Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 7 грудня 1999 р. N 2215
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМУ
N 1270 від 26.09.20
01)

Про деякі питання відшкодування сум податку на додану вартість та
впорядкування розрахунків з бюджетом

З метою погашення заборгованості бюджету з відшкодування сум податку на додану вартість та впорядкування розрахунків з бюджетом Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок проведення відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку (додається).

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 грудня 1999 р. N 2215

Порядок
проведення відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що
належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку

1. Відповідно до цього Порядку проводиться відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку.

2. Операції з відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку, здійснюються на підставі даних декларацій з податку на додану вартість, що подаються платником до органу державної податкової служби за місцем реєстрації, і стосуються лише тих платників, у яких настали терміни відшкодування податку на додану вартість згідно із законодавством.

3. Відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку, проводиться:

1) у рахунок погашення заборгованості кредитора (кредиторів) платника податку з платежів до державного бюджету;

2) у рахунок погашення платнику податку наданих йому або його кредитору (кредиторам) кредитів, залучених під гарантії держави, та бюджетних позичок, не сплачених на дату проведення відшкодування;

3) за рахунок майна іншого платника податків, що перебуває у податковій заставі.

4. У разі відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку, в рахунок погашення заборгованості кредитора (кредиторів) платника податку з платежів до державного бюджету розрахунки здійснюються між органом державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку, якому проводиться відшкодування з бюджету податку на додану вартість, та кредитором (кредиторами) платника, у якого на дату проведення відшкодування є заборгованість перед державним бюджетом. Відшкодування платнику податку сум податку на додану вартість проводиться одночасно з погашенням його кредитору (кредиторам) заборгованості з платежів до державного бюджету. Проведення відшкодування можливе за участю двох і більше учасників розрахунків.

Для проведення відшкодування учасники складають відповідний протокол.

До протоколу додаються:

заява платника податку про його згоду на спрямування коштів на погашення податкової заборгованості з платежів до державного бюджету, що виникла у його кредитора (кредиторів);

оригінал довідки (довідок) органів державної податкової служби про суми податкової заборгованості платників податків-кредиторів з платежів до державного бюджету;

акт звірення розрахунків між платником податку та його кредитором (кредиторами) про суми заборгованості за не здійсненими між ними розрахунками за проданий товар, виконані роботи та надані послуги.

Суми відшкодування податку на додану вартість можуть спрямовуватися виключно на погашення податкової заборгованості з платежів до державного бюджету.

Рішення про проведення відшкодування податку на додану вартість одному платнику у рахунок погашення податкової заборгованості з платежів до державного бюджету його кредитору (кредиторам) приймається органом державної податкової служби за місцем реєстрації цього платника. Рішення оформлюється протоколом після його погодження усіма учасниками розрахунків.

Кількість примірників протоколу повинна утричі перевищувати кількість учасників розрахунку, які підписали протокол.

Орган державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку передає по одному оригіналу протоколу всім учасникам розрахунків та надсилає по два оригінали протоколу органам державної податкової служби за місцем реєстрації учасників, які передають один оригінал протоколу до відповідних органів Державного казначейства.

Учасники проведення розрахунків, які підписали протокол, відображають його результати в бухгалтерському обліку на дату прийняття рішення про їх проведення (на дату складання протоколу) у порядку, зазначеному в протоколі.

Учасники розрахунків, які підписали протокол, зобов'язані вести окремий облік протоколів проведення розрахунків.

5. У разі відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку, в рахунок наданих йому або його кредитору (кредиторам) кредитів, залучених під гарантії держави, та бюджетних позичок, не сплачених на дату проведення відшкодування, платник податку звертається до органу державної податкової служби із заявою про зарахування належної йому суми (або частини суми) відшкодування податку на додану вартість в рахунок погашення зазначеної заборгованості платнику податку або його кредитору (кредиторам).

У разі погашення аналогічної заборгованості кредитору (кредиторам) додатково подається акт звірення розрахунків між платником податків та його кредитором (кредиторами) про суми заборгованості за не здійсненими між ними розрахунками за проданий товар, виконані роботи та надані послуги.

До заяви додається довідка територіального органу Державного казначейства за місцем реєстрації платника податку або його кредитора (кредиторів) про наявність заборгованості за кредитами, залученими під гарантії держави, та бюджетними позичками із зазначенням коду бюджетної класифікації, за яким обліковується надходження зазначеної суми, та суму заборгованості. Довідка надається у триденний термін з дня отримання запиту від платника або його кредитора (кредиторів) та органів державної податкової служби.

Орган державної податкової служби у п'ятиденний термін з дня одержання заяви платника податку приймає рішення щодо проведення розрахунків про відшкодування, яке оформлюється протоколом між органом державної податкової служби та платником податку, а у разі погашення заборгованості кредитора (кредиторів) платника податку - між органом державної податкової служби, платником податку та його кредитором (кредиторами).

Ініціювання розрахунків і передача оригіналів протоколу учасникам розрахунків та органам Державного казначейства здійснюються згідно з пунктом 4 цього Порядку.

Відображення в обліку органами Державного казначейства, органами державної податкової служби, платником податку та його кредитором (кредиторами) проведеного відшкодування та погашення заборгованості за наданими платнику або його кредитору (кредиторам) кредитами, залученими під гарантії держави, та бюджетними позичками, не сплаченими на дату проведення відшкодування, здійснюється згідно з протоколом, підписаним усіма учасниками розрахунків.

Відображення в обліку та звітності погашення кредитів, залучених під гарантії держави, та бюджетних позичок за рахунок відшкодування сум податку на додану вартість здійснюється за відповідними кодами бюджетної класифікації доходів державного бюджету.

6. За згодою платника податку в межах належного йому відшкодування сум податку на додану вартість він може отримати рухоме майно іншого платника податку, що відповідно до Указу Президента України від 4 березня 1998 р. N 167 "Про заходи щодо підвищення відповідальності за розрахунки з бюджетами та державними цільовими фондами" перебуває в податковій заставі.

Для отримання відшкодування платник податку звертається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації з письмовою заявою про своє бажання отримати майно іншого платника податку, що перебуває в податковій заставі і підлягає реалізації.

Інформацію щодо платників податків - боржників з платежів до державного бюджету та номенклатури їхнього майна, що перебуває в податковій заставі, надають органи державної податкової служби за місцем реєстрації такого платника.

Відповідний орган державної податкової служби (заставодержатель) надає письмову згоду платнику податку, майно якого перебуває у податковій заставі, на реалізацію (продаж) майна платнику податку, якому проводиться відшкодування.

Розрахунки між зазначеними платниками податків здійснюються згідно з протоколом (протоколами), підписаним (підписаними) органами державної податкової служби за місцем реєстрації кожного з платників податків учасників розрахунків та учасниками розрахунків.

До протоколу додається акт приймання-передачі майна в рахунок відшкодування сум податку на додану вартість, підписаний обома сторонами.

Ініціювання розрахунків і передача оригіналів протоколу учасникам розрахунків та органам Державного казначейства здійснюється згідно з пунктом 4 цього Порядку.

Вартість майна, яке передається в рахунок відшкодування, встановлюється за договором сторін згідно із законодавством.

Згідно з протоколом (протоколами) проводиться погашення податкової заборгованості платника податку - боржника з платежів до державного бюджету та облік відшкодованих сум податку на додану вартість.

7. У разі якщо відшкодування проведено частково, залишок суми податку на додану вартість відшкодовується у загальновстановленому порядку.