Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
от 30.09.96 р. N 119
м. Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 жовтня 1996 року за N 600/1625

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства екології та природних ресурсів України
N 262 від 26.07.20
11)

Про затвердження Інструкції
щодо порядку погодження матеріалів з
Мінекобезпеки України та його органами
на місцях для отримання
спеціальних дозволів (ліцензій)
на користування надрами

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.1995 р. N 911 та для впорядкування робіт по погодженню матеріалів для отримання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію щодо порядку погодження матеріалів з Мінекобезпеки України та його органами на місцях для отримання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами, що додається.

2. Управлінню регулювання природокористування ( Горбунов В.) та Управлінню справами (Даниляк О.) довести Інструкцію до відома органів Мінекобезпеки України на місцях та зацікавлених міністерств.

3. Керівникам органів Мінекобезпеки на місцях забезпечити додержання вимог зазначеної Інструкції.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мовчана Я. I.

Міністр Ю. КОСТЕНКО

Затверджено
наказом Міністерства охорони навколишнього
природного середовища та ядерної безпеки України
від 30.09.1996 р. N 119

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 жовтня 1996 року за N 600/1625

Інструкція
щодо порядку погодження матеріалів з мінекобезпеки України
та його органами на місцях для отримання спеціальних
дозволів (ліцензій) на користування надрами

1. Ця Інструкція регламентує порядок здійснення організаційних заходів та перелік необхідних документів для погодження з Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (далі - Мінекобезпеки), його органами на місцях (Державним комітетом по охороні навколишнього природного середовища та природних ресурсів Автономної Республіки Крим, державними управліннями по охороні навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі, державними інспекціями охорони Чорного та Азовського морів) на отримання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами на території України та в межах континентального шельфа, виключної (морської) економічної зони Чорного та Азовського морів.

2. Інструкція розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.95 р. N911 "Про першочергові заходи щодо реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України на 1995- 1996 роки", Кодексу України про надра, Водного кодексу України, закону України "Про екологічну експертизу" та постанов Кабінету Міністрів України: від 17.05.1994 р. N 316 "Про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності", від 27.11.1995 р. N 948 "Про затвердження Порядку укладання контрактів на користування надрами за участю іноземних юридичних осіб і громадян", від 27.07.1995 р. N 554 "Про перелік видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку", від ЗІ.08.1995 р. N 709 "Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами"; Інструкції про застосування Порядку надання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами та про умови і правила здійснення підприємницької діяльності з використанням надр та контроль за їх дотриманням, затвердженої наказом Ліцензійної Палати і Держкомгеології від 29.12.95 N 7-ЛП/117 та зареєстрованої Мінюстом України 10.04.96 р. N 180/1205.

3. Ліцензії на користування надрами видаються Держкомгеології України за попереднім погодженням з Мінекобезпеки, його органами на місцях (на експлуатацію родовищ - з Держнаглядохоронпраці), а у разі потреби - з іншими зацікавленими міністерствами і відомствами.

4. Погодження Мінекобезпеки та його органів на місцях є обов'язковим для усіх видів діяльності щодо користування надрами, які підлягають ліцензуванню.

5. Погодження Мінекобезпеки та його органів на місцях для отримання ліцензій на користування надрами надаються юридичним та фізичним особам незалежно від форм власності.

6. Погодженню Мінекобезпеки підлягають матеріали для отримання ліцензій на розробку родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, на пошук (розвідку) корисних копалин, що проводяться спільними підприємствами за участю іноземних юридичних осіб та громадян, роботи на морі і на види діяльності, що становлять екологічну небезпеку при користуванні надрами.

7. Погодженню в місцевих органах Мінекобезпеки для отримання ліцензій підлягають матеріали на розробку родовищ корисних копалин місцевого значення.

8. Погодженню з місцевими органами Мінекобезпеки підлягає розширення площі, яка підлягає ліцензуванню на користування надрами.

9. Для отримання погодження на користування надрами заявник подає до Мінекобезпеки та його органів такі документи:

- заяву, яка містить такі дані про заявника (повні реквізити юридичної, фізичної особи), назву об'єкта, його місцезнаходження, стислу характеристику об'єкта з визначенням належності корисних копалин, мету використання надр, наявність обладнання та джерел фінансування, термін початку робіт на об'єкті, перелік документів, що додаються до заяви, для родовищ, що розробляються (або проек туються до розробки) - коли, ким розвідані та оцінені запаси корисних копалин, методи розробкі родовища, кінцева продукція, річна потужність;

- засвідчені копії Статуту підприємства та свідоцтва про державну реєстрацію;

- коротку пояснювальну записку з обгрунтуванням необхідності використання надр.

Для одержання погодження на захоронення відходів виробництва та інших шкідливих речовиь необхідно представити позитивний висновок державної екологічної експертизи на документацік (ТЕО, проект чи робочий проект) з організації і здійснення цього захоронення, а також (на вимогу органів Мінекобезпеки України) висновок за результатами спеціальних наукових досліджень.

Для діючих підприємств, які можуть бути віднесені до Переліку видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, затверджений постановою Кабінету Міністріі України від 27 липня 1995 року N 554, стосовно проектної документації, на створення (розвиток) яких не була у свій час проведена державна екологічна експертиза, необхідно представити окремо розроблений розділ "Оцінка впливу на навколишнє середовище" (ОВНС).

Додатково, в залежності від виду діяльності на об'єкті, заявник на погодження подає документи , перелік яких встановлено додаткам N 1.

10. Термін розгляду матеріалів та отримання погодження Мінекобезпеки та його органами на місцях - один місяць з дня реєстрації заяви.

11. Мінекобезпеки та його органи на місцях можуть відмовити в погодженні на підставі:

- представлення необхідних матеріалів не в повному обсязі;

- розташування об'єкта в межах земель природоохоронного призначення;

- застосування застарілих технологій (для діючих підприємств) при використанні надр, що завідомо можуть призвести до негативних екологічних наслідків;

- наявності негативних результатів екологоінспекційної оцінки діючого підприємства чи негативних висновків державної екологічної експертизи стосовно запроектованого об'єкта;

- недостатності передбачених природоохоронних заходів для підтримання належного екологічного стану навколишнього природного середовища при користуванні надрами.

12. Мінекобезпеки та його органи на місцях, у разі потреби, можуть запросити додаткові матеріали, які відносяться до характеристики екологічного стану об'єкта чи виду діяльності.

13. Для попереднього погодження органами Мінекобезпеки на місцях необхідний весь комплект документів згідно з пунктом 9 та додатками цієї Інструкції.

14. Формою попереднього погодження органами Мінекобезпеки на місцях є Екологічна картка, яка заповнюється відповідно до додатка N 2 та затверджується керівником місцевого органу Мінекобезпеки.

15. В Екологічній картці обов'язково відмічається факт і умови надання погодження або обгрунтування відмови.

16. Копії екологічних карток (в надрукованому вигляді та на магнітних носіях) у всіх випадках погоджень, які надаються місцевими органами Мінекобезпеки (при проведенні робіт на морі - копія листа-реєстрації), надсилається до Мінекобезпеки.

17. Умови, висунуті в погодженнях Мінекобезпеки та його органів на місцях, відмічаються в ліцензії, а їх виконання - контролюється місцевими органами Мінекобезпеки.

18. При наданні частини запасів родовища для розробки приватним чи орендним підприємствам, в разі їх ліквідації, відповідальність за порушення природоохоронного законодавства несе власник гірничого відводу.

19. При порушенні умов погодження та вимог природоохоронного законодавства користувачем надр Мінекобезпеки звертається до Держкомгеології з клопотанням про скасування ліцензії, розгляд якого є обов'язковим.

20. Матеріали, що надходять на погодження, підлягають реєстрації, архівації і збереженню в архівах Мінекобезпеки та його органах на місцях відповідно до чинного законодавства (за виключенням матеріалів, які представлені на попереднє погодження в органи Мінекобезпеки на місцях).

21. Спірні питання з надання погоджень, які виникають між місцевими природоохоронними органами та замовниками, вирішуються Мінекобезпеки України.

22. Результати погодження можуть бути оскаржені і передані на розгляд до суду або арбітражного суду.

Додаток N 1
до Інструкції щодо порядку погодження
матеріалів з Мінекобезпеки України
та його органами на місцях
для отримання спеціальних дозфолів
(ліцензій) на користування надрами

Перелік
документів, необхідних для надання погодження
Мінекобезпеки та його органів на отримання
спеціальних дозволів (ліцензій) на право користування
надрами за видами діяльності на об'єктах

Для отримання погоджень Мінекобезпеки та його органів на місцях заявник, крім документів, передбачених пунктом 9 Інструкції, додатково подає:

+------------------------------------------------------------------------+
¦ N ¦Вид діяльності ¦ Необхідні документи ¦
¦п/п¦на об'єкті ¦ ¦
+---+----------------+---------------------------------------------------¦
¦ 1.¦Пошук (розвідка)¦Пояснювальна записка із стислою інформацією щодо ¦
¦ ¦родовищ корисних¦програми робіт на ділянці надр (об'єкті) та їх ¦
¦ ¦копалин ¦обсягу. ¦
¦ ¦ ¦Копія форми З-ГР (для діючих об'єктів) ¦
¦ ¦ ¦Проект форми З-ГР (для нових об'єктів) ¦
¦ ¦ ¦Погодження з облдержадміністрацією (для корисних ¦
¦ ¦ ¦копалин загальнодержавного значення). ¦
¦ ¦ ¦Погодження з райдержадміністрацією (для корисних ¦
¦ ¦ ¦копалин місцевого значення). ¦
¦ ¦ ¦При роботі на морі - попереднє погодження з ¦
¦ ¦ ¦Держінспекцією охорони Чорного (Азовського) моря, ¦
¦ ¦ ¦відповідними органами, що забезпечують охорону ¦
¦ ¦ ¦державного кордону України, регулюють пароплавство,¦
¦ ¦ ¦органами рибоохорони моря. ¦
¦ ¦ ¦Ситуаційний план, геологічні карти, геологічні ¦
¦ ¦ ¦розрізи масштабу 1:50000 - 1:25000 (для ділянок на ¦
¦ ¦ ¦пошук нафти та газу - 1:200000) з визначенням меж ¦
¦ ¦ ¦у просторі та координат району (ділянки) робіт. ¦
+---+----------------+---------------------------------------------------¦
¦ 2.¦Пошук (розвідка)¦Програма робіт з визначенням обсягу інвестицій ¦
¦ ¦родовищ корисних¦Копія свідоцтва про реєстрацію іноземних інвестицій¦
¦ ¦копалин, що ¦в Україні. ¦
¦ ¦проводиться ¦Проект форми З-ГР. Ліцензійна угода ¦
¦ ¦спільним ¦Погодження з облдержадміністрацією (для корисних ¦
¦ ¦підприємством за¦копалин загальнодержавного значення). ¦
¦ ¦участю іноземних¦Погодження з райдержадміністрацією (для корисних ¦
¦ ¦юридичних осіб ¦копалин місцевого значення). ¦
¦ ¦та громадян ¦Погодження обласних органів Мінекобезпеки ¦
¦ ¦ ¦(екологічна картка). ¦
¦ ¦ ¦При роботі на морі - попереднє погодження з ¦
¦ ¦ ¦Державною інспекцією охорони Чорного (Азовського) ¦
¦ ¦ ¦моря та відповідними органами, що визначені у ¦
¦ ¦ ¦пункті 1 цього Переліку. ¦
¦ ¦ ¦Ситуаційний план, геологічні карти масштабу ¦
¦ ¦ ¦1:50000 - 1:25000 (для ділянок на пошук нафти та ¦
¦ ¦ ¦газу - 1:200000) з визначенням меж у просторі та ¦
¦ ¦ ¦координат району робіт, а також території, де вже ¦
¦ ¦ ¦працює (працювала) ¦
+---+----------------+---------------------------------------------------¦
¦ 3.¦Експлуатація ¦Оглядова карта з гідрографічною сіткою та нанесен- ¦
¦ ¦родовищ корисних¦ням земель природоохоронного призначення, геологіч-¦
¦ ¦копалин та ¦на карта масштабу 1:50000 - 25000 (для експлуата- ¦
¦ ¦екологонебезпеч-¦ції родовищ нафти та газу - 1:200000)з визначенням ¦
¦ ¦ні види діяльно-¦меж у просторі та координат об'єкта видобутку. ¦
¦ ¦сті по викорис- ¦Типові геологічні розрізи.Копія протоколу ДКЗ, НТР.¦
¦ ¦танню надр ¦Для діючих підприємств - розділи робочого проекту, ¦
¦ ¦ ¦які стосуються охорони навколишнього природного ¦
¦ ¦ ¦середовища. ТЕО - для підприємств,які розпочинають ¦
¦ ¦ ¦діяльність. ¦
¦ ¦ ¦Пояснювальна записка з відображенням: гідрогеоло- ¦
¦ ¦ ¦гії родовища, запроектованого чи реалізованого ¦
¦ ¦ ¦впливу діяльності на стан навколишнього природного ¦
¦ ¦ ¦середовища, переліку заходів, що спрямовані на ¦
¦ ¦ ¦екологічний захист, оцінки їх вартості та джерел ¦
¦ ¦ ¦фінансування, даних про виконання рекультивації, ¦
¦ ¦ ¦передбаченої робочим проектом, для джерел підзем- ¦
¦ ¦ ¦ної води робочим проектом, для джерел підземної ¦
¦ ¦ ¦води - наявності санітарних зон (для діючих об'єк- ¦
¦ ¦ ¦тів),чи проекту Їх розрахунку (для об'єктів, що ¦
¦ ¦ ¦починають експлуатацію). ¦
¦ ¦ ¦Для еколого-небезпечних видів діяльності і об'єк- ¦
¦ ¦ ¦тів з використання надр (згідно переліку видів ¦
¦ ¦ ¦діяльності та об'єктів, що становлять підвищену ¦
¦ ¦ ¦екологічну небезпеку, затвердженого постановою Ка- ¦
¦ ¦ ¦бінету Міністрів України від 27.07.95 р. N 554) та ¦
¦ ¦ ¦родовищ корисних копалин загальнодержавного значен-¦
¦ ¦ ¦ня - висновок державної екологічної експертизи ¦
¦ ¦ ¦проекту розробки родовища (в разі її проведення). ¦
¦ ¦ ¦Сертифікат якості корисної копалини (для родовищ ¦
¦ ¦ ¦мінеральних вод - висновок МОЗ про якість та відпо-¦
¦ ¦ ¦відність ДСТу лікувально-мінеральній сировині, ко- ¦
¦ ¦ ¦пія дозволу на спецводокористування). Погодження ¦
¦ ¦ ¦обласних органів Мінекобезпеки (Екологічна картка).¦
¦ ¦ ¦Погодження з облдержадміністрацією (для корисних ¦
¦ ¦ ¦копалин загальнодержавного значення). Погодження з ¦
¦ ¦ ¦райдержадміністрацією (для корисних копалин місце- ¦
¦ ¦ ¦вого значення). При роботі на морі - попереднє по- ¦
¦ ¦ ¦годження Державної інспекції охорони Чорного ¦
¦ ¦ ¦(Азовського) моря та погодження з відповідними ор- ¦
¦ ¦ ¦ганами, що визначені в пункті 1 цього Переліку. ¦
+---+----------------+---------------------------------------------------¦
¦ 4.¦Експлуатація ¦Установчий договір. Програма робіт з ТЕО (для під- ¦
¦ ¦родовищ корисних¦приємств, які розпочинають роботи) з визначенням ¦
¦ ¦копалин ¦обсягу інвестицій. Копія свідоцтва про реєстрацію. ¦
¦ ¦спільними ¦Ліцензійна угода. ¦
¦ ¦підприємствами ¦Погодження з обл- або райдержадміністрацією залежно¦
¦ ¦за участю ¦від виду корисних копалин (загальнодержавного чи ¦
¦ ¦іноземних ¦місцевого значення). В разі наявності - висновок ¦
¦ ¦юридичних осіб ¦державної екологічної експертизи робочого проекту ¦
¦ ¦та громадян ¦розробки родовищ (для діючих підприємств). ¦
¦ ¦ ¦Погодження з територіальними підприємствами ¦
¦ ¦ ¦Держкомгеології. Погодження органів Мінекобезпеки ¦
¦ ¦ ¦(Екологічна картка). ¦
¦ ¦ ¦При роботі на морі - попереднє погодження Державної¦
¦ ¦ ¦інспекції охорони Чорного (Азовського) моря та по- ¦
¦ ¦ ¦годження з відповідними органами, що визначені в ¦
¦ ¦ ¦пункті 1 цього Переліку. ¦
¦ ¦ ¦Ситуаційний план, геологічні карти масштабу ¦
¦ ¦ ¦1:50000 - 25000, з визначенням меж у просторі і ¦
¦ ¦ ¦координат району видобутку, а також територій, де ¦
¦ ¦ ¦вже працювала українська сторона до подання спіль- ¦
¦ ¦ ¦ним підприємством заяви на отримання ліцензії. ¦
¦ ¦ ¦Типові геологічні розрізи. Копія протоколу ДКЗ,НТР ¦
+---+----------------+---------------------------------------------------¦
¦ 5.¦Виконання інже- ¦Дозвіл Держкоммістобудування на загальну діяль- ¦
¦ ¦нерно-вишуку- ¦ність; технічне завдання на об'єкт; програма прове-¦
¦ ¦вальних робіт ¦дення робіт; погодження державного геологічного ¦
¦ ¦для об'єктів ¦підприємства Держкомгеології, на території діяль- ¦
¦ ¦енергетики, дер-¦ності якого проектуються роботи, з визначенням ¦
¦ ¦жавного зв'язку,¦гідрогеології району будівництва (наявність запасів¦
¦ ¦оборонного ком- ¦підземних вод, їх захист) та його інженерно-геоло- ¦
¦ ¦плексу, а також ¦гічних умов (розвиток ендогенних та екзогенних ¦
¦ ¦для газопрово- ¦геологічних процесів, підтоплення, карстоутворення,¦
¦ ¦дів, магістраль-¦наявність в розрізі грунтів, які схильні до набу- ¦
¦ ¦них трубопрово- ¦хання тапросадки). ¦
¦ ¦дів, мостів, ¦Погодження з облдержадміністрацією. ¦
¦ ¦тунелів, елект- ¦Погодження з місцевими органами Мінекобезпеки ¦
¦ ¦ростанцій, аеро-¦(Екологічна картка). Оглядова карта з гідрографіч- ¦
¦ ¦портів, морських¦ною сіткою та нанесенням земель природоохоронного ¦
¦ ¦портів,які вико-¦призначення (масштаб 1:200000).Висновок Державної ¦
¦ ¦нуються на тери-¦екологічної експертизи робочого проекту. ¦
¦ ¦торіях, що підда¦ ¦
¦ ¦ються дії сейс- ¦ ¦
¦ ¦мічності,а також¦ ¦
¦ ¦карстоутворенню,¦ ¦
¦ ¦підтопленню,осі-¦ ¦
¦ ¦данню іншого ти-¦ ¦
¦ ¦пу,зсувам та об-¦ ¦
¦ ¦валам, доробці. ¦ ¦
+------------------------------------------------------------------------+

Додаток N 2
до Інструкції щодо порядку погодження матеріалів
з Мінекобезпеки України та його органами на місцях
для отримання спеціальних дозволів (ліцензій)
на користування надрами

Затверджую Начальник Державного управління екобезпеки в областях, містах Києві та Севастополі, Голова Державного комітету по охороні навколишнього природного середовища та прііродних ресурсів Автономної Республіки Крим " " 199 р.

Екологічна картка

Назва об'єкта, що ліцензується, адміністративне місцезнаходження родовища, визначення належності корисної копалини

_________________________________________________________________________________________________________________

1. Родовище частково/повністю______________________________________________________________________________________

знаходиться/не знаходиться

на землях природоохоронного призначення__________________________________________________________________________

(дати повну назву заповідника, заказника, лісгоспу, національного парку).

З адміністрацією заповідника, заказника і т.п. погоджено________________________________________________________________

дата

2. Стислий опис технологічного ланцюжка видобутку мінеральної сировини (для діючих підприємств), включаючи розкривні роботи, види та кількість утворених при цьому шкідливих речовин, клас небезпеки

 ___________________________________________________________________________________________________________________

 ___________________________________________________________________________________________________________________

3. Дані з наявної (передбачуваної) технології переробки видобутої мінеральної сировини, розкриву, супутної сировини. Наявність відходів виробництва, засоби утилізації (до проекту, існуючі)

 ___________________________________________________________________________________________________________________

4. Родовище частково/повністю______________________________________________________________________________________

знаходиться/не знаходиться

у водоохоронній зоні або водному об'єкті______________________________________________________________________________

(дати повну назву водного об'єкта)

________________________________________________________________________________________________________________

(вказати на необхідність отримання дозволу на спецводокористування).

При розміщенні родовища, що експлуатується у водоохоронній зоні, басейні малої річки - обов'язкова розробка ОВНС (оцінка впливу на навколишнє середовище).

У разі видобування мінерально-лікувальної сировини заключення та погодження Міністерства охорони здоров'я

При експлуатації родовищ мінеральної води, лікувальних грязей наявність санітарних зон (1, 2, 3)

__________________________________________________________________________________________________________________

Проведення вибухових робіт у кар'єрі з обласною рибінспекцією____________________________________________________________

узгоджено/неузгоджено

   __________________________________________________________________________________________________________________

(умови, на яких отримано погодження)

5. Породи розкривні можуть (не можуть) бути використані як супутна сировина

__________________________________________________________________________________________________________________

(відмітити, які породи можуть бути використані і для
яких цілей, якщо відсутні необхідні дані, вказати причину)

6. Супутні корисні компоненти в родовищі, що добувається; в якому обсязі вони використовуються (не використовуються) (при відсутності даних, вказати причину відсутності), для підприємств Мінпрому, Мінвуглепрому - об'єм відкачуваної шахтної води, її мінералізація, повторне застосування в технологічному циклі або її очищення

7. Мета використання мінеральної сировини____________________________________________________________________________

8. Перелік еколого-небезпечних компонентів (для діючих підприємств), які видобуваються при експлуатації родовища чи виникають в процесі технологічної переробки_________________________________________________________________________________________

9. Геохімічна та радіаційно-гігієнічна оцінка родовища:

- мінеральної речовини, що видобувається______________________________________________________________________________

- породи розкривної (наявність/відсутність)_____________________________________________________________________________

- продукції, що виготовляється (наявність договору на висновок радіаційно-гігієнічної оцінки з органами санітарного нагляду, крім підприємств Мінвуглепрому)____________________________________________________________________________________________.

10. Заходи щодо рекультивації порушених земель:

- Передбачено рекультивувати (по проекту)

- Виконано (довідка про виконання, печатка органів Мінекобезпеки)

11. Гідрогеологічні умови родовища

наявність підземної води в кар'єрі____________________________________________________________________________________.

Надходження поверхневих вод, атмосферних опадів (м^3/добу)___________________________________________________________;

умови видалення кар'єрних вод (куди, як, метод очищення або використання в технологічному циклі)___________________________;

загроза проникнення до підземних вод шкідливих та небезпечних речовин__________________________________________________;

наявність дозволу на скид забруднюючих речовин_______________________________________________________________________.

12. Дані про наявність постійної геолого-маркшейдерської служби

__________________________________________________________________________________________________________________

(власна, підрядні роботи за договором та інше)

13. Видачу ліцензії на_______________________________________________________________________________________________

погоджуємо, при умові______________________________________________________________________________________________

Примітка: Картка заповнюється і підписується відповідальним за надра при обласному Держуправлінні Мінекобезпеки України, має підпис керівника організації, якій видається погодження, затверджений печаткою цієї організації та затверджується начальником Держуправління екобезпеки області.