Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
N 489 від 04.10.99 р.

Зареєстровано
Міністерстві юстиції України
за N 740/4033 від 29.10.99 р.

Про затвердження Положення про порядок і умови зберігання
та реалізації грошей, у тому числі іноземної валюти, цінних паперів,
ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і
металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також
лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт

На виконання вимог статей 58 та 61 Закону України "Про виконавче провадження" від 21 квітня 1999 року N 606-XIV Правління ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Положення про порядок і умови зберігання та реалізаціє грошей, у тому числі іноземної валюти, цінних паперів, ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт (додається).

2. Юридичному департаменту довести цю постанову до відома територіальних управлінь Національного банку України та комерційних банків для використання в роботі.

3. Фінансовому департаменту разом з Юридичним департаментом у тижневий термін підготувати зміни та доповнення до Переліку і Тарифів банківських послуг, що надаються установами та регіональними управліннями Національного банку України за операціями (послугами), пов'язаними з діяльністю клієнтів і банків - кореспондентів Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 12.05.97 N 147, в редакції постанови Правління Національного банку України від 17.11.97 N 381 (зі змінами і доповненнями).

4. Постанова набуває чинності через 10 днів після її державної реєстрації у Міністерстві юстиції України.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступників Голови Правління згідно з розподілом обов'язків.

Голова В.А.Ющенко

Затверджено
Постановою Правління
Національного банку України
N 489 від 04.10.99 р.

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
за N 740/4033 від 29.10.99 р.

Положення
про порядок і умови зберігання та реалізації грошей,
у тому числі іноземної валюти, цінних паперів, ювелірних т
а
інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металі
в
платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також ло
му
і окремих частин таких виробів, на які накладено аре
шт

Положення про порядок і умови зберігання та реалізації грошей, у тому числі іноземної валюти, цінних паперів, ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платиновоє групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт (далі - Положення) розроблено відповідно до законів України "Про виконавче провадження", "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність", "Про цінні папери і фондову біржу", постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1999 року N 1744 "Про затвердження Порядку накладення арешту на цінні папери" та інших чинних нормативно-правових актів України.

Розділ 1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок і умови зберігання та реалізації готівкових грошей, у тому числі іноземної валюти, цінних паперів, що випущені в документарній формі, ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платиновоє групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт і які підлягають обов'язковому вилученню.

1.2. Відповідальне зберігання майна, визначеного у пункті 1.1 цього Положення, здійснюється територіальними управліннями Національного банку України на підставі письмової угоди, укладеної з районним, міським (міст обласного значення), районним у місті відділом державної виконавчої служби, що знаходиться в межах цього регіону. Угода повинна містити такі обов'язкові реквізити та необхідні умови:

- місце складання;

- дату складання;

- назви сторін угоди;

- предмет угоди;

- права та обов'язки сторін відповідно до чинного законодавства та цього Положення;

- порядок обміну інформацією;

- відповідальність сторін за неналежне виконання зобов'язань за угодою;

- розмір винагороди і порядок відшкодування витрат за зберігання майна;

- термін діє угоди, порядок унесення змін та розірвання угоди;

- місцезнаходження та банківські реквізити сторін;

- інші умови, що не суперечать чинному законодавству.

1.3. Прийняття на відповідальне зберігання грошей, у тому числі іноземної валюти, цінних паперів у документарній формі, ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт, здійснюється територіальними управліннями Національного банку України за наявності відповідної угоди у порядку та на підставі документів, визначених цим Положенням.

1.4. Доставка грошей, у тому числі іноземної валюти, цінних паперів, ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів, на які накладено арешт, до територіального управління Національного банку здійснюється державною виконавчою службою самостійно або службою інкасації Національного банку на підставі укладених із державною виконавчою службою окремих угод.

Розділ 2. Порядок і умови приймання на зберігання

2.1. Приймання на зберігання готівкових коштів у гривні, на які накладено арешт, здійснюється територіальними управліннями НБУ відповідно до укладених угод.

2.2. Готівка, вилучена державним виконавцем у боржників, приймається територіальними управліннями Національного банку України через приходні каси відповідно до вимог Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 07.07.94 N 129 (зі змінами і доповненнями), оприбутковується до оборотної каси з одночасним зарахуванням на рахунки, вказані державним виконавцем, для покриття боргу за виконавчими документами, на виконавчий збір та на покриття витрат на проведення виконавчих дій.

Розділ 3. Порядок і умови приймання на зберігання, зберігання
та реалізації іноземної валюти

3.1. Територіальні управління НБУ приймають готівкові грошові кошти в іноземній валюті, на які накладено арешт, за наявності укладеної з відповідним органом державної виконавчої служби угоди на підставі листа державного виконавця та акта приймання-передавання готівкових коштів в іноземній валюті на зберігання у довільній формі, який додається до угоди про зберігання.

Приймання готівкових коштів в іноземній валюті на відповідальне зберігання здійснюється уповноваженою особою територіального управління Національного банку України. Уповноважена особа зобов'язана:

- перевірити наявність угоди з відповідним органом державної виконавчоє служби;

- перевірити документи, що засвідчують особу державного виконавця;

- скласти акт приймання-передавання.

В акті повинні зазначатися:

- назва відповідного органу державної виконавчої служби;

- реквізити угоди між органом державної виконавчої служби та територіальним управлінням;

- реквізити постанови про виконавче провадження (номер постанови та дата її введення в дію);

- реквізити боржника, на готівкові кошти в валюті якого накладено арешт;

- найменування валюти, її кількість та номінал. Акт складається у п'яти примірниках, які засвідчуються підписами державного виконавця та уповноваженої особи територіального управління НБУ. Перший примірник акта передається державному виконавцю, другий та третій примірники залишаються у територіальному управлінні, четвертий та п'ятий примірники додаються до угоди.

3.2. Кошти в готівковій іноземній валюті, які прийняті на зберігання, разом з другим примірником акта приймання-передавання обандеролюються. На бандероль наклеюється ярлик, на якому вказуються:

- реквізити угоди з відповідним органом державної виконавчої служби;

- реквізити акта приймання-передавання;

- реквізити постанови про виконавче провадження;

- реквізити боржника, на іноземну валюти якого накладено арешт;

- найменування валюти, її кількість та номінал.

3.3. Бандероль передається до сховища на зберігання на підставі службового розпорядження, яке підписується керівником територіального управління. Службове розпорядження та третій примірник акта зберігаються у документах операційного дня територіального управління.

3.4. Облік коштів у готівковій іноземній валюті, прийнятій на відповідальне зберігання територіальним управлінням Національного банку України, здійснюється за позабалансовим рахунком 9703 "Матеріальні цінності на зберіганні". Аналітичний облік здійснюється у розрізі угод із відповідними органами державноє виконавчої служби та постанов про виконавче провадження.

3.5. Видавання державному виконавцю коштів у готівковій іноземній валюті, які знаходяться на зберіганні, здійснюється за його письмовим зверненням. У зверненні вказуються:

- реквізити угоди з відповідним органом державної виконавчої служби;

- реквізити постанови про виконавче провадження;

- реквізити боржника, на іноземну валюту якого накладено арешт;

- номер та дата складання акта приймання-передавання готівкових коштів в іноземній валюті на зберігання.

Звернення засвідчується підписом державного виконавця та печаткою відповідного органу державної виконавчої служби.

3.6. На підставі письмового звернення керівник територіального управління НБУ видає службове розпорядження про вилучення готівкових коштів в іноземній валюті із зберігання. У службовому розпорядженні вказуються реквізити, що визначені у пункті 3.5 цього Положення.

3.7. Згідно зі службовим розпорядженням здійснюється вилучення бандеролі із сховища. Бандероль разом із службовим розпорядженням передається відповідній уповноваженій особі територіального управління.

3.8. При отриманні бандеролі та службового розпорядження уповноважена особа територіального управління перевіряє:

- відповідність реквізитів ярлика на бандеролі та у службовому розпорядженні;

- документ, що посвідчує особу виконавця.

Якщо вищевказані реквізити збігаються, уповноважена особа територіального управління НБУ передає державному виконавцю бандероль із готівковими коштами в іноземній валюті. При передаванні (на вимогу державного виконавця) у присутності посадової особи територіального управління НБУ може бути здійснена перевірка вмісту бандеролі. Передавання готівкових коштів в іноземній валюті із зберігання оформляється актом приймання-передавання державному виконавцю.

3.9. Акт приймання-передавання державному виконавцю готівкових коштів в іноземній валюті, до якого включаються реквізити, що визначені пунктом 3.1 цього Положення, складається за довільною формою. Акт складається у чотирьох примірниках і засвідчується підписами виконавця та уповноваженої особи територіального управління НБУ. Перший примірник акта разом із бандероллю передається державному виконавцю, другий примірник разом із службовим розпорядженням про вилучення готівкових коштів в іноземній валюті залишається у територіальному управлінні і входить до складу документів операційного дня, третій та четвертий примірники додаються до угоди.

3.10. Часткове вилучення готівкових коштів в іноземній валюті із бандеролі здійснюється державним виконавцем із дотриманням вимог пунктів 3.5 - 3.9 та 3.1 - 3.3 цього Положення.

3.11. Рішення про реалізацію готівкових коштів в іноземній валюті приймається державним виконавцем у порядку, визначеному чинним законодавством.

При обчисленні боргу у гривнях кошти в готівковій іноземній валюті, що вилучені зі зберігання, передаються державним виконавцем до уповноваженого банку для їх реалізації і подальшого погашення боргу у гривнях. При цьому реалізація готівкових коштів в іноземній валюті здійснюється уповноваженим банком шляхом їх продажу на міжбанківському валютному ринку України відповідно до вимог валютного законодавства із подальшим перерахуванням їх за дорученням державного виконавця на визначені ним рахунки.

При обчисленні боргу в іноземній валюті кошти в готівковій іноземній валюті, що вилучені зі зберігання, передаються до уповноваженого банку для погашення боргу в іноземній валюті і перераховуються за дорученням державного виконавця на визначені ним рахунки.

Розділ 4. Порядок і умови приймання на зберігання,
зберігання та реалізації цінних паперів

4.1. Порядок і умови зберігання цінних паперів.

4.1.1. Цінні папери приймаються на відповідальне зберігання у вигляді бандеролей разом з описом їх вмісту уповноваженими особами територіального управління Національного банку України на підставі укладених із відповідними органами державної виконавчої служби угод та актів приймання-передавання цінних паперів.

В описі бандеролі зазначаються:

- назва відповідного органу державної виконавчої служби;

- реквізити угоди між органом державної виконавчої служби та територіальним управлінням;

- реквізити постанови про виконавче провадження (номер постанови та дата її введення в дію);

- реквізити боржника, на цінні папери якого накладено арешт і які містяться у бандеролі;

- назва видів цінних паперів та офіційна назва емітентів;

- номінальна вартість цінних паперів;

- кількість цінних паперів за кожним видом та емітентом. Опис засвідчується підписом державного виконавця із зазначенням його прізвища, ім'я та по батькові.

4.1.2. При прийнятті бандеролей із цінними паперами на зберігання уповноважена особа територіального управління НБУ у присутності державного виконавця перевіряє:

- особу державного виконавця та наявність договору з відповідним органом державної виконавчої служби. За відсутності цих документів та/ або невідповідності їх реквізитів тим, що містяться в описі бандеролі з цінними паперами, цінні папери на зберігання не приймаються;

- наявність у описі бандеролі тих реквізитів, що визначені підпунктом 4.1.1. цього Положення;

- вміст бандеролі з цінними паперами та його відповідность опису.

4.1.3. Якщо опис бандеролі складений із дотриманням вимог, визначених підпунктом 4.1.1 цього Положення, і вміст бандеролі відповідає опису, уповноважена особа територіального управління НБУ у присутності державного виконавця складає акт приймання-передавання цінних паперів на зберігання за довільною формою, який додається до угоди про зберігання. В акті вказуються:

- реквізити угоди з відповідним органом державної виконавчої служби;

- назва територіального управління;

- прізвище, ім'я та по батькові виконавця;

- реквізити постанови про виконавче провадження;

- реквізити боржника, на цінні папери якого накладено арешт;

- номінальна вартість та кількість цінних паперів, що містяться у бандеролі;

- дата складання акта.

Акт складається у п'яти примірниках, які засвідчуються підписами державного виконавця та уповноваженої особи територіального управління НБУ. Перший примірник акта передається державному виконавцю, другий та третій разом із цінними паперами, на які накладено арешт, та описом залишаються у територіальному управлінні, четвертий та п'ятий примірники додаються до угоди.

4.1.4. Цінні папери, які прийняті на зберігання, разом із описом та другим примірником акта приймання-передавання обандеролюються. На бандероль наклеюється ярлик, на якому вказуються:

- реквізити угоди з відповідним органом державної виконавчої служби;

- реквізити акта приймання-передавання цінних паперів на зберігання;

- реквізити постанови про виконавче провадження;

- реквізити боржника, на цінні папери якого накладено арешт;

- кількість цінних паперів та їх номінальна вартість.

4.1.5. Бандероль передається до сховища на зберігання на підставі службового розпорядження, яке підписується керівником територіального управління.

4.1.6. Службове розпорядження про приймання на зберігання цінних паперів та третій примірник акта, що складений у порядку, визначеному підпунктом 4.1.3 цього Положення, зберігаються у документах операційного дня територіального управління.

4.1.7. Видавання державному виконавцю цінних паперів, які знаходяться на зберіганні у територіальному управлінні, здійснюється за його письмовим зверненням. У зверненні вказуються:

- реквізити угоди з відповідним органом державної виконавчої служби;

- реквізити постанови про виконавче провадження;

- реквізити боржника, на цінні папери якого накладено арешт;

- номер та дата складання акта приймання-передавання цінних паперів на зберігання.

Звернення засвідчується підписом державного виконавця та печаткою відповідного органу державної виконавчої служби.

4.1.8. На підставі письмового звернення керівник територіального управління НБУ видає службове розпорядження про вилучення цінних паперів із зберігання. У службовому розпорядженні вказуються реквізити, що визначені у підпункті 4.1.7 цього Положення.

4.1.9. Згідно зі службовим розпорядженням здійснюється вилучення бандеролі цінних паперів із сховища. Бандероль разом із службовим розпорядженням передається відповідній уповноваженій особі територіального управління.

4.1.10. При отриманні бандеролі та службового розпорядження уповноважена особа територіального управління перевіряє:

- відповідність реквізитів ярлика на бандеролі та у службовому розпорядженні;

- документ, що посвідчує особу виконавця.

Якщо ці реквізити збігаються, уповноважена особа територіального управління НБУ передає державному виконавцю бандероль із цінними паперами. При передаванні (на вимогу державного виконавця) у присутності посадової особи територіального управління НБУ може бути здійснена перевірка вмісту бандеролі згідно з описом цінних паперів. Вилучення цінних паперів із зберігання оформляється актом приймання-передавання державному виконавцю.

4.1.11. Акт приймання-передавання державному виконавцю цінних паперів, до якого включаються реквізити, що визначені підпунктом 4.1.3 цього Положення, складається за довільною формою. Акт складається у чотирьох примірниках і засвідчується підписами виконавця та уповноваженоє особи територіального управління НБУ. Перший примірник акта разом із бандероллю (документарними цінними паперами, описом та другим примірником акта про приймання-передавання цінних паперів на зберігання) передається державному виконавцю, другий - разом із службовим розпорядженням про вилучення цінних паперів залишається у територіальному управлінні і входить до складу документів операційного дня, третій та четвертий примірники додаються до угоди.

4.1.12. Часткове вилучення цінних паперів із бандеролі здійснюється державним виконавцем із дотриманням вимог підпунктів 4.1.7 - 4.1.11 та 4.1.1 - 4.1.6 цього Положення.

4.1.13. Облік цінних паперів, що прийняті на зберігання, здійснюється за номінальною вартістю на позабалансовому рахунку N 9702 "Цінні папери на зберіганні". Аналітичний облік здійснюється у розрізі угод із відповідними органами державної виконавчої служби та постанов про виконавче провадження.

4.2. Порядок реалізаціє цінних паперів

4.2.1. Рішення про реалізацію цінних паперів приймається державним виконавцем у порядку, визначеному чинним законодавством.

4.2.2. Реалізація здійснюється уповноваженою державним виконавцем особою, яка є торговцем цінними паперами, у порядку, визначеному чинним законодавством Украєни, і на підставі угоди з виконавцем.

4.2.3. Іменні ощадні сертифікати комерційних банків не можуть бути предметом угод купівлі та продажу. Вони пред'являються державним виконавцем комерційному банку, який здійснив випуск ощадних сертифікатів, для:

- сплати у строки, що визначені умовами випуску;

- дострокового погашення.

4.2.4. До комерційного банку державний виконавець подає:

- іменні ощадні сертифікати у документарній формі;

- копію документа, що посвідчує особу державного виконавця;

- копію постанови, відповідно до якоє було накладено арешт на цінні папери боржника, що є власником ощадних сертифікатів.

При проведенні платежів зі сплати доходу та погашення ощадних сертифікатів копія документа, що посвідчує особу державного виконавця, та копія постанови, відповідно до якої було накладено арешт на цінні папери боржника, який є власником ощадних сертифікатів, залишаються в документах операційного дня комерційного банку.

4.2.5. Кошти, що отримані державним виконавцем за операціями з реалізації та погашення цінних паперів, використовуються ним для покриття боргу за виконавчими документами, на виконавчий збір та на покриття витрат на проведення виконавчих дій.

Розділ 5. Порядок і умови приймання на зберігання, зберігання та реалізації ювелірних та інших побутових виробів із золота, срібла, платини та металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лому і окремих частин таких виробів

5.1. Ювелірні та інші побутові вироби із золота, срібла, платини та металів платинової групи, дорогоцінних каменів і перлів, а також лом і окремі частини таких виробів (надалі - цінності), на які накладено арешт, передаються на зберігання територіальним управлінням Національного банку України після проведення їх попередньої оцінки.

5.2. Попередня оцінка цінностей проводиться комісією у складі державного виконавця та відповідного спеціаліста (експерта), а в необхідних випадках регіональних державних інспекцій пробірного контролю.

5.2.1. Зважування дорогоцінних металів і дорогоцінних каменів проводиться згідно з вимогами Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 06.04.98 N 84, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.04.98 за N 271/ 2711.

5.2.2. Попереднє визначення ваги закріплених вставок із дорогоцінних і самоцвітних каменів проводиться розрахунковим методом.

5.2.3. Попередня оцінка цінностей здійснюється комісією за затвердженими наказом Міністерства фінансів України купівельними цінами на дорогоцінні метали у виробах і брухті та дорогоцінні камені, що скуповуються у населення скупними пунктами та Національним банком України, що діяли на дату проведення попередньої оцінки.

5.2.4. За результатами роботи комісії складається акт опису і попередньої оцінки та акт вкладень цінностей до посилки в належній кількості примірників. В акті зазначається докладне найменування кожного предмета, найменування каменів, що містяться у виробах, окремі характерні ознаки, проба (шифр), вага у грамах (дорогоцінних каменів - у каратах), ціна і вартість.

Усі примірники актів підписуються членами комісії і затверджуються не пізніше трьох робочих днів після його складання керівником або заступником керівника відповідного відділу державної виконавчої служби.

Один примірник акта опису і попередньої оцінки та акта вкладень цінностей укладаються до посилки, другий примірник залишається у державного виконавця, третій примірник передається разом із супровідним листом територіальному управлінню, яке приймає на зберігання цінності, четвертий примірник передається боржникові.

5.3. Цінності, які передаються державним виконавцем на зберігання, упаковуються в дерев'яний або картонний ящик (залежно від характеру цінностей), який обшивається тканиною і опечатується сургучними печатками. Монети з дорогоцінних металів дозволяється упаковувати у два мішки (один вкладений у другий ), які повинні бути прошиті, опломбовані або опечатані. На посилці повинна зазначатися адреса відправника, отримувача, вага брутто, оціночна вартість і ставитися позначка "на зберігання".

В одну посилку можуть бути упаковані цінності тільки за одним виконавчим документом.

5.4. Передавання цінностей територіальному управлінню на відповідальне зберігання проводиться за наявності відповідної угоди з органом державної виконавчої служби на підставі супровідного листа та акта приймання-передавання цінностей у довільній формі, який додається до угоди про зберігання. В акті обов'язково зазначаються:

- реквізити угоди з відповідним органом державної виконавчої служби;

- назва територіального управління;

- прізвище, ім'я та по батькові державного виконавця;

- реквізити постанови про виконавче провадження;

- реквізити боржника, на цінності якого накладено арешт;

- реквізити акта опису цінностей та акта вкладень;

- опис посилки, що приймається на зберігання, із зазначенням кількості та описанням пломб (печаток);

- дата складання акта.

Акт складається у п'яти примірниках, які засвідчуються підписами державного виконавця та уповноваженої особи територіального управління. Перший примірник акта передається державному виконавцю, другий та третій разом з цінностями, на які накладений арешт, залишаються у територіальному управлінні, четвертий та п'ятий примірники додаються до угоди.

5.5. Уповноважена особа територіального управління Національного банку України, яка приймає на зберігання цінності, зобов'язана перевірити:

- відповідність оформлення цінностей, що передаються на зберігання, вимогам пункту 5.3 цього Положення;

- наявність угоди з відповідним органом державної виконавчої служби;

- документ, що посвідчує особу державного виконавця;

- наявність печатки (пломби) державного виконавця на тарі (упаковці).

5.6. Цінності разом із другим примірником акта передаються до сховища на зберігання на підставі службового розпорядження про приймання цінностей на зберігання, яке підписується керівником територіального управління.

Службове розпорядження про приймання цінностей на зберігання та третій примірник акта приймання-передавання зберігаються у документах операційного дня територіального управління.

5.7. Передані на зберігання цінності зберігаються територіальним управлінням Національного банку України у тарі (упаковці), яка підлягає обов'язковому пломбуванню (опечатуванню) державним виконавцем.

Територіальне управління не несе відповідальності за якість і кількість прийнятих на зберігання цінностей, якщо вони після закінчення строку зберігання повернуті державному виконавцю або за його вказівкою відправлені іншим фізичним чи юридичним особам у непошкодженій тарі (упаковці) з непошкодженими печатками (пломбами).

Вилучення цінностей зі зберігання державним виконавцем здійснюється у порядку та на умовах, визначених пунктом 5.4 цього Положення на підставі службового розпорядження керівника територіального управління.

5.8. Облік цінностей, прийнятих на відповідальне зберігання територіальним управлінням Національного банку України, здійснюється за позабалансовим рахунком 9703 "Матеріальні цінності на зберіганні". Аналітичний облік здійснюється у розрізі угод із відповідними органами державної виконавчої служби та постанов про виконавче провадження.

5.9. Реалізація цінностей здійснюється державним виконавцем шляхом їх продажу через торговельні організації (комісійну торгівлю) або Державній скарбниці Національного банку України.

5.10. У разі реалізації цінностей до Державної скарбниці Національного банку України за дорученням державного виконавця цінності, що знаходяться на зберіганні у територіальному управлінні Національного банку, перевозяться службою інкасації територіального управління Національного банку України до Державної скарбниці у посилках, упакованих і опечатаних відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку України.

Пересилання цінностей до Державноє скарбниці Національного банку України поштою і у паперових пакетах не дозволяється.

5.11. Приймання і оцінка цінностей проводиться Державною скарбницею у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Національного банку України.

За результатами приймання і оцінки відповідно до чинного законодавства складається акт остаточного приймання, один примірник якого обов'язково повинен бути направлений державному виконавцю протягом трьох робочих днів разом із договором купівлі-продажу у вигляді листа у довільній формі. Зазначений лист повинен містити:

- назву відправника;

- прізвище, ім'я та по батькові державного виконавця та назву органу державноє виконавчоє служби;

- реквізити постанови про виконавче провадження;

- реквізити боржника, на цінності якого накладено арешт і які реалізуються;

- реквізити акта опису цінностей;

- докладне найменування кожного предмета, найменування каменів, що містяться у виробах, окремі характерні ознаки, проба (шифр), вага у грамах (дорогоцінних каменів - у каратах), вартість, яка визначається на основі цін, установлюваних Міністерством фінансів України;

- номер рахунку відправника в банку;

- сума винагороди за реалізацію цінностей відповідно до чинного законодавства та строки її сплати;

- дата та номер відправлення листа;

- підпис керівника Державної скарбниці та печатку;

- інші необхідні відомості.

5.12. При отриманні листа державний виконавець не пізніше наступного робочого дня зобов'язаний надати відповідь відправнику, яка обов'язково повинна містити:

- назву органу державної виконавчої служби;

- реквізити постанови про виконавче провадження;

- реквізити боржника, на цінності якого накладено арешт і які реалізуються;

- номери рахунків, на які мають бути перераховані кошти від реалізації цінностей;

- розмір сум та строки їх сплати;

- дата та номер відправлення листа;

- підпис керівника органу державної виконавчої служби та печатку;

- інші необхідні відомості.

5.13. Із часу отримання Державною скарбницею Національного банку України відповіді від органу державної виконавчої служби договір купівлі-продажу цінностей вважається укладеним і є підставою для перерахування коштів.

5.14. Реалізовані Державній скарбниці Національного банку України цінності, на які було накладено арешт, поверненню в натурі не підлягають.

Начальник управління вдосконалення банківського законодавства та профілактики банківських правопорушень В.А.Сєнніков.