документiв в базi
531987
Користуйтесь переважно розширеним пошуком. Це підвищує якість пошукової видачі. Докладніше "Як шукати" тут.
Подiлитися 

Чи може жінка, яка усиновила двох дітей віком до 15 років, отримати додаткову відпустку за двома підставами?

[06.07.2017]

 Відповідь:    Відповідно до ст.19 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.
   За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
Враховуючи лист Міністерства праці та соціальної політики України від 20.10.2009 №292/13/116-09 «Про додаткову соціальну відпустку» правомірним вважати окремими підставами для надання додаткової соціальної відпустки «жінку, що усиновила дітей» та «жінку що має дітей віком до 15 років», що є підставою для надання такій особі додаткової соціальної відпустки тривалістю 17 календарних днів.
Також звертаємо Вашу увагу, що додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (стаття 19 Закону), віднесена до виду соціальних відпусток (стаття 4 Закону), тому поділу на частини вона не підлягає.
   Однак, працівниця, яка має право на соціальну відпустку за двома підставами, може використати зазначену відпустку, наприклад, спочатку за однією підставою тривалістю 10 календарних днів, а через деякий час — за іншою підставою тривалістю 7 календарних днів.

 

Джерело