Актуальні новини  
21.06.2018 №2 

ЄСВ при компенсації вартості проїзду працівника

Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) для роботодавців - підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" зі змінами та доповненнями).

Вартість проїзду (витрати на відрядження, компенсаційні виплати, які виплачуються при переїзді на роботу в іншу місцевість) за діючим законодавством, НЕ належать до фонду оплати праці. Про це говориться у пункті 3.15 розділу 3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстатом України від 13.01.2004 N 5.

До того ж, за пунктом 6 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 N 1170, зазначені вище витрати на відрядження (вартість проїзду) належать до виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ.

На підставі зазначеного, суми компенсації вартості проїзду в громадському транспорті, виплачені найманому працівникові при виконанні службових обов’язків, не є базою нарахування ЄСВ.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

23 січня 2018 року (Звільнення від сплати єдиного соціального внеску)

27 липня 2017 року (Єдиний соціальний внесок при разовій матеріальній допомозі на оздоровлення дитини)

18 травня 2017 року (Звітування підприємців-загальносистемників без найманих працівників з ЄСВ)

11 травня 2017 року (Заповнення реквізиту "Штатна чисельність працівників" звіту з єдиного соціального внеску)

20 лютого 2017 року (Працівник-інвалід отримує заробітну плату меншу від мінімальної. Який буде розмір єдиного соцвнеску (ЄСВ)?)