Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 28 березня 2002 р. N 381
м.Київ

( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 910 від 14.09.200
5
)

Про проведення експерименту з використання даних
персоніфікованого обліку відомостей у системі
загальнообов'язкового державного пенсійного
страхування для призначення страхових виплат,
державної допомоги сім'ям з дітьми, державної
соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям
та житлових субсидій

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 699 від 15.05.2003
)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Прийняти пропозицію Міністерства праці та соціальної політики, Пенсійного фонду, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі - фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування) щодо проведення протягом вересня 2002 р. - грудня 2003 р. у Гуляйпільському та Пологівському районах Запорізької області, у мм. Свердловську і Сєверодонецьку Луганської області, у Сокальському та Жидачівському районах Львівської області експерименту з використання даних персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі персоніфікований облік) для призначення виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі - страхові виплати), державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та житлових субсидій (далі - соціальна допомога), а також для перерахунку страхових внесків (зборів) за підсумками звітного року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2001 р. N 225. ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 699 від 15.05.2003 )

2. Установити, що:

1) на період проведення згідно з цією постановою експерименту розрахунок страхових виплат і соціальної допомоги особам, які проживають і працюють у містах і районах, зазначених у пункті 1, проводиться виходячи з розміру заробітної плати (доходу) осіб за даними персоніфікованого обліку,

2) органи праці та соціального захисту населення і робочі органи виконавчих дирекцій фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування протягом робочого дня, що настає після звернення осіб за призначенням страхових виплат та соціальної допомоги, запитують у відповідних органах Пенсійного фонду дані, внесені до персоніфікованого обліку, які надаються органами Пенсійного фонду протягом п'яти робочих днів.

У разі неотримання даних у зазначений термін страхові виплати та соціальна допомога призначаються на підставі довідок про середню заробітну плату, що видаються роботодавцями відповідно до законодавства. Якщо у подальшому буде виявлено розбіжність даних персоніфікованого обліку з даними, зазначеними у довідці про середню заробітну плату, або у разі відсутності цих даних у системі персоніфікованого обліку проводиться перевірка їх достовірності у порядку, що встановлюється Міністерством праці та соціальної політики і Пенсійним фондом за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Форми запиту та довідки про дані персоніфікованого обліку затверджуються Пенсійним фондом за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики і фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування;

3) починаючи із звіту за вересень 2002 р. у містах і районах, де проводиться експеримент, роботодавці та особи, які самостійно сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування і внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, подають до органів Пенсійного фонду в установленому ним порядку на електронних та паперових носіях:

інформацію про заробітну плату (дохід) осіб, застрахованих у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, та осіб платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування - щомісяця до 20 числа наступного періоду;

інформацію про заробітну плату (дохід) застрахованих осіб, які звертаються за призначенням страхових виплат та соціальної допомоги, за два останні повні місяці перед місяцем припинення дії трудового договору, настання страхового випадку або звернення за призначенням допомоги наступного робочого дня після звернення зазначених осіб до роботодавця щодо подання цих відомостей.

Якщо до розрахункового періоду, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) для призначення страхових виплат та соціальної допомоги включаються місяці, що передують вересню 2002 р., роботодавці та особи, які самостійно сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування і внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, додатково подають дані, зазначені в абзаці третьому цього підпункту, за відповідні місяці.

3. Затвердити план заходів щодо проведення експерименту з використання даних персоніфікованого обліку для призначення страхових виплат і соціальної допомоги та перерахунку страхових внесків (зборів), що додається.

4. Міністерству праці та соціальної політики, Пенсійному фонду і Міністерству фінансів узагальнити результати експерименту та подати пропозиції щодо доцільності його поширення на всю територію України.

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 березня 2002 р. N 381

План
заходів щодо проведення експерименту
з використання даних персоніфікованого
обліку для призначення страхових виплат
і соціальної допомоги та перерахунку
страхових внесків (зборів)

  Зміст заходу   Виконавець   Термін виконання 
1.








 
Розробити та затвердити
технічне завдання на
розроблення системи
автоматизованого
персоніфікованого обліку
щомісячних даних з метою їх
використання для призначення
страхових виплат і соціальної
допомоги та перерахунку
страхових внесків (зборів) 
Пенсійний фонд
Мінпраці разом з
фондами
загальнообов'язкового
державного
соціального
страхування


 
березень
2002 р.







 
2.





 
Забезпечити обмін
нформацією, що міститься у
системі персоніфікованого
обліку і державному реєстрі
фізичних осіб - платників
податків та інших
обов'язкових платежів 
Пенсійний фонд
Державна податкова
адміністрація



 
травень
2002 р.




 
3.










 
Провести підготовчі роботи
для дослідного впровадження
системи автоматизованого
персоніфікованого обліку
щомісячних даних та
використання його у системі
загальнообов'язкового
державного пенсійного
страхування для призначення
страхових виплат і соціальної
допомоги та перерахунку
страхових внесків (зборів) 
Пенсійний фонд
Запорізька,
Луганська,
Львівська
облдержадміністрації






 
травень
серпень
2002 р.








 
4.



 
Розробити та затвердити
робочий проект системи
автоматизованого
персоніфікованого обліку
щомісячних даних 
Пенсійний фонд



 
серпень
2002 р.


 
5.







 
Модифікувати комплекси
програм системи
автоматизованого
персоніфікованого обліку з
метою використання їх для
призначення страхових виплат
і соціальної допомоги та
перерахунку страхових внесків
(зборів) 
" - "







 
" - "







 
6.












 
Здійснити дослідне
впровадження системи
автоматизованого
персоніфікованого обліку
щомісячних даних та провести
експеримент з використання
даних персоніфікованого
обліку відомостей у системі
загальнообов'язкового
державного пенсійного
страхування для призначення
страхових виплат і соціальної
допомоги та перерахунку
страхових внесків (зборів) 
Пенсійний фонд
Мінпраці
Запорізька,
Луганська,
Львівська облдерж
адміністрації
разом з фондами
загальнообов'яз
кового державного
соціального
страхування


 
вересень
2002 р.
грудень
2003 р.









 

( План із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 699 від 15.05.2003 )