документiв в базi
535946
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 16.04.2018 №5  >

Чи має право ФОП на податкову знижку?

Кожен громадянин України, який отримує офіційну заробітну плату і сплачує податки, має право на отримання податкової знижки.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати (п.п.14.1.170 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, далі за текстом ПКУ).

Заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ).

До податкової знижки включаються витрати на :

- проценти за користування іпотечним житловим кредитом;

- пожертвування, благодійні внески;

- плата за навчання;

- страхові платежі, внески на недержавне пенсійне забезпечення;

- оплата вартості допоміжних репродуктивних технологій;

- оплата вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням;

- витрати на переобладнання транспортного засобу;

- витрати на будівництво (придбання) доступного житла.

Порядок застосування податкової знижки передбачений ст.166 ПКУ.

Згідно ізп.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ.

Робимо висновок, що право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Подання податкової декларації з метою отримання податкової знижки - справа добровільна. Тобто, якщо ви цього не зробите, то ніхто вам не вкаже на таку можливість, а на наступні періоди податкова знижка не переноситься.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

03 березня 2018 року (Скоро у НБУ запрацює Кредитний реєстр щодо боржників)

13 лютого 2018 року (Як володарю авто отримати податкову знижку?!)

06 лютого 2018 року (Які витрати можна включати до податкової знижки за 2017 рік)

26 грудня 2017 року (Як отримати податкову знижку на навчання)

15 серпня 2017 року (Навчання на платній основі. Заповніть правильно документи для отримання податкової знижки!)

12 травня 2017 року (Податкова знижка, як наслідок переобладнання автомобілю на газ)