Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

ДЕРЖАВНЕ ПАТЕНТНЕ ВІДОМСТВО УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 95 від 30.08.94
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 вересня 1994 р за 95 N 222/432

Про затвердження нормативних документів,
необхідних для застосування Положення про
представників у справах інтелектуальної
власності (патентних повірених)

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1994 р. N 545 "Про затвердження Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених)" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

- Положення про комісію Держпатенту України по атестації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);

- Положення про апеляційну комісію Держпатенту України;

- Положення про Державний реєстр представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) (додаються).

2. Першому заступнику голови Держпатенту України В.М.Лало забезпечити подання цього наказу до Міністерства юстиції України з метою його державної реєстрації.

Голова Держпатенту України В.Петров

Затверджено
наказом Держпатенту України
від 30 серпня 1994 р. N 95

Положення
про комісію Держпатенту України по атестації
представників у справах інтелектуальної власності
(патентних повірених)

1. Комісія Держпатенту України по атестації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) (далі-атестаційна комісія) створюється відповідно до Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1994 р. N 545 .

2. Основним завданням атестаційної комісії є розгляд заяв та атестація осіб (далі - кандидати у патентні повірені), які мають намір займатися наданням громадянам і юридичним особам допомоги і послуг, пов'язаних з охороною прав на інтелектуальну власність, представляти їх інтереси у Держпатенті, судових органах, у відносинах з іншими юридичними особами, а також громадянами.

3. Атестаційна комісія:

затверджує порядок проведення кваліфікаційних екзаменів для кандидатів у патентні повірені;

затверджує екзаменаційні завдання і список екзаменаторів;

розглядає заяви кандидатів у патентні повірені і приймає рішення щодо допуску їх до екзаменів;

приймає рішення щодо атестації кандидатів як патентних повірених з урахуванням спеціалізації діяльності, що ними заявлена.

4. Кандидати у патентні повірені подають до Держпатенту заяву встановленого зразка про атестацію їх як патентних повірених.

До заяви додаються:

- копії дипломів про вищу освіту та спеціальну освіту в галузі охорони прав на інтелектуальну власність;

- документи, які підтверджують не менш як 5-річний досвід практичної роботи у сфері охорони прав на інтелектуальну власність (завірений в установленому порядку витяг з трудової книжки, письмова інформація кандидата про практичну роботу в галузі правової охорони інтелектуальної власності).

- інші документи, які додатково характеризують рівень професійних знань кандидата (за бажанням кандидата);

- документ про внесення плати за атестацією.

5. Якщо кандидатом представлені документи, що не мають достатньої інформації, яка б дала змогу атестаційній комісії прийняти рішення щодо допущення кандидата до екзаменів, атестаційна комісія направляє кандидату запит з пропозицією протягом двох місяців подати до атестаційної комісії відомості або документи, яких бракує. Якщо кандидат не подасть ці відомості чи документи в зазначений строк, заява визначається неподаною.

6. Якщо подані кандидатом документи відповідають встановленим вимогам, атестаційна комісія приймає рішення про допуск кандидата до екзаменів.

7. У своїй діяльності атестаційна комісія керується чинним законодавством і цим Положенням.

8. Кількісний та персональний склад атестаційної комісії затверджує голова Держпатенту.

9. Строк повноважень членів атестаційної комісії становить три роки. Якщо член атестаційної комісії не може виконувати свої функції, то на строк, що залишився, головою Держпатенту призначається нова особа.

10. Атестаційна комісія проводить засідання в міру потреби, але не рідше одного разу на півроку.

11. Підготовка засідання атестаційної комісії забезпечується її головою або заступником голови. Голова атестаційної комісії визначає час і місце проведення засідання. Засідання атестаційної комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь на менш як дві третини членів комісії. Засідання атестаційної комісії веде її голова, а в разі відсутності голови - цого заступник. Усі члени атестаційної комісії незалежні і мають рівні права у прийнятті рішення.

12. На засіданні ведеться протокол, який підписують головуючий та члени комісії, присутні на засіданні.

13. Рішення атестаційної комісії щодо допуску до екзаменів приймається відкритим голосуванням, а по атестації патентного повіреного - таємним голосуванням, більшістю голосів від загальної кількості членів комісії.

14. Допущені до екзаменів кандидати інформуються про час і місце їх проведення не пізніше як за 10 днів до екзаменів.

15. Кваліфікаційні екзамени проводяться не рідше як два рази на рік.

Кандидати здають письмовий та усний екзамени, які проводяться в різні дні. Письмовий екзамен передує усному.

16. Кандидати здають екзамени при наявності паспорта чи документа що його заміняє.

17. Екзаменаційні завдання складаються з урахуванням спеціалізації майбутньої діяльності, що заявлена кандидатом: винаходи і корисні моделі, знаки для товарів і послуг та промислові зразки, юридичні послуги, сорти рослин.

18. Кожне завдання письмової роботи виконується кандидатом на окремих аркушах, які видані екзаменаторами.

19. Відповідно до спеціалізації діяльності, що заявлена кандидатом, він виконує такі письмові завдання:

- складання формули винаходу (корисної моделі);

- оформлення заявки на знак для товарів і послуг або формулювання сукупності суттєвих ознак промислового зразка;

- складання заявки на сорти рослин;

- сладання позову до суду.

20. Усний екзамен проводиться за екзаменаційними білетами, які вміщують:

- питання охорони прав на об'єкти промислової власності в Україні або патентного права зарубіжних країн та міжнародні угоди;

- питання експертизи матеріалів заявки на винаходи і корисні моделі, промислові зразки та знаки для товарів і послуг;

- питання з цивільного та цивільно-процесуального законодавства України.

21. Екзаменатори приймають рішення про задовільний або незадовільний результат по кожному окремому завданню чи питанню кваліфікаційних екзаменів, на підставі чого атестаційна комісія приймає рішення про атестацію кандидата як патентного повіреного або про відмову в атестації.

22. Виконання кожного із завдань письмової роботи, а також відповіді на кожне питання під час усного екзамену оцінюється екзаменаторами окремо з використанням системи "задовільно" або "незадовільно".

23. Результати проведених екзаменів оформляються протоколом та передаються до атестаційної комісії.

24. Атестаційна комісія на підставі розгляду протоколів про результати проведення екзаменів приймає рішення щодо атестації чи відмови в атестації як патентних повірених.

25. Особи, які успішно склали екзамени, за рішенням атестаційної комісії атестуються як патентні повірені. Це рішення затверджується головою Держпатенту.

26. Атестаційна комісія відмовляє у атестації особі, яка має намір займатися діяльністю патентного повіреного, у випадках:

недотримання вимог, викладених у п.3 Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).

27. Рішення атестаційної комісії про відмову в атестації може бути оскаржене кандидатом до апеляційної комісії у місячний строк, починаючи від дати одержання ним відповідного рішення.