КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
від 6 липня 2000 року, N 231/952
(Рішення втратило чинність на підставі
Рішення Київської міської ради
N 172/833 від 22.02.2007)
Про громадські приймальні депутатів Київської міської ради
З метою забезпечення умов для ефективного здійснення депутатами своїх повноважень у виборчих округах, враховуючи доповнення та зауваження депутатів, а також висновок Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України щодо проекту Положення "Про громадську приймальню депутата Київської міської ради", Київська міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення "Про громадську приймальню депутата Київської міської ради" (додається).
2. Доручити Київському міському голові відповідно до Положення "Про громадську приймальню депутата Київської міської ради" забезпечити створення та функціонування у виборчих округах депутатів Київради громадських приймалень.
3. Фінансування діяльності громадських приймалень здійснювати відповідно до Положення "Про громадську приймальню депутата Київської міської ради".
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань самоврядування, засобів масової інформації та зв'язків з об'єднаннями громадян.
Міський голова О. Омельченко
"Хрещатик" N 3 (1833) від 16 січня 2001 року
Додаток
до рішення Київської міської ради
N 231/952 від 6 липня 2000 року
Положення
про громадську приймальню депутата Київської міської ради
1. Загальні положення:
1.1. Громадська приймальня депутата Київської міської ради (далі по тексту - громадська приймальня) створюється для забезпечення ефективного здійснення депутатами Київради своїх обов'язків щодо роботи з виборцями відповідно до вимог чинного законодавства.
1.2. Громадська приймальня у своїй роботі керується Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад народних депутатів", "Про столицю України - місто-герой Київ", Європейською хартією про місцеве самоврядування, а також цим Положенням, іншими нормативними актами Київської міської ради.
1.3. Громадська приймальня працює безпосередньо з мешканцями виборчого округу депутата міськради, в тісній взаємодії з міською та районними радами, їх виконавчими органами, органами самоорганізації населення.
1.4. Діяльність громадської приймальні здійснюється в межах виборчого округу депутата Київради.
2. Мета діяльності громадської приймальні:
2.1. Метою діяльності громадської приймальна відповідно до ст. 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів", є допомога депутатам у виконанні своїх обов'язків, а саме:
- підтримувати постійні зв'язки з населенням виборчого округу;
- вивчати громадську думку, потреби населення, інформувати про них районну та міську владу;
- вживати заходів щодо задоволення колективних та індивідуальних потреб та законних вимог виборців.
3. Повноваження громадської приймальні:
3.1. Громадська приймальня розробляє та через відповідного депутата подає на розгляд Київраді пропозиції щодо:
- планів та програм соціально-економічного розвитку міста, району в частині, що стосується інтересів жителів виборчого округу;
- роботи посадових осіб органів самоврядування, керівників комунальних підприємств, установ, організацій в межах виборчого округу;
- використання бюджетних та інших коштів, які виділяються для реалізації наказів виборців, соціально-економічних програм та проектів на території виборчого округу;
- якості надання житлово-комунальних та соціально-культурних послуг мешканцям виборчого округу.
3.2. Громадська приймальня може вести облік соціальне незахищених громадян, надавати їм допомогу за рахунок коштів, виділених депутату рішенням Київради для здійснення заходів із вирішення соціально-економічних проблем на території виборчого округу та виконання наказів виборців.
3.3. Громадська приймальня збирає заяви та звернення мешканців округу, узагальнює їх, веде листування, вживає передбачених законом заходів для задоволення вимог громадян, допомагає у створенні органів самоорганізації населення, організовує прийом депутатом виборців, складає щоквартальні плани своєї роботи.
3.4. Громадська приймальня сприяє проведенню громадських слухань, внесенню на розгляд Київради та райрад громадських ініціатив членів територіальної громади, які проживають у виборчому окрузі.
3.5. Громадська приймальня сприяє висвітленню у засобах масової інформації проблем округу, діяльності депутатів міської та районної ради, виконавчих органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення.
3.6. Громадська приймальня звітує про свою діяльність перед виборцями округу та Київрадою, є підконтрольною та підзвітною Київраді.
4. Організація роботи громадської приймальні:
4.1. Громадська приймальня функціонує у складі депутата міськради, депутатів районних рад (за згодою, що підтверджується їх заявою), активних виборців округу, які подали заяви депутату Київради відповідного округу.
4.2. Громадська приймальня може мати двох працівників, які працюють на постійній основі. З ними керівництво Київради укладає строкові трудові угоди.
4.3. Громадська приймальня вважається створеною після затвердження розпорядженням Київського міського голови або заступником міського голови секретарем Київради її складу, зокрема постійних працівників, за поданням депутата Київради відповідного округу. Даним розпорядженням визначається також термін, у який голова відповідної районної ради або керівник відповідного виконавчого органу Київради повинен забезпечити громадську приймальню приміщенням. Розпорядження публікується у газеті "Хрещатик".
4.4. Роботою громадської приймальні керує депутат Київради, який:
- організовує роботу громадської приймальні, веде її засідання, що проводяться не рідше одного разу на квартал;
- підписує протоколи засідань;
- несе перед Київрадою персональну відповідальність за результати діяльності громадської приймальні;
- здійснює інші повноваження, передбачені цим положенням.
4.5. Громадська приймальня проводить засідання, на яких затверджуються плани її роботи, приймаються рішення щодо організації її роботи, розглядаються інші питання згідно з її повноваженнями.
4.6. Методичне забезпечення роботи громадської приймальні здійснює секретаріат (апарат) Київради.
5. Матеріальна та фінансова основа діяльності громадської приймальні:
5.1. Матеріальною основою діяльності громадської приймальні є майно, яке на основі договорів про матеріальну відповідальність передається постійним працівникам громадської приймальні.
5.2. Фінансова та матеріальна база громадської приймальні формується за рахунок бюджетних коштів Київради, виділених рішенням Київради для вирішення соціально-економічних проблем виборчого округу та виконання наказів виборців, і коштів, передбачених для підтримки рад громадського самоврядування, які не використовуються за призначенням, або коштів, виділених згідно з окремими рішеннями Київради.
5.3. Контроль за використанням коштів та майна громадської приймальні здійснюється Київрадою.
5.4. Питання надання приміщення депутату для розміщення громадської приймальні вирішується виконавчим органом Київради або відповідної районної ради протягом місяця після підписання розпорядження, визначеного пунктом 4.3 даного Положення.
6. Припинення діяльності:
6.1. Припинення діяльності громадської приймальні здійснюється:
- за рішенням Київради у разі невідповідності діяльності громадської приймальні вимогам даного Положення або чинного законодавства;
- за особистою заявою депутата;
- після обрання нового складу Київради.
6.2. Після припинення діяльності громадської приймальні все майно, передане їй у користування, розподіляється за рішенням Київради.
7. Прикінцеві положення:
7.1. Це Положення набирає чинності з моменту його публікації в газеті "Хрещатик".
7.2. Публікація даного Положення є підставою для подання особами, визначеними п. 4.1 даного Положення, заяв на участь у роботі громадської приймальні.
Заступник міського голови - секретар Київради В. Яловий