Важливi питання  
25.06.2018 

Експериментальний проект щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів

Кабінет Міністрів України постановою від 20 червня 2018 р. N 479 постановив погодитися з пропозицією Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби стосовно реалізації з 21 червня 2018 р. до 31 грудня 2018 р. експериментального проекту щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів (далі - експериментальний проект).

А також, установив, що під час реалізації експериментального проекту:

- поліцейські мають право цілодобово перебувати в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон та в інших місцях митної території України, в яких органи Державної фіскальної служби здійснюють митні формальності (далі - зони митного контролю), з метою виявлення фактів порушення митних правил;

- поліцейські та службові особи Міністерства внутрішніх справ мають право доступу до автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор - 2006".

Міністерству внутрішніх справ, в свою чергу, було доручено визначити перелік поліцейських, які мають право цілодобово перебувати в зонах митного контролю, та довести його до відома Державної фіскальної служби та Адміністрації Державної прикордонної служби. А Державній фіскальній службі:

- разом з Міністерством внутрішніх справ забезпечити у тижневий строк визначення порядку надання поліцейським та службовим особам Міністерства внутрішніх справ доступу до автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор - 2006";

- разом з Адміністрацією Державної прикордонної служби забезпечити безперешкодний цілодобовий доступ в зони митного контролю поліцейських згідно з переліком, зазначеним в пункті 3 цієї постанови.

Міністерству внутрішніх справ разом з Міністерством фінансів і Державною фіскальною службою доручено:

- подавати щомісяця починаючи з 1 вересня 2018 р. звіти про результати реалізації експериментального проекту;

- подати пропозиції щодо внесення змін до законодавчих та інших нормативно-правових актів за результатами реалізації експериментального проекту.

У Постанові визначено, що вона набирає чинності з дня її опублікування, що і відбулося (газета Урядовий кур'єр від 21.06.2018 N 116).

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

24 травня 2018 року (Ще раз про авто. Ще раз про митне оформлення.)

18 квітня 2018 року (Харчові продукти тваринного походження на митниці перевірятимуть за старими списками)

27 березня 2018 року (Процедура оформлення товарів на митниці зазнала змін)

18 січня 2018 року (24-годинне обмеження для безмитного ввезення товарів планується скасувати)

12 грудня 2017 року (Верховною Радою схвалені нові обмеження на безмитне ввезення фізичними особами товарів в Україну)