Документ втратив чиннiсть!

ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ

НАКАЗ
від 16.02.98 N 236
м.Київ

( Наказ відмінено згідно з наказом ФДМУ
N 1137 від 16.06.9
9р. ( діє з 14.08.99р.))

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
2 липня 1998 р. за N 414/2854

Про затвердження Порядку продажу цінних паперів,
паїв, іншого майна, що перебувають у державній
власності і входять до складу майна підприємств,
розташованих за кордоном

На виконання п.7 розділу 3 заходів щодо забезпечення виконання Державної програми приватизації на 1997 рік та у відповідності з Законом України "Про приватизацію державного майна" ( 2163-12 ) і Державною програмою приватизації на 1998 рік ( 124/98-ВР ) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок продажу цінних паперів, паїв, іншого майна, що перебувають у державній власності і входять до складу майна підприємств, розташованих за кордоном (додається).

2. Департаменту міждержавних майнових відносин та власності за кордоном провести узгодження зазначеного Порядку з Антимонопольним комітетом України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку і забезпечити реєстрацію в Міністерстві юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого Заступника Голови Фонду державного майна України Крюкова В.I.

В.о.Голови Фонду О.Бондар

Затверджено
наказом Фонду державного
майна України 16.02.98 N 236

Порядок
продажу цінних паперів, паїв, іншого майна, що
перебувають у державній власності і входять до складу
майна підприємств, розташованих за кордоном

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про приватизацію державного майна" ( 2163-12 ) та Державної програми приватизації на 1998 рік, що затверджена Законом України "Про Державну програму приватизації" ( 124/98-ВР ).

1.2. Порядок регламентує особливості проведення продажу цінних паперів, паїв, іншого майна, що перебувають у державній власності і входять до складу майна підприємств, створених за участю державних підприємств, установ, організацій або Фонду державного майна України і розташованих поза межами України (далі - об'єкти державної власності).

1.3. Фонд державного майна України за погодженням з Кабінетом Міністрів України визначає та затверджує перелік об'єктів державної власності, які підлягають продажу.

1.4. Цінні папери іноземного емітента, які підлягають продажу на території України, повинні бути зареєстровані відповідно до вимог Положення про порядок реєстрації акцій та облігацій іноземних емітентів в Україні, що з цінних паперів та фондового ринку від 20.11.97 N 42.

2. Визначення способів продажу

2.1. При продажу об'єктів державної власності можуть застосовуватися такі способи:

- викуп;

- аукціон або інші конкурентні способи, передбачені чинним законодавством країни місцезнаходження об'єкта державної власності.

2.2 Викуп застосовується в разі згоди співзасновника(-ів) підприємства будь-якої організаційно-правової форми на першочергове придбання об'єкта державної власності.

2.3 Аукціон або інші конкурентні способи продажу застосовуються в разі відмови співзасновника(-ів) від першочергового права на придбання об'єкта державної власності.

3. Підготовка до продажу об'єктів державної власності

3.1. Участь у придбанні об'єктів державної власності можуть брати громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, юридичні особи України та інших держав, стосовно яких чинне законодавство України та законодавство країни місцезнаходження об'єкта державної власності не передбачає відповідних обмежень.

3.2. Рішення про проведення продажу об'єкта державної власності приймається Фондом державного майна України за власною ініціативою або на підставі письмового звернення потенційних покупців.

Фонд державного майна України повідомляє співзасновника(-ів) про можливість використання ним(-и) першочергового права на придбання об'єкта державної власності, розташованого за кордоном, з обов'язковим проведенням експертної оцінки.

Співзасновник(-и) повинен(-ні) у 30-денний термін з дня надіслання йому(їм) рекомендаційного листа, якщо інше не встановлено установчими документами або законодавством країни місцезнаходження даного об'єкта, повідомити Фонд державного майна України про використання свого права.

У разі згоди кількох співзасновників на першочергове придбання об'єкта державної власності розмір майна, на яке претендує кожний з них, визначається відповідно до установчих документів пропорційно їхнім часткам у статутному фонді товариства або безпосередньо погоджується ними.

За відмови співзасновника(-ів) від першочергового права на придбання об'єкта державної власності або відсутності його (їх) відповіді протягом вказаного терміну Фонд державного майна України здійснює продаж таких об'єктів на аукціоні або іншими способами, що передбачають конкуренцію покупців.

3.3. Фонд державного майна України в місячний термін з дня прийняття рішення про продаж об'єкта державної власності укладає договір з експертами, які мають генеральну угоду з Фондом державного майна України на проведення експертної оцінки, або з іноземними експертами, які одержали дозвіл на проведення відповідних робіт згідно з вимогами чинного законодавства країни місцезнаходження об'єкта державної власності.

Експертна оцінка повинна здійснюватися з використанням відповідного світового досвіду і проводитись у термін, передбачений законодавством України для оцінки державного майна. Звіт про експертну оцінку та висновки експерта затверджуються наказом Фонду державного майна України.

3.4. На підставі звіту з експертної оцінки та висновків експерта Фонд державного майна України в 10-денний термін з дня його затвердження розробляє графік продажу об'єкта державної власності, який затверджується наказом Фонду державного майна України.

4. Продаж об'єктів державної власності шляхом викупу

4.1. Право власності на придбаний шляхом викупу об'єкт державної власності підтверджується договором купівлі-продажу між покупцем та Фондом державного майна України, який укладається у місячний термін з дня затвердження наказу про графік продажу.

4.2. Договір купівлі-продажу є підставою для внесення коштів (як плати за придбаний об'єкт державної власності) у банківську установу на обумовлений договором рахунок.

У разі відмови покупця від підписання договору купівлі-продажу Фонд державного майна України має право на відшкодування витрат, пов'язаних з підготовкою об'єкта державної власності до продажу; при цьому продаж об'єкта державної власності здійснюватиметься конкурентними способами.

5. Продаж об'єктів державної власності на конкурентних засадах

5.1. При відмові співзасновника(-ів) від придбання або при частковому придбанні об'єкта державної власності його подальший продаж здійснюється на аукціоні або іншими способами, що передбачають конкуренцію покупців.

Фонд державного майна України публікує інформаційне повідомлення про проведення аукціону українською та однією з іноземних мов у місцевій пресі та засобах масової інформації в країні місцезнаходження об'єкта продажу не пізніше як за 30 календарних днів до дати проведення аукціону.

5.2. Порядок проведення аукціонів або інших способів продажу, що передбачають конкуренцію покупців, визначається відповідно до законодавства країни місцезнаходження об'єкта державної власності.

5.3. За результатом проведеного аукціону або інших способів продажу, що передбачають конкуренцію покупців, між Фондом державного майна України і переможцем укладається договір купівлі-продажу.

5.4. Договір купівлі-продажу є підставою для внесення коштів у банківську установу на обумовлений договором рахунок як плати за придбаний об'єкт державної власності.

5.5. У разі відмови покупця від підписання договору купівлі-продажу Фонд державного майна України має право на відшкодування витрат, пов'язаних з підготовкою об'єкта державної власності до продажу.

5.6. Витрати на організацію та проведення аукціону здійснюється за рахунок Фонду державного майна України.