Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 05.03.2001, N 1/13-1071-ЕП

Начальникам митних органів

(Лист втратив чинність на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11/2-15/6863-ЕП від 20.06.20
08)

Щодо митного збіру за митне оформлення

В доповнення до листа від 20.02.2001 N 3/15-767-ЕП Державна митна служба України вдруге наголошує, що митний збір за митне оформлення товарів та інших предметів відповідно до режиму транзиту за колишнім кодом 014 скасовано як поняття окремого виду збору.

Із запровадженням наказу Держмитслужби від 19.02.2001 N 101 "Про затвердження Класифікатора видів податків, зборів та інших бюджетних надходжень" митний збір за митне оформлення товарів та інших предметів у разі транзиту відноситься до коду 070 "Єдиний збір", що в тому числі включає в себе:

- митний збір за митне оформлення товарів та інших предметів відповідно до режиму транзиту;

- збір за здійснення ветеринарного контролю;

- збір за здійснення фітосанітарного контролю;

- збір за здійснення екологічного контролю;

- плату за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними дорогами України.

Тобто митний збір за митне оформлення товарів та інших предметів відповідно до режиму транзиту є однією зі складових частин єдиного збору.

Нарахування єдиного збору здійснюється у всіх випадках без виключень за єдиним платіжним документом (уніфікованою митною квитанцією МД-1) і тільки у пунктах пропуску через державний кордон України, навіть якщо в окремих випадках загальна сума єдиного збору складається лише з однієї його складової частини - митного збору за митне оформлення товарів та інших предметів у разі транзиту.

При нарахуванні єдиного збору в квитанції МД-1 у графі "Найменування предметів, валюти, цінностей" зазначається текст "Єдиний збір" та проставляється код виду платежу 070.

В графі "Підстава для вилучення чи прийняття" проставляється постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.99 N 1034.

Поля А, В, С не заповнюються. Графа "Ставка мита або митних зборів" поля D не заповнюється. Загальна сума єдиного збору зазначається у графі "Сума стягнених мита та митних зборів" поля D. Відповідно заповнюється рядок "Всього" (прописом). Що ж стосується заповнення окремих граф вантажної митної декларації (далі - ВМД), то у разі нарахування єдиного збору не заповнюється графа 47 "Нарахування мита та митних зборів", оскільки нарахування єдиного збору здійснюється виключно за квитанцією МД-1.

У графі В ВМД зазначаються код виду збору - 070, загальна сума збору, платіжні реквізити.

У графі С ВМД зазначаються код виду збору - 070, номер та дата квитанції МД-1, дата сплати, сума сплати.

Проставляється штамп "Сплачено" і підпис інспектора.

Справляння єдиного збору здійснюється готівковим та безготівковим способом розрахунку на підставі квитанції МД-1.

При цьому слід урахувати такі особливості:

- готівковий спосіб розрахунків застосовується в обов'язковому порядку також у випадках, коли гарантом між митними органами та суб'єктами ЗЕД при транзитних перевезеннях виступає ПТ "Гарант-Сервіс". Тобто у даному випадку незалежно від наявності гарантійного листа чи страхування фінансової відповідальності перевізника оформлюється належним чином квитанція МД-1 по якій єдиний збір справляється готівкою у встановленому порядку.

- безготівковий спосіб розрахунків за єдиним збором включає в себе не тільки поняття попередньої оплати, а й фінансові гарантії, які застосовуються при переміщенні товарів транзитом через територію України у вигляді грошової застави, що вноситься на депозитний рахунок митного органу.

Списання суми єдиного збору (код 070) у разі безготівкового способу розрахунків учасника ЗЕД здійснюється з його особового рахунку на підставі квитанції МД-1 відділом митних платежів митного органу. Для цього перший примірник квитанції МД-1 передається до відділу митних платежів митного органу разом з вантажною митною декларацією.

Відображаються ці операції відділом митних платежів в одних і тих же облікових регістрах, що застосовуються для відображення операцій за ВМД (зокрема у "Карточці - особовому рахунку учасника ЗЕД", "Реєстрі нарахованих та належних до сплати митних та інших платежів і зборів", "Зведеній відомості нарахованих та належних до сплати митних та інших платежів і зборів", що затверджені наказом Державної митної служби від 22.04.98 N 243 "Про запровадження бухгалтерського обліку нарахування митних платежів").

Єдиний збір справляється у валюті України за офіційним курсом Національного Банку України на дату його оформлення.

При нарахуванні та справлянні єдиного збору слід дотримуватись постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.99 N 1034 "Про впорядкування справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон", постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.97 N 65 "Про ставки митних зборів" (в частині справляння єдиного збору у разі транзиту) та Інструкції із заповнення та використання уніфікованої митної квитанції МД-1, затвердженої наказом Державної митної служби від 09.10.98 N 635, постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.96 N 700 "Про Положення про надання митним органам України фінансових гарантій щодо обов'язкової доставки товарів до митниць призначень".

Також наголошуємо, що при заповненні ВМД та квитанцій МД-1 застосовуються коди податків, зборів та інших бюджетних надходжень, встановлені наказом Держмитслужби від 19.02.2001 N 101, що набрав чинності з дня його підписання.

Відповідно до п.7 Порядку справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.99 N 1034, на примірнику для декларанта транзитної декларації слід проставляти також відмітку митниці про суму кожного з нарахованих зборів, на підставі яких будуть проводитися розрахунки Укрзалізниці з експедиторськими організаціями та митними органами з оформленням єдиного платіжного документа.

Додатково на численні запити митних органів повідомляємо, що у разі покриття передбачених законодавством митних та інших обов'язкових платежів і зборів за рахунок сум фінансових гарантій, за якими перевізник не виконав зобов'язання, нарахування та справляння митних та інших обов'язкових платежів і зборів здійснюється аналогічно ввезенню товарів з метою вільного використання на території України. У таких випадках ВМД, у тому числі графи 47, В, С, заповнюються у загальновстановленому порядку.

Голова Служби Ю.П.Соловков