Важливi питання  
23.07.2018 №2 

Повернення платежів за невикористані проїзні документи (квитки)

Повернення проїзних документів, тобто куплених квитків, здійснюється у відповідності до "Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України".

Повернення платежів за невикористані проїзні документи провадиться в будь-якому пункті продажу проїзних документів залізниць України з пред'явленням у касу повернення платежів проїзного документа та документа, що посвідчує особу у відповідності до діючого законодавства.

Касир в свою чергу, має право повернути одному пасажиру платежі за 9 невикористаних проїзних документів, незалежно від напрямків та проїзні документи на зворотний проїзд чи на проїзд з пункту пересадки до них.

Якщо пасажир відмовився від поїздки з особистих причин у термін:

- не менше ніж за 24 години до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і плацкарти;

- від 24 до 9 годин до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і 50 відсотків вартості плацкарти;

- менше ніж за 9 годин до відправлення поїзда виплачується повна вартість квитка, а вартість плацкарти не виплачується;

- після відправлення поїзда, але не більше ніж через годину після його відправлення, виплачується 10 відсотків вартості квитка і плацкарти.

Пізніше 1 години після відправлення поїзда, на який оформлено проїзний документ, повернення платежів не проводиться.

За наявності перелічених випадків повернення проїзних документів, пасажир, крім випадків, що сталися з вини перевізника, вносить плату за послуги (комісійний збір). Кошти, сплачені за послуги, пов'язані з резервуванням місць і продажем проїзних документів, не повертаються, за винятком випадків, коли повернення здійснюється з вини перевізника.

У разі повернення проїзних документів з вини перевізника пасажиру повертаються в повному обсязі кошти, сплачені ним під час придбання проїзного документа, у тому числі за послуги, пов'язані з резервуванням місць.

Якщо сума, що підлягає поверненню після вирахування, є рівною або меншою від плати за послуги з повернення платежів за невикористаний проїзний документ, то плата за послуги з повернення не сплачується.

Повернення платежів за проїзні/перевізні документи, оформлені через канали самообслуговування, може здійснюватися самостійно через інтернет (через особистий кабінет користувача) або через квиткові каси пунктів продажу. Кошти перераховуються на картковий рахунок, з якого була здійснена оплата проїзних документів.

Повернення коштів за електронні проїзні/перевізні документи, збережені на електронних носіях (мобільний телефон, компактний персональний комп'ютер тощо), в квиткових касах виконується після їх роздруківки на паперовому носії.

Повернення коштів за резервування місць не здійснюється.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

21 червня 2018 року (ЄСВ при компенсації вартості проїзду працівника)

29 травня 2018 року (З 15 липня очікується збільшення тарифів на проїзд громадським транспортом)

20 квітня 2018 року (Правила перевезення пасажирів міським транспортом. Права та обов’язки кондукторів/контролерів. Покарання за безквитковий проїзд в Україні.)

16 березня 2018 року (Монетизація пільг на проїзд)

01 лютого 2018 року (Пільговий/безоплатний проїзд пенсіонерів у пасажирському транспорті загального користування)

23 травня 2017 року (В Україні змінені правила проїзду перехресть з круговим рухом)