Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
від 05.07.95, N 201
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 липня 1995 р. за N 222/758

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства освіти і науки України
N 343 від 24.03.20
15)

Про внесення змін та доповнень до
нормативних актів Міністерства освіти України,
що регулюють трудові відносини

(Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінздоров'я
N 161 від 27.08.
95)

У зв'язку з прийняттям Закону України від 19 січня 1995 року "Про внесення змін і доповнень, що стосуються трудового договору, до Кодексу законів про працю України" (6/95-ВР), а також враховуючи практику застосування нормативних актів міністерства, що регулюють трудові відносини у закладах освіти України, керуючись дорученням Кабінету Міністрів України від 13.02.95 р. N 2511/1 щодо приведення нормативних актів міністерств і відомств у відповідність з зазначеним Законом, рішеннями колегії Міністерства освіти України від 29.06.94 р. N 2/1-10 з цих питань, від 31.03.95 р. N 4/1 "Про поліпшення навчально-виховної і наукової роботи у вищих навчальних закладах, наукових установах та організаціях і завдання щодо реалізації рекомендацій парламентських слухань "Про стан освіти", НАКАЗУЮ:

Внести такі зміни і доповнення до нормативних актів Міністерства освіти України, що регулюють трудові відносини у закладах освіти:

1. До Положення про порядок наймання та звільнення керівників закладів освіти України, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 27.04.93 р. N 116 (Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міносвіти від 05.08.93 р. N 293, від 22.09.93 р. N 354):

1.1. Абзац перший пункту 2.1. викласти у такій редакції:

"Формою відбору кандидатів на посаду керівника закладу освіти, що є у загальнодержавній власності, є конкурс".

1.2. Пункт 2.6. після слів "закладу освіти" доповнити словами "біля 1/3 членів конкурсної комісії, які обираються загальними зборами, на конференції трудового колективу або вченою радою".

1.3. У пункті 2.10:

1.3.1. Абзац перший після слів "викладення своєї програми", доповнити реченням "За наявності двох і більше учасників конкурсна комісія зобов'язана провести у закладі освіти рейтинг претендентів, які беруть участь у конкурсі".

1.3.2. У абзаці другому слова "у повному складі" замінити словами "у складі не менше 2/3 членів комісії".

1.3.3. Абзац третій після слів "більше половини" доповнити словом "присутніх".

1.3.4. Абзац четвертий викласти у такій редакції:

"Якщо голоси розділились порівну, то приймається рішення, за яке віддав голос голова комісії. Якщо жоден з учасників конкурсу не отримав більшості голосів присутніх членів комісії, за рішенням конкурсної комісії може бути проведено повторне голосування. Конкурс вважається таким, що не відбувся, у тому разі, коли за підсумками повторного голосування жоден з учасників конкурсу не набрав необхідної кількості голосів або були допущені процедурні чи інші порушення порядку проведення конкурсу, встановленого цим Положенням".

2. До Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міносвіти України від 05.08.93 р. N 293 (Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міносвіти України від 07.12.93 р. N 433, від 14.06.94 р. N 131):

2.1. В абзаці другому пункту 2.4. слова "з ініціативи" замінити словами "за бажанням".

2.2. Пункт 3.9. після слова "розірваний" доповнити словами "з попередженням відповідної сторони за два тижні".

2.3. Пункт 3.11. викласти у такій редакції:

"3.11. Умови контракту, що погіршують становище працівника порівняно з чинним законодавством, угодами і колективним договором, вважаються недійсними".

2.4. Пункт 4.6. після слів "доктора наук" доповнити словами "і стаж педагогічної роботи не менше п'яти років".

2.5. У пункті 4.7:

2.5.1. Абзац перший після слів "при прийманні на роботу" доповнити словами "якщо конкурс не оголошується".

2.5.2. Друге речення першого абзаца доповнити такими словами "у тому числі за поданням керівника закладу освіти".

2.6. Пункт 4.8. доповнити реченням: "Завідуючий кафедрою звітує перед вченою Радою закладу. У вищих навчальних закладах, що мають статус національних, та у тих, що мають IV рівень акредитації, за рішенням керівника завідуючий кафедрою може звітувати перед вченою радою факультету за участю педагогічних працівників кафедри. У таких випадках пропозиції щодо переукладення трудового договору дає рада факультету."

2.7. Із пункту 5.2. вилучити слова "коли іншим шляхом її неможливо заповнити".

2.8. Пункт 5.3. доповнити реченням: "В окремих випадках згідно з пунктом 4.7. діючого Положення, з урахуванням обставин, що склались у закладі освіти, керівник, керуючись статтею 21 Кодексу законів про працю України (322-08), має право приймати на роботу без оголошення конкурсу інших педагогічних працівників на умовах строкового договору або контракту".

2.9. Абзац другий пункту 5.6. викласти у такій редакції:

"До складу конкурсної комісії входять: проректор з навчальної роботи, декан факультету, завідуючий кафедрою (відділенням), педагогічні працівники кафедри (не менше половини членів комісії), а також представник профспілкового органу, начальник відділу кадрів при заміщенні посади асистента, старшого викладача, доцента, професора. При заміщенні посади завідуючого кафедрою у складі конкурсної комісії повинно бути не менше половини працівників кафедри і вченої ради".

2.10. У пункті 5.10. слова "але не менше одного навчального року" замінити словами "не менше п'яти років".

2.11. Пункт 5.12. доповнити абзацом другим такого змісту:

"За їх бажанням, а також за дорученням конкурсної комісії претендентам може бути надана можливість для ознайомлення із структурним підрозділом, де вони будуть працювати, зустрічі з трудовим колективом. За наявності двох і більше претендентів на заміщення посади завідуючого кафедрою, декана факультету, проректора, конкурсна комісія повинна визначити рейтинг претендентів шляхом відкритого або таємного голосування відповідно членів кафедри (в тому числі сумісників), ради факультету, вченої Ради навчального закладу. Щодо педагогічних працівників, конкурсна комісія, за необхідності, може запропонувати претенденту провести відкриту лекцію за фахом".

2.12. Пункт 5.14. доповнити абзацом другим такого змісту:

"Якщо жоден з учасників конкурсу не отримав більшості голосів, за рішенням конкурсної комісії може бути проведено повторне голосування. Конкурс вважається таким, що не відбувся, у тому разі, коли за підсумками повторного голосування жоден з учасників конкурсу не набрав необхідної кількості голосів, або були допущені процедурні й інші порушення порядку проведення конкурсу, встановленого цим Положенням".

2.13. Пункт 6.6. викласти у такій редакції:

"6.6. Педагогічний працівник, який працює у даному навчальному закладі на умовах строкового трудового договору або контракту, має переважне право на укладення трудового договору, контракту на новий або інший (але не менший строк), передбачений цим Положенням. Строкові трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених четвертим абзацом пункту 3.2. Положення, вважаються укладеними на невизначений строк.

Педагогічний працівник, з яким розірвано трудовий договір з підстав, передбачених пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (322-08) (крім випадку ліквідації закладу, установи, організації), протягом одного року має право на укладення трудового договору у разі повторного прийняття на роботу, якщо у закладі освіти проводиться прийняття на роботу педпрацівників аналогічної кваліфікації.

Переважне право на укладення трудового договору у разі повторного прийняття на роботу надається особам, зазначеним у статті 42 Кодексу законів про працю України (322-08), та в інших випадках, передбачених колективним договором. Умови відновлення соціально-побутових пільг, які працівники мали до звільнення, визначаються колективним договором".

2.14. У пункті 6.7. слово "ініціативи" замінити словом "згоди".

3. До Інструктивного листа Міністерства освіти України від 19 листопада 1993 року N 1/9-189 "Про механізм виконання наказу Міносвіти України від 05.08.93 р. N 293 та Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності":

3.1. Абзац сьомий пункту 2 викласти у такій редакції:

"Якщо працівник, який раніше був обраний вченою Радою на посаду за конкурсом, відмовляється від укладення строкового договору або контракту, то він продовжує працювати на цій посаді до закінчення терміну обрання. У таких випадках за два місяці до закінчення цього терміну, якщо немає згоди про продовження трудових відносин на умовах, визначених законодавством України про працю і Положенням про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності, оголошується конкурс, у якому має право взяти участь цей педагогічний працівник. Якщо він не брав участі у конкурсі або не пройшов за конкурсом, педагогічний працівник звільняється за пунктом 2 статті 36 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ) (закінчення терміну обрання)."

4. Керівникам вищих навчальних закладів освіти, що є у загальнодержавній власності: (Поширити дію п. 4 на підпорядковані Міністерству охорони здоров'я України вищі навчальні заклади і інститути удосконалення лікарів згідно з Наказом Мінздоров'я N 161 від 27.08.95)

4.1. Забезпечити чітке дотримання у підпорядкованих закладах освіти Закону України від 19 січня 1995 року "Про внесення змін і доповнень, що стосуються трудового договору до Кодексу законів про працю України" (6/95-ВР), Положення про порядок наймання та звільнення керівників закладів освіти України, що є у загальнодержавній власності, Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності), Інструктивного листа від 19.11.93 р. N 1/9-189 про механізм виконання названого Положення, з урахуванням змін і доповнень, внесених до них цим наказом, а також рішень колегії Міністерства від 29.06.94 р. N 2/1-10 з цього питання, від 31.03.95 р. "Про поліпшення навчально-виховної та наукової роботи у вищих навчальних закладах, установах та організаціях і завдання щодо реалізації рекомендацій парламентських слухань "Про стан освіти".

Дотримуватись умов, викладених у контрактах, укладених з Міністерством і педагогічними працівниками.

4.2. Активізувати роботу по використанню такої форми соціального захисту педпрацівників, як додаткова оплата праці на умовах, що визначаються у контрактах чи додаткових угодах до них.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Управління керівних і науково-педагогічних кадрів (В.П.Погребняк).

Міністр М.З.Згуровський.