ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ
05.04.2007 N 6772/7/12-0117

Державній податковій адміністрації у м. Києві

Про розгляд листа

Державна податкова адміністрація України розглянула лист ТОВ "..." стосовно питання оподаткування доходу нерезидента - підприємства Туреччини, - отриманого із джерел в Україні від надання в оперативну оренду основних засобів (рухомого майна) відповідно до вимог чинного законодавства та Угоди між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доход і майно повідомляє.

Відповідно до пункту 13.1 статті 13 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться у гривнах) оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними цією статтею.

У разі коли міжнародною угодою, ратифікованою Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються норми міжнародного договору (п. 18.1 статті 18 Закону).

Угода між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доход і майно, підписана 27.11.96 р., набула чинності 29.04.98 р.

Відповідно до пункту 3 статті 12 вищезазначеної Угоди термін "роялті" при використанні в цій статті означає платежі будь-якого виду, що одержуються як відшкодування за користування або за надання права користування авторським правом на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, ... або за користування або надання права користування промисловим, комерційним або науковим обладнанням.

Таким чином, доход від оренди промислового, комерційного або наукового обладнання включено до категорії "роялті" і відповідно до пункту 2 цієї ж статті роялті оподатковуються в Україні відповідно до її законодавства (п. 13.2 ст. 13 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"), але податок, що визначається таким чином, не може перевищувати 10 відсотків валової суми всіх платежів.

Враховуючи вищевикладене, право на застосування до доходів резидента Туреччини, отриманих від надання в оперативну оренду українському підприємству рухомого майна, ставки податку у розмірі 10 відсотків має резидент Турецької Республіки за умови виконання вимог пункту 4 Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 N 470.

Заступник Голови С.І. Лекарь