ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
УКАЗ
(Указ втратив чинність на підставі Указу Президента
N 586/2003 від 09.07.2003)
Про Державну комісію з питань
оборонно-промислового комплексу України
(Щодо ліквідації комісії див. Указ Президента
N 1143/2002 від 11.12.2002)
З метою підвищення ефективності державного управління та забезпечення національних інтересів України у сфері функціонування та розвитку оборонно-промислового комплексу, зміцнення його наукового та технічного потенціалу, поліпшення координації та контролю за діяльністю органів виконавчої влади у цій сфері, відповідно до пункту 15 статті 106 Конституції України ( 254к/96-ВР ) постановляю:
1. Утворити Державну комісію з питань оборонно-промислового комплексу України (далі - Державна комісія) як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.
2. Установити, що основними завданнями Державної комісії є:
розроблення та реалізація державної політики у сфері функціонування та розвитку оборонно-промислового комплексу, відповідних воєнно-промислових та військово-технічних державних програм;
забезпечення спрямування та координації діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади у сфері реалізації оборонно-промислової політики;
підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавчого регулювання в оборонно-промисловій сфері;
підготовка пропозицій щодо формування Державного бюджету України з питань фінансування оборонно-промислової сфери, забезпечення виконання державного оборонного замовлення, здійснення заходів з мобілізаційної підготовки держави;
забезпечення контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних та інших коштів, що виділяються для забезпечення функціонування та розвитку оборонно-промислового комплексу, виконання державного оборонного замовлення та заходів з мобілізаційної підготовки держави, здійснення відповідно до законодавства інших контрольно-наглядових, а також регуляторних функцій з питань, покладених на Державну комісію;
розвиток міжнародного воєнно-промислового та військово-технічного співробітництва, підготовка та укладення міжнародних угод з цих питань.
3. Установити, що рішення Державної комісії, прийняті в межах її компетенції, є обов'язковими для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями.
4. Надати Державній комісії право залучати до роботи спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади (за згодою їх керівників) і експертів, утворювати робочі групи, безкоштовно отримувати в установленому порядку необхідну для її діяльності інформацію.
5. Фінансування діяльності Державної комісії здійснюється за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання органів виконавчої влади.
6. У Державній комісії утворюється колегія, яку очолює Голова Державної комісії.
До складу колегії входять за посадою Міністр економіки України, Міністр оборони України, Міністр фінансів України, Голова Державного комітету промислової політики України, Голова Національного космічного агентства України, а також президент Національної академії наук України (за згодою) та інші особи.
Персональний склад колегії Державної комісії затверджує Президент України.
7. Призначити Головою Державної комісії з питань оборонно-промислового комплексу України ГОРБУЛІНА Володимира Павловича.
8. Голові Державної комісії внести у місячний строк проект Положення про Державну комісію з оборонно-промислового комплексу України.
9. Кабінету Міністрів України:
установити у двотижневий строк граничну чисельність працівників Державної комісії та вирішити питання її розміщення;
передбачити під час уточнення показників Державного бюджету України на 2000 рік, а також під час розроблення проектів Державного бюджету України на наступні роки кошти на утримання Державної комісії;
внести у двомісячний строк пропозиції щодо приведення законів та указів Президента України у відповідність з цим Указом;
привести у місячний строк свої рішення у відповідність з цим Указом.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 14 липня 2000 року
N 893/2000