Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ
N 106 від 23.02.94
м.Київ

( Лист відмінено згідно Постанови Нацбанку
N 12 від 22.01.96
)

Щодо порядку відкриття розрахункових, поточних
та бюджетних рахунків в установах банків

( Із змінами, внесеними згідно з Листом Нацбанку
N 109 від 02.03.94
)

Постановою Правління Національного банку України від 31.12.93 р. N 117 затверджені нові Правила про порядок відкриття розрахункових, поточних та бюджетних рахунків в установах банків.

Пунктом 4 названої постанови комерційні банки зобов'язані в січні поточного року привести справи з юридичним оформленням рахунків у відповідність з Правилами.

Оперативний аналіз стану справ з цього питання свідчить, що на 21.02.94 року ця робота не проведена.

Багато суб'єктів господарювання в порушення п.1.8. Правил мають по декілька розрахункових рахунків в різних установах банків. Депозитні рахунки використовуються в якості розрахункових, з них провадяться перерахування коштів в оплату рахунків, сплачуються чеки та здійснюються інші перерахування.

Це призводить до зловживань з боку клієнтів банків в здійсненні розрахунків по претензіях, що пред'являються до розрахункових рахунків, приховування коштів від оподаткування, затримок в перерахуванні податків та інших обов'язкових безспірних платежів і других порушень правил безготівкових розрахунків.

З метою створення нормальних умов по проведенню розрахунків зобов'язуємо установи банків здійснити слідуючі заходи:

1. Провести інвентаризацію розрахункових, поточних, суброзрахункових та інших рахунків (що мають характер розрахункових), відкритих в установах банків, з реєстрацією цих рахунків в тих податкових інспекціях адміністративно-територіальних одиниць за юридичними адресами підприємств, організацій та інших юридичних осіб, які передбачені в зареєстрованих статутах.

2. Закрити подвійні розрахункові (суброзрахункові) та інші рахунки, що мають характер розрахункових, які відкриті в різних установах банків, та виявлені в результаті проведеної інвентаризації. ( Абзац перший пункту 2 в редакції Листа Нацбанку N 109 від 02.03.94 )

Суброзрахункові рахунки, відкриті в банках не за юридичною адресою, можуть бути збережені при умові, що вони зареєстровані в юридичній справі по місцю знаходження основного рахунку, або підприємства та організації обслуговуються в спеціалізованих установах банку і знаходяться на обліку в податковій інспекції за своєю юридичною адресою.

3. Розрахунковий (суброзрахунковий) та інші рахунки відкриваються в установах банку за вибором клієнта, про що установи банку в обов'язковому порядку повідомляють податковій інспекції адміністративно-територіального району за місцем реєстрації юридичних осіб та інших суб'єктів підприємницької діяльності згідно з їх офіційною юридичною адресою, яка вказана в статуті (положенні). ( Пункт 3 в редакції Листа Нацбанку N 109 від 02.03.94 )

4. Операції по депозитних рахунках повинні проводитися лише з відображенням їх по розрахунковому чи поточному рахунку відповідного клієнта. Інший порядок використання цих рахунків забороняється.

У випадках відкриття депозитних рахунків не за місцем знаходження розрахункових рахунків банки повинні про це повідомити податкові інспекції для перевірки правильності розрахунків з бюджетом.

5. В недільний термін після завершення інвентаризації на основі доручення власника виявленого подвійного рахунку забезпечити перерахування залишків коштів на рахунки, визначені їх власниками, як основні. ( Пункт 5 в редакції Листа Нацбанку N 109 від 02.03.94 )

Голова Правління Національного банку України В.А.Ющенко

N 106 від 23.02.1994 р.

Міністр фінансів України Г.О.П'ятаченко

N 09-407 від 23.02.1994 р.

Голова Правління Промінвестбанку В.П.Матвієнко

N 04-4/339 від 23.02.94 р.

Голова Правління банку "Україна" АК О.М.Коваленко

N 51-27/664 від 23.02.94 р.

Голова Правління Укрсоцбанку М.I.Нос

N 11-05/47 від 23.02.94 р.

Голова Ради Асоціації комерційних банків В.I.Огієнко

N 1407/14 від 23.02.94 р.