Актуальні новини  
19.03.2018 №2 

Планується посилити боротьбу з порушниками правил полювання, рибальства та лісокористування.

Станом на сьогодення, у Верховній Раді України за N 7464 зареєстрований проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення боротьби з порушниками правил полювання, рибальства та лісокористування)".

Основною метою розробки даного проекту є посилення на теріторії України охорони різних видів мисливських тварин, рідкісних видів тварин та рослин, що забезпечуватиметься завдяки боротьбі з браконьєрством.

Законопроектом, про який йдеться мова, пропонується внести наступні зміни:

- заборонити полювання із застосуванням або використанням тепловізорів, а також з порушенням правил поводження з мисливськими тваринами при полюванні на них, визначених статтею 20 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження";

- заборонити суцільні, поступові та комбіновані рубки у лісах, в яких виділені особливо захисні лісові ділянки;

- деталізувати перелік природоохоронних органів, посадові особи яких можуть бути уповноважені проводити огляд речей;

- розширити перелік органів, посадові особи яких мають право вилучати речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей.

Як наслідок - ліквідація ушкоджень лісів, про які йдеться мова вище, потребує проведення відповідних заходів, передбачених законодавством, в тому числі - рубок, після проведення яких з’являється можливість замість ушкоджених та загиблих лісів створити нові ліси. Внесення запропонованих законопроектом змін, унеможливить здійснення такого відновлення на вищезазначених лісових ділянках.

Прийняття законопроекту, як зазначено у пояснювальній записці, сприятиме посиленню боротьби з порушниками правил полювання та лісокористування, збереженню різних видів мисливських тварин, рідкісних видів тварин та рослин.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

25 січня 2018 року (Режим рибальства у дніпровських водосховищах у 2018 році)