Важливi питання  
31.01.2018 №3 

До уваги автомобілістів! Через нові стандарти для блакитного палива заправлятись стане дорожче.

Починаючи із завтрашнього дня (01.02.2018 р.) в Україні наберуть чинності вимоги до якості "блакитного палива" на заправках автогазу.

За новим стандартом ДСТУ EN 589:2017 - в рамках гармонізації українського законодавства вводяться нормативи Європейського союзу. Даний стандарт прийнятий наказом Національного органу стандартизації/ДП "УкрНДНЦ" від 25 вересня 2017 р. N 299 "Про прийняття національного нормативного документа, гармонізованого з європейським нормативним документом".

У відповідності до зазначеного у попередньому абзаці, газ українського виробництва не відповідає новим європейським стандартам. Щоб залишитись на ринку автогазу, представники заводів обіцяють підвищити якість.

Після набрання чинності новими вимогами, перевірки якості автогазу на заправках будуть здійснювати Державна екологічна Інспекція України та Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів. Останні наділені правом навіть зупинити роботу об'єкта або вилучити товар з обороту, в разі, якщо він несе серйозну небезпеку громадським інтересам.

Нові стандарти якості газу не аби як збентежили український ринок палива. До тепер, в Україні якість газу для авто визначалася ще радянським ГОСТом (розробленим для газу, що призначається для комунально-побутових потреб).

Тепер, за новими стандартами встановлені 4 обов'язкові критерії:

- 2 (два) якісних параметра: 1 - октанове число; 2 - наявність вільної води (не допускається);

- для навколишнього середовища - вміст сірки;

- для техногенної безпеки - тиск насичених парів.

За статистикою, 75% газу, що реалізується на заправках - це імпорт з Росії, Білорусі та Казахстану, і тільки чверть від загальної кількості збуту виробляється в Україні.

З пепелічених вище країн (враховуючи й нашу державу), тільки привезений з Білорусі газ відповідає новим стандартам (там вже давно діють подібні параметри якості).

Чи не найбільшою проблемою "наших" заправників - є відсутність необхідних потужностей для "доведення" газу до потрібної кондиції. Газонаповнювальні станції (ГНС) відсутні навіть у багатьох великих топлівщіков, не кажучи вже про більш дрібні заправки, тому заправиники активно виступають за те, щоб цей стандарт відкласти на деякий час.

Станом на сьогодення, до "нового" стандарту встигли підготуватися на таких автозаправних станціях, як БРСМ-Нафта, КЛО та WOG.

Поки права кінцевих споживачів ніяк не захищені. А "газобізнесу" доведеться приготуватися до нових перевірок і штрафів з боку держави.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

23 січня 2018 року (До уваги автомобілістів! Скоро буде затверджений новий склад автомобільних аптечок.)

17 січня 2018 року (Президентом підписаний Закон щодо встановлення лічильників споживачам природного газу)

15 травня 2017 року (Невикористана субсидія на газ і електроенергію (для побутових потреб))

12 травня 2017 року (Податкова знижка, як наслідок переобладнання автомобілю на газ)