником) військової частини в разі:
хвороби військовослужбовця (на підставі довідки лікувального закладу);
набуття права на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами (на підставі медичного висновку);
виконання військовослужбовцем державних або громадських обов'язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи зі збереженням грошового забезпечення;
збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв'язку з навчанням у вищих навчальних закладах без відриву від служби.
10. Звільнення з військової служби
10.1. Звільнення з військової служби осіб рядового сержантського і старшинського складу проводиться у порядку, передбаченому пунктом 81 та пунктом 85 Положення (1053/2001), а дострокове звільнення військовослужбовців строкової служби проводиться у порядку, передбаченому пунктом 84 Положення.
План звільнення військовослужбовців строкової військової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, затверджується командиром військової частини не пізніше ніж за 10 днів до початку проведення чергового звільнення.
Дату звільнення з військової служби військовослужбовцям доводять безпосередні командири (начальники) не пізніше ніж за 5 днів після затвердження плану чергового звільнення.
10.2. Командири і начальники всіх рівнів повинні вчасно подавати до звільнення в запас чи у відставку осіб рядового, сержантського та старшинського складу контрактної служби, які досягли встановленого для них граничного віку перебування на військовій службі.
Обчислення вислуги років військової служби проводиться перед поданням осіб рядового, сержантського та старшинського складу контрактної служби до звільнення. Для цього уточнюються дані про проходження ними служби, за необхідності документально підтверджуються періоди служби, які підлягають зарахуванню до вислуги в календарному та пільговому обчисленні. Обчислена вислуга років доводиться військовослужбовцю під час бесіди, про що робиться запис в Аркуші бесіди (додаток 10 до Інструкції).
Для обчислення вислуги років військової служби особові справи військовослужбовців контрактної служби, які плануються до звільнення в запас (відставку), надсилаються за два місяці до фактичного звільнення до відповідних органів військового управління, що здійснюють такий підрахунок:
особові справи військовослужбовців, які проходять військову службу у військових частинах видів Збройних Сил України, надсилаються до організаційно-мобілізаційних управлінь головних штабів видів Збройних Сил України;
особові справи військовослужбовців, які проходять військову службу у військових частинах центрального підпорядкування Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, надсилаються до організаційно-мобілізаційних управлінь штабів оперативних командувань, на території яких дислокуються відповідні військові частини.
Заперечення військовослужбовців щодо підрахунку вислуги років розглядаються командирами (начальниками) та вирішуються перед поданням військовослужбовців до звільнення. Спірні питання щодо зарахування вислуги років на пенсію окремих періодів служби розглядаються спеціальною комісією Міністерства оборони України.
10.3. Перед поданням військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу контрактної служби до звільнення в запас або у відставку вони направляються на обстеження військово-лікарською комісією для визначення ступеня придатності до військової служби за станом здоров'я, висновки якої враховуються для визначення підстав звільнення.
Особи рядового, сержантського та старшинського складу за їхнім бажанням можуть не направлятися для обстеження у військово-лікарські
комісії у разі:
досягнення граничного віку перебування на військовій службі, якщо мають право на максимальну пенсію;
досягнення граничного віку перебування в запасі, якщо мають право на пенсію за вислугу років;
звільнення у зв'язку із закінченням строку контракту;
звільнення через сімейні обставини або інші поважні причини.
10.4. З особами рядового, сержантського та старшинського складу про наступне їх звільнення проводиться не менше двох бесід. Зміст проведення бесід відображається в Аркуші бесіди і підписується військовослужбовцем, що звільняється, та особою, яка проводила бесіду.
Перша бесіда для осіб, які підлягають звільненню за віком або після закінчення контракту, проводиться не пізніше ніж за п'ять місяців до досягнення граничного віку перебування на військовій службі або закінчення строку дії контракту. У ході бесіди роз'яснюються підстави і термін подання до звільнення, пільги і переваги щодо працевлаштування та матеріально-побутового забезпечення.
Військовослужбовцям контрактної служби, які підлягають звільненню з військової служби, вручається направлення для проходження військово-лікарської комісії, крім випадків, передбачених в абзаці другому пункту 92 Положення ( 1053/2001 ) та пункті 10.3 Інструкції.
Командир (начальник), який приймає рішення за поданням до звільнення, безпосередньо проводить підсумкову бесіду з військовослужбовцем, у ході якої дає відповіді на питання, що були висловлені військовослужбовцем у першій бесіді, уточнює підстави звільнення з урахуванням висновку військово-лікарської комісії, прохання військовослужбовця, а також інші питання, пов'язані зі звільненням.
Бесіди про наступне звільнення проводяться безпосереднім начальником та командиром (начальником) військової частини.
До участі в бесідах з особами, які звільняються, за потреби залучаються фахівці кадрових, юридичних, фінансових підрозділів, органів виховної роботи, тилу, будівництва та розквартирування військ.
Зміст проведення бесід відображається в Аркуші бесіди і підписується військовослужбовцем, що звільняється, та особою, яка проводила бесіду.
У разі відмови військовослужбовця підписати Аркуш бесіди він підписується начальником, який проводив бесіду, та особами, присутніми під час бесіди. Аркуші бесід додаються до особової справи.
У разі звільнення військовослужбовця з військової служби за службовою невідповідністю та у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем до подання додаються завірені копії Аркушів бесід.
10.5. Дострокове звільнення з військової служби військовослужбовців строкової військової служби за сімейними обставинами проводиться у порядку, визначеному пунктом 84 Положення ( 1053/2001 ).
Командири військових частин протягом трьох днів після отримання від обласних військових комісаріатів акта обстеження сімейного стану родичів військовослужбовця та нотаріально завірених копій документів, що підтверджують причину дострокового звільнення, зобов'язані:
у разі наявності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця (за винятком зміни сімейних обставин, пов'язаних з народженням у нього дитини) направити документи за підпорядкованістю до головних штабів видів Збройних Сил України, штабів оперативних командувань, а командири військових частин центрального підпорядкування управлінь центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України повинні направляти документи за підпорядкованістю до Головного організаційно-мобілізаційного управління Генерального штабу Збройних Сил України для прийняття рішення щодо дострокового звільнення;
у разі наявності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця у зв'язку із зміною сімейних обставин, пов'язаних з народженням у нього дитини, прийняти рішення щодо звільнення військовослужбовця;
у разі відсутності законних підстав для дострокового звільнення з військової служби надати відповідь обласному військовому комісаріату (заявнику) з повідомленням причин відмови.
10.6. Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які за висновком (постановою) військово-лікарської комісії визнані непридатними до військової служби зі зняттям з військового обліку або непридатними до військової служби в мирний час, подаються до звільнення за станом здоров'я.
Рішення щодо подальшого проходження служби особами рядового, сержантського та старшинського складу, які за висновком (постановою) військово-лікарської комісії визнані обмежено придатними до військової служби, приймає командир військової частини на підставі відповідних клопотань.
10.7. Документи щодо звільнення з військової служби осіб рядового, сержантського та старшинського складу, визнаних військово-лікарською комісією не придатними до військової служби у мирний час, обмежено придатними у воєнний час, а також не придатними до військової служби зі зняттям з військового обліку, оформляються негайно з дня отримання військовою частиною відповідного висновку військово-лікарської комісії, а на військовослужбовців, які перебувають у відрядженні, відпустці або на лікуванні, - після повернення їх до місця проходження служби.
10.8. Військовослужбовці, які мають декілька підстав для звільнення, подаються за їх бажанням до звільнення на тій підставі, за якою передбачаються найбільші права й пільги після звільнення.
10.9. За бездоганну службу в Збройних Силах України особам рядового, сержантського та старшинського складу контрактної служби, які мають вислугу 20 років і більше, а також тим, хто має особливі заслуги перед державою незалежно від вислуги років, у разі звільнення з військової служби в запас або відставку за рішенням (наказом) осіб, які здійснюють звільнення, надається право носіння військової форми одягу.
10.10. Звільнення з військової служби за службовою невідповідністю осіб рядового, сержантського та старшинського складу контрактної служби здійснюється у разі:
реалізації накладеного дисциплінарного стягнення, передбаченого пунктом "ж" статті 49, пунктом "и" статті 51 та пункту "ж" статті 52 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України ( 551-14 );
реалізації висновку планового атестування військовослужбовця;
виконання судового рішення стосовно осіб рядового, сержантського та старшинського складу, яких відповідно до Закону України "Про боротьбу з корупцією" ( 356/95-ВР ) притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді звільнення з посади чи іншого усунення від виконання функцій держави.
У разі, якщо дисциплінарне стягнення - попередження про неповну службову відповідність, яке накладене на осіб рядового, сержантського та старшинського складу, не відіграло своєї виховної ролі, командир військової частини приймає рішення про переміщення таких осіб на нижчу посаду чи звільнення з військової служби за підпунктами "е", "є" пункту 85 Положення ( 1053/2001 ).
10.11. Звільнення осіб рядового, сержантського та старшинського складу з військової служби за підпунктом "з" пункту 85 Положення ( 1053/2001 ) здійснюється у зв'язку із засудженням до позбавлення волі, обмеження волі за вироком суду, що набрав законної сили.
10.12. У виняткових випадках командир (начальник) військової частини може порушити клопотання про залишення на військовій службі осіб рядового, сержантського та старшинського складу, яких звільнено від відбуття покарання з випробуванням, а також до яких відповідно до Закону України "Про боротьбу з корупцією" ( 356/95-ВР ) судом застосовано адміністративне стягнення, що не передбачає звільнення з посади чи іншого усунення від виконання функцій держави. Підставою цього мають бути високі професійні, ділові та моральні якості військовослужбовця, нагальна потреба в таких фахівцях, попереднє ставлення його до служби та придатність до неї за станом здоров'я, наявність державних нагород, а також тяжкість, навмисність чи ненавмисність скоєного злочину.
Рішення щодо залишення на військовій службі приймають командири бригад (бригад кораблів), з'єднань, прирівняні до них особи і вище на підставі клопотань командирів військових частин.
10.13. Особи рядового, сержантського та старшинського складу, засуджені до арешту, не можуть бути представлені до присвоєння чергових військових звань, призначені на вищу посаду, переведені на нове місце служби, звільнені з військової служби, за винятком випадків визнання їх не придатними до військової служби за станом здоров'я.
Особи рядового, сержантського та старшинського складу, засуджені до службового обмеження, можуть бути звільнені з військової служби лише в разі звільнення їх судом від відбуття призначеного покарання.
10.14. Військовослужбовці, позбавлені військового звання у зв'язку із засудженням за вчинені злочини за вироком суду, виключаються зі списків особового складу після набрання вироком суду законної сили з дня, указаного у вироку суду про початковий строк відбуття покарання, а позбавлені військового звання в дисциплінарному порядку, - з дня видання наказу про таке позбавлення.
10.15. З особами рядового, сержантського та старшинського складу контрактної служби, звільненими з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, а також у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем, до вибуття з військової частини командиром проводяться бесіди, у яких даються необхідні роз'яснення і поради.
10.16. Особи рядового, сержантського та старшинського складу контрактної служби, які підлягають звільненню з військової служби в разі неможливості використання їх по службі у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, не пізніше ніж за два місяці до закінчення зазначених заходів повідомляються у письмовій формі командирами військових частин.
Військова частина не пізніше ніж за два місяці до проведення таких заходів письмово повідомляє Державну службу зайнятості та направляє списки військовослужбовців, які підлягають звільненню з військової служби.
10.17. Після видання наказів про звільнення осіб рядового, сержантського та старшинського складу з військової служби підстави звільнення зміні не підлягають, якщо при звільненні не допущені порушення чинного законодавства й не виникли нові обставини, пов'язані зі звільненням.
У разі визнання в установленому порядку незаконним рішення про звільнення військовослужбовця з військової служби поновлення його на попередній або рівній посаді здійснюється наказом службової (посадової) особи, якій підпорядковується командир (начальник), що видав наказ про звільнення. Для цього подаються копії рішення суду чи службової (посадової) особи про таке визнання, матеріали розслідування та копія наказу, виданого відповідним командиром (начальником) про притягнення до відповідальності службових (посадових) осіб, винних у незаконному звільненні військовослужбовця.
11. Проходження військової служби військовослужбовцями,
відрядженими до органів виконавчої влади,
інших цивільних установ
11.1. Добір військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу контрактної служби для заміщення посад в органах виконавчої влади, інших цивільних установах здійснюється керівниками відповідних органів виконавчої влади, інших цивільних установ разом з Міністерством оборони України.
Відрядження осіб рядового, сержантського і старшинського складу до органів виконавчої влади, інших цивільних установ із залишенням на військовій службі (пункт 41 Положення (1053/2001) за їх письмовою згодою здійснюється наказами першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
11.2. За відрядженими військовослужбовцями та членами їх сімей зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законодавством.
11.3. Військовослужбовці, які відряджені до органів виконавчої влади, інших цивільних установ і досягли граничного віку перебування на військовій службі, можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік за новим контрактом першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України із дотриманням вимог пункту 5 Положення ( 1053/2001 ).
Після закінчення строку дії контракту осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які відряджені до органів виконавчої влади, інших цивільних установ, їх військова служба може бути продовжена за новим контрактом першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
11.4. Військовослужбовці контрактної служби, які плануються до звільнення з посад в органах виконавчої влади, інших цивільних установах, але мають намір продовжити військову службу, переміщаються в розпорядження командирів військових частин Збройних Сил України (іншого військового формування), які дали військовослужбовцю відношення-згоду для проходження військової служби, наказами першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України.
У разі закінчення строку контракту на проходження військової служби військовослужбовці, які плануються до звільнення з посад в органах виконавчої влади, інших цивільних установах та не мають відношення-згоди командирів військових частин Збройних Сил України (іншого військового формування) для проходження військової служби, звільняються з військової служби наказом першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України за підпунктом "а" пункту 85 Положення ( 1053/2001 ).
Витяги з наказів про звільнення надсилаються до відповідних органів виконавчої влади та інших цивільних установ для подальшого розрахунку звільнених осіб та направлення їх на військовий облік. У день розрахунку таких осіб у зв'язку зі звільненням з військової служби керівником органу виконавчої влади та іншої цивільної установи їм видається припис для постановки на військовий облік.
12. Проходження військової служби у складі підрозділів
Збройних Сил України, що направляються до іншої
держави (далі - миротворчі підрозділи)
12.1. Особи рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України під час проходження військової служби можуть на добровільних засадах брати участь у складі миротворчих підрозділів у міжнародних миротворчих операціях з підтримання чи відновлення міжнародного миру і безпеки.
Миротворчі підрозділи комплектуються особами рядового, сержантського і старшинського складу контрактної служби, які мають необхідну професійну і психологічну підготовку, виключно на добровільній основі за основними або спорідненими спеціальностями.
12.2. Військовослужбовці Збройних Сил України, які направляються до миротворчих підрозділів, у військових частинах, з яких вони прибули, зі списків військових частин не виключаються.
Посади, що вивільнені особами рядового, сержантського і старшинського складу, які вибули для проходження служби у складі миротворчих підрозділів, зберігаються вакантними на строк їх перебування за кордоном. Дозволяється покладати тимчасове виконання обов'язків за вакантними посадами на інших військовослужбовців у встановленому порядку.
Після закінчення терміну служби у складі миротворчих підрозділів особи рядового, сержантського і старшинського складу контрактної служби повертаються до попереднього місця служби.
Направлення осіб рядового, сержантського і старшинського складу до миротворчих підрозділів повторно може здійснюватися в установленому Інструкцією порядку.
12.3. Між військовослужбовцем, який відібраний кандидатом до призначення на посади у складі миротворчого підрозділу, і державою, від імені якої виступає Міністерство оборони України, укладається окремий Контракт про проходження військової служби у складі підрозділів Збройних Сил України, що направляються до іншої держави (додаток 11 до Інструкції), у якому обов'язково передбачаються:
умови і порядок проходження військової служби за кордоном у складі цих підрозділів;
порядок повернення після закінчення дії контракту; гарантії соціального захисту; умови і порядок їх грошового забезпечення; умови забезпечення житлом (збереження черги на житло) для осіб, які його не мають.
12.4. Контракт про проходження військової служби у складі підрозділів Збройних Сил України, що направляються до іншої держави (далі - контракт), набирає чинності з дня зарахування військовослужбовця до списків особового складу миротворчого підрозділу.
З особами рядового, сержантського і старшинського складу миротворчих підрозділів на їхнє бажання може бути укладено новий контракт у разі продовження строку їх військової служби у складі таких підрозділів.
При цьому безперервний строк служби військовослужбовців у складі миротворчого підрозділу за всіма контрактами не може перевищувати одного року.
Новий контракт укладається не пізніше ніж за один місяць до закінчення контракту, що діє, і набирає чинності після дня закінчення дії попереднього контракту.
12.5. Контракт не укладається з особами рядового, сержантського і старшинського складу:
у разі відсутності у складі миротворчого підрозділу вакантних військових посад, які відповідають їх фаху підготовки і освітньо-кваліфікаційному рівню;
строк дії контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України яких закінчується протягом 12 місяців;
які за станом здоров'я (на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії) визнані непридатними або обмежено придатними до військової служби в місцевості перебування миротворчого підрозділу;
за 12 місяців до досягнення ними граничного віку перебування на військовій службі;
яким за вироком суду призначено покарання, не пов'язане з позбавленням волі, або яких звільнено від відбування покарання з випробуванням і залишенням на військовій службі;
стосовно яких здійснюються дізнання, досудове слідство або кримінальна справа розглядається судом до прийняття остаточного рішення у справі;
які проходять військову службу у військових частинах, розформування (реформування) яких закінчується під час дії контракту про проходження військової служби у складі миротворчих підрозділів.
12.6. Військові частини, що отримали від головних штабів видів Збройних Сил України, штабів оперативних командувань рознарядку на відбір кандидатів для комплектування миротворчого підрозділу, доводять до всього особового складу вимоги про порядок проходження служби у складі миротворчих підрозділів та умови перебування в місцевості майбутнього розміщення підрозділів.
Штабом військової частини ведеться робота щодо відбору та вивчення кандидатів для комплектування миротворчих підрозділів, зокрема:
визначення їх професійної придатності конкретній військовій посаді, на заміщення якої вони плануються;
визначення рівня фізичної підготовки;
проведення медичного огляду кандидатів з метою визначення придатності до проходження військової служби за відповідними військово-обліковими спеціальностями в умовах місцевості майбутньої дислокації миротворчого підрозділу;
оформлення допуску до державної таємниці (у разі потреби);
оформлення особової справи та розгляд кандидатів на засіданнях атестаційних комісій військових частин.
Військовослужбовці, які виявили бажання проходити службу в миротворчих підрозділах, проходять попереднє медичне обстеження та остаточний медичний огляд.
Перед направленням військовослужбовців на військово-лікарську комісію у військовій частині проводиться їх попереднє медичне обстеження.
За результатами розгляду атестаційних комісій командир військової частини приймає остаточне рішення про зарахування військовослужбовців кандидатами для комплектування миротворчого підрозділу та оформлення виїзної справи.
12.7. Виїзні справи оформлюються безпосередньо військовими частинами, у яких військовослужбовці проходять військову службу, перед направленням їх до військових частин, на базі яких проходить формування миротворчих підрозділів. Відповідальність за об'єктивність документів, доданих до виїзної справи, покладається на командира військової частини.
До виїзних справ кандидата додаються такі документи: послужний список; копія контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України;
клопотання військовослужбовця про бажання проходити військову службу в підрозділі Збройних Сил України, який направляється до іншої держави, підписане командиром військової частини. Перший примірник клопотання підшивається до особової справи військовослужбовця, що зберігається у військовій частині, з якої прибув військовослужбовець;
подання про направлення до миротворчого підрозділу Збройних Сил України, оформлене на бланку встановленого зразка;
автобіографія (у двох примірниках: від руки і друкована); обліково-послужна картка або її засвідчена копія; службова характеристика, затверджена атестаційною комісією військової частини;
копії документів про народження, освіту, сімейний стан, народження дітей;
погодження підрозділу військової контррозвідки щодо виїзду за кордон;
довідка про обізнаність щодо відомостей, які становлять державну таємницю;
копія довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номера фізичної особи платника податків та інших обов'язкових платежів;
довідка про визначення групи крові та резус-фактора; копії 1, 2, 10, 11 сторінок паспорта громадянина України; копії документів, що підтверджують професійну підготовку (свідоцтва, посвідчення тощо);
висновок військово-лікарської комісії щодо придатності за станом здоров'я до проходження військової служби та медична книжка;
дві фотографії (9 х 12 см) у військовій формі без головного убору;
чотири кольорові фотографії (4 х 6 см) без головного убору в цивільному одязі з краваткою (для оформлення закордонного паспорта).
Клопотання кандидат пише власноручно в довільній формі на ім'я безпосереднього начальника і подає за підпорядкованістю до командира військової частини.
12.8. За 30 діб до визначеного директивами терміну направлення відібраних кандидатів до військових частин, на базі яких формуються миротворчі підрозділи, командири військових частин, які отримали рознарядку на відбір кандидатів для комплектування миротворчих підрозділів, подають за підпорядкованістю до організаційно-мобілізаційних управлінь видів Збройних Сил України, оперативних командувань іменні списки кандидатів.
Списки складаються за формою: військове звання, прізвище, ім'я та по батькові; рік народження; військово-облікова спеціальність та займана посада; цивільна спеціальність; дата укладання контракту і на скільки років був укладений контракт, що діє; склад сім'ї та адреса, за якою мешкає.
Військовослужбовці, як правило, відбираються з резерву кандидатів, які пройшли навчання на спеціалізованих курсах, відповідають кваліфікаційним вимогам міжнародних організацій і рішеннями атестаційних комісій видів Збройних Сил України (управлінь центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України) рекомендовані для проходження служби в миротворчих підрозділах.
12.9. У визначений директивами термін відібрані кандидати у складі команд прибувають для проходження зборів до військових частин, на які покладено формування миротворчих підрозділів, де здійснюються:
заходи щодо підготовки миротворчих контингентів і миротворчого персоналу Збройних Сил України для участі в міжнародних операціях;
облік особового складу, що прибуває, та забезпечення належними видами постачання;
остаточний медичний огляд військовослужбовців та винесення експертного рішення про ступінь придатності за станом здоров'я до участі в міжнародних миротворчих операціях, а також необхідні щеплення;
навчання та спеціальна підготовка з урахуванням специфіки виконання миротворчих завдань;
додаткове вивчення нормативно-правової бази ведення миротворчих операцій, іноземної мови, питань, пов'язаних з діяльністю миротворчих підрозділів (патрулювання, несення служби на блокпостах тощо), поглиблене вивчення організаційно-штатних структур підрозділів інших держав, що беруть участь у місії;
вивчення воєнно-політичної обстановки в районі виконання завдань, національних, релігійних та культурних особливостей народів держав, на території яких планується застосування підрозділу (персоналу);
вивчення курсу виживання в умовах місцевості майбутньої дислокації підрозділу;
проведення занять із завершення злагодження підрозділів до виконання завдань за призначенням.
Остаточний медичний огляд військовослужбовців та прийняття постанови про придатність до військової служби в місцевості перебування миротворчих підрозділів проводиться позаштатною постійно діючою госпітальною військово-лікарською комісією військового госпіталю, на території відповідальності якого за медичне забезпечення формується миротворчий підрозділ.
12.10. Контракт підписується особою, яка направляється для проходження військової служби у складі миротворчого підрозділу, і службовою (посадовою) особою Збройних Сил України, якій надано право підписання контрактів від імені Міністерства оборони України, скріплюється гербовою печаткою військової частини або органу військового управління.
Контракт укладається у двох примірниках:
перший примірник зберігається у виїзній справі військовослужбовця;
другий примірник видається військовослужбовцю. Право підписання контракту з особами рядового, сержантського і старшинського складу від імені Міністерства оборони України надається службовій (посадовій) особі, на яку покладається формування (проведення ротації особового складу) миротворчого підрозділу.
12.11. У тижневий термін після зарахування військовослужбовців до списків особового складу командир миротворчого підрозділу направляє до організаційно-мобілізаційного управління головного штабу виду Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого перебуває миротворчий підрозділ, витяги з наказу по стройовій частині про їх зарахування до списків особового складу.
Організаційно-мобілізаційне управління головного штабу головного командування виду Збройних Сил України, у підпорядкуванні якого перебуває миротворчий підрозділ, через організаційно-мобілізаційні управління головних штабів головних командувань видів Збройних Сил України, управління центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України у десятиденний термін повідомляє командирів військових частин про зарахування підлеглих їм військовослужбовців до списків особового складу миротворчого підрозділу.
12.12. Після отримання повідомлення про зарахування військовослужбовців до списків особового складу миротворчого підрозділу командири військових частин обліковують цих військовослужбовців протягом усього терміну проходження військової служби у складі миротворчого підрозділу як особовий склад, що перебуває у відрядженні.
Командири військових частин, на базі яких проводилося формування миротворчого підрозділу, забезпечують відправлення військовослужбовців, які не були зараховані до списків особового складу миротворчого підрозділу, до військових частин, з яких вони були направлені для проходження зборів.
12.13. Дія контракту припиняється (розривається), а особи рядового, сержантського і старшинського складу, які проходили службу в миротворчих підрозділах за контрактом, виключаються зі списків рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України:
12.13.1 з наступного дня після смерті (загибелі) військовослужбовця;
12.13.2 з дня, коли військовослужбовець визнаний рішенням суду безвісно відсутнім або оголошений померлим.
Порушення клопотання про визнання судом військовослужбовців безвісно відсутніми або оголошення померлими здійснюється:
від імені Міністерства оборони України - головним командуванням виду Збройних Сил України (за місцем його перебування), на яке покладено формування або ротація миротворчого підрозділу;
членами сім'ї військовослужбовця (за місцем їх проживання).
12.14. Дія контракту припиняється (розривається), а особи рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу в миротворчих підрозділах за контрактом, повертаються до України:
12.14.1. у день закінчення його строку;
12.14.2. у день, зазначений у наказі про виключення військовослужбовця зі списків миротворчого підрозділу, у разі дострокового розірвання контракту;
12.14.3. за станом здоров'я (на підставі постанови військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби в місцевості перебування миротворчого підрозділу);
12.14.4. у зв'язку зі скороченням штатів (у разі неможливості використання на службі у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів);
12.14.5. через сімейні обставини або з інших поважних причин;
12.14.6. у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем;
12.14.7. у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту командуванням підрозділу (за ініціативою військовослужбовця);
12.14.8. у разі порушення національного законодавства країни перебування під час перебування на території цих держав і притягнення до відповідальності у порядку, передбаченому міжнародними договорами України;
12.14.9. у зв'язку з виконанням рішення Президента України про відкликання миротворчого підрозділу.
12.15. Дострокове розірвання контракту з поверненням осіб рядового, сержантського і старшинського складу до України може бути здійснено за ініціативою:
командування миротворчого підрозділу у випадках, зазначених у підпунктах 12.14.3, 12.14.4, 12.14.6, 12.14.8, 12.14.9 пункту 12.14 Інструкції;
військовослужбовця у випадках, зазначених у підпунктах 12.14.3, 12.14.5, 12.14.7 пункту 12.14 Інструкції.
Про дострокове розірвання контракту командування миротворчого підрозділу повинно попередити військовослужбовця письмово. Військовослужбовець повідомляє командування про свій намір щодо дострокового розірвання контракту також письмово.
12.16. У разі припинення чинності контракту в примірниках, що зберігаються у виїзних справах, робиться запис про підставу припинення дії контракту, а також проставляється дата, що засвідчуються підписом відповідної службової (посадової) особи та скріплюються гербовою печаткою.
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України
генерал-полковник О.I.Затинайко
Додаток 1
до пункту 1.5 Інструкції
про організацію виконання
вимог Положення про
проходження військової
служби солдатами
(матросами), сержантами і
старшинами Збройних
Сил України
Розрахунок
строку військової служби
________________________________________________________________________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я та по батькові військовослужбовця)
До списків особового складу зарахований "_" ______ 200_ року, наказ N __
----------------------------------------------------------------------
|Проходження військової служби |Роки |Місяці |Дні |
|-------------------------------------------------+-----+-------+----|
|1. Строкова військова служба |Кінець | | | |
|(до вступу у військовий навчальний |-------------+-----+-------+----|
|заклад або на військову службу за |Початок | | | |
|контрактом) |-------------+-----+-------+----|
| |Строк служби | | | |
|-----------------------------------+-------------+-----+-------+----|
|2. Військова служба за контрактом |Кінець | | | |
| |-------------+-----+-------+----|
| |Початок | | | |
| |-------------+-----+-------+----|
| |Строк служби | | | |
|-----------------------------------+-------------+-----+-------+----|
|Зараховується в строкову військову |Строк служби | | | |
|службу з урахуванням кратності | | | | |
|(2 місяці служби за контрактом за | | | | |
|1 місяць строкової служби) | | | | |
|-----------------------------------+-------------+-----+-------+----|
|3. Військова служба (навчання) у |Кінець | | | |
|вищому військовому навчальному |-------------+-----+-------+----|
|закладі |Початок | | | |
| |-------------+-----+-------+----|
| |Строк служби | | | |
|-----------------------------------+-------------+-----+-------+----|
|Зараховується в строкову службу з |Строк служби | | | |
|урахуванням кратності (2 місяці | | | | |
|навчання у військовому | | | | |
|навчальному закладі за 1 місяць | | | | |
|строкової служби) | | | | |
|-------------------------------------------------+-----+-------+----|
|4. Загальний строк військової служби, який | | | |
|зараховується в строкову військову службу | | | |
|(на день зарахування до списків військової | | | |
|частини) | | | |
|-------------------------------------------------+-----+-------+----|
|5. Залишилося служити до встановленого строку | | | |
|військової строкової служби | | | |
----------------------------------------------------------------------
Підлягає звільненню в запас "__" ________ 200_ року.
Розрахунок складено "__" ________ 200_ року.
Командир військової частини А0000
_________________________________________________________________________________________________________________
(військове звання, підпис, ініціали, прізвище)
М. П.
Начальник Головного організаційно-мобілізаційного
управління - заступник начальника Генерального штабу
Збройних Сил України генерал-лейтенант М.М.Матюх
Додаток 2
до пунктів 1.7, 1.8, 2.5, 7.1
Інструкції про організацію
виконання вимог Положення про
проходження військової служби
солдатами (матросами),
сержантами і старшинами
Збройних Сил України
Лицьовий бік
Подання
_____________________________________________________________________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я, по батькові;посада, яку займає, номер і дата наказу,
______________________________________________________________________________________________________________________
коли та ким призначений; штатна категорія, номер штату, військово-облікова спеціальність, особистий номер)
Подається до
___________________________________________________________________________________________________________________
(повне найменування посади, на яку призначаються, її штатна категорія та військово-облікова спеціальність, номер
_______________________________________________________________________________________________________________________
штату повна підстава до звільнення з військової служби тощо)
Військове звання за штатом
_______________________________________________________________________________________________________________________
Дата народження ______________________________________________________________________________________________________
Військова служба у Збройних Силах
_______________________________________________________________________________________________________________________
(з якого часу)
Контракт
_______________________________________________________________________________________________________________________
(з якого часу укладений і на який термін)
Освіта:
цивільна _____________________________________________________________________________________________________________
військова ______________________________________________________________________________________________________________
Попереднє військове звання присвоєно
______________________________________________________________________________________________________________________
(ким, коли, номер наказу)
Не зняті дисциплінарні стягнення
______________________________________________________________________________________________________________________
Особистий номер
______________________________________________________________________________________________________________________
Стисла характеристика
Зворотний бік
Висновок атестаційної комісії
_______________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Командир (начальник)
______________________________________________________________________________________________________________________
(військове звання, підпис, ініціали, прізвище)
М. П.
"__" _____________ 200_ року
Висновок старших прямих начальників
"__" _____________ 200_ року
Рішення за поданням ____________________________________________________________________________________________________
Відмітка про реєстрацію документа в діловодстві за інстанціями
Примітки:
1. Подання підписується командиром військової частини, скріплюється печаткою та направляється до органу, який готує проекти наказів.
2. У Поданні зазначається:
повне найменування штатної посади призначення, військове звання, до присвоєння якого військовослужбовець подається, тощо. У разі поновлення в попередньому званні про це вказується після найменування звання: "у порядку поновлення в званні";
військова служба у Збройних Силах: місяць і рік початку військової служби та дата зарахування до Збройних Сил України. Якщо були перерви у військовій службі, то вони записуються послідовно із зазначенням місяця та року призову на військову службу й звільнення;
якщо Подання розглядається атестаційною комісією: "Розглянуто та схвалено атестаційною комісією, протокол N ___ від "___" _______ 200_ року".
3. Разом з Поданням надсилається копія послужної карти.
Додаток 3
до пунктів 3.1, 3.2, 4.11
Інструкції про організацію
виконання вимог Положення
про проходження військової
служби солдатами
(матросами), сержантами
і старшинами Збройних
Сил України
Зразок
Артемівському міському
військовому комісару
84500, м. Артемівськ
Донецької області
Державний герб України
Військова частина
А0000
"__" ________ 200_ року
N
84506, м. Артемівськ
Запит
Військовою частиною А0000 попередньо вивчений та відібраний як кандидат для проходження військової служби за контрактом молодший сержант запасу Петренко Сергій Борисович, 1978 року народження, який мешкає за адресою: м. Артемівськ Донецької області, вул. Леваневського, буд. 97, кв. 26 і планується для призначення на посаду командира автомобільного відділення, ВОС 837182.
Прошу Вас провести повне вивчення Петренка С.Б., оформити особову справу (оформити допуск до державної таємниці за формою N__) і для остаточного вирішення питання щодо прийняття його на військову службу за контрактом направити до військової частини за адресою: 84506, м. Артемівськ Донецької області, вул. Заруцького, буд. 7, телефон 3-16-08.
Якщо в процесі повного вивчення буде з'ясовано, що молодший сержант запасу Петренко Сергій Борисович не відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, прошу повідомити причини.
Командир військової частини А0000 полковник С.Б.Рябуш
М. П.
Додаток 4
до пунктів 3.5, 4.8, 4.10
Інструкції про організацію
виконання вимог Положення
про проходження військової
служби солдатами
(матросами), сержантами і
старшинами Збройних
Сил України
Зразок
Аркуш
вивчення особистих якостей кандидата
Петренка Івана Івановича
____________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові кандидата)
військова частина А1315, командир відділення ВОС 837182
___________________________________________________________________________________________________________
(військова частина, посада, номер ВОС, на яку підлягає відбору)
------------------------------------------------------------------
|Коли, з ким проведена |Зміст бесіди, результат розгляду |
|бесіда, які подані документи |поданих документів |
|розглянуто | |
|-----------------------------+----------------------------------|
| 1 | 2 |
|-----------------------------+----------------------------------|
|28.05.2001 з Петренком I.I. |У ході бесіди виявляє бажання |
| |проходити військову службу за |
| |контрактом. |
| |У період з 1998 до 1999 року |
| |проходив строкову військову |
| |службу у військовій частині А1888 |
| |на посаді водія. Має категорії |
| |на право керування автомобілем |
| |"В", "С", "Д", освіта - повна |
| |середня, неодружений, проживає з |
| |батьками. |
| |Батько - Петренко I.В. - слюсар, |
| |працює у ЖКО N 2. |
| |Мати - Петренко Р.С. - |
| |вихователь, працює в дитячій |
| |установі N 12. |
| |Сам працює на автопідприємстві |
| |N 1306, водій. |
| |Дав згоду проходити військову |
| |службу за контрактом у військовій |
| |частині А1315 на посаді |
| |командира відділення за ВОС |
| |N 837182. |
|30.05.2001 з головним |На роботі характеризується |
|інженером АП N 1306 |позитивно, поставлені завдання |
|Рябцем О.К. (характеристика |виконує якісно, порушень трудової |
|від 07.05.2001, |дисципліни не має. |
|підписана | |
|директором АП N 1306 | |
|Шепелем В.Т.) | |
|(вх. N 364 від 28.05.2001) | |
|-----------------------------+----------------------------------|
|Повідомлення Богунського |До кримінальної та |
|РВВС м. Житомир від |адміністративної відповідальності |
|23.05 2001 N 456 |не притягувався, на обліку в |
|(вх. N 365 від 28.05.2001) |РВВС не перебуває. |
------------------------------------------------------------------
Висновок посадової особи, яка проводила вивчення особистих якостей кандидата: _______________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
(військове звання, підпис, ініціали, прізвище)
"__" _______________________ року
Висновок військового комісара (для військовослужбовців строкової військової служби висновок командира військової
частини):_______________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
(військове звання, підпис, ініціали, прізвище)
"__" _______________________ року
Додаток 5
до пунктів 3.7, 4.8, 4.10
Інструкції про організацію
та порядок виконання вимог
Положення про проходження
військової служби
солдатами (матросами),
сержантами і старшинами
Збройних Сил України
Картка
професійного відбору кандидата
__________________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
__________________________________________________________________________________________________________________
(військова частина, посада за номером ВОС,на яку підлягає відбору)
Результати професійного відбору
--------------------------------------------------------------
| N |Напрямки |Стисла |Висновок |Підпис |
|з/п |професійного |характеристика | |службової |
| |відбору |кандидата за | |(посадової) |
| | |напрямком | |особи, яка |
| | |відбору | |проводила |
| | | | |відбір |
| | | | |(військове |
| | | | |звання, |
| | | | |ініціали, |
| | | | |прізвище) |
|----+----------------+---------------+---------+------------|
|1 |Вивчення | | | |
| |особистих | | | |
| |якостей | | | |
|----+----------------+---------------+---------+------------|
|2 |Фізична | | | |
| |підготовленість | | | |
|----+----------------+---------------+---------+------------|
|3 |Професійно- | | | |
| |психологічний | | | |
| |відбір | | | |
--------------------------------------------------------------
Висновок за результатами професійного відбору:
_______________________________________________________________________________________________________________________
(підписується та особа, яка проводила відбір)
З результатами і висновком ознайомлений:
_______________________________________________________________________________________________________________________
(підписується особою, з якою проводився відбір)
Висновок службової (посадової) особи, яка проводила вивчення особистих якостей кандидата:
_______________________________________________________________________________________________________________________
(військове звання, підпис, ініціали, прізвище)
"__" __________________ 200_ року
Висновок військового комісара (для військовослужбовців строкової військової служби висновок командира військової
частини):_____________________________________________________________________________________________________
(військове звання, підпис, ініціали, прізвище)
"__" __________________ 200_ року
Примітка. Службові (посадові) особи, які здійснювали професійний відбір, результати відбору за напрямками заносять до Картки професійного відбору кандидата.
Висновок за результатами професійного відбору кандидата видається:
про військовозобов'язаних - районним військовим комісаром; про військовослужбовців строкової військової служби - службовою (посадовою) особою військової частини, на яку рішенням командира військової частини покладено виконання цих обов'язків.
У разі позитивного висновку за результатами проходження кандидатом професійного відбору Картка професійного відбору кандидата разом з особовою справою направляється командиру військової частини.
Відомості та матеріали професійного відбору зберігаються у військовому комісаріаті (штабі військової частини) протягом трьох років.
Картки професійного відбору кандидатів, які не пройшли професійного відбору, зберігаються:
на військовозобов'язаних - протягом трьох років у районному військовому комісаріаті разом з обліковими документами військовозобов'язаного;
на військовослужбовців строкової військової служби - до звільнення їх з військової служби у штабі військової частини разом з обліково-послужною картою військовослужбовця.
Додаток 6
до пунктів 4.7, 4.12,
4.13 Інструкції про
організацію виконання
вимог Положення про
проходження військової
служби солдатами
(матросами), сержантами
і старшинами Збройних
Сил України
Зразок
Артемівському міському
військовому комісару
84500, м. Артемівськ
Донецької області
Державний герб України
Військова частина
А0000
"__" ________ 200_ року
N
84506, м. Артемівськ
Заявка
на відбір кандидатів на військову службу за контрактом
Прошу Вас для укомплектування військової частини А0000 м. Артемівськ Донецької області відібрати кандидатів на військову службу за контрактом із розрахунку:
---------------------------------------------------------------------
|Найменування |ВОС, код | Кількість |Розмір грошового |Форма |
|посади | | |забезпечення за |допуску |
| | | |посадою |(у разі |
| | | | |необхідності)|
|-------------+---------+-----------+-----------------+-------------|
|водій |837037 | 10 | 259,94 | |
|-------------+---------+-----------+-----------------+-------------|
|механік |407256 | 4 | 277,60 | |
|-------------+---------+-----------+-----------------+-------------|
|командир ЗСУ |157150 | 1 | 301,92 | форма 2 |
---------------------------------------------------------------------
Адреса військової частини: 84506, м. Артемівськ, телефон: 06274 3-16-08.
Командир військової частини А0000 полковник С.Б.Рудий
М. П.
Додаток 7
до пункту 4.10 Інструкції
про організацію виконання
вимог Положення про
проходження військової
служби солдатами
(матросами), сержантами і
старшинами Збройних Сил
України
Зразок
Командиру військової
частини А1111
84500, м. Артемівськ
Донецької області
Державний герб України
Військова частина
А0000
"__" ________ 200_ року
N
03168, м. Черкаси
Письмова згода
Командування військової частини А0000 розглянуло матеріали попереднього вивчення особистості військовослужбовця строкової військової служби рядового Сороки Сергія Борисовича. Кандидат відповідає вимогам запропонованої посади для прийняття його на військову службу за контрактом.
Прошу Вас у встановленому порядку порушити клопотання про переміщення військовослужбовця строкової військової служби рядового Сороки С.Б. до військової частини А0000 (м. Черкаси) для проходження військової служби.
Командир військової частини А0000 полковник К.Б.Рудь
М. П.
Додаток 8
до пункту 5.3 Інструкції
про організацію
виконання вимог
Положення про проходження
військової служби
солдатами (матросами),
сержантами і старшинами
Збройних Сил України
Зразок
Начальнику
організаційно-мобілізаційного
управління штабу Південного
оперативного
командування
65063, м. Одеса
Військова частина
А0000
"__" __________ 2001 року
N
84506, м. Дніпропетровськ
Заявка
на навчання військовослужбовців на спеціальних курсах
Прошу Вас спланувати з 1 квітня 2001 року навчання військовослужбовців для військових частин 6 АК з розрахунку:
1. Прийняті на військову службу за контрактом не за прямим посадовим призначенням.
Для військової частини А0000, м. Артемівськ Донецької області
-----------------------------------------------------------
|Найменування посад, |ВОС, код | Кількість |За статтю |
|на яких повинні | | | |
|навчатися | | | |
|--------------------+---------+-----------+--------------|
|механік |407256 | 2 |чоловіків - 2 |
|--------------------+---------+-----------+--------------|
|командир ЗСУ |157150 | 1 |чоловіків - 1 |
-----------------------------------------------------------
2. Плануються на заміщення посад сержантів і старшин.
Для військової частини А0000, м. Кривий Ріг
-----------------------------------------------------------
|Найменування посад, |ВОС, код | Кількість |За статтю |
|на яких повинні | | | |
|навчатися | | | |
|--------------------+---------+-----------+--------------|
|командир танка | 113194 | 16 |чоловіків - 16|
|--------------------+---------+-----------+--------------|
|медична сестра | 879249 | 6 |жінок - 6 |
|--------------------+---------+-----------+--------------|
|командир ЗСУ | 157150 | 1 |чоловіків - 1 |
-----------------------------------------------------------
Командир військової частини А0000 полковник С.Б.Рудий
Додаток 9
до пункту 8.8 Інструкції
про організацію виконання
вимог Положення про
проходження військової
служби солдатами
(матросами), сержантами і
старшинами Збройних
Сил України
Протокол N _______
засідання атестаційної комісії ______________________________________________________________________________________________
(найменування військової частини, органу військового управління)
_______________________________________________________________________________________________________________________
Голова комісії __________________________________________________________________________________________________________
(посада, військове звання, ініціали, прізвище)
Заступник голови комісії _________________________________________________________________________________________________
(посада, військове звання, ініціали, прізвище)
Члени комісії: ___________________________________________________________________________________________________________
(посада, військове звання, ініціали, прізвище)
Секретар комісії _________________________________________________________________________________________________________
(посада, військове звання, ініціали, прізвище)
---------------------------------------------------------------
| N |На кого розглядались атестації | Висновок атестаційної |
|з/п |(указуються військове звання, | комісії |
| |прізвище, ім'я та по батькові | |
| |й посада того, хто атестувався) | |
|----+--------------------------------+-----------------------|
| 1 | 2 | 3 |
|----+--------------------------------+-----------------------|
|----+--------------------------------+-----------------------|
|----+--------------------------------+-----------------------|
---------------------------------------------------------------
Примітка. У кінці Протоколу засідання атестаційної комісії вказуються військові звання, прізвища військовослужбовців, які були присутні на засіданні атестаційної комісії.
Голова комісії полковник М.П.Іваненко
Заступник голови комісії підполковник С.Б.Опочка
Члени комісії:
підполковник I.Г.Асєєв
майор I.К.Бобошко
капітан П.П.Петренко
Секретар комісії капітан Д.Ю.Макаренко
"__" __________ 200_ року
Додаток 10
до пунктів 10.2, 10.4
Інструкції про організацію
виконання вимог Положення
про проходження військової
служби солдатами
(матросами), сержантами і
старшинами Збройних
Сил України
Аркуш бесіди
"__" ____________ 200_ року
З _____________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
Проводив бесіду ________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Присутні під час проведення бесіди: ________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Дата народження: ______________________________________________________________________________________________________
У Збройних Силах (з якого часу) ___________________________________________________________________________________________
Сімейний стан __________________________________________________________________________________________________________
Вислуга років: календарна ________________________________________________________________________________________________
пільгова _______________________________________________________________________________________________________________
Ставлення до звільнення ________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Наявність житла ________________________________________________________________________________________________________
Прохання (побажання) військовослужбовця: _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Претензії до терміну подання до звільнення: _________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Рішення щодо терміну подання до звільнення: _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Роз'яснення про пільги і переваги щодо працевлаштування та матеріального забезпечення: _________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Бесіду провів ___________________________________________________________________________________________________________
З аркушем бесіди ознайомлений ___________________________________________________________________________________________
"__" ____________ 200_ року
Додаток 11
до пункту 12.3 Інструкції
про організацію виконання
вимог Положення про
проходження військової
служби солдатами
(матросами), сержантами і
старшинами Збройних
Сил України
Державний герб України
Міністерство оборони України
Контракт
про проходження військової служби у складі
підрозділів Збройних Сил України, що направляються
до іншої держави
Міністерство оборони України в особі ______________________________________________________________________________________
(посада, найменування військової частини, військове
_______________________________________________________________________________________________________________________,
звання, прізвище, ім'я, по батькові)
з одного боку, та військовослужбовець ______________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження
_______________________________________________________________________________________________________________________
а також військове звання, посада, яку займає, та особистий номер)
з другого боку, уклали контракт про таке:
1. Військовослужбовець (громадянин)_____________________________________________________________________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові)
ознайомлений з положеннями міжнародного договору про направлення
підрозділу Збройних Сил України до іншої держави, законами та
іншими нормативно-правовими актами України, що регулюють порядок
проходження військової служби у даному підрозділі, добровільно
бере на себе обов'язок проходити військову службу в миротворчому
підрозділі Збройних Сил України протягом строку дії контракту на
умовах, установлених законодавством України.
Міністерство оборони України зобов'язується забезпечити військовослужбовцю (громадянину)
_____________________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
додержання його прав та прав членів його сім'ї, включаючи
одержання пільг, гарантій та компенсацій, установлених законами та
іншими нормативно-правовими актами України, які визначають статус
військовослужбовців, направлених у складі підрозділів Збройних Сил
України до інших держав, та порядок проходження військової служби.
Забезпечити грошове утримання на час проходження військової
служби у складі миротворчого підрозділу в національній валюті й в іноземній валюті:
в національній валюті (гривнях) зберігається виплата 100
відсотків окладу за військове звання і посадового окладу за
останнім штатним місцем служби, надбавки за вислугу років, інших
видів додаткового грошового забезпечення постійного характеру;
у іноземній валюті - ______________ за посадою, на яку він буде призначений наказом.
2. Контракт укладено на ____________________________________________ місяців з ____________________________________________
(число, місяць, рік)
3. Контракт складено у двох примірниках, один з яких видано військовослужбовцю.
4. Умови контракту можуть бути змінені або доповнені тільки за згодою сторін у письмовій формі.
5. Підписи та адреси сторін:
____________________________________________________ (особистий підпис, прізвище _____________________________________________________ та ініціали, військове звання, посада, найменування ______________________________________________________ військової частини адреса місця мешкання _____________________________________________________ військовослужбовця, громадянина) |
______________________________________________________ (особистий підпис, прізвище ______________________________________________________ та ініціали, військове звання, ______________________________________________________ посада командира (начальника), ______________________________________________________ найменування військової частини) |
М. П
"__" _______________ 200_ року "__" ______________ 200_ року
6. Інші умови контракту:
_______________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________ (особистий підпис, прізвище _____________________________________________________ та ініціали, військове звання, посада, найменування ______________________________________________________ військової частини адреса місця мешкання _____________________________________________________ військовослужбовця, громадянина) |
______________________________________________________ (особистий підпис, прізвище ______________________________________________________ та ініціали, військове звання, ______________________________________________________ посада командира (начальника), ______________________________________________________ найменування військової частини) |
М. П
"__" _______________ 200_ року "__" ______________ 200_ року
7. Контракт припинив свою дію "__" _____________ 200__ року у зв'язку ______________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________
(підстави припинення контракту, дата виключення військовослужбовця зі списків особового складу, номер наказу)
_______________________________________________________________________________________________________________________
(посада, найменування військової частини, військове звання,особистий підпис, прізвище та ініціали командира (начальника)
М. П.
Примітка: Пункт 6 контракту про проходження військової служби в складі підрозділів Збройних Сил України, що направляються до іншої держави, заповнюється у разі прийняття сторонами додаткових зобов'язань, що не суперечать законодавству України.
Начальник Головного організаційно-мобілізаційного
управління - заступник начальника Генерального штабу Збройних
Сил України генерал-лейтенант М.М.Матюх