НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА I ПРИМИРЕННЯ
НАКАЗ
N 231 від 04.12.2001
Про затвердження Інструкції про порядок взяття на контроль
та зняття з контролю розбіжностей між сторонами
соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню
колективних трудових спорів (конфліктів)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Національної
служби посередництва і примирення
N 435 від 22.09.2003 )
Відповідно до положень Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" (137/98-ВР) та підпункту 15 пункту 4 Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, із змінами, внесеними Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок взяття на контроль та зняття з контролю розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (додається).
2. Начальникам відділів Національної служби посередництва і примирення та відділень Національної служби посередництва і примирення в Автономній Республіці Крим та областях забезпечити використання затвердженої пунктом 1 цього наказу Інструкції про порядок взяття на контроль та зняття з контролю розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
3. Текст Інструкції про порядок взяття на контроль та зняття з контролю розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженої пунктом 1 цього наказу, опублікувати в Бюлетені Національної служби посередництва і примирення.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Національної служби посередництва і примирення В.М.Руденко
Затверджено
наказом Національної служби
посередництва і примирення
від 04.12.2001 року N 231
Інструкція
про порядок взяття на контроль та зняття з контролю
розбіжностей між сторонами соціально-трудових
відносин з метою запобігання виникненню колективних
трудових спорів (конфліктів)
1. Загальні положення
1.1. Цією Інструкцією встановлюється порядок взяття на контроль та зняття з контролю Національною службою посередництва і примирення (далі НСПП) розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів.
1.2. Основні заходи, що мають здійснювати структурні підрозділи НСПП з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), визначено Положенням про порядок здійснення НСПП запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом НСПП від 12 червня 2001 року N 115 із наступними змінами і доповненнями. ( Пункт 1.2 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Національної служби посередництва і примирення N 435 від 22.09.2003 )
2. Порядок взяття на контроль розбіжностей між сторонами
соціально-трудових відносин
2.1. Взяття на контроль здійснюється на підставі звернення найманих працівників або органу, уповноваженого представляти їх інтереси, профспілки, об'єднання профспілок про виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин (найманими працівниками, профспілками, об'єднаннями профспілок та роботодавцями, об'єднаннями роботодавців), та за результатами аналізу стану соціально-трудових відносин і наявності розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, невирішення яких може привести до виникнення колективного трудового спору (конфлікту).
2.2. Взяття на контроль розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин здійснюється:
- на національному, галузевому та виробничому (для підприємств, які мають структурні підрозділи на території декількох адміністративно-територіальних одиниць України) рівнях, на виробничому і територіальному рівнях в містах Києві та Севастополі - розпорядженням НСПП;
- на виробничому та територіальному рівнях - наказом відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях.
2.3. У розпорядженні НСПП, наказі відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях про взяття на контроль повинні бути зазначені сторони соціально-трудових відносин та розбіжності, які між ними виникли.
2.4. Копія розпорядження НСПП, наказу відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях про взяття на контроль розбіжностей надсилається сторонам соціально-трудових відносин, відповідним центральним або місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування. ( Пункт 2.4 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Національної служби посередництва і примирення N 435 від 22.09.2003 )
2.5. Відповідно до наказу НСПП від 13 липня 2001 р. N 140 "Про порядок здійснення обліку роботи структурних підрозділів НСПП із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)", дані про розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин вносяться до Книги обліку роботи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та відображаються у щомісячному звіті структурних підрозділів НСПП про результати роботи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (Ф 1-ЗКТС) та у звіті про проведену відділеннями НСПП роботу із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) за квартал, півріччя, дев'ять місяців, рік.
3. Зняття з контролю розбіжностей між сторонами
соціально-трудових відносин
3.1. Зняття з контролю розбіжностей здійснюється у разі:
- врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, про що НСПП видає розпорядження, відділення НСПП - наказ про зняття розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин з контролю.
- якщо розбіжності не були врегульовані і переросли у колективний трудовий спір (конфлікт).
3.2. Зняття з контролю розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин здійснюється:
- на національному, галузевому та виробничому (для підприємств, які мають структурні підрозділи на території декількох адміністративно-територіальних одиниць України) рівнях, на виробничому і територіальному рівнях в містах Києві та Севастополі - розпорядженням НСПП;
- на виробничому та територіальному рівнях - наказом відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях.
3.3. У разі, якщо розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин не були врегульовані і виник колективний трудовий спір (конфлікт), видається розпорядження НСПП, наказ відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях про зняття з контролю розбіжностей між сторонами соціально трудових відносин як таких, що переросли у колективний трудовий спір (конфлікт).
3.4. Копія розпорядження НСПП, наказу відповідного відділення НСПП про зняття з контролю розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин надсилається сторонам соціально-трудових відносин, відповідним центральним або місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування. (Пункт 3.4 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Національної служби посередництва і примирення N 435 від 22.09.2003 )
3.5. Дані про результати вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин вносяться до Книги обліку роботи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та відображаються у щомісячному звіті структурних підрозділів НСПП про результати роботи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (Ф 1-ЗКТС) і у звіті про проведену структурними підрозділами НСПП роботу із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) за квартал, півріччя, дев'ять місяців, рік.