Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

РІШЕННЯ
N 10 від 08.01.2002
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 січня 2002 р. за N 72/6360

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 1478 від 24.11.20
09)

Про затвердження Положення про порядок реєстрації
випуску інвестиційних сертифікатів пайового
інвестиційного фонду при їх розміщенні шляхом
прилюдної пропозиції

Відповідно до статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" ( 448/96-ВР ) та Закону України "Про інститути спільного інвестування (корпоративні та пайові інвестиційні фонди)" (2299-14) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про порядок реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів пайового інвестиційного фонду при їх розміщенні шляхом прилюдної пропозиції (додається).

2. Управлінню інвестиційної діяльності (А.Рибальченко) забезпечити державну реєстрацію цього рішення в Міністерстві юстиції України.

3. Управлінню організаційного забезпечення Комісії (Н. Піскун) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до чинного законодавства.

4. Рішення набирає чинності відповідно до чинного законодавства.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії заступника Голови С.Бірюка.

Голова Комісії О.Мозговий

Протокол засідання Комісії
від 08.01.2002 р. N 2

Затверджено
Рішення Державної комісії
з цінних паперів та
фондового ринку
08.01.2002 N 10

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 січня 2002 р. за N 72/6360

Положення
про порядок реєстрації випуску інвестиційних
сертифікатів пайового інвестиційного фонду при
їх розміщенні шляхом прилюдної пропозиції

Це Положення, розроблене відповідно до Законів України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" (2299-14), "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (448/96-ВР ), "Про цінні папери і фондову біржу" ( 1201-12 ), "Про господарські товариства" ( 1576-12 ), "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" ( 710/97-ВР ), "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" ( 996-14 ), "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), установлює вимоги до реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів пайового інвестиційного фонду виключно при їх розміщенні шляхом прилюдної пропозиції.

Розділ 1. Загальні положення

1.1. Це Положення застосовується виключно при прилюдній пропозиції інвестиційних сертифікатів інституту спільного інвестування (далі - ICI), а саме пайового інвестиційного фонду.

Реєстрація проспекту емісії інвестиційних сертифікатів та випуску інвестиційних сертифікатів здійснюється уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - реєструвальний орган) відповідно до цього Положення та є підставою для внесення випуску інвестиційних сертифікатів до реєстру випуску цінних паперів інститутів спільного інвестування.

1.2. Емітент має право розміщувати інвестиційні сертифікати після реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів у реєструвальному органі.

Емітентом інвестиційних сертифікатів виступає виключно компанія з управління активами, яка створила пайовий інвестиційний фонд. Пайовий інвестиційний фонд повинен бути зареєстрований у реєстрі інститутів спільного інвестування (далі - РІСІ). Реєстрація проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів компанії з управління активами здійснюється щодо кожного пайового фонду окремо.

Після реєстрації проспекту емісії інвестиційних сертифікатів компанії з управління активами реєструвальний орган видає свідоцтво про випуск інвестиційних сертифікатів.

1.3. Компанія з управління активами публікує проспект емісії інвестиційних сертифікатів (зміни до нього) після його реєстрації у реєструвальному органі.

Зареєстрований проспект емісії (зміни до нього) публікується у повному обсязі в органах масової інформації, зокрема, у одному з органів преси Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України чи офіційному виданні Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не менш як за 10 днів до початку розміщення інвестиційних сертифікатів. Копія публікації надсилається до реєструвального органу протягом трьох днів з дати публікації.

1.4. Реєстрація реєструвальним органом випуску інвестиційних сертифікатів не може розглядатися як гарантія вартості цих цінних паперів.

1.5. Реєстрація проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів здійснюється протягом 30 календарних днів з дати подання компанією з управління активами заяви та всіх документів, установлених цим Положенням.

1.6. Зареєстрований проспект емісії інвестиційних сертифікатів (зміни до проспекту емісії) засвідчується підписом уповноваженої особи реєструвального органу та штампом "ЗАРЕЄСТРОВАНО" або надписом "ЗАРЕЄСТРОВАНО" і печаткою реєструвального органу.

Один примірник зареєстрованого і засвідченого в установленому порядку проспекту емісії (змін до проспекту емісії) інвестиційних сертифікатів після реєстрації повертається емітенту.

Реєстрація випуску інвестиційних сертифікатів проводиться за умови реєстрації проспекту емісії інвестиційних сертифікатів.

1.7. За письмовою заявою компанії з управління активами термін розгляду документів може бути подовжено, але не більше ніж на 30 календарних днів з дати подання такої заяви.

1.8. Підставою для відмови у реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів може бути:

а) порушення емітентом цінних паперів або компанією з управління активами вимог законодавства України про цінні папери та нормативно-правових актів Комісії, у тому числі наявність у наданих документах інформації, що вказує на невідповідність умов емісії та/або обігу цінних паперів нормам законодавства про цінні папери;

б) невідповідність поданих документів та інформації, що міститься в них, вимогам нормативно-правових актів Комісії;

в) внесення в проспект емісії цінних паперів ICI і документи, які надаються для реєстрації проспекту емісії, недостовірної інформації;

г) відсутність будь-якого документа, установленого цим Положенням.

1.9. Повідомлення про відмову в реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів доводиться до емітента письмово і має містити правове обгрунтування такої відмови.

У разі відмови в реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів усі подані документи залишаються в реєструвальному органі.

1.10. Якщо до початку розміщення інвестиційних сертифікатів відбулися зміни будь-якої інформації, зазначеної в проспекті емісії інвестиційних сертифікатів, то компанія з управління активами повинна зареєструвати та опублікувати інформацію про зміни, що сталися, не менш як за 10 днів до початку розміщення інвестиційних сертифікатів. Якщо зміни до проспекту емісії неможливо зареєструвати та опублікувати в зазначений термін, то такі зміни мають також містити відомості про перенесення дати початку (для закритого інвестиційного фонду також дати закінчення) розміщення інвестиційних сертифікатів.

Реєстрація змін до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів до початку їх розміщення здійснюється реєструвальним органом протягом 15 календарних днів з дати подання відповідних документів.

Для реєстрації змін до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів компанія з управління активами подає до реєструвального органу:

а) заяву про реєстрацію змін до проспекту емісії у довільній формі із зазначенням причин внесення змін, засвідчену підписом посадової особи та печаткою компанії з управління активами;

б) рішення вищого органу компанії з управління активами (протокол, виписка з протоколу) щодо затвердження змін до проспекту емісії, завірене підписом посадової особи та печаткою емітента;

в) текст змін до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів, затверджений вищим органом компанії з управління активами.

Зміни до проспекту емісії подаються до реєструвального органа у двох примірниках, прошнуровані, пронумеровані, засвідчені підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою компанії з управління активами.

Відмова у реєстрації змін до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів здійснюється відповідно до пунктів 1.8 та 1.9 цього Положення.

У разі додаткового випуску інвестиційних сертифікатів до реєстрації та опублікування проспекту емісії інвестиційних сертифікатів (змін до нього у разі необхідності) компанія з управління активами пайового інвестиційного фонду не має права здійснювати розміщення інвестиційних сертифікатів понад обсяг уже зареєстрованої емісії. Зміни до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів після їх реєстрації у реєструвальному органі повинні бути опубліковані в тих самих органах преси, у яких був опублікований безпосередньо сам проспект емісії інвестиційних сертифікатів.

1.11. Після закінчення терміну, установленого для досягнення нормативів діяльності ICI, компанія з управління активами подає звіт про результати розміщення цінних паперів у порядку, установленому реєструвальним органом. У разі недосягнення нормативів діяльності ICI на підставі звіту випуск інвестиційних сертифікатів визнається таким, що не відбувся, та здійснюється скасування реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів.

1.12. У разі здійснення наступного випуску інвестиційних сертифікатів, що надають їх власникам права, однакові з правами за раніше випущеними інвестиційними сертифікатами, за умови однієї форми випуску реєструвальний орган анулює попереднє свідоцтво про випуск інвестиційних сертифікатів та видає нове свідоцтво про випуск інвестиційних сертифікатів на сумарну кількість інвестиційних сертифікатів з урахуванням останнього випуску.

При оформленні свідоцтва про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів компанія з управління активами повертає до реєструвального органу оригінал свідоцтва про реєстрацію попереднього випуску інвестиційних сертифікатів.

1.13. Відповідальність за достовірність інформації, наведеної у документах, що подаються до реєструвального органу, несуть посадові особи, які засвідчили ці документи своїми підписами та печатками.

1.14. Після реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів компанії з управління активами видається свідоцтво про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів (додаток 1), яке є підставою для друкування бланків сертифікатів інвестиційних сертифікатів (при документарній формі випуску) або оформлення у депозитарії глобального сертифіката (при без документарній формі випуску).

1.15. Особи, які розміщують інвестиційні сертифікати при первинному розміщенні, не можуть використовувати для реклами відомості, що відсутні у зареєстрованому проспекті емісії інвестиційних сертифікатів.

Розділ 2. Реєстрація проспекту емісії та випуску
інвестиційних сертифікатів

2.1. Для реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів компанія з управління активами подає до реєструвального органу такі документи:

а) заяву про реєстрацію проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів згідно з додатком 2;

б) копію свідоцтва про державну реєстрацію компанії з управління активами;

в) копію свідоцтва про реєстрацію пайового інвестиційного фонду в РІСІ;

г) рішення вищого органу компанії з управління активами (протокол, витяг з протоколу) про затвердження проспекту емісії та випуск інвестиційних сертифікатів прошнуроване, пронумероване, засвідчене підписом посадової особи та завірене печаткою компанії з управління активами. Рішення повинно містити відомості про:

кількість та відсоток голосів, що беруть участь у зборах;

повне та скорочене (у разі наявності) найменування компанії з управління активами; розмір зареєстрованого та сплаченого статутного фонду (капіталу) компанії з управління активами;

місцезнаходження компанії з управління активами; перелік посадових осіб компанії з управління активами; найменування аудитора (аудиторської фірми); дані щодо розміщення раніше випущених в обіг інвестиційних сертифікатів компанії з управління активами (перелік і результати попередніх випусків інвестиційних сертифікатів із зазначенням їх кількості, номінальної вартості, загальної суми випуску, форми випуску та номерів свідоцтв про реєстрацію випусків) та назви пайового інвестиційного фонду, через який були розміщені інвестиційні сертифікати; номінальну вартість інвестиційних сертифікатів; сумарну номінальну вартість проголошеної емісії та кількість інвестиційних сертифікатів;

спосіб розміщення інвестиційних сертифікатів (прилюдна пропозиція);

форму випуску інвестиційних сертифікатів; порядок виплати дивідендів (для закритого пайового інвестиційного фонду);

термін розміщення інвестиційних сертифікатів (для закритого пайового інвестиційного фонду);

термін викупу інвестиційних сертифікатів (для інтервального та відкритого інвестиційного фонду);

черговість розміщення інвестиційних сертифікатів (при випуску їх різними серіями);

порядок повідомлення про випуск і порядок розміщення інвестиційних сертифікатів;

застереження щодо невикористання коштів, залучених від випуску інвестиційних сертифікатів, для покриття збитків товариства;

зобов'язання щодо повернення коштів інвесторам у разі визнанні випуску таким, що не відбувся; термін повернення коштів при визнанні випуску таким, що не відбувся; права власників інвестиційних сертифікатів; перелік інвестиційних фондів, управління активами яких здійснює компанія з управління активами;

і) копію регламенту пайового інвестиційного фонду та змін до нього, зареєстрованого реєструвальним органом, засвідчену підписом посадової особи та печаткою емітента;

д) звіт про попередні випуски інвестиційних сертифікатів пайового інвестиційного фонду (прошнурований, пронумерований), засвідчений підписом посадової особи та печаткою емітента, який містить такі відомості:

повне найменування компанії з управління активами, код за ЄДРПОУ; місцезнаходження компанії з управління активами; повне найменування пайового інвестиційного фонду; код пайового інвестиційного фонду за РІСІ; термін діяльності пайового інвестиційного фонду у форматі дд/мм/рр (для закритого пайового інвестиційного фонду);

загальний обсяг випуску, номінальна вартість, кількість інвестиційних сертифікатів; форма випуску інвестиційних сертифікатів;

дата початку та закінчення розміщення інвестиційних сертифікатів у форматі дд/мм/рр (для закритих фондів);

розподіл інвестиційних сертифікатів між категоріями інвесторів (фізичними та юридичними особами) у відсотках до загальної кількості інвестиційних сертифікатів, що перебувають в обігу на дату прийняття рішення про випуск інвестиційних сертифікатів;

е) оригінал або нотаріально засвідчену копію договору з аудитором (аудиторською фірмою);

є) оригінал або нотаріально засвідчену копію договору зі зберігачем;

ж) оригінал або нотаріально засвідчену копію договору з реєстроутримувачем (при документарній формі випуску інвестиційних сертифікатів), крім випадків, передбачених законодавством;

з) оригінал або нотаріально засвідчену копію договору з депозитарієм (при бездокументарній формі випуску інвестиційних сертифікатів);

и) оригінал або нотаріально засвідчену копію договору з оцінювачем майна;

і) оригінал або нотаріально засвідчену копію договору з торговцем/ями цінними паперами, якщо компанія з управління активами користується його послугами;

ї) проспект емісії інвестиційних сертифікатів (у двох примірниках, прошнурований, пронумерований), складений згідно з пунктом 2.2 цього Положення, засвідчений підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою компанії з управління активами. У назві проспекту емісії інвестиційних сертифікатів повинно бути зазначено спосіб їх розміщення (прилюдна пропозиція);

й) аудиторський висновок щодо фінансового стану засновників (для юридичних осіб) емітента - при першій емісії інвестиційних сертифікатів. Аудиторський висновок іноземного аудитора (аудиторської фірми) щодо нерезидентів-засновників підлягає підтвердженню аудитором (аудиторською фірмою) України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами;

к) баланс та звіт про фінансові результати компанії з управління активами за станом на останню звітну дату перед подачею документів на реєстрацію, засвідчені підписами та печатками компанії з управління активами та аудитором (аудиторською фірмою);

л) баланс та звіт про фінансові результати пайового інвестиційного фонду за станом на останню звітну дату перед подачею документів на реєстрацію, засвідчені підписами та печатками компанії з управління активами та аудитором (аудиторською фірмою);

м) баланс та звіт про фінансові результати компанії з управління активами за рік, що передував року, у якому подаються документи на реєстрацію, засвідчені підписами та печатками компанії з управління активами та висновком аудитора (аудиторської фірми);

н) баланс та звіт про фінансові результати пайового інвестиційного фонду за рік, що передував року, у якому подаються документи на реєстрацію, засвідчені підписами та печатками компанії з управління активами та висновком аудитора (аудиторської фірми);

о) довідку про фінансовий стан компанії з управління активами, складену на останню звітну дату перед подачею документів на реєстрацію;

п) копію свідоцтва про реєстрацію попереднього випуску інвестиційних сертифікатів;

р) довідку про власний капітал компанії з управління активами, показники якої не можуть мати давність більше двох місяців на дату подання документів на реєстрацію, засвідчену підписом посадової особи та печаткою компанії з управління активами. Пайові інвестиційні фонди, компанія з управління активами подають баланс, звіт про фінансові результати та інші встановлені фінансові документи за формою, визначеною нормативно-правовими актами.

2.2. Проспект емісії інвестиційних сертифікатів повинен містити такі відомості:

а) характеристика компанії з управління активами:

повне та скорочене (у разі наявності) найменування компанії з управління активами, код за ЄДРПОУ;

організаційно-правова форма;

місцезнаходження, номер телефону, факсу, адреса електронної пошти;

дата державної реєстрації та орган, що здійснив реєстрацію; чисельність штатних працівників (за станом на останнє число кварталу, що передував кварталу, в якому подаються документи);

дані про голову та членів виконавчого органу, головного бухгалтера, а саме: прізвище, ім'я по батькові, рік народження, освіта, кваліфікація, виробничий стаж, стаж роботи на фондовому ринку України;

перелік засновників із зазначенням частки у статутному фонді (капіталі) компанії; перелік пов'язаних осіб компанії з управління активами (для юридичних осіб - назва, код за ЄДРПОУ, для фізічних осіб - прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані);

перелік інвестиційних фондів, управління активами яких здійснює компанія з управління активами ICI;

б) характеристика пайового інвестиційного фонду:

повне і скорочене найменування, код за РІСІ; дата та номер свідоцтва про внесення в РІСІ; дата припинення діяльності фонду та дата початку розрахунків з учасниками у форматі дд/мм/рр (для закритого фонду), при цьому дата початку розрахунків з учасниками повинна бути встановлена в межах трьох місяців після дати припинення його діяльності;

термін викупу інвестиційних сертифікатів (для відкритого та інтервального інвестиційних фондів);

в) дані про голову та членів спостережної (наглядової) ради (у разі її наявності): прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, рік народження, освіта, кваліфікація, виробничий стаж, стаж роботи на фондовому ринку України;

г) текст регламенту, зареєстрований реєструвальним органом;

і) відомості про проголошену емісію інвестиційних сертифікатів:

дата і номер рішення (протоколу) уповноваженого органу про випуск інвестиційних сертифікатів;

номінальна вартість, кількість, форма випуску інвестиційних сертифікатів;

термін розміщення інвестиційних сертифікатів (для закритих фондів);

права, що надаються власникам інвестиційних сертифікатів;

адреси місць придбання інвестиційних сертифікатів:

загальна сума випуску інвестиційних сертифікатів; запланований курс продажу інвестиційних сертифікатів; порядок розміщення інвестиційних сертифікатів та їх оплати; мінімальна кількість інвестиційних сертифікатів, яку може придбати інвестор;

терміни, порядок та адреси місць виплати дивідендів (для закритих фондів);

зобов'язання щодо повернення залучених коштів інвесторам у разі визнання випуску інвестиційних сертифікатів недійсним;

відомості про винагороду компанії з управління активами;

д) відомості про витрати, що відшкодовуються за рахунок активів ICI;

е) перелік і результати попередніх випусків інвестиційних сертифікатів із зазначенням номера та дати видачі свідоцтва про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів та органу, що видав відповідне свідоцтво (із зазначенням за кожним випуском кількості, номінальної вартості, суми випуску інвестиційних сертифікатів пайового фонду);

є) відомості про реєстроутримувача (при документарній формі випуску інвестиційних сертифікатів) або депозитарій (при бездокументарній формі випуску інвестиційних сертифікатів) із зазначенням повної назви, коду за ЄДРПОУ, місцезнаходження, номера телефону, факсу, номера та дати видачі ліцензії на здійснення діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів (для реєстроутримувача) або ліцензії на здійснення депозитарної діяльності депозитарію цінних паперів (для депозитарію), терміну її дії;

ж) перелік бірж або позабіржових торговельно-інформаційних систем, на яких здійснюється розміщення інвестиційних сертифікатів (у разі, якщо таке здійснюється);

з) відомості про торговця цінними паперами (якщо емітент користується його послугами щодо розміщення даного випуску) із зазначенням повної назви, коду за ЄДРПОУ, місцезнаходження, номера телефону, факсу, номера та дати видачі ліцензії на здійснення діяльності по випуску та обігу цінних паперів, терміну її дії;

и) відомості про незалежного оцінювача майна із зазначенням повної назви, коду за ЄДРПОУ, місцезнаходження, номера телефону, факсу, номера та дати видачі сертифіката суб'єкта оціночної діяльності, терміну його дії;

і) відомості про зберігача із зазначенням повної назви, коду за ЄДРПОУ, місцезнаходження, номера телефону, факсу, номера та дати видачі ліцензії на здійснення депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, терміну її дії;

ї) назва аудиторської фірми, код за ЄДРПОУ (прізвище, ім'я та по батькові аудитора), місцезнаходження, номер телефону, факсу, номер ліцензії на заняття аудиторською діяльністю, дата видачі та термін її дії.

Відповідальність за достовірність даних, зазначених в проспекті емісії інвестиційних сертифікатів, несуть посадові особи, що його підписали.

Розділ 3. Розміщення інвестиційних сертифікатів

3.1. З метою придбання інвестиційних сертифікатів інвестор подає заявку на придбання цінних паперів ICI компанії з управління активами або торговцям цінними паперами (згідно з проспектом емісії інвестиційних сертифікатів).

Заявки на придбання та викуп інвестиційних сертифікатів подаються в терміни, встановлені проспектом емісії та не відкликаються.

3.2. Розміщення та викуп інвестиційних сертифікатів здійснюється компанією з управління активами безпосередньо або через торговців цінними паперами ICI, з якими компанія з управління активами уклала відповідні договори.

Торговець цінними паперами під час розміщення та викупу інвестиційних сертифікатів діє від імені, за рахунок та в інтересах компанії з управління активами пайового інвестиційного фонду.

3.3. Розміщення інвестиційних сертифікатів починається з дати, зазначеної в проспекті емісії, але не раніше реєстрації випуску у реєструвальному органі.

Мінімальний термін розміщення інвестиційних сертифікатів визначається в проспекті емісії.

Термін між сплатою інвестором грошових коштів відповідно до заявки на придбання інвестиційних сертифікатів та датою його реєстрації у реєстрі власників іменних цінних паперів ICI, а також між подачею інвестором заявки на викуп інвестиційних сертифікатів, здійсненням грошових розрахунків з ним та внесенням змін до реєстру не повинен перевищувати термін, установлений чинним законодавством України.

3.4. Зберігач, реєстратор, аудитор (аудиторська фірма), незалежний оцінювач майна та їх пов'язані особи не мають права придбавати інвестиційні сертифікати компанії з управління активами, з якою вони уклали відповідні договори.

3.5. Розміщення інвестиційних сертифікатів припиняється у терміни, що визначаються проспектом емісії.

Інвестиційні сертифікати інвестиційного фонду закритого типу підлягають вільному обігу на ринку цінних паперів.

Розділ 4. Унесення змін до проспекту емісії
інвестиційних сертифікатів

4.1. Якщо після початку розміщення інвестиційних сертифікатів сталися суттєві зміни положень, що були зазначені в проспекті емісії інвестиційних сертифікатів, то компанія з управління активами повинна внести відповідні зміни та доповнення до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів.

Реєстрація змін до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів після початку їх розміщення здійснюється реєструвальним органом протягом 30 календарних днів з дати подання відповідних документів.

4.2. Для внесення змін до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів компанія з управління активами подає до реєструвального органу такі документи:

а) супроводжувальний лист із зазначенням причини внесення змін;

б) заяву згідно з додатком 2 до цього Положення;

в) рішення (протокол, виписка з протоколу, прошнуровані, пронумеровані, засвідчені підписом посадової особи та печаткою) вищого органу компанії з управління активами про затвердження змін та доповнень до проспекту емісії із зазначенням причини внесення змін та текстом змін;

г) текст змін та доповнень до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів, затверджений вищим органом компанії з управління активами, засвідчений підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою компанії з управління активами. Якщо зміни стосуються змісту регламенту, то вони погоджуються із членами спостережної ради (у разі наявності). Текст змін до проспекту емісії інвестиційних сертифікатів подається у двох примірниках, прошитий та пронумерований;

і) оригінали або нотаріально засвідчені копії угод зі зберігачем, реєстроутримувачем, депозитарієм, аудитором (аудиторською фірмою), незалежним оцінювачем майна, торговцем цінними паперами у разі їх зміни.

Зміни щодо торговця цінними паперами, який здійснює розміщення інвестиційних сертифікатів емітента, реєструються реєструвальним органом тільки за наявності договору з іншим торговцем цінними паперами у даному регіоні. При цьому, новий договір повинен набути чинності з дати припинення дії попереднього договору;

д) копії зареєстрованих у встановленому порядку змін до регламенту, засвідчені підписом посадової особи та печаткою емітента;

е) нотаріально засвідчені зміни до установчих документів компанії з управління активами.

Розділ 5. Скасування реєстрації проспекту емісії та визнання
випуску інвестиційних сертифікатів таким, що не відбувся

5.1. На підставі звіту про результати розміщення цінних паперів ICI, у разі недосягнення нормативів діяльності ICI, реєструвальний орган визнає випуск інвестиційних сертифікатів таким, що не відбувся, та здійснює скасування реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів, анулює свідоцтво про їх випуск та скасовує реєстрацію проспекту емісії, про що видається розпорядження. Розпорядження про скасування проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів видає уповноважена особа реєструвального органу. Реєструвальний орган повідомляє реєстратора, депозитарій, зберігача, торговця/ів цінними паперами про скасування реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів пайового інвестиційного фонду.

5.2. Якщо після реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів розміщення їх не відбулось, то реєструвальний орган здійснює скасування реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів. Для скасування реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів компанія з управління активами подає такі документи:

а) заяву в довільній формі із зазначенням повної назви емітента, коду за ЄДРПОУ, номера телефону, факсу, причини скасування проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів;

б) рішення вищого органу компанії з управління активами про скасування реєстрації проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів (протокол, виписка з протоколу, засвідчені підписом посадової особи та печаткою емітента);

в) довідку зберігача про те, що емітент не здійснював розміщення інвестиційних сертифікатів;

г) довідку реєстратора (депозитарію) про те, що емітент не здійснював розміщення інвестиційних сертифікатів;

і) довідку компанії з управління активами ICI про те, що емітент не здійснював розміщення інвестиційних сертифікатів;

д) висновок аудитора (аудиторської фірми) про те, що емітент не здійснював розміщення інвестиційних сертифікатів;

е) баланс емітента за останній рік, баланс та звіт про фінансові результати за останній звітний період перед прийняттям рішення про скасування проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів, засвідчені підписами та печатками емітента та аудитора (аудиторської фірми);

є) оригінал свідоцтва про випуск інвестиційних сертифікатів;

ж) оригінал зареєстрованого проспекту емісії інвестиційних сертифікатів.

Розділ 6. Кодифікація випуску інвестиційних сертифікатів

Кодифікація інвестиційних сертифікатів здійснюється Національним депозитарієм України не пізніше 30 днів з дати реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Забороняється розміщувати інвестиційні сертифікати, які не мають коду, призначеного Національним депозитарієм України.

Розділ 7. Державний контроль за реєстрацією проспекту
емісії та випуску інвестиційних сертифікатів,
їх розміщенням та скасуванням випуску

Державний контроль за реєстрацією проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів, їх розміщенням та скасуванням випуску здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до чинного законодавства України. Інші державні органи здійснюють контроль за реєстрацією проспекту емісії та випуску інвестиційних сертифікатів, їх розміщенням та скасуванням випуску в межах своєї компетенції відповідно до чинного законодавства України.

Заступник начальника управління інвестиційної діяльності - начальник відділу Є.Іванов

Додаток 1
до Положення про порядок
реєстрації випуску
інвестиційних сертифікатів
пайового інвестиційного фонду
при їх розміщенні шляхом
прилюдної пропозиції

ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Свідоцтво
про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку засвідчує
випуск інвестиційних сертифікатів, що здійснюється

______________________________________________________________________________________________________________________,

(найменування пайового інвестиційного фонду, код за РІСІ,
найменування емітента, код за ЄДРПОУ)

на загальну суму ________________________________________________________________________________________________________

(сума словами)

номінальною вартістю) __________________________________________________________________________________________ гривень

(сума словами )

форма випуску ________________________________________________________________________________________________________

(словами)

іменних (на пред'явника)___________________________________________________________________________________________ штук.

Випуск унесено до реєстру випуску цінних паперів інститутів спільного інвестування.

Реєстраційний N ________

Дата реєстрації "____" ______________________ 200 року.

Посада
 
Підпис
 
Прізвище, ім'я, по батькові
уповноваженої особи 
М.п.     

Додаток 2
до Положення про порядок
реєстрації випуску
інвестиційних сертифікатів
пайового інвестиційного фонду
при їх розміщенні шляхом
прилюдної пропозиції

Державна комісія з цінних
паперів та фондового ринку

"____"______________________ 200_ р. N
(дата подання заяви)

Заява
про реєстрацію проспекту емісії та випуску інвестиційних
сертифікатів пайового інвестиційного фонду
при їх розміщенні шляхом прилюдної пропозиції

     ------------------------------------------------------------------
|Найменування емітента (компанія з| |
|управління активами) | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Код за ЄДРПОУ | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Місцезнаходження | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Телефон, факс | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Розмір статутного фонду компанії | |
|з управління активами згідно зі | |
|статутом товариства | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Найменування, вид та тип пайового| |
|інвестиційного фонду | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Термін діяльності фонду | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Код за ЄДРІСІ | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Місцезнаходження | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Телефон, факс | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Загальна номінальна вартість | |
|випуску інвестиційних | |
|сертифікатів | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Кількість інвестиційних | |
|сертифікатів та їх категорії | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Номінальна вартість | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Форма випуску | |
|---------------------------------+------------------------------|
|Вартість чистих активів у | |
|розрахунку на один | |
|інвестиційний сертифікат в | |
|обігу на останню звітну дату | |
|перед поданням документів на | |
|реєстрацію | |
|(у разі додаткового випуску) | |
------------------------------------------------------------------

Посадова особа компанії з
управління активами 

 
підпис
 
П.I.Б..
 
  М.П.