МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ

ЛИСТ
N 14-1-5/36 від 03.05.93
N 27-1-1/143 від 23.04.93

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 травня 1993 року за N 45

Про порядок розрахунків обсягів виробництва
підприємств матеріально-технічного постачання
у порівняльних цінах

У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 1993 року N 71 "Про регулювання фондів споживання у 1993 році" Мінстат України повідомляє порядок визначення обсягів виробництва (валових доходів) постачально-збутових підприємств і організацій всіх форм власності і підпорядкування в порівняльних цінах. Розрахунки проводяться окремо по видах робіт, що надаються підприємствами матеріально-технічного постачання: реалізація продукції та надання послуг споживачам.

1. По кожному підприємству необхідно перерахувати обсяг складської реалізації за звітний період і відповідний період минулого року в порівняльні ціни. За порівняльні ціни приймаються ціни (регульовані, вільні), що склалися на 1 січня 1993 року.

Обсяг реалізації кожного виду продукції або групи продукції у натуральному виразі за звітний період минулого року і за звітний період 1993 року необхідно помножити на середню ціну цієї продукції або групи продукції, що склалася на 1 січня 1993 року. По продукції, реалізації якої не було в одному із періодів, - в звітному чи минулому - слід використати ціну продукції на 1 січня 1993 року, яка близька по технічних параметрах і якісних характеристиках. Сума обсягів продукції, яка була реалізована за кожний період реалізації у цінах на 1 січня 1993 року, і буде обсягом складської продукції у порівняльних цінах, який необхідно використати для розрахунків валових доходів.

Обсяг валових доходів у порівняльних цінах, отриманих від складської реалізації продукції, визначається шляхом множення перерахованого обсягу реалізації продукції на доходну ставку. Доходна ставка за звітний період і відповідний період минулого року приймається така, що склалася на 1 січня 1993 року.

2. Надання різних видів послуг. Обсяг валових доходів у порівняльних цінах від надання послуг по підготовці продукції до виробничого споживання визначається шляхом перемноження обсягів кожного виду послуг у відповідному періоді на середню вартість (тариф) послуги по видах, що склалася на 1 січня 1993 року.

Обсяг валових доходів у порівняльних цінах від інформаційно-посередницьких і комерційних послуг визначається шляхом перемноження кількості наданих послуг (групи послуг) у відповідному періоді на середню вартість (тариф) послуги (групи послуг), яка склалася на 1 січня 1993 року.

3. Загальний обсяг доходів у порівняльних цінах складається з доходів від реалізації продукції та від надання різних видів послуг. Індекси зростання (зменшення) обсягів валових доходів визначаються шляхом віднесення обсягів доходів за звітний період до їх базової величини.