МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

РІШЕННЯ
N АД-10/2000/52-40А від 11.10.2000
м.Київ

Про застосування попередніх антидемпінгових заходів щодо
імпорту в Україну хутра штучного та
полотна ворсового походженням з Республіки Білорусь

Відповідно до Закону України від 22 грудня 1998 року N 330-XIV "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" (далі Закон) та свого рішення від 11.02.2000 N АД-1/2000 Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі - Міжвідомча комісія) 11 жовтня 2000 року:

- заслухала інформацію Міністерства економіки України (далі Міністерство)* про виконання зазначеного рішення;

- розглянула звіт Міністерства про результати попереднього антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну хутра штучного та полотна ворсового походженням з Республіки Білорусь, що проводилось відповідно до рішення Міжвідомчої комісії від 11.02.2000 N АД-1/2000;

- заслухала рекомендації Міністерства про доцільність застосування попередніх антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну хутра штучного та полотна ворсового походженням з Республіки Білорусь.

* Відповідно до Указу Президента України "Про зміну у структурі центральних органів виконавчої влади" від 15 грудня 1999 року N 1573/99 Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України було ліквідовано. Законом від 23 березня 2000 року N 1595-III "Про внесення змін до деяких законів України" функції по проведенню антидемпінгових розслідувань покладено на Міністерство економіки України (далі Міністерство), яке відповідно до вимог чинного законодавства продовжує всі незавершені розслідування.

1. Антидемпінгове розслідування

Відповідно до рішення Міжвідомчої комісії від 11.02.2000 N АД-1/2000, Міністерство закінчило проведення антидемпінгової процедури, порушило та проводить антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну хутра штучного та полотна ворсового походженням з Республіки Білорусь.

У встановлені відповідно до статті 12 Закону ( 330-14 ) кінцеві терміни подання відповідей та в ході всього розслідування Міністерством не було отримано відповідей на надіслані запитальники та жодної інформації від заінтересованих сторін, які б представляли інтереси іноземних виробників, експортерів, імпортерів або споживачів. Таким чином іноземні виробники, експортери, імпортери та споживачі ухилились від співпраці з Міністерством.

2. Національний товаровиробник (скаржник)

У ході розслідування було встановлено, що сукупне виробництво ВАТ "Фабрика штучного хутра" товару, що є об'єктом антидемпінгового розслідування, становить більш 50 відсотків усього обсягу виробництва в Україні цього товару. У зв'язку з цим, скаргу ВАТ "Фабрика штучного хутра", відповідно до статей 11 та 12 Закону ( 330-14 ), можна вважати скаргою поданою від національного товаровиробника.

3. Товар, що є об'єктом антидемпінгового розслідування.

Подібний товар

Протягом антидемпінгового розслідування було встановлено, що у період розслідування в Україну з Республіки Білорусь увозилося хутро штучне та полотно ворсове, яке є об'єктом цього антидемпінгового розслідування, а саме:

а) хутро штучне та вироби з нього (далі - хутро штучне), які класифікуються згідно з Державним класифікатором України "Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності" та Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності та мають код 4304;

б) полотна трикотажні ворсові (включаючи довговорсові полотна) та полотна махрові (далі - полотно ворсове), які класифікуються згідно з Державним класифікатором України "Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності" та Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності та мають код 6001.

Відповідно до чинного законодавства протягом антидемпінгового розслідування Міністерством було проведено дослідження та встановлено, що зазначені у підпунктах 3. а), 3. б) хутро штучне та полотно ворсове, які ввозяться в Україну з Республіки Білорусь, є подібними до хутра штучного та полотна ворсового, вироблених національним товаровиробником.

4. Імпорт в Україну товару, що є об'єктом розслідування

У процесі розслідування, на підставі даних органів виконавчої влади України та скаржника, було встановлено, що протягом другого, третього та четвертого кварталів періоду розслідування (1999 року) відбувалось зростання обсягів демпінгового імпорту в Україну товару, що є об'єктом цього розслідування, відповідно першому кварталу 1999 року, що становить 60,63 %; 204,51 %; 141,20 % у відносних показниках.

У період розслідування, за даними Держмитслужби, обсяги демпінгового імпорту в Україну товару, що є об'єктом цього розслідування, відповідно до 1998 року та 1997 року становлять 22,25 %; 25,57 % у відносних показниках.

В 1998 та 1999 роках, за даними Держмитслужби, обсяги демпінгового імпорту в Україну товару, що є об'єктом цього розслідування та експортується з Республіки Білорусь, у порівнянні з 1997 р. становлять 87,00 %; 22,25 % у відносних показниках.

5. Виробниче, торговельне та фінансове становище національного товаровиробника

На підставі даних виконавчих органів України та скаржника, встановлено, що у період розслідування та протягом 1997 - 1999 років ситуація з виробництвом в Україні подібного товару погіршилась, що негативно вплинуло на стан національного товаровиробника та споживання цього товару в Україні. Значні обсяги демпінгового імпорту, низькі експортні ціни не дають національному товаровиробнику можливості збільшити обсяги виробництва та продажу.

6. Визначення причинно-наслідкового зв'язку між обсягами імпорту в Україну товару, що є об'єктом розслідування, та заподіянням шкоди національному товаровиробнику

Відповідно до статті 10 Закону ( 330-14 ) в процесі антидемпінгового розслідування Міністерством було проведено дослідження всіх доказів та встановлено прямий причинно-наслідковий зв'язок між демпінговим імпортом в Україну хутра штучного та полотна ворсового походженням з Республіки Білорусь та шкодою, заподіяною національному товаровиробнику.

7. Національні інтереси

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2000 р. N 1346 "Про затвердження переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави" ВАТ "Фабрика штучного хутра" включено до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. ВАТ "Фабрика штучного хутра" виконувала контракти на постачання подібного товару для головних виконавців Держконтрактів.

Продовження впливу демпінгового імпорту в Україну хутра штучного та полотна ворсового завдасть шкоди національним інтересам України.

8. Установлення ставки попереднього антидемпінгового мита

У процесі цього розслідування було розраховано шкоду, яка заподіюється національному товаровиробнику від демпінгового імпорту, та демпінгову маржу, що визначається у цьому випадку. З урахуванням вимог статей 7, 8, 9, 10 та 14 Закону ( 330-14 ) , з огляду на значні обсяги демпінгового імпорту та (або) демпінгові ціни товару, що є об'єктом розслідування, Міністерство розрахувало, на підставі даних скаржника ти виконавчих органів України, ставку попереднього антидемпінгового мита у розмірі 179,70 відсотка для хутра штучного та 53,29 відсотка для полотна ворсового та проінформувало Міжвідомчу комісію про свої висновки щодо доцільності застосування попередніх антидемпінгових заходів.

9. Застосування попередніх антидемпінгових заходів

Матеріали цього антидемпінгового розслідування підтверджують факт зростання в період розслідування обсягів демпінгового імпорту в Україну товару, що є об'єктом антидемпінгового розслідування, а також наявність прямого причинно-наслідкового зв'язку між обсягами демпінгового імпорту в Україну та обсягами скорочення виробництва та реалізації хутра штучного та полотна ворсового національним товаровиробником.

Беручи до уваги зазначене вище, ухилення від співпраці з Міністерством іноземних виробників, експортерів, імпортерів та споживачів і враховуючи інтереси національного товаровиробника, національних споживачів та національні і міжнародні економічні інтереси України, а також з метою сприяння добросовісній конкуренції на внутрішньому ринку хутра штучного та полотна ворсового, керуючись статтею 14 Закону ( 330-14 ), Міжвідомча комісія вирішила:

9.1. Застосувати попередні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну хутра штучного та полотна ворсового походженням з Республіки Білорусь. Зазначені попередні антидемпінгові заходи застосовуються щодо імпорту в Україну:

9.1.1) - хутра штучного та виробів з нього, які класифікуються згідно з Державним класифікатором України "Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності" та Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності за кодом 4304;

9.1.2) - полотна трикотажного ворсового (включаючи довговорсові полотна) та полотна махрового, які класифікуються згідно з Державним класифікатором України "Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності" та Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності за кодом 6001.

9.2. Установити, що:

9.2.1) попередні антидемпінгові заходи застосовуються шляхом запровадження справляння попереднього антидемпінгового мита щодо імпорту в Україну хутра штучного та полотна ворсового, зазначених у підпунктах 9.1.1) та 9.1.2) цього рішення;

9.2.2) застосування попередніх антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну хутра штучного та полотна ворсового, зазначених у підпунктах 9.1.1) та 9.1.2) цього рішення, починається з дня набрання чинності цього рішення та відповідних актів Мінекономіки і Держмитслужби;

9.2.3) попередні антидемпінгові заходи застосовуються протягом чотирьох місяців;

9.2.4) розмір ставки попереднього антидемпінгового мита для товару, зазначеного у підпункті 9.1.1), становить 179,70 відсотка;

9.2.5) розмір ставки попереднього антидемпінгового мита для товару, зазначеного у підпункті 9.1.2), становить 53,29 відсотка;

9.2.6) попереднє антидемпінгове мито справляється у відсотках до митної вартості товару, зазначеного у підпунктах 9.1.1) та 9.1.2) цього рішення. Митна вартість цього товару розраховується відповідно до базисних умов поставки CIF - кордон України;

9.2.7) сплата попереднього антидемпінгового мита здійснюється у готівковій або безготівковій формах, або шляхом унесення суми мита на депозит або до відповідного боргового зобов'язання, якщо інше не встановлено законодавством України;

9.2.8) попереднє антидемпінгове мито справляється митними органами України за ставкою та за умови, установленої цим рішенням про застосування попередніх антидемпінгових заходів. Попереднє антидемпінгове мито сплачується незалежно від сплати інших податків і зборів (обов'язкових платежів), у тому числі мита, митних зборів тощо, які, як правило, справляються при імпорті в Україну товарів;

9.2.9) 10 кг хутра штучного, зазначеного у підпункті 9.1.1) цього рішення, є мінімальною партією, яка без сплати попереднього антидемпінгового мита може ввозитися (пересилатися) на митну територію України;

9.2.10) 10 кг полотна ворсового, зазначеного у підпункті 9.1.2) цього рішення, є мінімальною партією, яка без сплати попереднього антидемпінгового мита може ввозитися (пересилатися) на митну територію України;

9.2.11) у разі, коли хутро штучне та (або) полотно ворсове, зазначені у підпунктах 9.1.1) та 9.1.2) цього рішення, ввозяться (пересилаються) на митну територію України у кількості, яка перевищує мінімальну партію, таке увезення (пересилання) на митну територію повинно супроводжуватися сплатою попереднього антидемпінгового мита.

9.3. Заборонити ввезення на митну територію України хутра штучного та полотна ворсового, зазначених у підпунктах 9.1.1) та 9.1.2) цього рішення, без сплати попереднього антидемпінгового мита, крім випадків, зазначених у підпунктах 9.2.9), 9.2.10) та пункті 9.5. цього рішення.

9.4. Заборонити ввезення на митну територію України з будь-якої країни експорту (походження) товару, що є об'єктом цього антидемпінгового розслідування та має бути об'єктом застосування попередніх антидемпінгових заходів, у разі, коли відсутні: чітке маркування "Зроблено в... (країна походження)"; товарний знак виробника; чітке тавро, що наноситься контрастною за кольором незмивною фарбою на зворотному боці куска хутра штучного (полотна ворсового); стрілка, яка зазначає напрям ворсу; ярлик (з картону або цупкого паперу) з позначенням назви та місцезнаходження підприємства-виробника; артикулу; номера куска; ширини (см); довжини (см); загальної площі (м2); сорту; площі сортового полотна (м2); числа умовних виразів та їх площі (м2); номера контролера; умовних позначень (символів) способів догляду відповідно до вимог Державної системи сертифікації та технічним описом (для швейних виробів, іграшок тощо); відповідного національного стандарту; технічного опису; дати випуску); знак відповідності; дозвіл санітарного нагляду або гігієнічний сертифікат.

9.5. Вищезазначені попередні антидемпінгові заходи не застосовуються щодо поставок в Україну за укладеними контрактами хутра штучного та полотна ворсового походженням з Республіки Білорусь, на які Мінекономіки надало ліцензії українським імпортерам до набуття чинності цього рішення у відповідності з квотою на імпорт зазначених товарів, установленою рішеннями Міжвідомчої комісії від 14.09.99 N СП-8/1999 та від 27.07.2000 N СП-4/2000/52-40.

9.6. Доручити:

9.6.1) Міністерству видати відповідні акти стосовно запровадження справляння попереднього антидемпінгового мита щодо імпорту в Україну хутра штучного та полотна ворсового, зазначених у підпунктах 9.1.1) та 9.1.2) цього рішення;

9.6.2) Міністерству забезпечити опублікування цього рішення у газеті "Урядовий кур'єр";

9.6.3) Держмитслужбі України видати відповідні акти на виконання цього рішення;

9.6.4) Державній митній службі України забезпечити контроль за впровадженням справляння попереднього антидемпінгового мита щодо імпорту в Україну хутра штучного та полотна ворсового, зазначених у підпунктах 9.1.1) та 9.1.2) цього рішення;

9.6.5) Міністерству закордонних справ України нотифікувати компетентні органи Республіки Білорусь про це рішення.

9.7. Будь-які заінтересовані сторони можуть передавати до Мінекономіки інформацію та докази, що стосуються цього розслідування. Коментарі, вимоги стосовно проведення слухань у Мінекономіки тощо направляються до Мінекономіки (адреса Мінекономіки: 04655, МСП-655, Київ-53, Львівська площа, 8, Міністерство економіки України, департамент торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю, управління торговельних обмежень та недобросовісної конкуренції, відділ захисту внутрішнього ринку) у тридцятиденний строк з дати опублікування цього рішення Міжвідомчої комісії.

9.8. Це рішення набуває чинності з дня його опублікування.

Перший заступник
голови Комісії А.Гончарук

"Урядовий кур'єр", N 197, 26 жовтня 2000 р.