МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
N 35 від 14.07.92
м.Київ

Затверджено
постановою Міністерства
праці України
від 14 липня 1992 р. N 35

Положення
про умови і порядок видачі реєстраційних
сертифікатів і ліцензій комерційним бюро,
агентствам та іншим організаціям на надання
послуг, пов'язаних з профорієнтацією,
підготовкою, перепідготовкою, підвищенням
кваліфікації, а також працевлаштуванням
громадян України за кордоном

1. Комерційні бюро, агентства, установи та інші організації всіх форм власності (далі - комерційні організації) одержують право здійснення видів діяльності, регулювання яких передбачене Законом України "Про зайнятість населення" ( 803-12 ), тільки після одержання від органів Державної служби зайнятості реєстраційних сертифікатів і спеціальних дозволів (ліцензій).

Дія цього Положення поширюється на органи професійних об'єднань і громадських організацій, які мають намір займатися комерційною діяльністю з питань профорієнтації, підготовки, перепідготовки, а також працевлаштування громадян України за кордоном відповідно до статутів та на організації інших держав, які надають зазначені послуги на території України, якщо інше не передбачене міжнародною угодою між Україною та іншою країною.

2. Видачу реєстраційного сертифіката здійснює Республіканський центр зайнятості Міністерства праці України на підставі подання заяви у довільній формі, нотаріально завіреної копії статутного документа або документа фізичної особи про реєстрацію як підприємця. Комерційні організації, які мають намір сприяти працевлаштуванню громадян за кордоном, до заяви також додають нотаріально завірену копію свідоцтва про реєстрацію як учасника зовнішньоекономічної діяльності.

Іноземні суб'єкти господарської діяльності, що здійснюють відповідні послуги на території України, до заяви подають нотаріально завірену копію свідоцтва Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України про реєстрацію представництва.

Видача реєстраційного сертифіката має бути здійснена протягом 30 робочих днів з моменту подання зазначених документів.

3. Плата за видачу реєстраційного сертифіката встановлюється в таких розмірах:

з громадян - 1000 карбованців;

з юридичних осіб - 2000 карбованців.

Документ про перерахування коштів на рахунок Республіканського центру зайнятості Міністерства праці України додається до заяви.

Іноземні суб'єкти господарської діяльності вносять кошти в іноземній валюті в розмірах відповідно до офіційного обмінного курсу.

4. Комерційні організації зобов'язані повідомляти Республіканський центр зайнятості Міністерства праці України про всі зміни в документах, які подавалися на одержання реєстраційного сертифіката протягом 14 днів з моменту, коли відбулися такі зміни.

Після припинення комерційною організацією своєї діяльності реєстраційний сертифікат втрачає силу.

5. Видача комерційним організаціям спеціальних дозволів (ліцензій) провадиться:

а) на надання послуг, пов'язаних з профорієнтацією, підготовкою, перепідготовкою, підвищенням кваліфікації громадян - центрами зайнятості Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.

Навчання громадян у комерційних навчальних закладах здійснюється відповідно до Закону України "Про освіту" ( 1060-12 ) та діючих нормативних документів Міністерства освіти України;

б) на працевлаштування громадян за кордоном - Республіканським центром зайнятості Міністерства праці України.

6. Ліцензія видається за заявою комерційної організації при наявності реєстраційного сертифіката. До заяви додаються:

- комерційною організацією, яка надає послуги, пов'язані з підготовкою, перепідготовкою громадян - проекти навчальних планів і програм з кожного виду навчання, документи про наявність і стан матеріально-технічної бази, погоджені з місцевими органами освіти, склад і рівень кваліфікації інженерно-педагогічних працівників, кошторис вартості послуг, що надаються;

- комерційною організацією, яка надає послуги, пов'язані з профорієнтацією - нотаріально завірені документи, що засвідчують рівень освіти і кваліфікації працівників, необхідний для здійснення відповідного виду діяльності, дозвіл на роботу з психодіагностичними методиками, який затверджують Дніпропетровський, Миколаївський, Одеський, Херсонський обласні центри профорієнтації, а також Київський, Криворізький і Львівський міські центри, документи про наявність відповідного службового приміщення, психологічного інструментарію та кошторис вартості послуг, що надаються;

- комерційною організацією, яка сприяє працевлаштуванню громадян за кордоном, - відомості про попередню домовленість із зарубіжним партнером (проект контракту або договору про працевлаштування), виписка з торговельного (банківського) реєстру країни, де іноземний партнер має офіційно зареєстровану контору, відповідний дозвіл компетентного органу влади іноземному партнеру на прийняття на роботу або набір трудящих в Україні. Якщо комерційна організація здійснює представницькі функції доручення на їх здійснення, оформлене згідно із законом країни, де офіційно зареєстровано контору іноземного партнера.

Зазначені документи мають бути нотаріально завірені за місцем їх видачі і легалізовані належним чином у посольських або консульських установах, які представляють Україну.

До заяви також додаються кошторис вартості послуг, що надаються, та довідка місцевого органу служби зайнятості про наявність у комерційній організації належного службового приміщення.

Підприємець-громадянин, крім того, до заяви додає копії документів, що засвідчують рівень освіти і кваліфікації, необхідний для здійснення відповідного виду діяльності.

7. Орган, що видає ліцензію, визначає необхідність погодження питання про її видачу з державними органами, в функції яких входить нагляд за додержанням установлених правил при здійсненні відповідних видів діяльності.

8. Для проведення робіт по підготовці висновку про видачу ліцензій відповідні органи служби зайнятості створюють експертну комісію за участю представників народної освіти та інших державних органів.

9. Рішення про видачу ліцензії приймається не пізніше як через 30 днів з дня одержання заяви і необхідних документів. Мотивована відмова у видачі

10. Плата за видачу ліцензії встановлюється в таких розмірах:

з громадян - 500 карбованців;

з юридичних осіб - 1000 карбованців.

Уся сума плати надходить на рахунок органу, що видав ліцензію. Іноземні суб'єкти господарської діяльності сплачують відповідні кошти в іноземній валюті в розмірах відповідно до офіційного обмінного курсу.

11. Строк дії ліцензії визначається органом, що її видає, залежно від тривалості курсу професійного навчання або надання інших послуг, але не може бути менше одного року. Ліцензія діє тільки на зазначеній в ній території.

Продовження строку дії ліцензії здійснюється у порядку, встановленому для її одержання.

Для діяльності на інших територіях комерційна організація повинна одержати ліцензію у відповідному центрі зайнятості цієї території в порядку, передбаченому цим Положенням.

Після припинення комерційною організацією своєї діяльності надана ліцензія втрачає силу.

12. У разі порушення комерційною організацією зазначених у ліцензії особливих умов і правил здійснення відповідного виду діяльності до неї може бути застосовано санкцію у вигляді припинення такої діяльності згідно з Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 року N 47).

13. При відмові відповідного органу державної служби зайнятості у видачі комерційній організації сертифіката, ліцензії або неприйняття рішення з цього питання в установлені Положенням строки, а також у випадку припинення діяльності комерційної організації, вона може оскаржити такі дії в судових органах України.

Надруковано: "Урядовий кур'єр", N 32, 7 серпня 1992 р.