КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 квітня 1992 р. N 187
(П.1,2 Постанови відмінені згідно Постанови КМУ
N 475 від 08.04.98)
Про организацію збирання та переробки
відходів і лому дорогоцінних металів
і дорогоцінного каміння
1. Установити, що: збирання та первинна переробка відходів і лому, які містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, а також вилучення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння з цих відходів здійснюються на підставі реєстраційних посвідчень, що видаються Державною пробірною палатою України; афіновані дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, вилучені з відходів і лому, підлягають передачі до Державної скарбниці на підставі угод з Національним банком України.
2. Покласти на Державну пробірну палату України контроль за підприємницькою діяльністю по збиранню та переробці відходів і лому, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння.
3. Раді Міністрів Республіки Крим, міністерствам і відомствам, облвиконкомам Київському і Севастопольському міськвиконкомам вжити заходів до забезпечення обліку, збереження і здачі на переробні підприємства дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що містяться у відходах і ломі, усіма підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності і відомчої незалежності.
4. Заборонити вивезення за межі України відходів і лому, в тому числі списаних і вивільнених у зв'язку із скороченням Збройних Сил України приладів і обладнання, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, без відповідних ліцензій Міністерства фінансів України.
5. Прийняти пропозиції виробничих об'єднань "Південний машинобудівний завод" /м.Дніпропетровськ/, "Придніпровський хімічний завод" /м.Дніпродзержинськ/, "Свема" /м.Шостка/, Інституту надтвердих матеріалів Академії наук України про створення на їхній базі потужностей для переробки відходів і лому, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, згідно з додатком.
Міністерству фінансів разом з Міністерством економіки, Міністерством державних ресурсів, Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії, Міністерством промисловості України вишукати до 1 травня 1992 р. можливості для фінансування будівельно-монтажних і спеціальних робіт по створенню зазначених потужностей, придбання прогресивних технологій, приладів і устаткування, необхідних для організації цієї переробки.
6. Міністерству фінансів разом з Міністерством економіки, Міністерством державних ресурсів, Національним банком України, іншими заінтересованими міністерствами і відомствами розробити до 20 травня 1992 р.:
а) програму збирання та переробки відходів і лому, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, передбачивши в ній:
визнання головних науково-дослідних, проектних і конструкторських організацій по нормуванню і обгрунтуванню використання цих матеріалів;
інвентарізацію усіх дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що містяться у приладах, обладнанні, відходах, ломі та шламах, за станом на 1 липня 1992 р.:
проведення науково-дослідних і конструкторських робіт по розробці нової техніки і технології вилучення та переробки вторинних ресурсів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, раціональному й економічному витрачанню цих матеріалів;
б) порядок обліку, зберігання, збирання, перевезення, переробки і передачі відходів і лому, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння;
в) порядок розрахунків за збирання і переробку відходів і лому, формування цін на дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, оплати їх надходжень до Державної скарбниці.
7. Утворити у складі Міністерства фінансів України Головне управління по дорогоцінних металах і дорогоцінному камінню, на яке покласти вирішення всього комплексу питань, пов'язаних з обігом дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
Не для друку
8. Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Службі безпеки, Державному комітетові у справах охорони державного кордону України, командуванню Національної гвардії України встановити до 1 липня 1992 р. номенклатуру та обсяги вивільнюваної радіоелектронної та іншої військової техніки, що містить дорогоцінні метали, та забезпечити їх облік, зберігання і передачу на переробку.
9. Міністерству статистики України запровадити починаючи з другого півріччя 1992 року статистичну звітність про рух дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та про залишки, надходження і витрату дорогоцінних металів, що містяться у приладах, обладнанні та інших виробах.
10. Міністерству України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо можливого використання дорогоцінних металів, що містяться у приладах та обладнанні, які знаходяться у межах 30-кілометрової зони.
Прем'єр-міністр України В.Фокін
Міністр Кабінету Міністрів України В.Пєхота
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 10 квітня 1992 р. N 187
Потужності,
що створюються для переробки
відходів і лому дорогоцінних металів
і дорогоцінного каміння в 1992 році
1. На виробничому об'єднанні "Південний машинобудівний завод":
приймання і переробка списаних демонтованих вузлів і деталей військової техніки, що містять дорогоцінні метали;
приймання і переробка відходів і лому дорогоцінних металів,
забруднених склом, пластмасами, кольоровими металами, від електронної та іншої техніки;
приймання і переробка відходів і лому, що містять менше 5 процентів срібла і менше 1 процента золота без наявності платинових металів;
приймання і переробка відходів і лому, що містять менше 2 процентів платини і платинових металів, менше 5 процентів срібла і менше 1 процента золота;
виготовлення для промислових потреб листових, профільних, дротяних, штампованих та інших заготовок дорогоцінних металів.
2. На виробничому об'єднанні "Придніпровський хімзавод":
приймання і переробка шламів електролізу, що містять дорогоцінні метали;
приймання і переробка золи від спалювання органічних сумішей, що містять дорогоцінні метали;
приймання і переробка відходів і лому, що містять понад 5 процентів срібла, понад 1 процент золота (при наявності платини і платинових металів менше 2 процентів);
приймання і переробка відходів і лому, що містять понад 2 проценти платини і платинових металів незалежно від наявності в них золота і срібла.
3. На виробничому об'єднанні "Свема":
приймання і переробка відходів срібла від кінофоторентгенматеріалів, одержаних з використаного фіксажу;
приймання і переробка технологічних відходів і концентратів срібла від світлочутливих матеріалів;
комплексна утилізація кінофоторентгенплівки;
приймання і переробка золи від спалювання використаного і бракованого фотопаперу;
4. В Інституті надтвердих матеріалів Академії наук України:
відновлення, ремонт, рекуперація та виготовлення інструменту з природних алмазів;
приймання і переробка технологічних відходів, одержаних при обробці алмазів.
Міністр Кабінету Міністрів України В.Пєхота