ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
N 11202/7/16-1217-26 від 17.08.2001
Про оподаткування операцій при реорганізації підприємств
Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> щодо оподаткування і повідомляє.
Відповідно до пункту 1.31 Закону України від 22.05.97 р. N 283/97-ВР "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" продаж товарів - будь-які операції, що здійснювалися згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.
Не вважаються продажем операції з надання товарів у межах договорів комісії, схову (відповідального зберігання), доручення, інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачу прав власності на такі товари. Згідно з листом <...> виділене в окреме підприємство буде правонаступником реорганізованого підприємства.
Таким чином, відповідно до Закону України "Про підприємства в Україні" (887-12) при поділі підприємства до нових підприємств, які виникли в результаті цього поділу, переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частинах майнові і обов'язки реорганізованого підприємства, і тому така операція для цілей оподаткування, не вважається продажем товарів і ніяких податкових зобов'язань по прибутку не виникає.
Що стосується податку на додану вартість, то слід підкреслити, що листом державної податкової інспекції у Московському районі м. Києва від 05.07.2001 р. N 3286/10/31-0105 на адресу фірми <...> надано вичерпну відповідь.
Одночасно повідомляємо, що пунктом 7.5 статті 7 Закону України від 21.12.2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" забороняється будь-яка поступка податкового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам, тобто будь-яка поступка податкового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам, заборонена Законом. А тому для проведення реорганізації підприємством повинні бути проведені розрахунки з бюджетом по податкових зобов'язаннях та податковому боргу.
Заступник Голови О.Шитря
"Податки та бухгалтерський облік",
N 71, вересень, 2001 р.
