Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 16 травня 2002 р. N 619
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 468 від 14.04.2004)

Про затвердження положень про прийом,
стажування слухачів та працевлаштування
випускників Української Академії державного
управління при Президентові України

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

Положення про прийом слухачів до Української Академії державного управління при Президентові України;

Положення про порядок стажування слухачів Української Академії державного управління при Президентові України в органах державної влади та органах місцевого самоврядування;

Положення про працевлаштування випускників Української Академії державного управління при Президентові України;

перелік органів, що визначаються для проведення стажування слухачів Української Академії державного управління при Президентові України, які навчаються за освітньо-професійною програмою підготовки магістрів за напрямом "державне управління", у 2002-2006 роках.

2. Установити, що на аспірантів денної форми навчання Української Академії державного управління при Президентові України з числа випускників цієї Академії, які мають кваліфікацію магістра державного управління, та докторантів, які є її випускниками, закінчили навчання в аспірантурі цієї Академії та навчаються в докторантурі за державним замовленням чи які до зарахування в докторантуру мали ранг державного службовця не нижче п'ятого, поширюється порядок стипендіального забезпечення, визначений пунктом 18 Положення про прийом слухачів до Української Академії державного управління при Президентові України, затвердженого цією постановою.

3. Внести до Положення про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 р. N 167(Офіційний вісник України, 1997 р., число 7, с. 57), такі зміни:

у пункті 6 слова і цифри "затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1996 р. N 446" замінити словами і цифрами "затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від " " травня 2002 р. N ";

друге речення абзацу четвертого пункту 7 замінити реченням такого змісту: "Термін навчання в Академії за денною формою становить 18 місяців, за вечірньою, заочною, дистанційною та екстернатною - 30 місяців".

4. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2002 р. N 619

Положення
про прийом слухачів до Української Академії
державного управління при Президентові України

1. Українська Академія державного управління при Президентові України (далі - Академія) здійснює прийом слухачів на навчання за денною, вечірньою, заочною, дистанційною та екстернатною формами за напрямом (спеціальністю) "державне управління" з наданням кваліфікації "магістр державного управління".

Навчання в Академії організовується за державним замовленням і за договорами між Академією та замовниками на умовах, що визначаються цими договорами.

Термін навчання в Академії за денною формою становить 18 місяців, за вечірньою, заочною, дистанційною та екстернатною - 30 місяців.

2. На навчання до Академії за державним замовленням приймаються громадяни України незалежно від статі, які мають повну вищу освіту (диплом спеціаліста або магістра).

3. На навчання за денною формою приймаються особи:

1) віком до 45 років, які:

а) працюють в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, інших установах, організаціях, на які поширюється дія Законів України "Про державну службу" ( 3723-12 ) і "Про службу в органах місцевого самоврядування" ( 2493-14 ) (далі - органи, установи, організації), мають стаж державної служби або служби в органах місцевого самоврядування не менш як один рік і ранг державного службовця, посадової особи місцевого самоврядування не нижче десятого;

б) працюють в органах державної влади, органах місцевого самоврядування на посадах не нижче шостої категорії та зараховані до кадрового резерву на посади першої - четвертої категорій, мають загальний трудовий стаж не менш як три роки - за рекомендацією органів, установ, організацій, у кадровому резерві яких вони перебувають не менше одного року;

в) працюють на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності і зараховані до кадрового резерву на державну службу або службу в органах місцевого самоврядування на посади першої - четвертої категорій, мають загальний трудовий стаж не менш як три роки - за рекомендацією органів, установ, організацій, у кадровому резерві яких вони перебувають не менше одного року;

2) віком до 30 років, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, мають загальний трудовий стаж не менш як три роки або диплом про повну вищу освіту з відзнакою.

Такі особи приймаються в межах 10 відсотків плану прийому на навчання за денною формою.

4. На навчання за вечірньою та заочною формами приймаються особи віком до 45 років, які перебувають на державній службі або на службі в органах місцевого самоврядування, мають загальний трудовий стаж не менш як три роки, а також:

1) ранг державного службовця, посадової особи місцевого самоврядування не нижче десятого;

2) працюють на посадах не нижче шостої категорії та зараховані до кадрового резерву для просування по службі на посади першої - четвертої категорій - за рекомендацією органів, установ, організацій, у кадровому резерві яких вони перебувають не менше одного року.

5. На навчання за денною, вечірньою, заочною, дистанційною та екстернатною формами на факультет вищих керівних кадрів Академії (м. Київ) за погодженням із Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Адміністрацією Президента України приймаються особи віком до 48 років, які:

1) працюють на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування на посадах керівників першої - третьої категорій;

2) працюють в органах, установах, організаціях на посадах спеціалістів третьої категорії не менш як два роки та зараховані до кадрового резерву на посади керівників першої - третьої категорій - за рекомендацією органів державної влади або органів місцевого самоврядування;

3) обіймають посади керівників державних підприємств, установ та організацій I-II номенклатурних груп, мають загальний трудовий стаж не менш як п'ять років - за рекомендацією відповідного центрального органу виконавчої влади, у сфері управління якого перебувають ці підприємства, установи, організації.

Особи, які навчаються в Академії за денною, вечірньою та заочною формами, успішно засвоюють навчальну програму, відповідають умовам прийому, можуть бути переведені на факультет вищих керівних кадрів.

6. Спеціалісти, які працюють у сільських районах і не є державними службовцями або посадовими особами місцевого самоврядування, але перебувають у кадровому резерві для зарахування на посади голів, заступників голів, керівників структурних підрозділів районних держадміністрацій, приймаються до Академії на цільову підготовку за денною, вечірньою, заочною формами навчання незалежно від віку і стажу роботи за рекомендацією місцевих органів виконавчої влади.

7. Рекомендація органів, установ, організацій щодо осіб, які вступають на навчання до Академії, оформляється за формою, зразок якої додається до цього Положення.

8. Громадяни інших держав приймаються на навчання до Академії на підставі міжнародних договорів України, договорів, укладених Академією із зарубіжними навчальними закладами та організаціями, індивідуальних договорів, контрактів на умовах, визначених цими договорами, контрактами.

9. До Академії не приймаються особи, які раніше навчалися за державним замовленням і отримали диплом магістра державного управління, та особи, щодо яких існують встановлені законами обмеження, пов'язані з прийняттям і перебуванням на державній службі, службі в органах місцевого самоврядування.

10. План прийому на навчання визначається Академією відповідно до державного замовлення та укладених договорів.

11. Формування обсягів державного замовлення на підготовку фахівців органів, установ, організацій здійснюється Академією та Головдержслужбою в установленому порядку.

Академія за погодженням з Адміністрацією Президента України встановлює для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування обсяги підготовки кадрів у межах не більш як 50 відсотків плану прийому слухачів до Академії, які повинні рекомендувати вступників з розрахунку не менш як 1,5 заяви на одне місце для кожної форми навчання окремо. При цьому кількість державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які займають посади першої - четвертої категорій, повинна становити не менш як 50 відсотків.

12. За півроку до початку вступних екзаменів місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування подають до Академії відомості про осіб, рекомендованих для участі в конкурсному відборі на навчання, та пропозиції про їх подальше використання на державній службі, службі в органах місцевого самоврядування, затверджені відповідно на засіданнях Ради міністрів Автономної Республіки Крим, колегій обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, обласних, міських рад.

Відомості про осіб, які вступають на навчання на факультет вищих керівних кадрів, подаються до Академії (м. Київ) органами, установами, організаціями не пізніше ніж за два місяці до початку вступних екзаменів.

Академія разом з Головдержслужбою узагальнює отримані матеріали і подає списки осіб, рекомендованих для участі в конкурсному відборі на навчання, Для погодження до Секретаріату Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента України. Погоджені списки доводяться Академією до відома відповідних органів, установ, організацій.

13. До заяви про вступ до Академії додаються особова картка державного службовця, посадової особи місцевого самоврядування (особовий листок з обліку кадрів для інших категорій вступників), автобіографія, медична довідка за формою N 086-у, три фотокартки розміром 3 х 4 см, копії диплома про повну вищу освіту, трудової книжки та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, засвідчені в установленому порядку. Вступники, які перебувають у кадровому резерві, подають рекомендацію органу, установи, організації, до кадрового резерву яких вони зараховані. Вступники з числа керівників державних підприємств, установ та організацій I-II номенклатурних груп подають рекомендацію центрального органу виконавчої влади, у сфері управління якого перебувають ці підприємства, установи, організації. Паспорт та військовий квиток пред'являються особисто.

14. Прийом слухачів на навчання здійснюється за конкурсом приймальною комісією, склад якої затверджується ректором Академії.

До складу приймальної комісії входять представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, керівники, педагогічні та науково-педагогічні працівники Академії, провідні вітчизняні і зарубіжні фахівці та вчені. Головою приймальної комісії є ректор Академії.

Приймальна комісія готує необхідну документацію, приймає документи від вступників, залучає кваліфікованих екзаменаторів, організовує консультації, розробляє графік вступних екзаменів, забезпечує їх проведення та узагальнення результатів.

Прийом документів, вступні екзамени та зарахування на навчання проводиться щороку в квітні - липні.

15. Вступники проходять конкурсний відбір за результатами:

письмового екзамену з державно-управлінських, соціально-економічних, політико-правових, історико-культурних питань;

складання ділового документа;

тестування, що визначає особисті якості вступника;

співбесіди із сучасних проблем державного управління з метою визначення практичного досвіду, аналітичних і творчих здібностей, мотивації до роботи на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування.

Особи, які перебувають на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування і мають ранг не нижче сьомого, та особи, які вступають на факультет вищих керівних кадрів, приймаються на навчання за результатами співбесіди і тестування.

Вступні екзамени проводяться державною мовою.

Приймальна комісія за погодженням із Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Адміністрацією Президента України на підставі результатів екзаменів приймає рішення про зарахування вступників до Академії, яке затверджується наказом ректора Академії.

16. У разі зарахування до Академії на навчання за денною формою працівник звільняється із займаної посади згідно із статтею 38 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ).

Час навчання в Академії за денною формою та час відпустки, що надається згідно з пунктом 24 цього Положення, зараховуються випускникам Академії до загального трудового стажу, а також до стажу державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, якщо вони після закінчення навчання приступили до роботи у відповідному органі, установі, організації та до вступу до Академії мали стаж державної служби або служби в органах місцевого самоврядування.

17. Прийняті на навчання за денною формою особи з числа:

державних службовців або посадових осіб місцевого самоврядування за поданням Академії зараховуються до кадрового резерву органами, установами, організаціями на посади, на яких вони працювали до вступу до Академії;

громадян, які до вступу до Академії перебували у кадровому резерві для державної служби чи служби в органах місцевого самоврядування, на період навчання залишаються у цьому резерві;

громадян, які не є державними службовцями або посадовими особами місцевого самоврядування і не перебувають у кадровому резерві для державної служби чи служби в органах місцевого самоврядування, на період навчання зараховуються за їх згодою та пропозицією Академії і Головдержслужби до кадрового резерву органів, установ, організацій.

18. Слухачі, які навчаються в Академії за денною формою, забезпечуються стипендією у розмірі середньої заробітної плати за останнім місцем роботи, визначеної у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. N 100 змінами і доповненнями до неї, але не більш як 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Зазначене обмеження не поширюється на слухачів, які на момент зарахування до Академії перебували на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування і мали ранг державного службовця чи посадової особи місцевого самоврядування не нижче дев'ятого.

Установлений розмір стипендії перераховується одночасно із зміною в установленому порядку умов оплати праці відповідних категорій працівників.

19. Іногороднім слухачам, які навчаються за денною формою за державним замовленням, надається місце для проживання у гуртожитках Академії.

20. Слухачам, які виконали навчальну програму, склали державні екзамени та захистили магістерську роботу, присвоюється кваліфікація магістра державного управління і видається диплом встановленого зразка.

Диплом з відзнакою видається слухачам, які мають оцінку "відмінно" з не менш як 75 відсотків усіх навчальних дисциплін (модулів), оцінку "добре" з інших навчальних дисциплін (модулів), склали державні екзамени і захистили магістерську роботу з оцінкою "відмінно".

21. Слухачі, які не виконали всіх видів робіт, передбачених програмою підготовки магістрів державного управління, або допустили грубі порушення правил внутрішнього розпорядку, відраховуються з Академії наказом ректора без права поновлення.

У разі припинення навчання за заявою слухача він може бути поновлений на навчання наказом ректора Академії за наявності поважних причин.

Слухачам, які не склали державних екзаменів або не захистили магістерської роботи, ректором Академії може бути дозволено повторне складання державних екзаменів та захист магістерської роботи у наступному навчальному році.

22. Слухачі, які під час навчання за державним замовленням за вечірньою, заочною, дистанційною та екстернатною формами припинили перебування на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, відраховуються з Академії з правом поновлення на навчання за державним замовленням у разі повернення на державну службу чи службу в органах місцевого самоврядування або з правом поновлення на навчання за договорами. Якщо в процесі навчання виникли обставини, за яких на слухача поширюються встановлені законодавством обмеження, пов'язані з прийняттям на службу чи проходженням служби в органах державної влади або органах місцевого самоврядування, він відраховується з Академії без права поновлення.

Органи, установи, організації повинні поінформувати Академію про звільнення з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування слухача Академії, який навчається за державним замовленням за вечірньою, заочною, дистанційною чи екстернатною формою навчання.

Відрахування та поновлення на навчання за державним замовленням слухачів Академії здійснюється за погодженням із Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Адміністрацією Президента України.

23. Переведення слухачів на навчання з регіональних інститутів державного управління до Академії (м. Київ) і до її регіональних інститутів державного управління, а також на навчання за іншою формою здійснюється наказом ректора Академії за наявності вакантних місць та за умови, що слухач має право навчатися за відповідною формою.

24. Особам, які закінчили навчання в Академії за денною формою і отримали диплом магістра державного управління, надається відпустка на 30 календарних днів та виплачується місячна стипендія за рахунок стипендіального фонду.

25. Особи, які навчаються в Академії, мають право на пільги, передбачені законодавством.

Для підготовки магістерської роботи слухачам вечірньої, заочної та дистанційної форм навчання надається додаткова відпустка на два місяці.

26. Випускники Академії, які навчалися за денною формою за державним замовленням, зобов'язані відпрацювати на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування безпосередньо після закінчення Академії не менш як п'ять років. У разі відмови від роботи на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування випускник зобов'язаний відшкодувати вартість навчання в Академії в установленому порядку.

Випускники Академії працевлаштовуються на державну службу, службу в органах місцевого самоврядування в установленому порядку.

Зразок

Додаток
до Положення про прийом слухачів до
Української Академії державного
управління при Президентові України

Рекомендація

_______________________________________________________________________________________________________________________

(назва органу державної влади або органу місцевого
самоврядування, що дає рекомендацію)

згідно із затвердженим індивідуальним планом роботи з працівником, зарахованим до кадрового резерву, яким передбачено періодичне навчання і підвищення кваліфікації у відповідних навчальних закладах, рекомендує для вступу до Української Академії державного управління при Президентові України на навчання за формою

______________________________________________________________________________________________________________________

(денна, вечірня, заочна, дистанційна, екстернатна)

______________________________________________________________________________________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

______________________________________________________________________________________________________________________

(дата народження)

який(а) обіймає посаду __________________________________________________________________________________________________

в _____________________________________________________________________________________________________________________

(місце роботи )

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

має загальний трудовий стаж _____________________________________________________________________________________________

і зарахований(а) до кадрового резерву для прийняття на посаду державного службовця (посадової особи місцевого самоврядування)

______________________________________________________________________________________________________________________

(назва посади, категорія)

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

(дата зарахування, номер наказу чи розпорядження)

У разі успішного закінчення Української Академії державного управління при Президентові України випускник буде прийнятий на посаду державного службовця (посадової особи місцевого самоврядування), на яку він зарахований до кадрового резерву відповідно до пункту 17 Положення про прийом слухачів до Української Академії державного управління при Президентові України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від __________2002 р. N ____.

Керівник органу, що дає рекомендацію ________ ___________________

(підпис) (ініціали, прізвище)

МП Дата ________________ 200___р.

Повна назва та юридична адреса органу ____________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2002 р. N 619

Положення
про порядок стажування слухачів Української Академії
державного управління при Президентові України в органах
державної влади та органах місцевого самоврядування

1. Стажування слухачів Української Академії державного управління при Президентові України (далі - Академія), які навчаються за денною формою, проводиться в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, інших установах, організаціях, на які поширюється дія Законів України "Про державну службу" ( 3723-12 ) і "Про службу в органах місцевого самоврядування" ( 2493-14 ) (далі - органи, установи, організації), в тому числі у тих, де слухачі перебувають у кадровому резерві. Стажування є невід'ємною складовою частиною програми підготовки в Академії магістрів державного управління.

Стажування проводиться загальним терміном до двох місяців.

Зміст і терміни стажування визначаються індивідуальними програмами, що розробляються Академією за погодженням із зазначеними органами, установами, організаціями, і затверджуються ректором (проректором) Академії з урахуванням напрямів досліджень за тематикою магістерських робіт.

Стажування в органах, установах, організаціях на посадах, на яких слухачі перебувають у кадровому резерві, є обов'язковим і проводиться у визначений програмою стажування термін.

2. Стажування проводиться з метою:

набуття слухачами досвіду виконання завдань, обов'язків та практичної роботи у структурних підрозділах органів, установ, організацій на посадах майбутньої служби;

перевірки професійної компетентності і ділових якостей слухачів;

проведення досліджень за тематикою магістерських робіт;

підготовки слухачами аналітичних і узагальнюючих матеріалів з питань державного управління та місцевого самоврядування для їх застосування в практичній діяльності.

3. Перелік органів, установ, організацій, що визначаються для проведення стажування слухачів, погоджений з цими органами, установами, організаціями, затверджується Кабінетом Міністрів України на термін до п'яти років.

4. Керівництво стажуванням слухачів здійснюють науково-педагогічні працівники Академії та працівники органів, установ, організацій, де проводиться стажування.

Працівникові органу, установи, організації робота із слухачем Академії, який проходить стажування, оплачується за ставками погодинної оплати праці в розмірі 0,5 години за кожний день стажування в межах фонду оплати праці даного органу, установи, організації.

На період стажування Академія виплачує слухачам денної форми навчання стипендію, оплачує іногороднім слухачам проїзд до місця стажування і назад, добові витрати під час перебування у дорозі та проживання в гуртожитку.

5. Слухач Академії за час проходження стажування повинен виконати програму стажування і подати звіт про нього до Академії та органу, установи, організації, де проводилося стажування.

Вимоги до звіту про стажування та критерії його оцінки визначаються Академією.

6. Організаційні та правові питання стажування слухачів Академії, не передбачені у цьому Положенні, вирішуються згідно із законодавством.

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2002 р. N 619

Положення
про працевлаштування випускників Української Академії
державного управління при Президентові України

1. Випускники Української Академії державного управління при Президентові України (далі - Академія), які навчалися за денною формою навчання за державним замовленням, працевлаштовуються тими органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими установами, організаціями, на які поширюється дія Законів України "Про державну службу" ( 3723-12 ) і "Про службу в органах місцевого самоврядування" ( 2493-14 ), де вони працювали чи перебували у кадровому резерві (далі - органи, установи, організації).

Зазначені органи, установи, організації забезпечують надання випускникам посад I-IV категорій або не нижче тих, які вони займали до вступу в Академію, рівноцінних за оплатою праці та характером діяльності, а також реалізацію переважного права на зайняття вакантної посади чи просування по службі без конкурсного відбору або стажування.

Відповідальність за прийняття випускників Академії - магістрів державного управління на зазначені посади покладається на керівника органу, установи, організації, який щороку звітує про це перед Держкомстатом.

2. У разі ліквідації чи реорганізації органу, установи, організації, де раніше працювали або перебували в кадровому резерві випускники Академії, працевлаштування їх здійснює орган, установа, організація, що є правонаступником, або орган, установа, організація, на які покладено виконання відповідних функцій. Зобов'язання щодо працевлаштування випускників Академії зберігається також у разі скорочення чисельності штату і зміни структури зазначеного органу, установи, організації. Зміна керівника органу, установи, організації не є підставою для відмови у працевлаштуванні випускників Академії.

3. Протягом місяця після початку навчання Академія подає відповідному органу, установі, організації та Головдержслужбі відомості про вступників, які розпочали навчання. На підставі цього повідомлення зазначений орган, установа, організація зараховують слухачів Академії до відповідного кадрового резерву або підтверджують їх перебування у цьому резерві згідно з пунктом 17 Положення про прийом слухачів до Української Академії державного управління при Президентові України.

Щороку в січні орган, установа, організація, де до вступу до Академії працювали чи перебували у кадровому резерві слухачі денної форми навчання, подає до Академії підтвердження щодо їх перебування у кадровому резерві із зазначенням повної назви посади, на яку випускники будуть призначені після закінчення Академії.

4. Керівник органу, установи, організації здійснює призначення на посаду випускника Академії відповідно до штатного розпису з урахуванням вимог, зазначених у пункті 1 цього Положення.

5. За згодою органу, установи, організації, яка направила працівника на навчання, та особи, яка навчається в Академії, можливе зарахування (переміщення) слухача у період його навчання до кадрового резерву зазначеного органу, установи, організації або до кадрового резерву іншого органу, установи, організації з наступним працевлаштуванням.

6. Академія за погодженням із Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Адміністрацією Президента України видає випускникові Академії направлення на роботу за зразком згідно з додатком 1 до цього Положення, про що інформує Головдержслужбу та орган, установу, організацію, до яких направлено випускника. У направленні зазначається термін, протягом якого випускник зобов'язаний прибути до місця призначення.

Випускник Академії, який навчався за державним замовленням, зобов'язаний відпрацювати на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування безпосередньо після закінчення Академії не менш як п'ять років.

7. Випускник Академії може не розпочати роботу за направленням з поважних причин, визначених в установленому порядку. Поважною причиною є також вступ випускника за рекомендацією Вченої ради Академії до аспірантури чи докторантури Академії або до закордонного навчального закладу для подальшої підготовки у галузі державного управління.

8. Орган, установа, організація у місячний термін після прибуття випускника Академії інформує Секретаріат Кабінету Міністрів України, Адміністрацію Президента України про його працевлаштування та надсилає Академії і Головдержслужбі повідомлення за зразком згідно з додатком 2 до цього Положення.

9. Контроль за працевлаштуванням випускників Академії здійснюють Академія і Головдержслужба.

10. У разі неприбуття випускника Академії за направленням без поважної причини або його відмови від перебування на державній службі чи службі в органах місцевого самоврядування протягом п'яти років після закінчення Академії випускник зобов'язаний відшкодувати вартість навчання в Академії в установленому порядку.

Зразок

Додаток 1
до Положення про працевлаштування
випускників Української Академії
державного управління при Президентові
України

Направлення на роботу N

_______________________________________________________________________________________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові )

який(а) в 200_ році закінчив(ла) Українську Академію державного управління при Президентові України за спеціальністю "державне управління", отримав(ла) кваліфікацію "магістр державного управління" і за погодженням із Секретаріатом Кабінету Міністрів України, Адміністрацією Президента України направляється в розпорядження

______________________________________________________________________________________________________________________

(повна назва органу державної влади, органу місцевого
самоврядування, установи, організації)

для роботи відповідно до Положення про працевлаштування випускників Української Академії державного управління при Президентові України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від _____ 2002 р. N

Дата прибуття до місця призначення __________200__ р.

Ректор Української Академії державного
управління при Президентові України __________ ______________________

(підпис) (ініціали, прізвище)

МП __________200__ р.

Зразок

Додаток 2
до Положення про працевлаштування
випускників Української Академії державного
управління при Президентові України

ПОВІДОМЛЕННЯ
до направлення на роботу N _____
від________________200__р.
(підлягає поверненню в місячний
термін до Головдержслужби) 
ПОВІДОМЛЕННЯ
до направлення на роботу N _____
від_________________200__р.
(підлягає поверненню в місячний
термін до Академії) 
________________________________
(повна назва органу державної
________________________________
влади або органу місцевого
________________________________
самоврядування) 
________________________________
(повна назва органу державної
________________________________
влади або органу місцевого
________________________________
самоврядування) 
повідомляє Головдержслужбу, що
випускник(ця) Української Академії
державного управління при
Президентові України 200__ року 
повідомляє, що випускник(ця)
Української Академії державного
управління при Президентові України
200__ року 
________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові) 
________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові) 
який(а) до навчання займав(ла)
посаду державного службовця
(посадової особи місцевого
самоврядування) або був(ла)
зарахований(а) до кадрового
резерву в 
який(а) до навчання займав(ла)
посаду державного службовця
(посадової особи місцевого
самоврядування) або був(ла)
зарахований(а) до кадрового
резерву в 
________________________________
(повна назва органу державної
влади або органу місцевого
самоврядування)
________________________________ 
________________________________
(повна назва органу державної
влади або органу місцевого
самоврядування)
________________________________ 
працевлаштований(а) на посаді
________________________________
(назва та категорія посади)
________________________________ 
працевлаштований(а) на посаді
________________________________
(назва та категорія посади)
________________________________ 
________________________________
(посада, прізвище, ім'я,
по батькові керівника)
________________________________ 
________________________________
(посада, прізвище, ім'я,
по батькові керівника)
________________________________ 
_____________ ___________200__р.
(підпис) 
_________ _______________200__р.
(підпис) 
МП  МП 

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2002 р. N 619

Перелік
органів, що визначаються для проведення
стажування слухачів Української Академії
державного управління при Президентові України,
які навчаються за освітньо-професійною програмою
підготовки магістрів за напрямом
"державне управління", у 2002-2006 роках

Базові органи для проведення стажування  Квота для щорічного
направлення слухачів
Академії на стажування,
чоловік 
Секретаріат Кабінету Міністрів України  25 
Міністерство аграрної політики 
Міністерство екології та природних
ресурсів 
5
 
Міністерство економіки та з питань
європейської інтеграції 
8
 
Міністерство палива та енергетики 
Міністерство закордонних справ 
Міністерство культури і мистецтв  З 
Міністерство з питань надзвичайних
ситуацій та у справах захисту населення
від наслідків Чорнобильської катастрофи 
5

 
Міністерство освіти і науки 
Міністерство охорони здоров'я 
Міністерство праці та соціальної
політики 
5
 
Міністерство промислової політики 
Міністерство транспорту 
Міністерство фінансів 
Міністерство юстиції 
Державний комітет з будівництва та
архітектури 
З
 
Державний комітет з питань
житлово-комунального господарства 
З
 
Державний комітет по водному господарству  З 
Державний комітет по земельних ресурсах  З 
Державний комітет зв'язку та
інформатизації 
З
 
Державний комітет з енергозбереження  З 
Державний комітет у справах релігій  З 
Державний комітет інформаційної
політики, телебачення та радіомовлення 
З
 
Державний комітет лісового господарства  З 
Державний комітет у справах сім'ї та
молоді 
З
 
Державний комітет з питань фізичної
культури і спорту 
З
 
Державний комітет у справах ветеранів  З 
Державний комітет стандартизації,
метрології та сертифікації 
З
 
Державний комітет статистики  З 
Пенсійний фонд 
Головне контрольно-ревізійне управління 
Державне казначейство 
Антимонопольний комітет 
Державна податкова адміністрація 
Державна митна служба 
Державний комітет з питань регуляторної
політики та підприємництва 
З
 
Національна комісія регулювання
електроенергетики 
2
 
Державна комісія з цінних паперів та
фондового ринку 
З
 
Фонд державного майна 
Головне управління державної служби 
Територіальні підрозділи центральних
органів державної влади
 
3 на кожний
територіальний
підрозділ 
Рада міністрів Автономної Республіки Крим 
Київська міська державна адміністрація  20 
Севастопольська міська державна
адміністрація 
5
 
Обласні державні адміністрації

 
10 на кожну
обласну державну
адміністрацію 
Районні державні адміністрації (за
визначенням обласних, Київської та
Севастопольської міських державних
адміністрацій) 
3 на кожну
районну державну
адміністрацію
 
Обласні, міські ради міст
загальнодержавного і обласного значення
га їх виконавчі органи (у разі їх згоди) 
до 5 на кожну
місцеву раду
(за домовленістю) 
Інші органи, установи, організації (у
разі їх згоди) 
за домовленістю
 

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2002 р. N 619

Перелік
постанов Кабінету Міністрів України,
що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1996 р. N 446 "Про затвердження Положення про прийом слухачів до Української Академії державного управління при Президентові України" (ЗП України, 1996 р., N 10, ст. 304).

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 липня 1996 р. N 783 "Про затвердження Положення про порядок стажування слухачів Української Академії державного управління при Президентові України та слухачів вищих закладів освіти, які навчаються за освітньо-професійними програмами підготовки магістрів державного управління, в органах виконавчої влади, інших державних органах та органах місцевого самоврядування", в частині, що стосується Української Академії державного управління при Президентові України (ЗП України, 1996 р.. N 15, ст. 399).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 1996 р. N 1269 "Про затвердження Положення про працевлаштування випускників Української Академії державного управління при Президентові України та внесення змін у додаток до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1996 р. N 446" (ЗП України, 1996 р., N 19, ст. 532), із збереженням пунктів 3, 4, 6 та 7 цього Положення для випускників вищих навчальних закладів, які навчалися на умовах державного замовлення за освітньо-професійними програмами підготовки магістрів державного управління.

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 17 березня 1998 р. N 299 "Про удосконалення прийому, підготовки слухачів та використання випускників Української Академії державного управління при Президентові України" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 11, ст. 400).

5. Постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1998 р. N 2081 "Про стипендіальне забезпечення аспірантів Української Академії державного управління при Президентові України" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 52, ст. 1944).

6. Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2000 р. N 533"Про подальше вдосконалення прийому слухачів, їх підготовки, а також використання на державній службі випускників Української Академії державного управління при Президентові України" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 12, ст. 474).

7. Постанова Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2000 р. N 1640 "Про стипендіальне забезпечення докторантів Української Академії державного управління при Президентові України" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 45, ст. 1926).