РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
ПОСТАНОВА
від 26 вересня 1989 р. N 239
Київ
( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 467 від 08.07.94 )
Про порядок безплатного проїзду учасників Великої Вітчизняної
війни і осіб, прирівняних до них по пільгах
Відповідно до Закону СРСР "Про невідкладні заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення і соціального обслуговування населення" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Установити, що право на безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі) та автомобільним транспортом загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості (в межах адміністративного району за місцем проживання) надається:
а) учасникам Великої Вітчизняної війни з числа військовослужбовців;
б) особам вільнонайманого складу діючої армії в період Великої Вітчизняної війни;
в) особам, які працювали в період блокади м. Ленінграда на підприємствах, в установах і організаціях міста і нагороджені медаллю "За оборону Ленинграда";
г) особам, нагородженим орденами і медалями СРСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни;
д) батькам і тим, що не вступили в другий шлюб, дружинам військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті СРСР або при виконанні інших обов'язків військової служби, чи внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті.
2. На міському пасажирському транспорті (за винятком таксі) право на безплатний проїзд надається всім особам, зазначеним у пункті 1 цієї постанови, в будь-якому місті незалежно від місця їх проживання.
На автомобільному транспорті загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості право на безплатний проїзд надається на приміських і міжміських маршрутах, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних, міжреспубліканських, у межах адміністративного району за місцем як постійного, так і тимчасового проживання цих осіб.
3. Документами, які дають право на безплатний проїзд, є:
а) "Посвідчення учасника війни" - для учасників Великої Вітчизняної війни;
б) "Посвідчення" - для осіб вільнонайманого складу діючої армії та осіб, які працювали в період блокади м. Ленінграда на підприємствах, в установах і організаціях міста і нагороджені медаллю "За оборону Ленинграда";
в) "Посвідчення про право на пільги" - для осіб, нагороджених орденами і медалями СРСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки війни;
г) "Пенсійне посвідчення", в якому ставиться штамп "Вдова (мати, батько) загиблого воїна" або робиться відповідний запис, завірений печаткою і підписом керівника установи, яка видала пенсійне посвідчення. В разі, якщо зазначені особи не є пенсіонерами, пільги надаються їм на підставі довідки про загибель військовослужбовця, що видається відповідними органами Міністерства оборони СРСР, Комітету державної безпеки СРСР і Міністерства внутрішніх справ СРСР.
4. Міністерству транспорту УРСР і Міністерству житлово-комунального господарства УРСР внести до правил перевезення пасажирів і багажу зміни, що випливають з цієї постанови.
5. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам забезпечити компенсацію недоодержуваних доходів пасажирського транспорту за рахунок скорочення збитків шляхом підвищення ефективності його роботи, зменшення випадків безбілетного проїзду пасажирів, залучення коштів підприємств й організацій за згодою трудових колективів, а також додатково виявлених та одержаних доходів у процесі виконання місцевих бюджетів.
6. Ця постанова вводиться в дію з 1 жовтня 1989 року.
Голова Ради Міністрів УРСР В.МАСОЛ
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР В.ПЄХОТА