НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Управління кредитного регулювання
ЛИСТ
N 226 від 23.01.95
м. Київ
( Лист відмінено згідно Постанови Нацбанку
N 12 від 22.01.96 )
Голові Правління
республіканського банку
Криму
Начальникам регіональних
управлінь
Національного банку України
ОПЕРУ Національного банку
України
Комерційним банкам
Асоціації українських банків
Про зміни і доповнення до порядку формування
обов'язкових резервів
З метою підвищення ліквідної діяльності комерційних банків Правління Національного банку України просить взяти до уваги і керуватися в практичній діяльності наступним.
1. У зв'язку з введенням в дію порядку формування і використання комерційними банками резервних і страхових фондів відміняється, починаючи з 2 декади січня 1995 р. обов'язкове резервування від сум негативних активів наявної суми простроченої та відстроченої заборгованості по кредитах в розмірі 20%. Вказівка Національного банку України від 10.11.94 р. N 208 втрачає чинність.
2. На період до особливих вказівок норма обов'язкового резервування від коштів, які рахуються на валютних депозитних рахунках, починаючи з другої декади січня 1995 року, заморожується в розмірі 2 відсотків. У зв'язку з чим втрачає силу вказівка Національного банку України від 03.01.95 р. N 26013/13 - 55 в частині розмірів щодекадного резервування коштів по валютних депозитах.
3. З метою підвищення ліквідної діяльності комерційних банків і для забезпечення своєчасних розрахунків по вимогах клієнтів тимчасово до особливих вказівок, починаючи з третьої декади січня 1995 року, при формуванні комерційними банками обов'язкових резервів до фактичного розміру обов'язкових резервів на коррахунку враховуються і кошти на балансових рахунках NN 033 - 037 "Грошові кошти в касах банків". Підвищена ліквідність комерційних банків за рахунок врахування залишків коштів в касі може бути використана в першу чергу на проведення розрахункових операцій.
В форму щодекадної звітності N 700 - Р вносяться відповідні зміни.
Перший заступник голови правління В. С. Стельмах