КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 25 лютого 2002 р. N 212
Київ

Про заходи щодо розв'язання соціально-економічних
проблем Херсонської області

З метою створення сприятливих умов для забезпечення подальшого соціально-економічного розвитку Херсонської області Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Міністерству промислової політики здійснити протягом першого півріччя 2002 р. заходи, пов'язані з проведенням корпоратизації Херсонського державного суднобудівного заводу.

2. Державному комітетові з державного матеріального резерву, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерству фінансів і Міністерству промислової політики забезпечити реструктуризацію в I кварталі 2002 р. заборгованості Херсонського суднобудівного заводу за спожитий у 1997-1999 роках природний газ.

3. Міністерству промислової політики разом з Фондом державного майна вирішити в IV кварталі поточного року питання про початок приватизації майна Херсонського державного заводу "Паллада" та державного підприємства "Судмаш".

4. Фонду державного майна разом з Міністерством промислової політики визначити протягом першого півріччя ц.р. умови проведення конкурсу з продажу державного пакета акцій відкритого акціонерного товариства "Херсонський бавовняний комбінат".

5. Міністерству промислової політики, Міністерству охорони здоров'я, Українській державній інноваційній компанії вирішити в I кварталі 2002 р. питання про реструктуризацію заборгованості відкритого акціонерного товариства "Херсонські комбайни" перед Українською державною інноваційною компанією у сумі 11,5 млн. гривень, передбачивши її погашення протягом 2003-2005 років.

6. Міністерству промислової політики, Міністерству аграрної політики, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерству фінансів, Національній акціонерній компанії "Украгролізинг" разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними державними адміністраціями вирішити питання, що стосуються фінансування робіт із завершення виготовлення зернозбиральних комбайнів "Славутич" у відкритому акціонерному товаристві "Херсонські комбайни".

7. Міністерству палива та енергетики, Національній комісії регулювання електроенергетики, Херсонській обласній державній адміністрації, Міністерству фінансів, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції розглянути у березні 2002 р. питання про фінансування та завершення будівництва електропідстанції "Каховська" га повітряної лінії електропередачі 750 кВ "Запорізька АЕС - електропідстанція "Каховська".

8. Міністерству промислової політики, Міністерству аграрної політики, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Херсонській обласній державній адміністрації за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади всебічно проаналізувати результати діяльності підприємств області із значним виробничим потенціалом, розробити та затвердити до 1 червня ц.р. план спільних заходів, спрямованих на виведення з кризового стану тих підприємств, що працюють неефективно.

9. Міністерству палива та енергетики, Міжвідомчій раді з питань будівництва вітряних електростанцій, Херсонській обласній державній адміністрації підготувати та подати Кабінетові Міністрів України в I кварталі ц.р. пропозиції щодо розвитку вітроелектроенергетики на території області.

10. Міністерству аграрної політики, Українській академії аграрних наук, Херсонській обласній державній адміністрації розробити в першому півріччі 2002 р. регіональну програму використання нижньодніпровських піщаних грунтів для вирощування екологічно чистої плодоовочевої продукції надранніх сортів та розвитку виноградарства.

11. Міністерству аграрної політики, Херсонській обласній державній адміністрації розглянути в I кварталі 2002 р. питання про виділення на закладення і нагляд за молодими садами, виноградниками та ягідниками у Херсонській області коштів, одержаних від сплати одновідсоткового збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

12. Міністерству екології та природних ресурсів, Державному комітетові по водному господарству, Державному комітетові будівництва, архітектури та житлової політики, Херсонській обласній державній адміністрації протягом поточного року здійснити заходи, передбачені Комплексною програмою захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь України у 2001-2005 роках та прогнозом до 2010 року, зокрема з регулювання русла р. Каланчак, розчищення каналу К-17 на території Білозерського району та каналу Захід - Схід на території Чаплинського і Новотроїцького районів, за рахунок коштів, визначених для цієї мети в державному бюджеті.

Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи подати в установленому порядку Херсонській обласній державній адміністрації допомогу у виконанні відповідних робіт.

13. Міністерству екології та природних ресурсів, Херсонській обласній державній адміністрації разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити до 15 квітня 2002 р. план першочергових заходів щодо утилізації, знешкодження та видалення небезпечних відходів, накопичених на території Херсонської області, з визначенням джерел та обсягів фінансування цих заходів відповідно до напрямів Загальнодержавної програми поводження з токсичними відходами ( 1947-14 ).

14. Міністерству екології та природних ресурсів передбачити за поданням Херсонської обласної державної адміністрації кошти з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища на проведення у 2002 році робіт з контейнеризації, знешкодження та знищення пестицидів, не придатних для використання.

15. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи забезпечити протягом 2002 року фінансування в повному обсязі заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальним захистом населення, зокрема шляхом зменшення в Херсонській області в 2 рази заборгованості з виплат за минулі роки і збільшення в 4 рази порівняно з 2001 роком обсягів будівництва та введення в експлуатацію житла для переселенців з радіаційно забруднених територій згідно з бюджетними призначеннями.

16. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і Херсонській обласній державній адміністрації подати протягом поточного року допомогу зведеному воєнізованому аварійно-рятувальному загону "Скіф" в його оснащенні та сприяти створенню аварійно-рятувального формування на водних об'єктах.

17. Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції:

передбачити під час розподілу державних централізованих капітальних вкладень на 2002 рік виділення Херсонській області коштів на:

продовження будівництва першої черги Іванівського групового водопроводу;

будівництво об'єктів соціальної сфери в сільській місцевості;

відселення мешканців аварійних будинків "гнучкої" конструкції в м. Херсоні;

реконструкцію мосту в м. Херсоні;

придбання тролейбусів;

після подання Херсонською обласною державною адміністрацією відповідних розрахунків і обгрунтувань передбачити у 2003 і 2004 роках під час розподілу державних централізованих капітальних вкладень кошти на завершення будівництва Херсонського онкологічного диспансеру.

18. Державній адміністрації автомобільних доріг, Міністерству фінансів і Міністерству транспорту передбачити виділення у 2002 році коштів для завершення будівництва відрізку автодороги Цюрупинськ - Роздольне Петропавлівка протяжністю 4,4 кілометра.

19. Міністерству охорони здоров'я забезпечити протягом поточного року придбання 10 одиниць спеціалізованого транспорту для закладів охорони здоров'я Херсонської області.

20. Міністерству охорони здоров'я, Державному департаменту з питань виконання покарань, Міністерству внутрішніх справ і Міністерству фінансів здійснити невідкладні заходи, спрямовані на боротьбу із захворюванням на туберкульоз в Херсонській області, та забезпечити в повному обсязі виконання Національної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002-2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 20 серпня 2001 р. N 643.

21. Фонду державного майна разом з Міністерством аграрної політики, Херсонською обласною державною адміністрацією проаналізувати протягом березня-червня ц.р. результати фінансово-господарської діяльності господарських товариств агропромислового комплексу з державною часткою в їх статутних фондах, що розташовані на території області, та у разі необхідності вирішити в установленому порядку питання про завершення приватизації тих підприємств, що працюють неефективно.

22. Державному комітетові зв'язку та інформатизації, Херсонській обласній державній адміністрації, Міністерству охорони здоров'я вжити заходів для забезпечення телефонізації фельдшерсько-акушерських пунктів в області.

23. Міністерству аграрної політики, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним державним адміністраціям під час підготовки для розгляду Кабінетом Міністрів України пропозицій щодо постачання сільськогосподарським товаровиробникам техніки забезпечити неухильне дотримання вимог законодавства стосовно ввезення в Україну зернозбиральних комбайнів та іншої сільськогосподарської техніки, виготовленої на момент перетину кордону 8 і більше років тому.

24. Міністерству фінансів, Міністерству освіти і науки, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції під час формування проектів бюджетів усіх рівнів на 2003 і наступні роки передбачати бюджетні призначення на утримання загальноосвітніх навчальних закладів, що знаходяться у сільській місцевості, з урахуванням рівня матеріально-технічного забезпечення цих закладів, соціальної інфраструктури населених пунктів та інших особливостей.

25. Міністерству аграрної політики, Державному комітетові по земельних ресурсах, Державному комітетові по водному господарству разом з Українською академією аграрних наук опрацювати питання щодо можливості збереження цілісності земельних ділянок, призначених для вирощування рису.

26. Міністерству освіти і науки забезпечити у першому півріччі ц. р. пріоритетне обладнання шкіл, розташованих у сільській місцевості Херсонської області, комп'ютерами відповідно до плану за рахунок коштів, передбачених на цю мету Міністерству Законом України "Про Державний бюджет України на 2002 рік" ( 2905-14 ).

27. Міністерству освіти і науки, Міністерству транспорту, Міністерству фінансів, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Севастопольською міською державними адміністраціями забезпечити розроблення та подання до 26 квітня 2002 р. Кабінетові Міністрів України проекту цільової державної програми "Шкільний автобус".

28. Міністерству освіти і науки, Міністерству фінансів, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції під час розроблення проекту цільової державної програми "Вчитель" передбачити заходи щодо удосконалення системи підготовки педагогічних кадрів та забезпечення ними загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості, з урахуванням фактичної потреби.

29. Міністерству праці та соціальної політики, Міністерству освіти і науки, Міністерству фінансів, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції внести пропозиції щодо порядку забезпечення педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів пенсією за вислугу років відповідно до статті 21 Закону України "Про позашкільну освіту" ( 1841-14 ).

30. Міністерству праці та соціальної політики розробити і здійснити разом з Херсонською обласною державною адміністрацією заходи, спрямовані на створення сучасних умов для утримання і виховання дітей в Херсонському інтернаті для дітей-сиріт, та забезпечити поширення в усіх регіонах досвіду роботи з організації діяльності цього закладу.

31. Херсонській обласній державній адміністрації, Міністерству промислової політики, Міністерству транспорту, іншим заінтересованим центральним органам виконавчої влади:

опрацювати питання про передачу мосту через р. Кошову у власність територіальної громади м. Херсона;

вирішити питання про передачу в поточному році під'їзних залізничних колій на баланс підприємств, територією яких вони проходять.

32. Херсонській обласній державній адміністрації, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерству палива та енергетики, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерству фінансів підготувати і подати в місячний термін Кабінетові Міністрів України обгрунтування щодо фінансування з резервного фонду бюджету аварійно-відновних робіт на державному підприємстві "Херсонська ТЕЦ".

33. Херсонській обласній державній адміністрації:

1) протягом I кварталу поточного року проаналізувати стан виконання указів і доручень Президента України, рішень Кабінету Міністрів України з питань розвитку культури в області, дати оцінку фактам закриття та перепрофілювання закладів культури в сільській місцевості, вжити заходів для виконання доручення Президента України щодо переведення працівників культури при перегляді бюджетів усіх рівнів протягом поточного року на повну ставку. Розробити та затвердити регіональну програму інформатизації публічних бібліотек на період до 2005 року;

2) провести до кінця I кварталу 2002 р. разом з Фондом державного майна інвентаризацію об'єктів незавершеного будівництва, розташованих на території області, та визначити перелік таких об'єктів для їх подальшої приватизації;

3) організувати протягом поточного року проведення робіт, пов'язаних з установленням меж населених пунктів області;

4) визначити обсяг робіт з грошової оцінки та інвентаризації земель населених пунктів у розрізі районів і вжити заходів до врахування під час формування місцевих бюджетів коштів, необхідних для проведення цих робіт;

5) розробити до 1 квітня 2002 р. Комплексну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства Херсонської області на 2002-2005 роки та на період до 2010 року;

6) активізувати роботу з нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, для чого протягом I кварталу 2002 року:

розробити за погодженням з Державним комітетом з енергозбереження методику регіонального нормування паливно-енергетичних ресурсів і норм питомих витрат на вироблення продукції підприємством з річним споживанням умовного палива в обсязі понад 10 тис. тонн;

визначитися з граничними обсягами споживання паливно-енергетичних ресурсів на основі міжгалузевих норм споживання теплової та електричної енергії для бюджетних установ та організацій;

7) вжити заходів для зменшення протягом поточного року обсягу споживання енергоресурсів установами та організаціями, що фінансуються з місцевих бюджетів, не менше ніж на 5 відсотків;

8) вишукати можливість для поетапного введення протягом 2002-2003 років за рахунок коштів, передбачених у місцевих бюджетах, додатково 140 посад дільничних інспекторів міліції та 279 посад працівників патрульно-постової служби міліції;

9) забезпечити з метою виконання Комплексної програми профілактики злочинності на 2001-2005 роки ( 1376/2000 ) фінансування трьох існуючих та створення протягом 2002-2003 років у мм. Херсоні, Каховці, Генічеську нових реабілітаційних центрів для осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які втратили зв'язки із сім'ями і не мають постійного місця проживання;

10) передбачати починаючи з 2003 року в планах та програмах соціально-економічного розвитку області будівництво і реконструкцію об'єктів пожежної охорони, а також виділення коштів на придбання спеціальної техніки та обладнання, необхідних для рятування людей і гасіння пожежі у багатоповерхових будинках;

11) вжити заходів до поліпшення фінансової підтримки малого підприємництва;

12) вишукати протягом лютого - березня 2002 р. можливість для фінансування робіт з підготовки до сертифікації підприємства "Аеропорт-Херсон".

34. Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Херсонській обласній державній адміністрації разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади щокварталу підбивати підсумки виконання цієї постанови і про результати інформувати Кабінет Міністрів України 15 числа місяця, що настає за звітним періодом.

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ