Актуальні новини  
24.05.2018 №6 

Приватні дитячі садки тепер можуть організовувати і ФОПи

Як відомо, дитячі садки раніше могли створювати лише юридичні особи. А тепер ФОП (фізичні особи-підприємці), які самостійно надають послуги дошкільної освіти, повинні мати спеціальну освіту і медичну довідку встановленого зразка.

Одночасно із цим, в сфері дошкільної освіти знято вимогу про ліцензійний обсяг. Такі зміни були внесені до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти (постановаою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року N 347).

В новій редакції вводиться ліцензування освітньої післядипломної діяльності в сферах вищої та професійної передвищої освіти. Для отримання ліцензії не потрібно буде подавати документи, що належать до сфери акредитації освітніх програм (освітня програма, навчальний план). Замість цього подається концепція освітньої діяльності за відповідною спеціальністю на заявленому рівні.

Також знято вимогу стосовно надання копій документів про відповідність приміщень санітарним нормам і вимогам правил пожежної безпеки. Зміни спрямовані також на розвиток і впровадження дуальної освіти в Україні.

У сфері загальної середньої освіти не потрібно буде підтверджувати майнові права на приміщення на весь термін навчання за певним рівнем. Лібералізована процедура дозволу на впровадження середньої освіти, зокрема для приватних закладів.

Оновлені ліцензійні умови набудуть чинності після опублікування, для деяких нововведень передбачений перехідний період. Наприклад, кадрові вимоги щодо достатності кількості членів групи забезпечення, почнуть діяти з 1 вересня 2019 року. Заклади, що навчають іноземців та осіб без громадянства, повинні до 31 грудня 2019 пройти процедуру ліцензування за новими правилами.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

14 травня 2018 року (Зарахування/відрахування/переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти)

11 травня 2018 року (Оренда об'єктів та майна державних і комунальних закладів освіти)

08 травня 2018 року (З вересня посилиться контроль та вимоги до харчування в закладах освіти)

16 березня 2018 року (Оподаткування послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг)

05 лютого 2018 року (Реалізацію норми Закону України "Про освіту" щодо права на навчання для досягнення високого рівня володіння українською мовою продовжили)

05 лютого 2018 року (Інформація про скасування батьківських комітетів виявилась фейковою!)

26 січня 2018 року (Щеплення громадян в Україні)

07 листопада 2017 року (До 01.12.2017 всі школи в обов'язковому порядку повинні оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів)

28 вересня 2017 року (Відсьогодні набрав чинності новий Закон України "Про освіту")