ПРЕЗИДІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

Про Положення про Тимчасову комісію Президії
Верховної Ради України по перевірці діяльності на
території України посадових осіб органів влади,
управління, громадських об'єднань та
організацій у зв'язку з державним
переворотом

( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 42, ст. 557 )

Президія Верховної Ради України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Схвалити Положення про Тимчасову комісію Президії Верховної Ради України по перевірці діяльності на території України посадових осіб органів влади, управління, громадських об'єднань та організацій у зв'язку з державним переворотом.

2. Встановити, що тимчасові комісії, створені місцевими Радами для перевірки на їх території діяльності посадових осіб органів влади, управління, громадських об'єднань та організацій у зв'язку з державним переворотом, керуються Положенням про Тимчасову комісію Президії Верховної Ради України.

Голова Верховної Ради України Л.КРАВЧУК

м. Київ, 29 серпня 1991 року
N 1447-XII

Положення
про Тимчасову комісію Президії Верховної Ради України
по перевірці діяльності на території України посадових
осіб органів влади, управління, громадських об'єднань
та організацій у зв'язку з державним переворотом

Тимчасова комісія утворюється Президією Верховної Ради України для ознайомлення з діяльністю посадових осіб органів державної влади і управління (в тому числі КДБ і МВС), громадських об'єднань та організацій, пов'язаною з державним переворотом.

1. Комісія має право:

а) опитувати і одержувати пояснення посадових осіб, народних депутатів, громадян;

б) без перешкод входити в будь-які службові приміщення при наявності даних, що в них знаходяться матеріали або інші докази антиконституційної діяльності органів чи посадових осіб, вилучати документи по акту, що має підписуватись особою, у якої ці документи вилучено; в разі необхідності опечатувати архіви та інші службові приміщення і доручити органам МВС їх охорону, затребувати у слідчих органів копії документів, пов'язаних з антиконституційною діяльністю.

Вимоги комісії про надання посадовими особами необхідних пояснень та документів є обов'язковими й підлягають безумовному виконанню.

Посадові особи, які ухиляються від виконання законних вимог членів комісії або дають неправдиву інформацію, за поданням комісії усуваються з посад, які вони займають;

в) за уповноваженням голови комісії або його заступників її члени вправі бути присутніми під час проведення слідчих дій по справах про антиконституційну діяльність без права втручання в хід слідства;

г) залучити до роботи та консультацій фахівців, експертів, народних депутатів місцевих Рад, працівників правоохоронних органів та інших громадян, а також контролювати формування та роботу аналогічних комісій на місцях;

д) кожен член комісії може діяти тільки за уповноваженням голови комісії або його заступника.

2. Члени комісії не мають права розголошувати зміст матеріалів розслідування в засобах масової інформації та іншим способом до остаточних висновків Президії Верховної Ради України.

3. Рішення комісії є правомочним, якщо за нього проголосувало більше половини членів комісії. Рішення підписується головою комісії і стверджується печаткою Секретаріату Верховної Ради України.

4. Комісія подає Президії Верховної Ради України свої висновки щодо причетності ЦК Компартії України до державного перевороту і рекомендації з цього питання, а також пропозиції щодо усунення з посади тих посадових осіб органів державної влади і управління, які сприяли державному перевороту.

5. На період роботи комісії Секретаріат Верховної Ради України забезпечує її приміщенням, охороною, транспортом, технікою, в тому числі копіювальною і множильною, допоміжним персоналом.

6. Членам комісії видаються спеціальні посвідчення за підписом Голови Верховної Ради України. Комісія має спеціальні бланки, які підлягають обліку.

7. На період роботи комісії її члени звільняються від виконання інших службових обов'язків.