КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 березня 1998 р. N 362
м.Київ
Про затвердження інвестиційної програми спільного
українсько-корейського підприємства з іноземною інвестицією у
формі закритого акціонерного товариства "АвтоЗАЗ - ДЕУ"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1230 від 26.09.2001 )
З метою реалізації Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" ( 535/97-ВР ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити інвестиційну програму спільного українсько-корейського підприємства з іноземною інвестицією у формі закритого акціонерного товариства "АвтоЗАЗ - ДЕУ" (додається).
2. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Міністерство промислової політики.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 березня 1998 р. N 362
Інвестиційна програма
спільного українсько-корейського підприємства
з іноземною інвестицією у формі закритого акціонерного товариства "АвтоЗАЗ - ДЕУ"
Спільне українсько-корейське підприємство з іноземною інвестицією "АвтоЗАЗ-ДЕУ" (далі - Спільне підприємство) створене у формі закритого акціонерного товариства на базі майна відкритого акціонерного товариства "Запорізький автомобільний завод" (далі - АвтоЗАЗ), вартість якого становить 150 млн. доларів США, і грошового внеску ДЕУ Хеві індастріз Лтд. та ДЕУ Мотор Ко., Лтд. (далі - ДЕУ), у сумі, еквівалентній 150 млн. доларів США згідно з офіційним валютним курсом Національного банку України на день внесення інвестиції.
Статутний фонд Спільного підприємства - 300 млн. доларів США. Співвідношення часток АвтоЗАЗ та ДЕУ (далі - Засновники) у статутному фонді становить: 50 відсотків - частка АвтоЗАЗ і 50 відсотків - частка ДЕУ.
Спільне підприємство розташоване за адресою; 330600, Україна, м. Запоріжжя, просп. Леніна, 8.
1. Засновники Спільного підприємства
Відкрите акціонерне товариство "Запорізький автомобільний завод", яке створене і провадить діяльність відповідно до законодавства України (реєстраційний номер 05808563), має свій головний офіс за адресою: 330600, Україна, м. Запоріжжя, просп. Леніна, 8.
ДЕУ Хеві індастріз Лтд. - компанія, яка створена і провадить діяльність відповідно до законів Республіки Корея (реєстраційний номер 121-81-10522), має свій головний офіс за адресою: 6 Mansok-dong, Dong-gu, Inchon, Korea.
ДЕУ Мотор Ко., Лтд. - компанія, яка створена і провадить діяльність відповідно до законів Республіки Корея (реєстраційний номер 122-81-14268), має свій головний офіс за адресою: No.199, Chongcon-Dong, Popyong, Inchon, Korea.
2. Мета створення Спільного підприємства
Мета створення Спільного підприємства - це провадження господарської діяльності для отримання прибутку шляхом розвитку в Україні виробництва автомобілів, запасних частин до них, сприяння виробництву комплектуючих виробів, інструментальної та верстатобудівної бази, продажу та післяпродажного обслуговування автомобілів.
З. Загальні положення діяльності Спільного підприємства
Чисельність працюючих у Спільному підприємстві, яка зафіксована на момент його створення, не зменшується протягом пільгового періоду з дня утворення Спільного підприємства, крім випадків його реорганізації та природного зменшення кількості працівників у зв'язку з:
виходом на пенсію за віком та з причин інвалідності;
смертю працівника;
звільненням за власним бажанням;
переходом на виборну посаду:
іншими обставинами відповідно до законодавства України.
У разі зменшення чисельності працюючих їх кількість повинна бути доведена до чисельності, зафіксованої на момент внесення інвестицій.
Спільне підприємство буде залучене до світової мережі постачання матеріалів і комплектуючих виробів ДЕУ з метою одержання їх на умовах споживання ДЕУ.
Спільне підприємство та деякі інші підприємства України будуть залучені до світової мережі виробництва та споживання матеріалів і комплектуючих виробів ДЕУ з метою збільшення обсягів виробництва автомобільних компонентів.
Засновники сприятимуть розвиткові підрозділів Спільного підприємства інших напрямів (будівельний трест, інструментальне та верстатобудівне виробництво, виробництво товарів широкого вжитку, соціальна сфера тощо).
Засновники сприятимуть розвиткові науково-технічного потенціалу технічного центру Спільного підприємства, який буде залучений до світової науково-технічної мережі ДЕУ.
Реалізація автомобілів виробництва Спільного підприємства в Україні здійснюватиметься через мережу збуту і післяпродажного обслуговування Спільного підприємства, яка буде створена на базі існуючої мережі збуту і післяпродажного обслуговування АвтоЗАЗ і ДЕУ Мотор Україна. Для розвитку створюваної мережі передбачено інвестувати 20 млн. доларів США із загальної вартості проекту.
Реалізація автомобілів виробництва Спільного підприємства за межами України здійснюватиметься через світову мережу ДЕУ зі збуту і післяпродажного обслуговування автомобілів.
У своїй діяльності Спільне підприємство керуватиметься затвердженими Статутом і Установчим договором.
4. Об'єкти виробництва Спільного підприємства
Спільне підприємство випускатиме такі моделі автомобілів:
"Таврія" - модель АвтоЗАЗ, яка через 4-6 років буде замінена на нову модель особливо малого класу;
Модель ДМ/Опель;
"Т-car" - нова модель ДЕУ малого класу;
"J-car" - нова модель ДЕУ середнього класу;
"V-car" - нова модель ДЕУ представницького класу.
Найменування моделей ДЕУ прийнято згідно з існуючою класифікацією ДЕУ.
Спільне підприємство випускатиме інші автомобілі або автомобілі спеціального призначення, якщо це буде для нього економічно доцільним.
5. Потужності Спільного підприємства
На сьомий рік після створення Спільного підприємства його потужною виробництва автомобілів та двигунів становитимуть:
(одиниць на рік)
"Таврія" або нова модель - 80000
модель ДМ/Опель - 25000
нові моделі ДЕУ - 150000
двигуни для автомобілів "Таврія" - 80000
двигуни для автомобілів ДЕУ - 150000
інші автомобілі - 30000 (у разі потреби)
6. Вартість проекту
Оцінена вартість проекту для виконання зазначеного плану виробництва (включаючи виробництво нових двигунів) становить 1 332 000 000 (один мільярд триста тридцять два мільйони) доларів США, з урахуванням вартості майна АвтоЗАЗ, яке передається до статутного фонду Спільного підприємства. Оцінена вартість проекту є попередньою і може бути змінена на кожній стадії проекту відповідно до робочої проектної документації та економічної доцільності.
Фінансування створення виробничих потужностей для моделі ДМ/Опель здійснюватиметься за окремим планом і за рахунок компанії ДМ/Опель. Зазначене фінансування і витрати у загальній вартості проекту не враховуються.
7. Джерела фінансування проекту
Основним джерелом фінансування Проекту є заємні кошти у вигляді кредитів.
Додатковими джерелами фінансування проекту є частка Статутного фонду в розмірі 150 млн. доларів США, а також дохід і прибуток Спільного підприємства.
8. Локалізація виробництва складових частин автомобілів Спільним підприємством
Спільне підприємство та його Засновники протягом пільгового періоду згідно із Законом України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" ( 535/97-ВР ) здійснюватимуть локалізацію виробництва в Україні складових частин автомобілів за таким графіком:
------------------------------------------------------------------
Роки реалізації¦1998¦1999¦2000¦2001¦2002¦2003¦2004¦2005¦2006¦2007
програми ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
---------------+----+----+----+----+----+----+----+----+----+-----
*Відсоток ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
ступеня ¦ 20 ¦ 24 ¦ 28 ¦ 35 ¦ 45 ¦ 50 ¦ 60 ¦ 65 ¦ 70 ¦ 70
локалізації ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦ ¦
------------------------------------------------------------------
*Відсоток ступеня локалізації виробництва складових частин автомобіля визначається відповідно до Порядку визначення ступеня локалізації виробництва підприємствами складових частин автомобілів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 1998 р. N 253.
9. Додаткові зобов'язання інвестора, який вніс іноземну інвестицію
ДЕУ забезпечить надання Спільному підприємству кредиту для реалізації проекту під гарантії ДЕУ на умовах LIBOR + 1,5 відсотка.
Протягом пільгового періоду від дати реєстрації Спільного підприємства ДЕУ реінвестуватиме усі дивіденди, сплачені Спільним підприємством на користь ДЕУ, у розвиток автомобілебудування України.
ДЕУ надасть АвтоЗАЗу кредит в розмірі 55 млн. доларів США для сплати АвтоЗАЗом всієї недержавної заборгованості.
Майже 6000 робітників Спільного підприємства пройдуть навчання на автомобільних підприємствах ДЕУ, в тому числі і в Кореї.
ДЕУ опрацює питання про залучення компанії ДМ/Опель до виробництва Спільним підприємством однієї з її моделей.
У разі зміни засновників Спільного підприємства всі права та обов'язки, передбачені цією Інвестиційною програмою для попередніх засновників (інвесторів), переходять до нових засновників згідно з вимогами Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні. ( Розділ 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1230 від 26.09.2001 )