Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 23 червня 1993 р. N 469
м.Київ

( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 978 від 03.12.
93 )

Про обмеження торговельних і
постачальницько-збутових надбавок (націнок)

Зметою стримування темпів зростання цін у галузі торговельної та постачальницько-збутової діяльності Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити для всіх суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, що займаються торговельною і постачальницько-збутовою діяльністю, граничний рівень торговельної та постачальницько-збутової надбавки (націнки) реалізації товару (продукції) кінцевому споживачеві незалежно від кількості його перепродажу в розмірі 50 відсотків до ціни вітчизняного виробника.

До ціни виробника, торговельної та постачальницько-збутової надбавки (націнки) додаються: фактичні транспортні витрати; витрати на сплату відсотків за користування банківським кредитом, але не вище ставки рефінансування Національного банку України на дату отримання кредиту в розрахунку фактичного користування кредитом не більше 60 днів (на весь строк реалізації товару кінцевому споживачеві); фактичні витрати на страхування майна або комерційних ризиків.

2. На імпортований товар граничний рівень торговельної та постачальницько-збутової надбавки (націнки) встановлюється у розмірі 50 відсотків до митної вартості товару.

До митноі вартості імпортованого товару, торговельної та постачальницько-збутової надбавки (націнки) додаються:

фактичні транспортні витрати;

імпортне (ввізне) мито за ставками Єдиного митного тарифу та митні збори;

витрати на сплату відсотків за користування банківським кредитом не вище ставки рефінансування Національного банку України на дату отримання кредиту з розрахунку фактичного строку користування кредитом, але не більше 90 днів, - у разі використання позичкових сум на придбання іноземної валюти (на весь строк реалізації товару кінцевому споживачеві);

витрати на сплату відсотків за користування банківським кредитом у іноземній валюті за ставками лондонського ринку короткострокових міжбанківських кредитів (ЛІБОР) плюс 2 відсотки річних з розрахунку фактичного строку користування кредитом, але не більше 90 днів, - у разі використання позичкових сум на придбання імпортних товарів (на весь строк реалізації товару кінцевому споживачеві);

фактичні витрати на страхування майна або комерційних ризиків.

3. Конкретний розмір надбавок (націнок) на користь окремих продавців визначається за погодженням сторін у межах зазначених граничних рівнів.

Ціна виробника, митна вартість, включаючи митний тариф, транспортні витрати та торговельна і постачальницько-збутова надбавка (націнка) в рахунках-фактурах відображаються окремо.

4. Порядок, передбачений пунктами 1 - 3 цієї постанови, не поширюється на товари, які вивозяться (експортуються) за межі України, реалізуються на території України за іноземну валюту з додержанням вимог валютного законодавства України та на товари, щодо яких порядок встановлення націнок визначено постановою Кабінету Міністрів України від 3 червня 1993 року N 403 "Про внесення змін до регулювання цін і тарифів" ( 403-93 ).

5. Надати право Міністерству економіки визначати:

перелік товарів, на які рівень торговельних надбавок (націнок) не обмежується;

інші строки користування кредитом у разі реалізації товарів довгострокового зберігання.

6. Надати право здійснювати регулювання торговельних і постачальницько-збутових надбавок (націнок) у межах граничних рівнів, встановлених цією постановою:

міністерствам і відомствам - на товари і продукцію, які реалізуються (постачаються) підвідомчими підприємствами в межах державного замовлення (контракту);

Раді Міністрів Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям - на товари і продукцію, які реалізуються (постачаються) в межах регіонального замовлення (контракту) та на соціально значущі товари за переліком згідно з додатком.

7. У разі кінцевої реалізації товару споживачеві з перевищенням граничного рівня торговельної чи постачальницько-збутової надбавки (націнки) підприємства та їх службові особи притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством. За відсутності угод про конкретний рівень надбавок в межах граничного розміру та відповідних записів в рахунках-фактурах, сума перевищення граничного рівня надбавок стягується з кожного із посередників, які порушили зазначені вимоги.

8. Контроль за правильністю застосування підприємствами торговельних і постачальницько-збутових надбавок (націнок) покладається на Державну інспекцію з контролю за цінами Міністерства економіки, Головну державну податкову інспекцію, державні інспекції з контролю за цінами по Республіці Крим, областях, містах Києву і Севастополю та державні податкові інспекції по Республіці Крим, областях, районах, містах і районах у містах.

9. Міністерству фінансів і Міністерству економіки у двотижневий строк затвердити Положення про порядок реалізації та ведення бухгалтерського обліку операцій, пов'язаних з продажем товарів.

10. Визнати такими, що втратили чинність, пункт 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 червня 1992 р. N 329 , розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992 N 468 і постанову Кабінету Міністрів України від 27 березня 1993 р. N 232 "Про обмеження торговельних і постачальницько-збутових надбавок (націнок)".

11. Ця постанова набуває чинності з 7 липня 1993 року.

Прем'єр-міністр України Л.КУЧМА

Міністр Кабінету Міністрів України
В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 23 червня 1993 р. N 469

Перелік
продукції і товарів для населення, щодо яких
Радою Міністрів Республіки Крим, обласними,
Київською і Севастопольською міськими
держадміністраціями може здійснюватися регулювання
розміру торговельних і постачальницько-збутових
надбавок (націнок) в межах граничного рівня

Крупи (перлова, вівсяна, манна, пшоно)
Макаронні вироби (за винятком групи "Екстра")
М'ясо та м'ясопродукти
Жири тваринні харчові
Ковбаси варені, сосиски, сардельки
Олія
Маргаринова продукція
Молоко, кефір, сир знежирений
Сіль
Сірники
Мило господарське

Міністр Кабінету Міністрів України
В. ПУСТОВОЙТЕНКО