Документ втратив чиннiсть!

ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 1898/175 від 12.09.2000
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 вересня 2000 р. за N 661/4882

(Наказ вратив чинність на підставі Наказу
Фонду державного майна України,
Міністерства аграрної політики та продовольства України
N 529/199 від 20.04.20
18)

Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок
приватизації майна підприємств і організацій рибної галузі

З метою забезпечення реалізації завдань, установлених Державною програмою приватизації на 2000 - 2002 роки, затвердженою Законом України "Про Державну програму приватизації" ( 1723-14 ), НАКАЗУЄМО:

1. Внести зміни та доповнення до Положення про порядок приватизації майна підприємств і організацій рибної галузі, затвердженого спільним наказом Фонду державного майна України та Міністерства рибного господарства України від 11 жовтня 1996 р. N 1218/174 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.96 за N 636/1661 (у редакції наказу Фонду державного майна України та Державного комітету рибного господарства України від 18 серпня 1998 р. N 1631/114, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.08.98 за N 537/2977), виклавши його у редакції, що додається.

2. Директору Департаменту реформування підприємств агропромислового комплексу Фонду державного майна України Чорноіванову В.В.:

забезпечити державну реєстрацію змін та доповнень до Положення, зазначеного в пункті 1 цього наказу, в Міністерстві юстиції України;

після державної реєстрації цього наказу забезпечити його опублікування у "Державному інформаційному бюлетені про приватизацію".

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду Васильєва В.В.

Голова Фонду державного майна України О.Бондар

Міністр аграрної політики України I.Кириленко

Затверджено
Наказ Фонду державного майна України,
Міністерства рибного господарства України
11.10.96 N 1218/174

(у редакції наказу Фонду державного
майна України та Міністерства
аграрної політики України від
12.09.2000 N 1898/175)

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 вересня 2000 р. за N 661/4882

Положення
про порядок приватизації майна підприємств
і організацій рибної галузі

Розділ 1. Загальні положення

1.1. Це Положення розроблене відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств" від 19.02.97 N 89/97-ВР, Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" від 10.07.96 N 290/96-ВР, Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України "Про державну програму приватизації" від 18.05.2000 N 1723-III і визначає порядок приватизації майна підприємств і організацій рибної галузі (далі Положення).

1.2. Це Положення визначає порядок приватизації підприємств і організацій рибної галузі, а саме:

рибокомбінатів, рибницько-меліоративних станцій, нерестово-вирощувальних рибницьких господарств, які спеціалізуються на вирощуванні рибопосадкового матеріалу і товарної риби в ставках, басейнах, лиманах та інших внутрішніх водоймах (далі - рибні господарства);

комбікормових заводів, що виробляють спеціальні рибні корми; підприємств, на яких виготовляється обладнання для рибництва та знаряддя лову; пересувних механізованих колон, які спеціалізуються на будівництві та ремонті рибогосподарських об'єктів; рибокомбінатів і рибозаводів з переробки рибної сировини; холодильників, призначених для зберігання риби, а також інших підприємств, які переробляють сировину рибних господарств (далі рибні підприємства).

Це положення не регулює приватизацію державного майна рибокомбінатів і рибозаводів з переробки океанічної (морської) сировини та об'єктів океанічного рибопромислового флоту.

1.3. Згідно зі ст. 5 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств" ( 89/97-ВР ) приватизації не підлягають акваторії портів, причали всіх категорій і призначень, причальні у портах і гідрографічні споруди, набережні причалів, захисні споруди та системи сигналізації, портові системи інженерної інфраструктури та споруди зв'язку, енерговодопостачання та водовідведення, автомобільні дороги та залізничні колії (до першого розгалуження за межами території порту), навчальний та гідрографічний флот, майнові комплекси суднових інспекцій, водосховища і водо-господарські канали комплексного призначення, міжгосподарські меліоративні системи, гідротехнічні захисні споруди.

1.4. При проведенні робіт з реструктуризації підприємств, що приватизуються, повинна зберігатися профільність, технологічна єдність виробництв та цілісність майнових комплексів і технологій.

1.5. Погодження умов приватизації підприємств та організацій рибної галузі з Кабінетом Міністрів України здійснюється в установленому порядку.

При цьому у проектах планів приватизації зазначених підприємств та організацій комісією з приватизації визначається пакет акцій розміром 25 або 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція відповідного ВАТ, який тимчасово, терміном на 3 роки залишається у власності держави.

Розділ 2. Приватизація майна рибних господарств

2.1. Приватизація державного майна рибних господарств здійснюється шляхом перетворення їх у відкриті акціонерні товариства або в колективні сільськогосподарські підприємства на умовах, передбачених статтями 5, 6, 7 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" ( 290/96-ВР ).

2.2. Перетворенню у відкриті акціонерні товариства підлягають рибні господарства, вартість майна яких є достатньою для формування статутних фондів відкритих акціонерних товариств. Умови приватизації таких господарств погоджуються з Кабінетом Міністрів України.

2.3. Рибні господарства, вартість майна яких недостатня для формування статутного фонду акціонерного товариства, приватизуються шляхом перетворення їх у колективні сільськогосподарські підприємства без погодження умов їх приватизації з Кабінетом Міністрів України.

2.4. Приватизація рибних господарств здійснюється в порядку, що визначається Фондом державного майна України.

2.5. При визначенні пільг, передбачених ст. 6 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" ( 290/96-ВР ), працівникам підприємства, що приватизується, та прирівняним до них особам безоплатно надається частка державного майна (акцій), розмір якої визначається як добуток вартості майна, що припадає на одного члена колективного сільськогосподарського підприємства по області (Автономній Республіці Крим) і кількості працівників підприємства, що приватизується, та прирівняних до них осіб.

2.6 Працівники рибних господарств, що приватизуються, а також колишні працівники цих господарств, які вийшли на пенсію, звільнені на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ) і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особи, які мають право відповідно до законодавства повернутися на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, інваліди, звільнені у зв'язку з каліцтвом або професійним захворюванням, та працівники, звільнені за станом здоров'я, а також працівники соціально-культурних і оздоровчо-лікувальних закладів, що приватизуються у складі підприємств, на балансі яких вони перебувають, у разі продажу пакета акцій відповідного підприємства, яке підлягає приватизації у зв'язку з приведенням розмірів пакетів акцій, що тимчасово залишаються у державній власності, у відповідність до Державної програми приватизації на 2000 - 2002 роки ( 1723-14 ), мають право на пільги щодо безоплатної передачі майна, нереалізованого в повному обсязі під час розміщення решти акцій цього підприємства.

Розділ 3. Приватизація майна рибних підприємств, що
обслуговують рибні господарства та переробляють їхню сировину

3.1. Приватизація рибних підприємств, що обслуговують рибні господарства та переробляють їхню сировину, здійснюється в порядку, що визначається Фондом державного майна України.

3.2. Плани приватизації рибних підприємств розробляються в порядку, що визначається Фондом державного майна України.

3.3. У плані приватизації визначається квота для безоплатної передачі акцій недержавним сільськогосподарським підприємствам (колективні сільськогосподарські підприємства, спілки селян, колгоспи, спілки кооперативів, акціонерні товариства, селянські (фермерські) господарства та інші суб'єкти сільськогосподарських, рибних підприємств недержавних форм власності) та рибним господарствам (після їх приватизації), які забезпечують сировиною ці підприємства або користуються їхніми послугами (далі товаровиробники), а також квота для продажу акцій за власні кошти та компенсаційні сертифікати працівникам відповідних товаровиробників.

Перелік товаровиробників, яким безоплатно передаються акції рибного підприємства, та розподіл акцій між цими господарствами визначаються комісією з приватизації на підставі відповідних пропозицій Державного департаменту рибного господарства України.

3.4. Перетворення рибних підприємств у відкриті акціонерні товариства на виконання плану приватизації здійснюється відповідно до Порядку перетворення у процесі приватизації державних, орендних підприємств і підприємств зі змішаною формою власності у відкриті акціонерні товариства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.09.96 N 1099 (зі змінами та доповненнями).

Начальник Управління В. Чорноіванов