Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 195 від 02.07.2002
м. Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 липня 2002 р. за N 584/6872

(Наказ втратив чинність на підставі
Наказу Міністерства економіки України
від 06.09.2007 N 2
93)

Про затвердження Порядку ведення обліку експортних
операцій, предметом яких є виконання зобов'язань України
згідно з Угодою між Україною та Туркменістаном про
постачання природного газу з Туркменістану в Україну

Відповідно до абзацу четвертого статті 5 Указу Президента України від 7 листопада 1994 року N 659 "Про облік окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) в Україні" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок ведення обліку експортних операцій, предметом яких є виконання зобов'язань України згідно з Угодою між Україною та Туркменістаном про постачання природного газу з Туркменістану в Україну, що додається.

2. Покласти на управління нетарифного регулювання та контрактного обліку функції щодо ведення обліку експортних операцій, предметом яких є виконання зобов'язань України згідно з Угодою між Україною та Туркменістаном про постачання природного газу з Туркменістану в Україну.

3. Управлінню нетарифного регулювання та контрактного обліку подавати щомісяця до 10 числа місяця, що настає за звітним, управлінню моніторингу зовнішньої торгівлі інформацію про ведення обліку експортних операцій.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків України від 24.02.95 N 27 "Про порядок здійснення обліку експортно-імпортних операцій, предметом яких є виконання зобов'язань відповідно до міжнародних договорів України про торговельно-економічне співробітництво", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.03.95 за N 52/588, із змінами та доповненнями.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Стеценка В.О.

Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України О.Шлапак

Погоджено:

Т.В.О. Голови Держпідприємництва В.Загородній

Затверджено
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
02.07.2002 N 195

Зареєстровано в
Міністерстві юстиції України
15 липня 2002 р.
за N 584/6872

Порядок
ведення обліку експортних операцій, предметом
яких є виконання зобов'язань України згідно з Угодою
між Україною та Туркменістаном про постачання природного
газу з Туркменістану в Україну

1. Цей Порядок установлює процедуру ведення обліку експортних операцій, предметом яких є виконання зобов'язань України згідно з Угодою між Україною та Туркменістаном про постачання природного газу з Туркменістану в Україну.

2. Облік експортних операцій ведеться шляхом реєстрації нарядів-замовлень на експорт, на підставі яких проводяться зазначені операції, згідно з процедурою, установленою цим Порядком.

3. Обліку підлягають усі експортні операції, які здійснюються відповідно до Угоди між Україною та Туркменістаном про постачання природного газу з Туркменістану в Україну, незалежно від того, які товари є предметом таких операцій.

Не підлягають обліку згідно з цим Порядком зовнішньоекономічні операції, які здійснюються в режимі ліцензування.

4. Облік експортних операцій проводиться протягом десяти робочих днів після подання документів.

5. Генеральні виконавці постачання, які визначені сторонами Угоди між Україною та Туркменістаном про постачання природного газу з Туркменістану в Україну, або їх субвиконавці подають Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції України для реєстрації експортних операцій такі документи:

1) лист-прохання;

2) копії генеральних контрактів, укладених на виконання Угоди між Україною та Туркменістаном про постачання природного газу з Туркменістану в Україну (*);

3) копії зовнішньоекономічних договорів (контрактів) на поставлення товарів, укладених на виконання генеральних контрактів (*);

4) копії договорів (контрактів), укладених генеральними виконавцями постачання або субвиконавцями з постачальниками товару на виконання зовнішньоекономічних договорів (контрактів) на поставлення товару;

5) чотири примірники нарядів-замовлень на експорт за підписом відповідального працівника генерального виконавця або уповноваженої ним організації, скріплені відповідними печатками;

6) документи, які підтверджують, що іноземний генеральний виконавець вантажоотримання зараховує поставлений товар на виконання генерального контракту.

6. Ціни (у доларах США), номенклатура товарів, умови поставлення і платежів повинні бути зазначені в договорах (контрактах), нарядах-замовленнях і відповідати положенням генеральних контрактів, на виконання яких вони укладені, та/або відповідним положенням Угоди між Україною та Туркменістаном про постачання природного газу з Туркменістану в Україну.

7. Наряди-замовлення обов'язково повинні містити такі реквізити:

1) назву міжнародної угоди із зазначенням дати її укладення;

2) назву та код згідно з ЄДРПОУ українського генерального виконавця та/або субвиконавця;

3) номер та дату генерального контракту та зовнішньоекономічного договору (контракту);

4) номер та дату договору (контракту);

5) назву та код згідно з ЄДРПОУ українського постачальника;

6) назву та місцезнаходження іноземного генерального виконавця та/або субвиконавця;

7) назву та місцезнаходження іноземного вантажоотримувача;

8) назву товару та його код згідно з УКТ ЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 );

9) обсяг та вартість товару;

10) позначку: "умови поставлення, ціна товару та його загальна вартість згідно з договором N _________ від _________________";

11) термін поставлення товару; 12) назву митниці, яка проводить митне оформлення товару; 13) назву та місцезнаходження підприємства-виробника товару; 14) країну призначення.

8. Подані до Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України документи розглядають:

управління контролю за зовнішньоекономічною діяльністю - на предмет застосування до суб'єкта підприємницької діяльності санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 );

Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків - на відповідність контрактних цін кон'юнктурі внутрішнього ринку та ринку країни-сторони міжнародної угоди.

9. Реєстрація нарядів-замовлень здійснюється шляхом їх підпису уповноваженою посадовою особою Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, яка має право підпису карток реєстрації-обліку зовнішньоекономічних договорів (контрактів), та засвідчується відповідною печаткою.

10. Три примірники нарядів-замовлень видаються уповноваженій особі при пред'явленні документа, що засвідчує особу, та доручення на їх отримання.

11. Збір за зазначену реєстрацію не стягується.

12. Генеральний виконавець подає Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції України та Державній митній службі України перелік уповноважених організацій із зразками нарядів-замовлень, зразки підписів керівників, які мають право їх підписувати, та печаток.

13. Митне оформлення товарів здійснюється за місцезнаходженням одного з учасників договору (контракту) або постачальника на підставі зареєстрованих у Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України нарядів-замовлень.

14. Генеральні виконавці постачання та/або уповноважені ними організації щомісяця не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним, подають Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції України інформацію разом з актами звірки про стан взаємопоставлення товарів відповідно до Угоди між Україною та Туркменістаном про постачання природного газу з Туркменістану в Україну.

________________

(*) Подають при першій реєстрації операцій на виконання генеральних контрактів, а їх розгляд здійснюють відповідно до Порядку здійснення обліку (реєстрації) зовнішньоекономічних договорів (контрактів), затвердженого наказом Міністерства економіки України від 29.06.2000 N 136 , зареєстрованого в Міністерстві юстиції 17.07.2000 за N 420/4641.

Заступник керівника департаменту - Начальник управління нетарифного Регулювання та контрактного обліку В.Богданов