Актуальні новини  
05.02.2018 №3 

Інформація про скасування батьківських комітетів виявилась фейковою!

Днями Україною пронеслася фейк-новина - наче Міністерство освіти і науки України (МОН) своїм наказом від 21.12.2017 р. N 1649 ліквідувало батьківські комітети в українських школах, через визнання таким, що втратив чинність свого наказу від 2 червня 2004 року N 440 "Про затвердження примірного положення про батьківські комітети (ради)".

Насправді, МОН НЕ скасовувало батьківськи комітети - Міністерство для цього не наділено необхідними повноваженнями. А накази, що втратили чинність (N 440 від 02.06.2004 та N 204 від 07.04.2005), були застарілими і мали суто рекомендаційний характер (без загальнообов’язкових норм).

Законом України "Про освіту" чітко передбачена наявність органу батьківського самоврядування (комітету) як одного з органів управління закладом. На підставі того, що Закон України "Про освіту" є чи не основним у питаннях щодо складників освіти, необхідна імплементація його положень.

А ось вже у новому Законі "Про загальну середню освіту" буде конкретизований і порядок створення органу батьківського самоврядування і його взаємодії/взаємовідносини зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування). Станом на сьогодення, МОН працює над проектом вказаного Закону для подальшого подання його (вже в цьому році) на розгляд до Верховної Ради України.

За новим Законом "Про загальну середню освіту"назва "батьківський комітет" буде скасована, але його створення та існування не забороняє.

Станом на сьогодення, до прийняття вказаного абзацем раніше Закону, продовжують діяти чинні норми і рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом). Таким чином рішення про створення, все ще приймає сам заклад на загальних зборах трудового колективу.

Такі правила не залежать від бажання батьків або здобувачів освіти. Останнє і планується змінити через новий Закон "Про загальну середню освіту", бо процедура не передбачає врахування бажань батьків чи учнів.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 листопада 2017 року (До 01.12.2017 всі школи в обов'язковому порядку повинні оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів)

28 вересня 2017 року (Відсьогодні набрав чинності новий Закон України "Про освіту")

11 липня 2017 року (Умови за яких заклади освіти звільняються від сплати податку на нерухомість )