Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

N 226 від 25.09.2000
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 жовтня 2000 р. за N 699/4920

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
25.09.2000 N 2
26

Інструкція
щодо вилучення анатомічних утворень, тканин,
їх компонентів та фрагментів у донора-трупа

1. Вилучення анатомічних утворень, тканин, їх компонентів та фрагментів для трансплантації здійснюється тільки в державних і комунальних закладах охорони здоров'я та державних наукових установах (далі - заклади охорони здоров'я) за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

2. У зв'язку з тим, що вилучення анатомічних утворень, тканин, їх компо нентів та фрагментів проводиться у вищеназваних закладах, куди транспортування трупів здійснюється після констатації смерті, виконання операцій для взяття матеріалу не вимагає додаткової констатації смерті на підставі смерті мозку.

3. Узяття анатомічних утворень, тканин, їх фрагментів і компонентів для виготовлення біоімплантатів у донора-трупа проводиться за умови, що отримана згода всіх осіб згідно із Законом України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині" ( 1007-14 ).

4. Вилучення анатомічних утворень, тканин, їх компонентів та фрагментів здійснюється бригадами або групами спеціалістів закладів охорони здоров'я. У разі проведення судово-медичної експертизи донора-трупа анатомічні матеріали беруться з дозволу і в присутності судово-медичного експерта.

5. До складу бригад або груп для вилучення анатомічних утворень, тканин, їх компонентів та фрагментів уходять лікарі-патологоанатоми або судово-медичні експерти (залежно від профілю закладу), лікарі-хірурги або травматологи-ортопеди (залежно від виду донорського матеріалу), лаборанти, санітари. Кількість одиниць визначається для кожної бригади окремо, залежно від обсягу донорського матеріалу, який заготовляється.

6. Лікарі бригад і груп з даного виду діяльності повинні пройти відповідну підготовку за сучасними технологіями вибору донора, вилучення, первинної консервації та переробки тканин і їх компонентів у Координаційному центрі трансплантації. Через кожні 5 років лікарі бригад (груп) зобов'язані проходити тематичне вдосконалення.

7. Бригада (група) спеціалістів для вилучення анатомічних утворень, тканин, їх компонентів та фрагментів зобов'язана:

7.1. Чітко дотримуватися положень Закону України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині" ( 1007-14 ) в розділах узяття анатомічних матеріалів від померлих та цієї Інструкції.

7.2. Дотримуватися всіх критеріїв та технологічних інструкцій, розроблених Координаційним центром трансплантації, щодо вилучення тканин, їх компонентів та фрагментів, які підлягають переробці у біоімплантати за різними технологіями.

7.3. Після проведення операцій із заготівлі суворо дотримуватися косметичних норм роботи з тілом померлого, проводити його повний туалет з використанням протезування.

8. Керівники закладів охорони здоров'я, на базі яких працюють бригади або групи для вилучення вищезазначених анатомічних матеріалів, несуть персональну відповідальність за дотримання положень Закону "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині" ( 1007-14 ), цієї Інструкції.

9. Вилучення анатомічних утворень, тканин, їх компонентів та фрагментів оформлюється спеціальним Актом про вилучення органів і тканин у донора-трупа для трансплантації.

В.о. начальника Головного управління організації
медичної допомоги населенню М.П. Жданова