Важливi питання  
25.07.2018 №4 

Що може стати підставою для огляду ручної поклажі та багажу?!

Як то передбачено Митним кодексом України (далі - МКУ), а саме частиною 1 статті 339 - якщо є підстави вважати, що в ручній поклажі або багажі громадянина переміщуються через митний кордон України, у тому числі транзитом, товари, які підлягають обліку і відповідним видам контролю, зазначеним у частині першій ст. 319 МКУ, чи товари, при митному оформленні яких справляються митні платежі, а також товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено, контролюючий орган має право провести огляд, а в разі необхідності - і переогляд ручної поклажі та багажу з їх розпакуванням.

Частиною 2 статті 339 МКУ визначено, що огляд та переогляд ручної поклажі, багажу громадянина здійснюються в присутності цього громадянина чи уповноваженої ним особи.

Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу за відсутності громадянина чи уповноваженої ним особи здійснюються, якщо:

1) є підстави вважати, що несупроводжуваний багаж містить товари, які становлять небезпеку для життя і здоров’я людей, тварин та рослин, а також довкілля;

2) громадянин або уповноважена ним особа не з’явилися протягом одного місяця з дня надходження до митниці призначення несупроводжуваного багажу;

3) ручна поклаж/багаж залишений на території України з порушенням зобов’язання про їх транзит через територію України (ч. 3 ст. 339 МКУ).

За частиною 4 статті 339 МКУ - огляд та переогляд ручної поклажі, багажу за відсутності громадянина чи його уповноваженого представника здійснюються в присутності представників підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання.

Про здійснення огляду та переогляду складається акт, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 N 636, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.02.2013 за N 1004/21316.

Один примірник акта огляду (переогляду) передається громадянину або уповноваженій ним особі або представнику підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання (ч. 6 ст. 339 МКУ).

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

23 липня 2018 року (Повернення платежів за невикористані проїзні документи (квитки))

21 червня 2018 року (ЄСВ при компенсації вартості проїзду працівника)

29 травня 2018 року (З 15 липня очікується збільшення тарифів на проїзд громадським транспортом)

20 квітня 2018 року (Правила перевезення пасажирів міським транспортом. Права та обов’язки кондукторів/контролерів. Покарання за безквитковий проїзд в Україні.)

16 березня 2018 року (Монетизація пільг на проїзд)

01 лютого 2018 року (Пільговий/безоплатний проїзд пенсіонерів у пасажирському транспорті загального користування)

23 травня 2017 року (В Україні змінені правила проїзду перехресть з круговим рухом)