МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 236/566 від 03.11.2000
м.Київ
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства
економіки та з питань європейської інтеграції
N 58/34/95 від 16.02.2004 )
Про затвердження Тимчасового положення
про порядок надання торговельно-економічними
місіями у складі дипломатичних представництв
України за кордоном сприяння Державній
податковій адміністрації України
Згідно з Указом Президента України від 22.09.2000 N 1082/2000 "Про внесення змін до Положення про торговельно-економічну місію у складі дипломатичного представництва України за кордоном", з метою забезпечення реалізації заходів щодо посилення боротьби з приховуванням неоподатковуваних доходів, відмиванням доходів, одержаних незаконним шляхом, взаємодії з відповідними органами іноземних держав, захисту в іноземних державах економічних інтересів України в цій сфері НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Тимчасове положення про порядок надання торговельно-економічними місіями у складі дипломатичних представництв України за кордоном сприяння Державній податковій адміністрації України (додається).
2. Управлінню зарубіжних установ (Балясний В.Г.) Міністерства економіки України довести зазначений наказ до торговельно-економічних місій у складі дипломатичних представництв України за кордоном, управлінню міжнародних зв'язків (Гладун Ю.В.) Державної податкової адміністрації України - до головних управлінь (управлінь) ДПА України.
3. Контроль за виконанням зазначеного наказу покласти на заступника Міністра економіки Гончарука А.I. та першого заступника Голови Державної податкової адміністрації України Ярошенка Ф.О.
Міністр економіки України В.В.Роговий
Голова Державної податкової адміністрації України М.Я.Азаров
Додаток
до наказу Міністерства економіки
України та Державної податкової
адміністрації України
від 3 листопада 2000 р. N 236/566
Тимчасове положення
про порядок надання торговельно-економічними місіями
у складі дипломатичних представництв України за кордоном
сприяння Державній податковій адміністрації України
1. Зазначене Тимчасове положення визначає регламент заснування торговельно-економічних місій у складі дипломатичних представництв України за кордоном (із штатною чисельністю, встановленою постановами Кабінету Міністрів України від 28.12.93 N 1067 та від 29.05.95 N 359 та штатним розписом, затвердженим МЗС на 2000 рік) до збору інформації в країні перебування щодо приховування резидентами України неоподатковуваних доходів та виявленням коштів, одержаних незаконним шляхом.
2. За поданням Державної податкової адміністрації України, з урахуванням положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року , Закону України "Про державну службу" ( 3723-12 ), Закону України "Про дипломатичну службу", чинного законодавства кожної окремої країни перебування торговельно-економічної місії, спираючись на укладені міжнародні договори про зникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень від сплати податків на доходи та майно, спільних дій у боротьбі з приховуванням неоподатковуваних доходів та відмиванням коштів, одержаних незаконним шляхом, на підставі даних відповідних повноважень ДПА України, Міністерство економіки України доручає торговельно-економічній місії у складі дипломатичного представництва України за кордоном, за сприянням відповідних підрозділів дипломатичної установи та в межах відповідних статей кошторису на утримання Посольства України за кордоном, затвердженого МЗС, надавати сприяння ДПА України у:
2.1. встановленні ділових контактів з податковими та правоохоронними органами країни перебування щодо обміну відповідною інформацією;
2.2. збиранні усіма легальними засобами інформації, спрямованої на виявлення фактів приховування громадянами, юридичними особами України неоподатковуваних доходів, одержаних незаконним шляхом;
2.3. отримання від банківських установ країни перебування відомостей щодо відкриття рахунків окремими юридичними та фізичними особами-резидентами України на підставі рішення судових, правоохоронних органів України у разі порушення кримінальної справи і за погодженням з судовими та правоохоронними органами країни перебування;
2.4. проведення дій по боротьбі з відмиванням "брудних коштів" в рамках Конвенції про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів ;
2.5. перевірці окремих комерційних контрактів, які укладаються між господарськими структурами України та суб'єктами підприємницької діяльності країни перебування на підставі відповідних звернень правоохоронних органів України за згодою відповідних органів країни перебування;
2.6. перевірці інформації через можливості правоохоронних органів, державних митних служб, банківських установ та торговельно-промислових палат країни перебування щодо окремих фінансово-господарських операцій юридичних та фізичних осіб-громадян країни;
2.7. виконанні співробітниками ДПА України службових завдань у країні перебування торговельно-економічної місії;
2.8. вивченні та узагальненні досвіду боротьби з відмиванням коштів, отриманих незаконним шляхом, в країні перебування на підставі відповідних міжнародних договорів.
3. Торговельно-економічні місії у складі дипломатичних представництв України за кордоном надають Державній податковій адміністрації України сприяння у здійсненні зазначених завдань діяльності резидентів України в країні перебування згідно з порядком залучення торговельно-економічних місій у складі дипломатичних представництв України за кордоном до збору інформації про іноземні компанії, якими укладаються контракти на поставку продукції та надання послуг в рамках кредитних проектів під гарантії Кабінету Міністрів України", затверджені МЗС, МЗЕЗторгом та Валютно-кредитною радою Кабінету Міністрів України від 12.06.97 та з огляду на обсяги валютних коштів, що виділяються на зазначені цілі.
4. Державна податкова адміністрація України направляє Міністерству економіки України (департамент міжнародного торговельно-економічного співробітництва) завдання щодо виконання торговельно-економічною місією (місіями) конкретного завдання.
5. Міністерство економіки України (департамент міжнародного торговельно-економічного співробітництва) протягом трьох днів після одержання завдання направити торговельно-економічній місії (місіям) засобами електронного зв'язку або дипломатичною поштою (в залежності від грифу таємності) доручення щодо виконання конкретного доручення і встановлює термін його виконання.
6. Звіт про виконання наданого доручення торговельно-економічні місії надсилають дипломатичної поштою (згідно з графіком, що встановлюється МЗС) або засобами електронного зв'язку на електронні адреси:
ДПА - kkuznetsov@sta.gov.ua, факс - 212 49 25; Мінекономіки ustanov@mfer.gov.ua, факс - 212 55 50, 212 50 52.
7. Торговельно-економічні місії у складі дипломатичних представництв України за кордоном подають Мінекономіки узагальнену інформацію про проведену роботу з питань, визначених у п. 2 цього Положення у квартальних звітах окремим розділом у терміни, передбачені Генеральними директивами, які затверджені МЗС та МЗЕЗторгом 28.12.94.
8. Міністерство економіки (департамент міжнародного торговельно-економічного співробітництва) направляє зазначені розділи квартальних звітів торговельно-економічних місій ДПА України протягом 5 днів після одержання.