РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА
від 21 грудня 1990 р. N 386
м.Київ

Про порядок проведення грошових, речових і
грошово-речових лотерей в Українській РСР

З метою впорядкування проведення лотерей у республіці Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що проведення республіканських грошових, речових і грошово-речових лотерей серед населення допускається тільки з дозволу Ради Міністрів УРСР у кожному окремому випадку на умовах, погоджених з Міністерством фінансів УРСР.

2. Надати право виконкомам обласних, міських та районних Рад народних депутатів проводити свої грошові, речові і грошово-речові лотереї серед населення, а також дозволяти розташованим на їх території підприємствам, установам та організаціям незалежно від форм власності проводити такі лотереї на умовах, погоджених з фінансовими управліннями (відділами) виконкомів відповідних Рад народних депутатів.

3. Затвердити Типові умови проведення грошових, речових і грошово-речових лотерей серед населення в Українській РСР, що додаються.

4. Установити, що організатори випуску лотерей сплачують до відповідних бюджетів 35 процентів прибутку, одержаного від їх проведення.

5. Установити, що лотерейні білети друкуються за зразками, затвердженими міністерствами і відомствами УРСР, виконкомами обласних, міських та районних Рад народних депутатів за погодженими відповідно з Міністерством фінансів УРСР або обласними, Київським і Севастопольським міськими фінансовими управліннями.

Міністерству фінансів УРСР разом з Державним комітетом УРСР по пресі в місячний строк розробити та затвердити технічні вимоги до білетів лотерей, що проводитимуться в республіці.

Державному комітетові УРСР по пресі визначити друкарні, в яких можуть друкуватися білети лотерей, і встановити суворий контроль за додержанням порядку їх виготовлення.

6. Міністерству фінансів УРСР разом з Українським республіканським банком Ощадного банку СРСР розробити в місячний строк інструкцію про порядок виконання робіт, пов'язаних з проведенням у республіці лотерей.

7. Прийняти пропозицію Міністерства фінансів УРСР:

про проведення Міністерством фінансів УРСР у 1991-1995 роках республіканської безтиражної грошової лотереї на суму: в 1991 році - 30 млн. крб., у 1992-1995 роках - 60 млн. крб. щорічно;

про встановлення суми виграшів по цій лотереї в розмірі 50 процентів вартості випущених білетів, а вартості білета - один карбованець;

про те, що кошти від реалізації білетів зазначеної лотереї зараховуються до республіканського бюджету і спрямовуються на фінансування заходів, передбачених у бюджеті.

Умови проведення республіканської грошової лотереї та зразки лотерейних білетів затверджуються щорічно Міністром фінансів УРСР.

8. Установити, що продаж білетів республіканської грошової лотереї провадиться на суворо добровільних засадах за готівку в установах Ощадного банку СРСР їх працівниками поряд з їхньою основною роботою.

Надати право Українському республіканському банку Ощадного банку СРСР залучати при необхідності до продажу білетів лотереї громадських розповсюджувачів - працівників торговельної мережі, підприємств зв'язку, розповсюджувачів інших видів лотерейних білетів, що продаються на території республіки, а також пенсіонерів.

Особам, які продають лотерейні білети республіканської грошової лотереї, виплачувати винагороду в розмірі двох процентів від суми проданих ними білетів. Три проценти загальної вартості реалізованих білетів лотереї використовувати для заохочення працівників установ Ощадного банку СРСР за виконання операцій, пов'язаних з реалізацією лотерейних білетів і виплатою виграшів.

9. Державному комітетові УРСР по пресі забезпечити виготовлення Київській офсетній фабриці білетів республіканської безтиражної грошової лотереї за замовленням Міністерства фінансів УРСР.

Міністерству фінансів УРСР забезпечити Київську офсетну фабрику Державного комітету УРСР по пресі необхідною кількістю паперу для виготовлення лотерейних білетів у конвертах.

10. Державному комітетові УРСР по економіці виділити на 1991 рік Державному комітетові УРСР по пресі 39 тонн офсетного паперу і для Міністерства легкої промисловості УРСР - 34,5 тонни стрічки стальної холоднокатаної, необхідних для виготовлення білетів республіканської грошової лотереї, із збільшенням цієї кількості в 1992-1995 роках удвічі.

11. Держпостачу УРСР виділити Державному комітетові УРСР по пресі (для Київської офсетної фабрики) на 1991 рік 1 тонну етикетного паперу, 4 тонни паперу марки "крафт", 10,5 тис. кв. м тканини для упаковки лотерейних білетів, 500 кг полівінілацетатної емульсії, 7,5 тис. пог. м липкої стрічки, 9 тонн картону - хром-ерзац, 400 кг клею КМЦ із збільшенням кількості перелічених матеріалів у 1992-1995 роках удвічі.

12. Міністерству легкої промисловості УРСР забезпечити виготовлення і поставку Державному комітетові УРСР по пресі (для Київської офсетної фабрики) у 1991 році 34,5 млн. штук блочків взуттєвих для прошиття білетів республіканської грошової лотереї із збільшенням цієї кількості в 1992-1995 роках удвічі.

13. Міністерству культури УРСР виділити Державному комітетові УРСР по пресі (для Київської офсетної фабрики) у 1991 році 36 рулонів фототехнічної плівки із збільшенням цієї кількості в 1992-1995 роках удвічі.

14. Міністерству зв'язку УРСР забезпечити доставку білетів республіканської грошової лотереї з Київської офсетної фабрики установам Ощадного банку СРСР у республіці.

15. Установити, що вартість виданих грошових виграшів, а також інші витрати, пов'язані з проведенням республіканської грошової лотереї, відносяться за рахунок республіканського бюджету.

Голова Ради Міністрів УРСР В.ФОКІН

Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР В.ПЄХОТА

Затверджено
постановою Ради Міністрів УРСР
від 21 грудня 1990 р. N 386

Типові умови
проведення грошових, речових і грошово-речових лотерей
серед населення в Українській РСР

Умови проведення грошових, речових і грошово-речових лотерей серед населення в Українській РСР повинні містити:

найменування організації, підприємства, установи, що проводить лотерею, мету випуску лотереї;

порядок, дату і місце проведення тиражу виграшів;

загальну суму випуску лотереї, в тому числі суму, що спрямовується на виплату виграшів;

кількість випущених білетів, їх нумерацію;

вартість одного білета;

найменування речових виграшів, їх вартість і кількість;

кількість і суму грошових виграшів;

порядок одержання речових і грошових виграшів;

граничний строк оплати лотерейних білетів, що виграли;

надання прав власникам речових виграшів за їх бажанням одержувати вартість речових виграшів готівкою;

відомості про те, що реалізація лотерейних білетів провадиться за готівку на суворо добровільних засадах. При цьому особам, які продають лотерейні білети, виплачується винагорода, але не більш як 3 проценти від суми проданих білетів;

відомості про розподіл прибутку, одержаного в результаті проведення лотерей. При цьому 35 процентів прибутку підлягає обов'язковому перерахуванню до відповідних бюджетів за місцем проведення лотерей.