Актуальні новини  
16.02.2018 

Гранична сума для розрахунку готівкою

Як вже зрозуміло з назви новини, мова піде про готівковий розрахунок та дозволені суми. За пунктом 6 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (затверджене постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року N 148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень включно.

В свою чергу платежні суми, які перевищують дозволені, проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Одночасно із цим, кількість фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується!

Звертаємо увагу! Обмеження, встановлені пунктом 6 розділу II зазначеного в абзаці першому Положення N 148, стосуються також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

__________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

12 лютого 2018 року (Порядок перевезення громадянами готівки через кордон)

08 серпня 2017 року (Внесені зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки)

10 квітня 2017 року (Нагадуємо, що з 05.04.2017р. готівкову іноземну валюту можна купувати на суму до 150 тис. грн)