Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 6 серпня 1998 р. N 1242
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі
Постанови Кабінету Міністрів України
№ 654 від 13.04.2000
р.)

Про затвердження Порядку формування
та використання коштів Державного інноваційного фонду

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯє:

1. Затвердити Порядок формування та використання коштів Державного інноваційного фонду, що додається.

2. Міністерству у справах науки і технологій разом з Міністерством фінансів і Національним банком розробити і затвердити у місячний термін Порядок обліку доходів та видатків Державного інноваційного фонду.

Прем'єр-міністр України В. ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 серпня 1998 р. N 1242

Порядок
формування та використання коштів
Державного інноваційного фонду

1. Згідно з цим Порядком проводиться формування коштів Державного інноваційного фонду та їх використання для фінансування заходів у сфері інноваційної діяльності.

2. Кошти Державного інноваційного фонду формуються за рахунок бюджетних і позабюджетних надходжень.

Бюджетними надходженнями є кошти від установленого законодавством збору до Державного інноваційного фонду та частина коштів, які виділяються державою для підтримки науково-технічної діяльності. Ці кошти входять до складу доходів та видатків Державного бюджету України.

Позабюджетними надходженнями є кошти повернутих Державному інноваційному фонду та його регіональним відділенням виконавцями інноваційних проектів позик, фінансових інвестицій, лізингових платежів, надходжень від реалізації договорів про сумісну діяльність, а також добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших надходжень, що не суперечать законодавству.

3. Бюджетні та позабюджетні надходження до Державного інноваційного фонду і його регіональних відділень зараховуються відповідно на балансові рахунки Державного казначейства та позабюджетні рахунки Державного інноваційного фонду і його регіональних відділень, які відкриті в установах Національного банку та банків, уповноважених Кабінетом Міністрів України і Національним банком здійснювати обслуговування коштів державного бюджету і Державного інноваційного фонду (далі - уповноважені банки). Зарахування надходжень, а також облік видатків Фонду провадиться згідно з Порядком обліку доходів та видатків Державного інноваційного фонду, затвердженим Мінфіном, Міннауки разом з Національним банком.

4. Кошти Державного інноваційного фонду і його регіональних відділень зберігаються на окремих рахунках в установах Національного банку та уповноважених банків і вилученню не підлягають.

Головним розпорядником цих коштів є Державний інноваційний фонд.

5. Кошти Державного інноваційного фонду використовуються виключно за цільовим призначенням - для фінансового забезпечення заходів щодо впровадження науково-технічних розробок і нових технологій, освоєння нових видів продукції відповідно до загальнодержавних, галузевих, регіональних інноваційних пріоритетів та результатів державних науково-технічних програм. Забезпечення цих заходів у сфері інноваційної діяльності здійснюється Державним інноваційним фондом шляхом фінансування інноваційних проектів та їх супроводження.

Інноваційний проект - це комплекс взаємопов'язаних заходів інвестиційного характеру, спрямованих на комерційне застосування науково-технічних розробок, освоєння нових видів продукції, послуг, впровадження новітніх технологій. Проект оформляється відповідно до вимог Державного інноваційного фонду у вигляді формалізованого опису і включає техніко-економічне обгрунтування та бізнес-план.

6. Державний інноваційний фонд здійснює централізований розподіл бюджетних надходжень для забезпечення фінансування інноваційних проектів кожного з регіонів у розмірі не менш як 70 відсотків загального обсягу надходжень від збору до Фонду у відповідному регіоні.

Позабюджетні надходження до Державного інноваційного фонду і його регіональних відділень використовуються для фінансування інноваційних проектів в установленому порядку.

7. Державний інноваційний фонд і його регіональні відділення розглядають та відбирають інноваційні проекти на конкурсних засадах відповідно до загальнодержавних, галузевих, регіональних інноваційних пріоритетів та результатів державних науково-технічних програм, організують в установленому порядку і відповідно до законодавства проведення державної науково-технічної та іншої експертизи, фінансового аналізу проектів, маркетингових досліджень.

Фінансування інноваційних проектів здійснюється з урахуванням висновків державної науково-технічної та іншої експертизи, фінансового аналізу проектів, маркетингових досліджень, а також за умови забезпечення відповідно до законодавства зобов'язань щодо повернення підприємствами - виконавцями проектів коштів Державному інноваційному фонду шляхом укладення договорів застави майна, поруки, страхування тощо як з підприємствами - виконавцями проектів, так і з третіми особами.

8. Фінансування інноваційних проектів здійснюється регіональними відділеннями Державного інноваційного фонду через установи уповноважених банків шляхом надання позики, фінансової інвестиції, лізингу або на підставі договору про сумісну діяльність. Конкретний механізм фінансування інноваційного проекту визначається Державним інноваційним фондом з метою забезпечення ефективного використання виділених коштів.

9. Термін та порядок повернення коштів за конкретним інноваційним проектом визначаються Державним інноваційним фондом в установленому порядку і залежать від особливостей інноваційного проекту, періоду його окупності.

10. Кошти, що надаються підприємствам - виконавцям інноваційних проектів, обліковуються в установах уповноважених банків на окремих рахунках. Рахунки відкриваються підприємствам - виконавцям проектів за поданням регіональних відділень Державного інноваційного фонду.

Зазначені кошти використовуються підприємствами - виконавцями виключно за цільовим призначенням - згідно з умовами інноваційних договорів, які укладаються між регіональними відділеннями та підприємствами - виконавцями проектів.

11. Державний інноваційний фонд і його регіональні відділення організують в установленому порядку супроводження інноваційних проектів із залученням установ уповноважених банків, які обслуговують підприємства виконавців проектів, аудиторських, юридичних фірм та інших організацій на підставі укладених з ними договорів.

Супроводження інноваційних проектів включає проведення поточної та додаткової експертизи, маркетингових досліджень тощо, а також організацію контролю за цільовим використанням коштів та своєчасним їх поверненням підприємствами - виконавцями. Оплата супроводження інноваційних проектів включається до кошторисів витрат проектів.

12. В окремих випадках у разі неможливості повернення підприємствами виконавцями інноваційних проектів наданих їм коштів Державний інноваційний фонд готує пропозиції для прийняття рішення щодо погашення заборгованості підприємств згідно з порядком, що затверджується Кабінетом Міністрів України.