Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 22 березня 2000 р. N 542
м.Київ

Про затвердження Порядку використання
гуманітарної допомоги у вигляді коштів в
іноземній валюті з рахунків в іноземній
валюті отримувачів гуманітарної допомоги

Відповідно до статті 7 Закону України "Про гуманітарну допомогу" ( 1192-14 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок використання гуманітарної допомоги у вигляді коштів в іноземній валюті з рахунків в іноземній валюті отримувачів гуманітарної допомоги (додається).

Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 березня 2000 р. N 542

Порядок
використання гуманітарної допомоги у вигляді коштів
в іноземній валюті з рахунків в іноземній валюті
отримувачів гуманітарної допомоги

1. Цей Порядок визначає основні вимоги до використання гуманітарної допомоги у вигляді коштів в іноземній валюті з рахунків в іноземній валюті отримувачів гуманітарної допомоги в межах цілей, визначених іноземним донором.

2. У цьому Порядку поняття "гуманітарна допомога", "іноземні донори", "отримувачі гуманітарної допомоги", "набувачі гуманітарної допомоги" вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про гуманітарну допомогу" ( 1192-14 ).

3. Іноземна валюта, яка надійшла як гуманітарна допомога на рахунок в іноземній валюті отримувача, використовується ним виключно на цілі, визначені іноземним донором, для:

розрахунків з резидентами та нерезидентами за придбання товарів (виконання робіт, отримання послуг) відповідно до законодавства;

продажу на міжбанківському валютному ринку з метою подальших розрахунків з резидентами за придбання товарів (виконання робіт, отримання послуг);

перерахування коштів на власні рахунки в іноземній валюті набувачів гуманітарної допомоги, відкриті в уповноважених банках України.

4. Для перерахування коштів в іноземній валюті з рахунка отримувача у разі розрахунків з нерезидентами за придбання товарів (виконання робіт, отримання послуг) отримувач повинен подати банківській установі, у якій відкрито зазначений рахунок, такі документи:

доручення на перерахування коштів, у якому вказано напрям використання гуманітарної допомоги в межах цілей, визначених іноземним донором;

контракт (договір), на виконання зобов'язань якого потрібні валютні кошти.

5. Для здійснення розрахунків з резидентами за придбання товарів (виконання робіт, отримання послуг) отримувачем подається доручення на продаж іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України з наступним зарахуванням сум у гривнях на поточний рахунок отримувача.

Для перерахування коштів у гривнях з поточного рахунка отримувача необхідно подати банківській установі, в якій відкрито зазначений рахунок, такі документи:

доручення на перерахування коштів, у якому вказується напрям використання гуманітарної допомоги в межах цілей, визначених іноземним донором;

контракт (договір), на виконання зобов'язань якого потрібні кошти.

6. Для перерахування коштів з рахунка в іноземній валюті отримувача на власний рахунок в іноземній валюті набувача отримувач подає банківській установі доручення на перерахування коштів на власний рахунок набувача в іноземній валюті, відкритий в уповноваженому банку України. У дорученні має бути вказаний напрям використання гуманітарної допомоги в межах цілей, визначених іноземним донором.

7. Отримувач після повного використання гуманітарної допомоги у вигляді іноземної валюти зобов'язаний протягом п'яти робочих днів подати Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України та органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням звіт про цільове використання гуманітарної допомоги у вигляді іноземної валюти.

Отримувач щомісяця до 5 числа місяця, що настає за звітним, подає Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України звіт про наявність та розподіл гуманітарної допомоги у вигляді іноземної валюти до повного використання всієї суми отриманої гуманітарної допомоги.

Порядок подання звітів встановлюється Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України.

8. Контроль за дотриманням вимог цього Порядку здійснюється Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України, Державною податковою адміністрацією та Національним банком у межах їх компетенції.