Важливi питання  
27.03.2018 №4 

Процедура оформлення товарів на митниці зазнала змін

Цього місяця Міністерством фінансів України оновлений перелік документів, який потрібен для подачі до контролюючого органу для завершення державного контролю в рамках удосконалення механізму "єдиного вікна" на митниці.

Відповідний наказ N 368 підписаний 16 березня

Наказом, про який йдеться мова абзацем вище, внесені зміни до переліку документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органу для завершення відповідного виду державного контролю - санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного видів держконтролю.

Що стосується товарів, котрі являють собою небезпечні вантажі - кількість документів скорочена з 10-11 до 2-3, у разі якщо підприємством дано згоду на передачу контролюючому органу відомостей, зазначених у попередній або періодичній митній декларації (крім відомостей про вартість товарів).

У порівнянні з чинним на сьогодення переліком документів, нововведенням також є диференціація переліку документів за напрямками переміщення товарів на ввезення, вивезення, транзит.

Зазначеня підстав необхідно для надання контролюючому органу певного документа (посилання на певний закон, постанову уряду, наказ відповідного міністерства). Також, значно скорочено перелік документів, які необхідно подати для завершення екологічного контролю.

Міністерство фінансів України зазначило, що прийняття вищевказаного наказу спростить ведення зовнішньоекономічної діяльності та прискорить процес взаємодії підприємств і органів державної влади, які здійснюють ті чи інші види державного контролю.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

18 січня 2018 року (24-годинне обмеження для безмитного ввезення товарів планується скасувати)

12 грудня 2017 року (Верховною Радою схвалені нові обмеження на безмитне ввезення фізичними особами товарів в Україну)

29 червня 2017 року (На яку суму можна буде ввезти товар в Україну і не сплачувати мито?)

20 жовтня 2016 року (щодо особливостей застосування тимчасових митних декларацій)

06 жовтня 2016 року (щодо штрафних санкцій в разі неповної сплати митних платежів та їх нарахування)