Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 122 від 26.06.2002
м. Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 липня 2002 р. за N 594/6882

Про затвердження Положення
про єдиний казначейський рахунок

На виконання Указу Президента України від 27.04.95 N 335/95 "Про Державне казначейство України" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про єдиний казначейський рахунок, що додається.

2. Начальнику Управління методології по виконанню бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності Державного казначейства України Сушко Н.I. забезпечити державну реєстрацію зазначеного Положення в Міністерстві юстиції України.

3. Начальнику Управління організації діловодства та контролю виконавської дисципліни Державного казначейства України Радзіховському Л.Ф. у триденний термін після державної реєстрації наказу забезпечити його доведення управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

4. Уважати таким, що втратило чинність, Положення про єдиний казначейський рахунок, затверджене наказом Головного управління Державного казначейства України від 21.03.97 N 28 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 21.03.97 за N 102/1906.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державного казначейства України О.О.Чечуліну.

Голова П.Г.Петрашко

Затверджено
Наказ Державного
казначейства України
26.06.2002 N 122

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 липня 2002 р. за N 594/6882

Положення
про єдиний казначейський рахунок

1. Загальні положення

Це Положення регламентує функціонування єдиного казначейського рахунку основного рахунку держави для проведення фінансових операцій та ефективного управління коштами державного та місцевих бюджетів через систему електронних платежів Національного банку України.

Єдиний казначейський рахунок - це рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у Системі електронних платежів Національного банку України (далі - СЕП НБУ).

Визначення терміну СЕП НБУ застосовується у відповідності до Інструкції про міжбанківські розрахунки в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 27.12.99 N 621 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21.01.2000 N 53/4274.

2. Структура єдиного казначейського рахунку

2.1. Єдиний казначейський рахунок об'єднує кошти субрахунків, що відкриті в Державному казначействі України (центральний рівень), управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

У балансі Державного казначейства України відкритий відповідний єдиний казначейський рахунок.

Управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні управління Державного казначейства) рахунки у Національному банку не відкриті.

Безпосереднім учасником СЕП НБУ є Державне казначейство України.

Для відображення операцій, проведених через СЕП НБУ протягом банківського дня, у СЕП НБУ Державному казначейству та територіальним управлінням Державного казначейства відкриті технічні рахунки.

У балансі Державного казначейства України відкриті відповідні субрахунки територіальних управлінь.

Операції, проведені органами Державного казначейства через СЕП НБУ, відображаються на технічному рахунку Державного казначейства та на відповідних технічних рахунках територіальних управлінь, у балансі Державного казначейства - на відповідному єдиному казначейському рахунку та субрахунках територіальних управлінь.

Державне казначейство України керує видатковими операціями територіальних управлінь, що проводяться через СЕП НБУ, за допомогою механізму встановлення ліміту технічного рахунку та ліміту початкових оборотів у СЕП НБУ.

Державне казначейство України формує щоденний оборотно-сальдовий баланс рахунків, що є підставою для отримання інформації щодо фактичної наявності коштів для прийняття управлінських рішень та проведення фінансових операцій.

2.2. В органах Державного казначейства, у свою чергу, відкрито:

рахунки для зарахування надходжень, передбачених законодавством України;

рахунки розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів; рахунки підприємствам, установам, організаціям тощо за операціями, що не відносяться до операцій з виконання бюджетів, але відповідно до вимог законодавства обслуговуються органами Державного казначейства.

2.2.1. Зазначені в пункті 2.2 рахунки відкриваються на балансі органів Державного казначейства відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів та Інструкції про відкриття аналітичних рахунків для обліку операцій по виконанню бюджетів в системі Державного казначейства, затверджених наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 N 119, із змінами та доповненнями.

2.2.2. Операції за рахунками, відкритими в органах Державного казначейства, здійснюються засобами програмного забезпечення Державного казначейства України.

Схема виконання бухгалтерських проведень за рахунками визначається технологією обробки платіжних документів у платіжній системі Державного казначейства України.

3. Інші положення

Функціонування єдиного казначейського рахунку забезпечує:

можливість швидкої мобілізації коштів, які протягом дня надходять на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, та використання їх для проведення бюджетних видатків і здійснення інших операцій, що не суперечать законодавству України;

надання інформації органам законодавчої та виконавчої влади за здійсненими на єдиному казначейському рахунку операціями;

оптимальні можливості для прийняття представниками законодавчої та виконавчої влади оперативних рішень щодо забезпечення ефективного використання коштів бюджетів.

Начальник управління методології по виконанню бюджетів,
бухгалтерського обліку та звітності Н.I.Сушко