Угода
про співробітництво в галузі охорони
авторського права і суміжних прав
( Угода ратифікована
Законом України N 34/95-ВР від 27.01.95 )
Дата набрання чинності: 06.05.1995
Дата набрання чинності для України: 27.06.1995
Держави-учасниці цієї Угоди, далі "Держави-учасниці", виходячи з принципів і норм Загальної декларації прав людини, Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав від 8 грудня 1991 року, Алма-Атинської декларації від 21 грудня 1991 року, Меморандуму про взаєморозуміння з питання правонаступництва щодо договорів колишнього Союзу РСР, які становлять взаємний інтерес, від 6 липня 1992 року,
враховуючи сучасну роль авторського права у формуванні національного культурного потенціалу, в міжнародному культурному обміні, а також у розвитку рівноправних міждержавних торговельно-економічних відносин,
прагнучи до дальшого розширення співробітництва в галузі взаємного обміну культурними цінностями шляхом використання творів науки, літератури і мистецтва,
визнаючи за необхідне визначити умови і порядок взаємної охорони авторського права і суміжних прав,
погодилися про наведене нижче:
Стаття 1
Держави-учасниці забезпечують на своїх територіях виконання міжнародних зобов'язань, що випливають із участі колишнього Союзу РСР у Весвітній конвенції про авторське право ( в редакції 1952 року), виходячи з того, що дата набуття чинності зазначеною Конвенцією для колишнього Союзу РСР (27 травня 1973 року) з датою, з якої кожна Держава-учасниця вважає себе зв'язаною її положеннями.
Кожна Держава-учасниця направить про це необхідну заяву Генерального директора Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).
Стаття 2
Держави-учасниці застосовують Всесвітню конвенцію про авторське право ( в редакції 1952 року) у відносинах між собою як до товарів, створених після 27 травня 1973 року, так і до творів, що охоронялися за законодавством Держав-учасниць до цієї дати, на тих же умовах, які встановлені національним законодавством щодо своїх авторів.
Терміни охорони авторського права встановлюються відповідно до законодавства тієї Держави-учасниці, яка надає охорону, проте вона не зобов'язана забезпечувати охорону протягом терміну більш тривалого, ніж термін охорони, встановлений в іншій відповідній Державі-учасниці.
Стаття 3
Держави-учасниці вживуть необхідних заходів для розробки і прийняття законопроектів, що забезпечують охорону авторського права і суміжних прав на рівні вимог Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, Женевської конвенції про охорону виробників фонограм від недозволеного відтворення їх фонограм, Римської конвенції про охорону прав артистів-виконавців, виробників фонограм, організацій теле-радіомовлення.
Стаття 4
Держави-учасниці проводитимуть спільну роботу по боротьбі з незаконним використанням об'єктів авторського права і суміжних прав через свої компетентні організації сприятимуть розробці конкретних програм і заходів.
Стаття 5
Держави-учасниці сприятимуть створенню і функціонуванню національних авторсько-правових організацій у сфері управління авторськими правами на колективній основі, укладанню між цими організаціями угод про співробітництво.
Стаття 6
Держави-учасниці передбачать у відповідних угодах вирішення питань про уникнення подвійного оподаткування авторської та іншої винагороди, визначення порядку взаємних розрахунків і вживуть заходів для своєчасного їх засідання.
Стаття 7
Ця Угода відкрита для приєднання до неї інших держав, які раніше входили до колишнього Союзу РСР.
Ця Угода набуває чинності від дня здачі депозитарію третього повідомлення, яке підтверджує виконання Державами-учасницями внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
Для інших Держав-учасниць ця Угода набуває чинності від дня одержання депозитарієм повідомлення про виконання ними цих процедур.
Держава-учасниця може денонсувати цю Угоду через 12 місяців від дня письмової заяви депозитарію про такий намір.
Вчинено в місті Москві 24 вересня 1993 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який надішле державам, що підписали цю Угоду, її завірену копію.
За Азербайджанську Республіку | За Російську Федерацію |
За Республіку Вірменія | За Республіку Таджикистан |
За Республіку Білорусь | За Туркменистан |
За Республіку Казахстан | За Республіку Узбекистан |
За Киргизьку Республіку | За Україну |
За Республіку Молдова |