Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ГОТІВКОВО-ГРОШОВОГО ОБІГУ

ЛИСТ
від 03.12.98 N 11-111/1823-8995
м.Київ

Кримському республіканському,
обласним та по м.Києву і
Київській області управлінням
Національного банку України,
Укрсоцбанку, Промінвестбанку,
банку "Україна" АК, Ощадбанку,
Ексімбанку, ОПЕРУ НБУ,
Асоціації комерційних банків
України,
Комерційним банкам

(Лист визнано таким, що втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 50-0007/15458 від 20.03.
2018)

Щодо роз'яснення до листа НБУ
N 11-111/1769-8750 від 26.11.98 р.

На запити, що надходять від установ банків стосовно застосування окремих положень Змін і доповнень до Інструкції N 4 про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України та Порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджених відповідно постановами Правління Національного банку України від 11.11.98 N 472 і N 473, Національний банк України роз'яснює.

1. Щодо повідомлення установами банків органам податкової адміністрації встановлених клієнтам лімітів залишку готівки в касі, слід зазначити наступне. Так як ліміти залишку готівки в касі встановлюються підприємствам установами банків щорічно протягом першого кварталу (п.47 Інструкції, то у триденний строк від дати затвердження ліміту вони повідомляються установами банків відповідним органам податкової адміністрації (п.49 Інструкції).

2. Абзац 2 пункту 7 Порядку передбачає наступне:

"Готівка, що видана під звіт, але через ряд причин не витрачена (частково або в повній сумі), має бути повернена до каси підприємства одночасно з авансовим звітом не пізніше наступного робочого дня після видачі її під звіт (за відрядженнями - не пізніше 3 робочих днів після повернення з відрядження, на закупівлю сільськогосподарської продукції - не пізніше 10 робочих днів з дня видачі її під звіт)".

Відповідні уточнення будуть додатково внесені до абзацу 3 підпункту "а" пункту 73 Інструкції.

3. Пунктом 52 Інструкції та пунктом 5 Порядку передбачається, що підприємства та індивідуальні підприємці, які мають податкову заборгованість, усі розрахунки з іншими підприємствами та індивідуальними підприємцями мають здійснювати тільки в безготівковому порядку. У зв'язку з цим, дія абзацу 4 підпункту "а" пункту 73 Інструкції та абзацу 4 пункту 7 Порядку щодо застосування штрафних санкцій не поширюється на розрахунки вищевказаних суб'єктів господарювання з фізичними особами (включаючи виплати, пов'язані з оплатою праці, відрядження, закупівлю сільськогосподарської продукції). При цьому на зазначені цілі використовуються надходження на основні поточні рахунки підприємств (у тому числі і на невідкладні потреби) в порядку та розмірах, передбачених Положенням про виконання установами банків доручень підприємств та розрахункових документів на безспірне списання (стягнення) коштів, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 18.09.98 N 379 і зареєстрованим в Міністерстві юстиції України за N 584/3024 від 21.09.98.

Заступник Голови Правління В.П.Терпило